7/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 08. - 13:23:34 7/10
(344/484)
én az arénában tervezem megnézni,ott a kötéltánc is nagyon patent volt imax 3d-ben :)
10/10
BUG01 2016 ápr. 07. - 18:54:47 10/10
(343/484)
Nekem az a kedvencem amikor mindenki felhozza azt negativumként hogy Batman öl a filmben. Hát gyerekek mivel az eredeti koncepció az volt még az elsõ képregényszámban hogy IGEN még egyszer IGEN ölhet embert, ember alatt a bûnözõket, a romlott embereket értem, az akkori föszerkesztõ ÚR belepofázott a történetbe mégpedig azt hogy többé nem ölhet mégpedig egy okból, azért hogy jobban fogyjon a példányszám több korcsoportban, azért hogy a kis pisiseknek anyu meg apu megmerje venni a képregényt és nem azért hogy egy +pontot kapjon Batman jelleme.
Ez az elsõ ok amiért Batman ölhet.
A másik dolog amit felszoktam hozni az az elõzõ mondókám ellen szokott szólni hát hogy sarkítás, meg hogy nem képregényhû, hogy Batman jelleme folyamatosan változik és fejlõdik már több évtizede és az elsõ szám kivételével 1-1 esetben használ fegyvert vagy öl embert. Na gyerekek erre az a válaszom ha Batman jelleme folyamatosan változik és fejlõdik és ma holnap kiadnának egy olyan Batman képregényt amibe a fõhõs életébe egy drasztikus változás következne be letérne az addig jól kitaposott útról és ezáltal mindenféle lelkiismeret nélkül ölné a rosszakat akkor ahhoz mit szólnátok, az nem jellemváltozás? esetleg nem egy negatív jellemfejlõdés lenne? haggyuk már ezeket az álszent b.a.r.o.m.s.á.g.-okat, hogy egy pozitív hõs nem térhet le a helyes útról nem térhet át a negatív szereplõk csoportjába egy hirtelen bekövetkezett egy jól megtervezett furmány miatt, ezzel az erõvel egyfolytában fikázhatnám a Nolan féle Joker filmet és az alapötletet, amiben Joker kimondja az egész film lényegét mégpedig azt hogy egyetlenegy célja volt Harvey Dent-et, akibõl Kétarc lesz áttéríteni a sötét oldalra amit ki is fejt Batmannak a végén hogy vesztett, nem tudja megmenteni a város fehér lovagját, a igazság emberét, tulajdonképpen ennyirõl szólt a Nolan film, egy pozitív szereplõbõl egy negatív szereplõt csinálni egy kis
ravaszság segítségével.
Mint ahogy a filmbõl is kiderül BEN AFFLECK szájából halljuk, hogy 20 év küzdelem sem csökkentette a rosszak számát, mindig jön új gonosz a helyükre, vmint ott van Robin páncélja is,akit szinte Batman a saját fiaként szeretett, az akit Joker kinyirt, Alfred-del való rövid monológ, ezek azok az okok amiért Batman jellemében változás állhatott be, kapunk egy kiégett megfáradt embert aki csaknem az egész életét a bûnözõk ellen vívta tulajdonképpen fölöslegesen, de hát akiknek ez nem tûnt fel azon nem tudok segíteni....
Szóval az hogy ez negatívumnak tûnik a filmben, az csak a többség szûklátókörûségét bizonyitja, olyanok ezek az emberek akiknek valószínû nem vették volna meg a Batman elsõ számát 1939-ben a szülei mert bántott volna néhány bûnözõt...xD és visszavitték volna a boltba.
Meg különben is csak hogy a realitás határain belül maradjunk, nincs olyan szuperhõs, meg nem is lehet, nem is lesz olyan szuperhõs aki ne ölt volna már bûnözõt vagy akármilyen másik lényt a céljai elérése érdekében.

Csak hogy egyszerûbben fogalmazzak:
szuperhõs öl embert vagy bármilyen másik lényt = az a realitás
a szuperhõs nem öl embert vagy más egyéb lényt = az a mese
Én a reális megvalósítást jobban szeretem, aki pedig mesét akar az maradjon otthon, olvassa a képregényt amibe nem ölnek, vagy nézzen Pindur Pandurokat, ne a film után fröcsögjön ha nem ért valamit......
Az ok amiért ilyen szájbarágósan írtam le a mondókámat nem más mint hogy a korlátolt agyuakhoz is eljusson az üzenet...

Ja igen akinek nem tetszik a kommentem, az fölöslegesen próbál majd vitát kezdeményezni velem mivel amiket leírtam ezek a TÉNYEK AMIK VALÓSZÍNÛ SOK EMBERNEK NEM FOG TETSZENI, így fölösleges is ezekre reagálnom :))

Ja igen akinek az se tetszik hogy mért ilyen egyszerûen békült ki Batman és Superman arra is megvan az egyszerû és kézenfekvõ válasz, de ezt a kifejtésemet késõbbre tartogatom, csak hogy legyen miért idegesnek lenni :D
Kovács kolléga 2016 ápr. 05. - 20:36:47
(342/484)
Nyugodtan nézd meg!
7/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 05. - 20:15:24 7/10
(341/484)
nahh abba lehetne hagyni az agyatlan nolan-bale ajnározását..
épp elég,hogy burton mestermûvek topicját szétoffolta pár idiota nolan fan

itt inkább irjatok errõl a filmrõl,mert még mindig vacilálok megnézzem-e :P
Kovács kolléga 2016 ápr. 05. - 20:05:18
(340/484)
Ne haragudj, de ekkora hülyeséget ritkán olvastam.

A Burton-Keaton-féle Batman-univerzumot nem Nolan és Bale rombolta le, hanem Joel Schumacher. Nolan inkább újraépítette és a színészválasztása sem volt rossz.
Egyébként nem rúgta ki õket senki (a kolosszális bevételi adatok mellett nem is lett volna értelme), hanem õk maguk szálltak ki (Legalábbis Nolan rendezõként felhagyott a képregényfilmekkel. Hogy véglegesen-e, azt csak õ tudja.)

Sem Christopher Nolannek, sem Christian Bale-nek nem vagyok rajongója, sõt, néha falra tudnék mászni a körülöttük burjánzó hype-olástól, de ettõl függetlenül soha nem tenném meg, hogy kétségbe vonjam az érdemeiket.
7/10
cellasto 2016 ápr. 05. - 19:11:46 7/10
(339/484)
na köszi,akkor ugy nézem meg :)
bár csak jövõ héten lesz idõm rá,remélem addig még fogják adni az arénában
6/10
r858r858 2016 ápr. 05. - 18:53:47 6/10
(338/484)
Ez akor egy nagy kamu, ezt igazi IMAX kamerával veték fel. Én mondom a látvány add ennek a filmnek pluszost bõven, ezért ezt a filmet IMAXban 3Dben kel látni!
6/10
r858r858 2016 ápr. 05. - 18:53:25 6/10
(337/484)
Ez akor egy nagy kamu, ezt igazi IMAX kamerával veték fel. Én mondom a látvány add ennek a filmnek pluszost bõven, ezért ezt a filmet IMAXban 3Dben kel látni!
6/10
hetimozi 2016 ápr. 05. - 17:46:02 6/10
(336/484)
Nem nézhetetlen, de sajnos vannak hibái.
https://www.youtube.com/watch?v=JfS52sFte6s
Vinnie731 2016 ápr. 05. - 15:09:50
(335/484)
nem írt hülyeséget, mert a Nolan-Bale páros úgy ahogy van tönkre vágta a Burton-Keaton által felépített Batman univerzumot. Végre egy jó döntés volt a Warnertõl hogy kirúgták õket, és szerzõdtették Afflecket, mert a régi Batmanes filmek hangulatából legalább most kaptunk egy kis nosztalgiát és láthattuk hogy jó úton halad a projeckt!
7/10
cellasto 2016 ápr. 04. - 20:57:06 7/10
(334/484)
egyébként volt aki látta 3d-ben?
valaki azt írta,nem éri meg a plusz kiadás a sok sötét jelenet miatt

tényleg így van?
7/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 04. - 18:11:22 7/10
(333/484)
egyébként ha személyeskedni akarsz,arra ajánlom a privátot,te köcsög :)
7/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 04. - 18:09:07 7/10
(332/484)
ilyen ez a popszakma
nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2016 ápr. 04. - 18:04:04 8/10 Előzmény cellasto
(331/484)
Néha-néha felnézegetek a fórumra, és akárhova kommentelsz, mindig irdatlan nagy hülyeséget írsz. Nem értem miért büntet a jó ég engem az ilyen gondolkodású emberekkel mint amilyen te vagy. :/
DrAnonymus 2016 ápr. 04. - 17:19:20
(330/484)
Spoiler mentesen:

Furcsa, hogy a kritikusok ennyire lepontozták ezt a filmet.
Az az érzésem, hogy tele voltak feszültséggel, hogy a tiszta plágium Force awakens-t nem szedhetik ízekre, mivel féltek a népharagtól, így az elsõ következõ block buster megjelenésekor kiadták minden dühüket.

Persze a Batman v Superman nem különösebben erõs film, de nem is annyira gyenge mint amennyire a kritikusok szidják.

Néhány erõssége a filmnek:
- A Marvel-féle "McDonalds" szuperhõs filmekhez képest számomra érdekes volt, sok jó párbeszéd is helyet kapott (feliratos verziót néztem, a szinkron lehet hogy ezeken ront)
- A sötét hangulatot nagyon jól sikerült megteremteni a képi világgal, remek drámai hátteret szolgáltat végig a filmnek.
- Ben Affleck jó batman, Henry Cavill jó Superman, Wonder Woman - bár kevés szerepet kap, de - jól helyt áll, aki azonban a legjobb az Jeremy Irons mint Alfréd - végig nagyon jól hoz egy cinikus, beszólogató de megbízható inas figurát.
- Az akció jelenetek jól összerakottak, nem olyan súlytalan pofozkodások mint a Man of Steelben, vagy akármelyik Marvel filmben.
- Zack Snyder végig jól épít mindkét fõszereplõ színész monumentális testfelépítésére, és a zene még csak tovább erõsíti a vászonról ömlõ tesztoszteron tengert
- Holly Hunter mint szenátor okosabb szerepet kapott mint a trailer alapján számítottam.

Amik kifejezetten a film gyengéi a szememben:
- Túl sok az olyan álom jelenet, ami csak azoknak mond valamit, akik ezeken a képregényeken nevelkedtek. Szerintem egy 20 percet ki lehetne vágni a filmbõl, és kapnánk egy feszesebb, fókuszáltabb történet vezetésû filmet.
- Lex Luthort megformáló Jesse Eisenberg számomra túlzottan ripacs. Szándékoltan egy Loki-Joker keverék karaktert adtak neki, de valahogy nem forrott ki egy koherens egésszé a film végére sem.


Kinek ajánlom?
Akinek már elege van a popcorn akció Marvel filmekbõl, és szeretne egy - nem tökéletes, de minden hibájával is bõven nézhetõ - sötét hangulatú szuperhõs filmet.
pityesz07 2016 ápr. 04. - 13:52:20
(329/484)
Sziasztok!

Én is megosztom gondolataimat a filmmel kapcsolatban, de kérem, hogy csak az olvassa el, aki nem látta a filmet, mert biztos lesz benne SPOILER!!!

Elõször is, bevallom elfogult vagyok, mert Superman a kedvenc karakterem a képregények világában!

Azt gondolom, hogy egy film tetszik e vagy sem egyrészt szubjektív vélemény, másrészt mindig van viszonyítási alap, mert új dolgokat már nem nagyon lehet mutatni filmekben! Ha az Acélemberhez hasonlítanám, akkor nekem jobb volt, mert sokkal jobban rámentek a történet kidolgozására, mintsem arra, hogy van egy fõgonosz, akit elkell pusztítani! Ez utóbbi egyébként elég nagy gond szerintem a Marvel filmekkel, hogy lényegében errõl szólnak kivétel nélkül, plusz arról a látványorgiáról, amikor robbanak a dollár milliók a vásznon. Ez a film, az utolsó fél órától eltekintve nem ilyen volt! Különösen tetszett, hogy Luthor a háttérbõl hogyan futtatja úgy a szálakat, hogy végül a két hõs egymásnak essen! Tetszett mert volt sztorija, volt váratlan történés ( felrobban a parlament ) és kellõ dráma, ahol nekem a legjobban a Martha név felbukkanása tetszett (aki látta,érteni fogja)! Nyilván aki azt várta, hogy két és fél órán keresztül egymást fogják csépelni és lerombolják az egész világot, az csalódni fog! A trailerben ellõttek minden közös harci részt, ezért valóban kár volt!

Olvastam kritikákat a színészekrõl is. Kezdeném Affleckkel, mert szerintem õ állt a film középpontjában! Itt elõjön az összehasonlítás Bale-el. A jobb színész Bale, ez jelenleg egyértelmû, mint ahogy az is, hogy egy ponton áll már évek óta, vagyis hozza az elvárhatót, a megszokottat, de semmivel sem jobb, mint volt 15 éve (az állandó fogyás-hízás képlet, pedig elcsépelt már)! Úgy gondolom, hogy Affleck viszont tud szintet lépni, hiszen hol van már a Daredevil-es korszakhoz képest! Ebben a filmben a kiégett, ezer harcot megélt Batmant és írhatom Wayne-t is zseniálisan hozza!
Henry Cavill valóban gyenge, mint színész, viszont amiben jó, ha az ember ránéz, akkor ilyennek képzeli el Supermant, ez nála pozitívum!
Lex Luthort játszó Jesse-rõl csak annyit tudok írni, hogy a képregényekben más karakter Luthor, viszont ebbe a filmbe ilyen kellett! Az pedig, hogy a Nolan féle Jokerhez hasonlítják páran, azért furcsa, mert ott Jokernek, két szándéka volt, egyrészt megölni Batmant, másrészt káoszt teremteni ész nélkül! Szerintem itt a legnagyobb különbség, ugyanis amíg Jokernél az a lényeg, hogy valamit felrobbantok, csak, hogy égjen, addig ezt Luthor itt tudatosan teszi!

Herny Cavill-t leszámítva, a többi színész/karakter szerintem sokkal jobb és több,mint egy Thor vagy Vasember (ahol Downey már-már Johnny Depp színdrómával küzd), vagy akár a Kapitány!

Zárszónak pedig annyit írnék, hogy akik szerint nem üti meg a Nolan féle Batman filmeket, igazat tudok adni, mert jobbak voltak, legalábbis s Sötét Lovag, viszont egy valami miatt, Heath Ledger! A Marvel univerzumot szerintem mérföldekkel veri!
7/10
cellasto 2016 ápr. 03. - 22:47:17 7/10
(328/484)
az kéne még
az elmebeteg nolan inkább a számlákat rendezze,mert máshoz nem ért

krisztyán bél volt a legsz*rabb batman..nála még clooney is jobb volt
a kábszerfüggõ meleg cowboy jokerrõl ne is szólva...
csaba urban 2016 ápr. 03. - 20:37:06
(327/484)
részemrõl jó volt,bár a Nolan-Bale féle vonalat nem üti meg. Én anno nem szerettem a Batman filmeket,mert gyerekesek voltak számomra,pedig mondhatni akkoriban voltam gyerek,de akkor sem tudtak megfogni. Bale féle Batman viszont nagy kedvenc lett és az utóbbi években Affleck rendezései és alakításai is nagyon bejöttek,viszont ez a film nálam olyan közepesre sikeresett.

Teszem hozzá agyba fõbe veri még ez is a bosszúállókat és amerika kapitányt nálam,de még a Starwarst is lekörözi,ami nálam ritka gyenge lett,csak hát a sok régi fanatikus miatt hozott 1 jó bevételt,amúgy nagyot hasal,ha nincs a múlt.

Idáig ebben az évben még mindig Deadpool a top1 nálam,mint képregényfilm,de még 1 X-men vagy az öngyilkos osztag bekavarhat:D bár nálam nagy kedvenc lett a Deadpool,pedig nem is vagyok képregény fanatikus.

Remélem a köv Batman-nél visszatér Nolan,ha ezt õ rakja össze,akkor lehet lenyomnak minden filmet,de így sajnos a hangulatvilág,ami felvirágoztatta a Batman szériát picit elveszett.
AvatáR Gil Maerth 2016 ápr. 01. - 09:38:51
(326/484)
Tudják.
a szereplõkrõl:
Batman:
Kiégett. egyetlen hiteles jelenetei amikor vezet, meg amikor a lándzsával le akarja döfni Supermant.
Superman:
nem tudom mit akar. egyetlen hiteles jelenete mikor Batman arcon csapná, és érzi hogy a másik acélból van :)
Clark Kentként jobb alakítást nyújt
Alfred:
Wayne-utódra vágyó alkesz

Luthor:
Inkább õrült, mint zseni, néha összevissza beszél.
Doomsday:
Ijesztõ. Szerintem nyúlták a Gyûrûk Urából :)
Perry szerkesztõ:
tökéletesen eltalált :) Laurence Fishburne jobb mint a mátrixban !

A filmben a prímet inkább tényleg Wonder Woman viszi.
Õ ÜTÕS !!!!
Õ tényleg testestûl-lelkestûl átélte hogy õ az amazon hercegnõ.

10/6,5 - Wonder Woman és a nagy összecsapás miatt.:)
8/10
zsotya010 2016 márc. 30. - 21:25:40 8/10
(325/484)
SPOILERES
Szögezzük le, hogy én szeretem a szuperhõsfilmeket és ha két ekkora név szerepel benne, biztos kicsit elfogult leszek. Minden esetre nézzük mit nyújtott:
CGI, van bõven, szerintem az acélemberhez képest valamit javult, jobban néztek ki a dolgok, csak erõsek voltak a túlzások nagyon, ami még Supermannél elmegy, mert ismerjük az erejét, de azért Batmannél nem kellene olyan jeleneteket belerakni, hogy félkézzel hajigálja a faládákat, az embereket, vagy éppen megröpteti Supermant a zsineggel úgy, hogy törik minden, mindezt úgy, hogy tonnás páncélzat van rajta. De jó, végül is láttuk hogyan gyúrt rá. Ettõl függetlenül Ben Affleck egészen jól hozta le a már megfáradt Bruce Waynet (Bale Batmane jobb volt minden téren) Itt a mikrofonos megoldást olcsónak találtam, gagyi. A Batruhák is egyértelmûen a Nolanosba néztek ki a legjobban, itt csak átlagos, a páncél pedig erõs túlzás. Az viszont baromira tetszett, hogy eléggé jól kihasználta az arzenálját, volt itt Batmobil, az jól nézett ki nagyon, Batwing, az is, és ezen felül használta rendesen a ruhája tartozékait is, viszont a verekedések néha túl mûnek vagy túlzottnak hatottak.
Henry Cavill nem sokat tett hozzá, az Acélemberben legalább párszor nevetett, gesztikulást, itt még egy mosolya sem volt, inkább végig olyan csalódott és mérges fejeket vágott felváltva. Supermannak még elmegy ez, de Clark Kent õ nem ilyen, teljesen úgy hozta le, mintha akkor is Acélember lenne, Clark Kent nem ilyen, az hogy van rajt szemüveg, az nem elég.
Lois Lane, mint az Acélemberben, se több, se kevesebb, Alfred sajnos csak árnyéka volt Michael Caine alakításának, sõt még a régi Batman filmekben is jobban kaptuk vissza a komornyik szerepét. Nagyon átlagos és közepes Laurence Fischbourne itt is elég felesleges, sõt, az Acélemberben többre értékeltem a feltûnését. A visszautalások az elõzményekre jól sikerültek. Jesse Eisenberg szerintem elment, bár elismerésem neki, hogy milyen nyakatekert szövegrészeket kapott a forgatókönyvbõl, de már lejött, hogy egy elmebeteget akartak belõle csinálni fiatalon, magához való esze megvolt azért, tehát nem h*lye. A csodanõ, hát tényleg csodaszép volt, de kicsit töltelék, Doomsdayt egészen jól hozták le.
A zene az rendben volt, igazából a film a két és fél óra játékidõt úgy használja ki, hogy nem untat és nem laposodik el a film, ilyen érzetem nem volt. Igazság szerint én az Acélembert 9-re értékeltem, ezt elvileg többre kéne, mert Batman megjelenése mindenesetre pozitívum, viszont a túlzások õt illetõen, illetve Clark kent eljátszása, valamint az hogy a többi szereplõ sincs egyáltalán kibontva, vagy annyi amennyit az Acélemberbõl tudtunk, az újakon meg semmi, ez így nekem egy 8-ast ér meg. Jó volt ez a Batman, de a Christian Bale verziót meg sem közelíti sajnos.