Téma: Batman

Ney marsall 2011 jún. 06. - 18:28:31
(96/216)
Valóban, mai szemmel nézve gagyi, de hát ez van.De az biztos, hogy Jack Nicholson alakítása Sinkó László sznkronja halhatatlanná tette ezt a filmet.
Spoiler!



Engem zavart a filmben, hogy Joker csak úgy öldösi az embereket, minden következmény nélkül.Csak a legvégén mennek oda rendõrök hogy elkapják.AMi meg különösen logikátlannak hatott a számomra, hogy miért akarja a film végén megölni Jokert?Elvégre már korábban is összecsaptak, és a múlt is kiderült, de a gépén a fegyverekkel nem lövi le, nem sokkal késõbb pedig már agyon akarja verni.Logikátlan volt.
4/10
russian 2011 jún. 02. - 19:55:26 4/10
(95/216)
Régen jó film lehetett, de mostmár eléggé gagyi. Aki szereti a régi filmeket annak tetszeni fog. Ha régen láttam volna akkor 10/10 , viszont most 10/4.
frenchbullie 2011 márc. 20. - 16:01:43
(94/216)
Üdv! Nekem is ez a kedvenc Batman filmem. Le akartam írni, hogy miért, de csak ismételni tudom azt, amit az elõttem szólók említettem. Ennek a résznek van meg leginkább a képregény-feelingje. Nicholson pedig zseniális Joker szerepében. Vagyis inkább, õ Joker. Az ördögi vigyorával. Mostanában leginkább a Sötét lovagot emlegetik a Batman filmek kapcsán. Tény, hogy képvilágában, trükkök tekintetében sokkal modernebb és lehengerlõbb, mint a régi elõd, de nekem mégsem tetszett. Nem gyõztem kapkodni a fejem.
LCsajszi 2011 febr. 27. - 18:38:28
(93/216)
Számomra is a 89-es Batman a leges legjobb, igazi, leghitelesebb és legbetmanasebb:) film. Számtalan oka van, hogy miért:
1.) Meghagyja a korszakot, régi autók, gengszterek világa.
2.) A film zenéje.
3.) A fõszereplõk zseniális alakítása.
4.) Érezni lehet Batman karakterét, végigvezették, hogy lett belõle Batman, amikor beleesett a barlangba, stb, míg a Batman: kezdõdik filmnél nem éreztem hitelesnek, nem is tetszett az a film, olyan, mintha nem Batmant látnám, hanem egy teljesen más filmet, egy nindzsát denevérember jelmezben.
5.) Joker elõzménye, hogyan vált Jack Jokerré, míg Ledgernél semmi, csak úgy kezdõdik a film, hogy terroristákkal betõr egy bankba bohóc álarcban, mondjuk nekem nem tetszett a játéka, míg Nickolson számomra sokkal jobb volt.
6.) Ez a film által lett a kedvenc szuperhõsöm Batman, míg a Sötét lovagnál úgy éreztem, hogy nincs nagyon szerepe Batmannak, hiszen ott kommandósok is vannak (Batmant kisegítõ alakulat:D), inkább azt a filmet a Die hardra hasonlítanám.
7.) A kastély bemutatása, míg az Új Batmannél csak a garázst látni.
8.) Az a jó ennél a filmnél, hogy hû a korszakhoz és Batman meg mindenki másnál magasabb fokú technikával rendelkezik (hisz ez a lényeg). Ezért van erre egy utalás Jokertõl: "Honnan szerzi ezeket a jó kis játékait?"

Egyébként nekem is Michael Keaton sokkal szexisebb az összes Batmannél, hû, akkor nagyon beleszerettem és az arc fizimiskája is jobb, hiszen róla mintázták a Batman játékokat, nálam Bale nem tetszik, õ túl vékony arcú. Aztán Kim Basinger csodanõ, példaképem, de Michelle Pheifer is, mint Macskanõ. Na õk a legszebb nõk, még idõsen is fantasztikusan néznek ki, én is szívesen néznék ki úgy:). Jack Nickolson nálam "Joker forever". Ha 10 év múlva újabb Joker lesz egy újabb Batman filmben nekem akkor is Jack Nickolson (nála tudtam félni és nevetni, az a röhögõ görcs eszméletlen:D!!!).

Az elõzõ hozzászólónak válaszolnám, hogy
SPOILER
Bruce=Batman késõbb jön rá, hogy Joker=Jack, aki megölte a szüleit, amikor nézi a tv-t, kimereszti a képernyõt és elkezd gondolkodni honnan olyan ismerõs, aztán bevág egy emlék.
Quantumleap 2011 febr. 06. - 11:53:51
(92/216)
Van valami amin eddig még nem gondokodtam, pedig már legalább 50-szer láttam a filmet. Bruce már kezdettõl fogva tudja, hogy Napier/Joker azonos a szülei gyilkosával? Eddig fullon úgy voltam vele, de most jutott eszembe, hogy nem-e csak akkor jön rá, amikor Joker elnyomja neki a sápadtholdfényes dumát, mielõtt "lelõné" Vicki lakásán.
zsikla.zoltan 2010 dec. 27. - 20:28:49
(91/216)
Érdemes nézni szinkronnal és eredeti nyelven egyaránt nagyon jó aki nem látta nézze meg ezzel kezdje.
The Man Who Laughs 2010 nov. 20. - 00:17:07
(90/216)
Számomra ez a film a mai napig a tökéletes KÉPREGÉNYFILM, igen így nagybetûvel. Pont azért mert megmarad a képregény világában (ellenben a mostani reális Batmanokkal amiket szintúgy szeretek). Gotham vászonra vitele tökéletes, egyszerûen imádom ezt a gótikus, noiros meghatározhatatlan idõben létezõ várost. Ehhez pedig hozzá jön Danny Elfman zseniális kísérõ zenéje, ami karrierje egyik legjobbja. Az audiovizuális összhatás pedig valóban olyan mint, ha a képregény kelt volna életre. Persze a szép díszlet semmit sem ér egy jó film nélkül. Szerencsére az is van. A két fõszereplõ remekelnek. Keaton komoly és visszahúzódó, Nicholson pedig szinte tökéletes a bûn bohóc hercegének szerepében, a morbid humor amit belevisz a filmbe egyszerûen isteni. Említést érdemel még Michael Gough mint Alfred illetve Kim Basinger is bájos love-intrest. A forgatókönyv lehetne kicsit bõvebb a Batman eredetével foglalkozó részeknél, de nyilván minden nem férhet bele, így sincs rosszul megírva. (igaz vannak benne képtelenségek, de, hát "képregény országban" járunk és ezek csak a hangulatot erõsítik) A cselekmény pedig végig izgalmas és érdekfeszítõ. Persze vannak minimális hibák, mint, hogy Gordon szerepe nagyon kicsi és a színész sem illik hozzá igazán, illetve a harcok sem a legdinamikusabbak mai szemmel. De ezek tényleg apróságok.

Mindig is a kedvenc filmjei egyike lesz.
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 29. - 18:42:22 10/10 Előzmény Zajac
(89/216)
Akkor jól van:)
10/10
janos26 2010 okt. 29. - 16:58:48 10/10 Előzmény tyrichie
(88/216)
Tükröt...Tükröt!!! :P

10/10
9/10
tyrichie 2010 okt. 28. - 23:19:52 9/10
(87/216)
Jack Nicholson fantasztikusan játszotta a szerepét.
AvatáR Gil Maerth 2010 okt. 28. - 16:31:47
(86/216)
darkos, gótikus.
Joker torz intelligenciájú gyilkos
(míg Heath Ledger a pszihopata jelleget emeli ki

Keaton az egyik legjobb Batman a szériából)
Kim Basinger is szakmája csúcsán! :)

klasszikus - Burton gondolatvilágát hûen tükrözi

10/8 !!!
10/10
offtopic
Zajac 2010 okt. 28. - 10:07:25 10/10 Előzmény Ford Mustang
(85/216)
Ugyan ezen nem veszünk össze :))
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 27. - 12:58:18 10/10 Előzmény Zajac
(84/216)
Nem azért mondtam, nehogy félreértsd:)
daikarashiro 2010 okt. 27. - 00:08:04
(83/216)
hehe ahogy be akarta vallani hogy õ "tudod, én....." s erre eszembe jutott, milyen lehet felkiálltani az ember nõjének hogy "én vagyok BATMAN" XD Hányan vallottuk már be a barátnénknek? megnézném a lány mit reagál:D
daikarashiro 2010 okt. 26. - 23:59:45
(82/216)
nah igen valóban. ot a Jokert nem részletezik. s érdekes hogy nem Joker van az elsõ részben.
Érdekes hogy másabbak a karakterek jellegei ebben a Batmanben és a Batman kezdõdikben.:D mondjuk tetszik hogy szerepel az újban az utolsó Szamurájból a Ken Watanabe. Érdekes a Tibeti kaland is:)
daikarashiro 2010 okt. 26. - 23:49:23
(81/216)
mondjuk az hogy a kocsiból kilõtte a kampóót a pillérre hogy gyors be tudjon kanyarodni, háát az kicsit furcsa húzás vlt, de attól jó film:)
tobias88 2010 okt. 26. - 23:49:07
(80/216)
Viszont az legújabb részben pedig Jókert nem magyarázzák meg, nem úgy mint itt!

"Igen jó film. bár pl az "Batman kezdõdik"-ben tetszik hogy kidolgozták azt a részt hogy alakult ki Bruce Waynben fokozatosan a Batman:P "
daikarashiro 2010 okt. 26. - 23:07:47
(79/216)
ahaaa látom már. nah meg pofonokat is:D
juhi69 2010 okt. 26. - 22:50:55
(78/216)
Batman már Budapesten is igazságot oszt:
http://www.akciohos.hu/?video=4cc5b87071c01
Tetszik! :)
daikarashiro 2010 okt. 26. - 22:36:58
(77/216)
Igen jó film. bár pl az "Batman kezdõdik"-ben tetszik hogy kidolgozták azt a részt hogy alakult ki Bruce Waynben fokozatosan a Batman:P