guess.who 2020 márc. 08. - 11:03:06
(927/2087)
Nyilván, az egész "megveszem ezt a bort" sztori úgy volt felvezetve, hogy látszott: ez nem fog olyan egyszerűen lezajlani, hepienddel és pénzzel a végén.
Kotarbinski 2020 márc. 08. - 09:35:56
(926/2087)
Igen, sőt még Torzsáék kandúrja magáévá teszi a Rokoczayék nőstény macskáját. Ez lesz aztán a teljes gyönyör!
offtopic
guess.who 2020 márc. 07. - 12:16:56
(925/2087)
Aztán majd meglepődsz, mikor a kukacos tequila mintájára olyanokat fognak árulni, hogy például Üveges ecetes bor maceszgombóccal vagy Kalocsai paprikás hummusz rózsaöntettel... :)
guess.who 2020 márc. 07. - 11:39:33 Előzmény napraforgó
(924/2087)
Ja, ezt még ideírom: ugye, milyen egyenes és tisztességes ember ez a sunyin vigyorgó Sándor? Megbeszélte az apjával, hogy ő megy a borral, és ezt ő fogja elmondani Gyulának (ő akarta, az apja ellenezte!), erre közli Gyulával, hogy az APJA akar mondani valamit. A nyakas Torzsa meg nem maradhatott szégyenben, kénytelen volt azt mondani, hogy ő IS döntött ebben az ügyben, nem csak Sándorka. Huhh, egyre tenyérbemászóbb ez a fickó.
Amit meg az epizód végén művelt Katicával, az már kifejezetten aljas dolog - és a következő rész beharangozójából úgy tűnik, hogy még azt is tudja tetézni. Addig persze jó volt neki Lillatica, amíg a kötéseket kellett cserélgetni (bár akkor is szívesebben szórakozgatott a várhatóan jóval nagyobb hozományú baronesszel), most már inkább feltörne. Csak hát a ménkű sok eszével (hogy kitalálta az egész robbantást is, minden lehetséges következményt figyelembe véve!) arra nem jön rá, hogy a báró pont egy Torzsához soha nem adná a lányát, ráadásul ő maga rúgta ki a báró egyik lábát (hídját), szóval nem tudom, mégis mit képzel. Vagy szerinte teljesen rendben van, hogy a nagy Anna-szerelem csak az istálló falai közötti titkolózós perspektívát kínál mindkettőjüknek? Hát még a szőlőbe sem viheti el kapálni a nagyságos kisasszonyt - az meg biztos, hogy bárót nem csinálna belőle a báró. :D Anna meg azért ennél többre vágyik - és azt nem kaphatja meg Sándortól egy nagyi által rajzolgatott füzetke képében.
guess.who 2020 márc. 07. - 11:32:43 Előzmény Nickname123
(923/2087)
Nyilván ez az ellentét majd az utolsó részek egyikében fog feloldódni, Rozsda csak akkor fogja felismerni az igazságot és végre kacéran rebegtetett pillákkal omlik majd Jákob erős karjaiba.
Nem mellesleg: a kocsma és a bolt pont egymás mellett van, mindössze egy kőíves kapubejáró választja el - vagy inkább köti össze őket. Mi ez, ha nem célzás a végkifejletre? ;)
guess.who 2020 márc. 07. - 11:30:33
(922/2087)
No jó, de az mégiscsak az elmaradott kelet volt, ez meg a Dunán túl van, szóval a cselédszobák is lehettek fényűző 5 négyzetméteresek!
7/10
Nickname123 2020 márc. 07. - 11:29:49 7/10 Előzmény guess.who
(921/2087)
Es kozben Rozsa tovabbra is Moric urfival csalja majd Jakabot? Vagy majd Rozsa rajon vegre, hogy kihasznalja az urfi?
guess.who 2020 márc. 07. - 11:28:13
(920/2087)
Imre jóformán minden kísérletről letett, hogy megtalálja a hídrobbantót - hiszen most politikusként a bárókisasszony boldogulása fontosabb számára. :)
guess.who 2020 márc. 07. - 11:25:21
(919/2087)
Ezt én is furcsállottam, hogy pont egy Rozsda tanítgatja Jákobot a kereskedelem trükkjeire?! :)
No nem baj, ezzel is abba az irányba ment megint egy lépést a sztori, hogy Rozsda és Jákob a végére szépen egymásra találhassanak, és így Jákobnak mégis legyen egy (majdnem) saját gyereke - és akkor mindenki boldog, Borikának sem kell apa nélkül felnőnie. :)
7/10
Nickname123 2020 márc. 07. - 11:18:35 7/10 Előzmény Nickname123
(918/2087)
Most megneztem ez Zalan szobaja, hiszen amikor Jozefinre es Zalanra majdnem ranyitott Mariska, akkor is ebben a szobaban voltak, ahol most labadozik Zalan.
5/10
napraforgó 2020 márc. 07. - 10:55:25 5/10
(917/2087)
Én nem láttam, de igaz néha nem oda nézek.
7/10
Nickname123 2020 márc. 07. - 10:54:22 7/10 Előzmény napraforgó
(916/2087)
Szerintem az a szoba, ahol Zalan fekszik, az Zalan szobaja. Tobbszor lett emlitve is hogy a kastelyban laknak, o meg az anyja. Nincs fenyuzoen berendezve, eleg ures es egyszeru butorzata van. Nagysaga, egyszerusege Katica, vagy Mariska szobajara vall.Egy fouri vendegszoba nem volt ennyire puritan. A cseledseg szobai valoban valahol eldugodtan voltak a fouri epuletben, vagy kulon epuletben, de a film kedveert fogadjuk ezt igy el, meg akar az is lehet, h a cseledseg szobai tenyleg valahol el vannak dugva a Rokoczay baronal is, mivel nem latjuk, hogy hogy mennek oda.
5/10
napraforgó 2020 márc. 07. - 10:16:04 5/10
(915/2087)
Bizony, a cselédek általában egy melléképületben, a cselédszálláson laktak. Ha nem volt melléképület ilyen célra, akkor padlásszobákban, manzardokban, esetleg a szuterénben.
Szerintem Zalánt nem a cselédszállásra vitték, hanem a főépületbe, pl. az egyik vendégszobába. Mert azt nem hiszem, hogy az Mariska szobája lenne az emeleten. Miért is lenne az? A báróval már rég végetért a viszonya, nem kell, hogy a közelében legyen. ezt a báróné semigényelné a komornájától.
De a báró aggódott a fiáért, Zalánért, ezért egy rendes szobába vitette a sebesültet.
Kotarbinski 2020 márc. 07. - 07:28:11
(914/2087)
Megint bájos volt Anna viselkedése! A történtek után Imrétől követel tisztességet és megbízhatóságot, majd a következő rész előzetese szerint ismét csókolózik Sándorral, meg aztán nem tudjuk, hogy mit csinálnak még. Szóval Anna személyisége is nagy ganaj, alaposan elcseszték a szerzők. Most már még inkább érvényes az, hogy a "Ganajok földje" címet adjuk a sorozatnak.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 07. - 00:10:24 3/10
(913/2087)
Megelőztél, ugyanezt akartam írni, ez tényleg vicc! :D
7/10
Nickname123 2020 márc. 06. - 22:43:16 7/10
(912/2087)
Az az erdekes, hogy mindegyik Torzsa gyerek a baro gyerekeivel kavar. Ha ezt az oreg Torzsa tudna...
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 06. - 17:13:33 3/10 Előzmény guess.who
(911/2087)
Na igen, a málnásban lopni a csókokat! :) Ekkora gyerekek már simán: Gyula mutáló, mély hanggal, legalább 14-16,Ilonka 13 ha igaz .
guess.who 2020 márc. 06. - 16:56:57 Előzmény napraforgó
(910/2087)
Igen, azért a vallási ellentét akkoriban még irtózatosan mély volt - de biztosan léteztek vegyesházasságok is. És vedd figyelembe, hogy Rozsda és Jákob is végigjátszották már a "kitagadott vagyok" című meccset, úgyhogy egyikük számára sem lenne újdonság. Arról nem is szólva, hogy egy fontos hitkérdésben igencsak egyetértenek: mindketten nagyon szerették Sárát, lényegében ez hozta össze őket eddig is - a közösen átélt bánat vagy veszteség a könnyeikkel alaposan megöntözött talaján meg másféle virág is kihajthat, nem csak a szánalomé. (Vagy valami ilyesmi.)
Nem mondom persze, hogy ez lesz, de egyre több jelet rakosgatnak bele a sztoriba, ami ebbe az irányba mutat.
guess.who 2020 márc. 06. - 16:53:21 Előzmény napraforgó
(909/2087)
A báróné egyáltalán volt már gyónni? Ilona múltkor a torkoskodását meggyónta - na, nagyjából ilyen szintűnek képzelem a Jozefin gyónását is. :) De ha azt nézzük: a báró sem gyónta meg, hogy Zalán az ő fia, szóval így 1:1, döntetlen az állás. ;)

Pontosabban a báróné már nem döntetlen, de ez nem ide tartozik.


guess.who 2020 márc. 06. - 16:51:04 Előzmény napraforgó
(908/2087)
A pökhendi vigyort Sándor arcán látom ugyan, de azt a színész teszi rá... És mivel jóformán csak ezt látni (nem is tudom, volt-e már más arckifejezése?! Steven Seagal ilyen, neki is minden érzéséhez pont ugyanaz az egy van :) ), nem tudom eldönteni, hogy jól játszik-e a színész.
A többi leginkább sodródás, konkrét cél nélkül:
- addig volt meg a terve, hogy felrobbantja a hidat - de hogy utána mi történik, vagy hogy ezért mire számíthat, arra már nem;
- addig volt meg a terve, hogy csókdosni fog - jóformán mindegy is számára, hogy Katica vagy Anna;
- addig volt meg a terve (nem is a sajátja, hanem Annáé), hogy békítésként gyertyafényes vacsorát rendez Katicának - de hogy továbbra is azt hazudja neki, hogy szereti, az rendben van?

Szóval inkább hajlok arra, hogy nem jó a karakter és nem tudja hitelesen megjeleníteni a színész (legalábbis számomra), hogy két nő között őrlődik és ez őt kicsit is bántja. Legalábbis úgy képzelem, hogy a valódi emberek többsége ilyenkor nem vigyorog.