7/10
nyugiss 2016 júl. 11. - 20:48:29 7/10
(404/484)
mondjuk én affleck,irons és diane lane miatt mentem el a filmre :D
szóval abszolute nem batman vagy superman fan vagyok

de összességében tetszett
fõleg, mert a burton-féle komor hangulatot picit vissza tudták hozni

mint írtam, nekem a vége már sok volt, de voltak benne kifejezetten jó jelenetek
(fõleg az a sivatagos harc-álom ami kifejezetten ütött)

a sztoritól féltem picit, de viszonylag jól összehozták a forgatókönyvet is(persze korántsem hibátlanul)

én várom a folytatást és affleck kurvajó, mint batman :)
9/10
Csumbi 2016 júl. 11. - 20:40:42 9/10
(403/484)
A napokban néztem meg a Batman v Superman Ultimate Edition-t. Amikor anno a moziban láttam a filmet, bennem is sok "miértes" kérdés felmerült, ami engem annyira nem is zavart, hisz szerintem nem kell annyira szájbarágósnak lennie egy filmnek, mindenesetre az Ultimate Edition eléggé az lett. A másik dolog amit sokan kritizáltak anno a film kapcsán az az, hogy túl komoly, és túl sötét. Szerintem a DC ezzel akar kicsit más lenni a Marvel-el szemben, amit sokan azért utálnak, mert nem veszi magát túl komolyan, és nem mernek olyan lépéseket húzni, hogy TÉNYLEGESEN megöljenek egy fontos karaktert (számomra ezért volt egy kicsit csalódás a Civil War). Szerintem rossz húzás lenne a DC részérõl, ha változtatna a tematikáján/hangulatán, mert ezzel elveszítené az egyéniségét a nem annyira elkötelezett képregény fanok számára. Nekem ez a film 9/10, és örülök, hogy a pár éves kihagyása után ezzel a filmmel tért vissza a DC cinematic univerzum.
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 11. - 20:33:58
(402/484)
Szerintem egyáltalán nem gyermeteg maga a film sem. Pont a sötét, komor hangulat járja át az egészet.
Csak egyedül az ok-okozati összefüggések hatnak gagyinak.
Emlékszem a régi rajzfilm Batman vs Superman-re ahol sokkal hihetõbb volt az összezörrenésük.

SPOILER

Igaz, ott a Zöld Íjász szerepelt "vendégként", itt inkább örültem Superwoman-nek. :)
7/10
nyugiss 2016 júl. 11. - 18:27:29 7/10
(401/484)
szerintem arra jó volt, hogy felveszesse az igazság ligája szériát
egyébként az utolsó 30-40 perc tényleg gáz volt szerintem is

egyébként nem érzem gyermeteg lelkûnek magam, fan meg fõleg nem vagyok :D
2/10
m3246 2016 júl. 11. - 17:53:28 2/10
(400/484)
Ritka nagy moslék! Volt egy hülye ötlet, gondolták jó lesz... csinálunk köré valami agyatlan hülyeséget. Az elsõ héten a sok hülye aki beül rá nagyjából úgyis kifizeti a filmet, aztán utána már majd terjed a rossz híre... Pont így is lett :) Történet úgymond olyan nincs is, nem tudom milyen verziót adtak a moziba én voltam olyan bátor, hogy az ultimate 3 órás verziót töltöttem le... elmondható, hogy óráról órára egyre rosszabb, azt utolsó óra már-már vérciki! Iszonyat agyatlan, igénytelen összecsapott katyvasz... nem is értem miért pontoztam ennyire fel, ezzel nyugodtan lehetne vallatni :) 2/10
kareshu 2016 júl. 10. - 20:29:55
(399/484)
Se füle, se farka. Olyan, mintha tíz másik film részletébõl összevágtak volna egy tizenegyediket. Csak gyermeteg lelkû fanoknak ajánlott.
Querelle 2016 júl. 10. - 18:58:01 Előzmény ammok001
(398/484)
Szerintem Clavill a második legjobb Superman ( bár logikailag nincs második legjobb ) , az elsõ vagyis a legjobb Christopher Reeve.Ez a film meg, Clavill ide vagy oda, egy nagy rakás fos.Soha többet Superman, Batman, és egyáltalán Marvell filmet !
5/10
pihes 2016 júl. 10. - 15:31:14 5/10
(397/484)
Attól, kevesebbet kaptam, mint amit, vártam, egy ilyen filmtõl.
A teljesség összessége, nekem, hiányzott ebbõl a történetbõl.
Viszont, látványban, nem volt hiány, inkább, az utolsó harmadában.
Vártam, a végét...
Keresztes³ovag 2016 júl. 10. - 14:36:14
(396/484)
SPOILER

Superman kinyögi Batmannak, hogy az õ anyját is Martha-nak hívják és akkor Batman már nem is haragszik rá. WTF?!

ez tényleg dedó a javából XD
Keresztes³ovag 2016 júl. 10. - 14:33:21
(395/484)
a Man of steel nagy problémája, hogy túl drámai lett, semmi újat nem hozott, amit már ne ismernénk Superman történetével kapcsolatban. Azért a bõ egyórás kamerarángatós adok-kapok harcért meg kár volt megrendezni. Egyszerûbb lett volna a Superman 2-höz az akciójeleneteket újraforgatni és akkor teljesen rendben lett volna az a film is.
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 10. - 13:41:40 Előzmény Keresztes³ovag
(394/484)
Na megvolt.
Elég vegyes érzéseim vannak. Sok pozitívuma van: a karakterek, színészi játék, akciók, látvány.
Viszont a sztori néhol zavaróan buta. A fõszereplõk motivációját leginkább ahhoz lehetne hasonlítani mikor óvodások összevesznek valamin, a problémamegoldásaik pedig hasonló szintûek.
A moralizálgatás itt is zavaróan értelmetlen mint mondjuk az "Amerikai Kapitány - Polgárháború"-ban.
Keresztes³ovag 2016 júl. 09. - 11:59:48
(393/484)
hát ha akarod hogy a maradék kedved is elmenjen ettõl a filmtõl, akkor nézd meg nyugodtan a Man of steel-t :)

De egyébként amit tudni kell a Metropolis agyonrombolását leszaró Supermanrõl, azt itt is elmondják az elején.
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 09. - 08:54:46
(392/484)
Most kezdeném el nézni.
Kell ehhez sztorihoz ismerni valamelyik korábbi Superman filmet?
6/10
caseyjones 2016 júl. 08. - 12:06:37 6/10 Előzmény beo71
(391/484)
Eisenberggel kapcsolatban én is hasonlóan vélekedek. Szerintem sem volt jó Lex Luthornak, találhattak volna helyette jobb színészt is.
1/10
trikaja 2016 júl. 08. - 11:36:21 1/10
(390/484)
Nagyon gagyi és bosszantó volt.
7/10
beo71 2016 júl. 05. - 00:05:26 7/10
(389/484)
Kezdenek már összezavarni ezek a képregény-szökevény filmek. A párom akart filmet nézni, valami drámát nézett ki magának, mivel fáradt voltam, kértem nézzünk valami lazát : Batman Superman ellen talán elszórakoztat kicsit. Ehhez képest ezerrel kellett figyelnem, szinte egy közepes dráma könnyebb szórakozás lett volna.
Maga a film akár jó is lehetett volna, ha ismertem volna a karakatereket, de nem olvasok képregényeket. A leglátványosabb alak, Wonder Woman egy távirat rövidségû bemutatás után csap bele a lecsóba.
Egyébként a lelki tényezõk terén Superman boncolása lényeges a filmben, Batman olyan mellékszereplõnek tûnik, mondjuk övé az akciójelenetek nagy része. Vannak látványos elemek is,nézhetõ, 7/10, de nekem ennél még az Acélember is jobban tetszett.
Ja, az Eisenberg alakításról is elég vegyes a vita. Nem tudom megmagyarázni, de engem is inkább idegesített. Eszembe se jutott, hogy itt most õ valami nagyot alakítana.
5/10
Findzs 2016 júl. 03. - 16:20:12 5/10
(388/484)
"Szerintem ez azt jelentheti hogy Superman csak a film közepén tér magához. Ez a döntés pedig abszolút érthetõ Snydertõl, mert a BvS-ben Cavill nagyon unalmasan hozta le a karaktert és õ volt a film gyenge pontja, miközben Affleck az eddigi legjobb Batmant formálta meg."

Ez te véleményed. Az enyém meg az, hogy batman superman ellen úgy rossz ahogy van és errõl nem Cavil tehet.
Az acélember jó film lett pedig abban is cavil szerepelt.
Egyszerûen rossz volt a sztori megvalósítása meg unalmas már hogy supermant mindig a kriptonittal akarják legyõzni. Lapozzanak már fel végre egy superman képregényt tele van ötletekkel. Csak ennyi esze még egy képregény adaptáció készítõnek se volt.
Keresztes³ovag 2016 jún. 30. - 20:19:32
(387/484)
a hírek szerint az Igazság ligájában kevesebb Superman jelenet lesz, és a film elsõ felében Batman csapattoborzásán lesz a hangsúly.

Szerintem ez azt jelentheti hogy Superman csak a film közepén tér magához. Ez a döntés pedig abszolút érthetõ Snydertõl, mert a BvS-ben Cavill nagyon unalmasan hozta le a karaktert és õ volt a film gyenge pontja, miközben Affleck az eddigi legjobb Batmant formálta meg.
dunpeal1 2016 jún. 30. - 18:39:30
(386/484)
Szeretném elõre bocsájtani, hogy én Az acélembert egy nagyon jól sikerült filmnek tartom, amely filmet tartalmazó DVD-ért nem sajnáltam kiadni a pénzt, sõt, utólag még akár ostorozhattam is volna magam, amiért nem moziban tekintettem meg a filmet, mert az akciójelenetei levettek a lábamról és úgy egészében a film. A Zod-féle párbaj meglepetésként ért (nem néztem meg a trailereket), szinte már levegõt sem kaptam, és feltette a filmre a koronát. Az elõzõekbõl kiderül, hogy rám nagyon intenzív hatást gyakoroltak az akciójelenetei, amik igazán jól mutathattak a szélesvásznon. További érdeme a filmnek, hogy sikerült elhitetniük a történet íróinak, hogy Supermannak/Clark Kentnek is megvannak a maga lelki problémái, mert végsõ soron õ is csak ember.
És pontosan az elõbbiek miatt sejtettem, hogy nem fog méltó folytatást kapni ez a remek film, pedig drukkoltam neki.
Sajnos, meg kellett állapítanom, hogy a negatív hangoknak meg volt az alapja, ugyanakkor el kell ismerni, hogy ebben a filmben (a 3 órás változatát láttam) is vannak jó részek, de ezt most nem éreztem elegendõnek ahhoz, hogy olyan jó véleménnyel legyek errõl a filmrõl, mint az elõdjérõl. Sajnálom, pedig volt benne lehetõség...
9/10
-NOMAD- 2016 jún. 12. - 01:14:57 9/10
(385/484)
Meglepõen jó volt. Sok kiábrándító szuperhõs (és DC) mozit látva ezt is abszolút reménytelenül kezdtem el nézni, de meglepõen tetszett.
Sokan szidják Lex karakterét, de én mégis pozitívumnak emelném ki. Jesse Eisenberg kitûnõ választás volt a szerepre. Nagyon jól oldotta a film komor hangulatát az általa becsempészett bolond humor.
Batman karaktere nem hasonlítható össze a Christian Bale-félével. Ez olyan mint a Joker. Ahány volt, annyi fajta ... de eddig mind sziporkázott a maga mûfajában (Leto viszont durva kudarcnak tûnik). Szóval Ben Affleck szerintem kitûnõen vizsgázott denevérmaszkos igazságosztóként immár a szó-szoros értelmében (ezt is jó látni végre). Tetszett, a bekeményítés. :)
Superman karakterét még mindig egy faék egyszerûségével tudom összeegyeztetni. Viszont a vele kapcsolatos jövõbe utalások tetszettek és végre egy jobban kidolgozott hõst/antihõst vetítettek elénk.
Gal Gadot a felesleges eyecandy volt a filmben a sz*rabbnál sz*rabb koreográfiáival és a mûp*csás monológjaival. Kár volt így bevezetni ... elég lett volna a régi fotós utalás, akkor talán még látnék értéket a karakterében. De a filmet hála az égnek nem sikerült elrontania. :) 9/10