Sumomo_ 2020 márc. 20. - 19:10:26 Előzmény guess.who
(1028/2088)
Emlékezz rá, amikor Zsuzsa asszony kihallgatta a tisztelendő urat és azt hitte, hogy gyilkos, akkor is micsoda műsort rendezett!
guess.who 2020 márc. 20. - 19:09:31 Előzmény napraforgó
(1027/2088)
Az utóbbi történések alapján azért ebben a Katica-Sándor relációban sem lennék olyan biztos. Katica végig odáig volt Sándorért, még a bűnrészesség miatti akasztást is vállalta volna, mikor hetekig ápolta az istállóban. Sándorka ezt azzal hálálta meg, hogy elszökött lovagolni Annával, aztán meg csókdosott vele, majd eljátszotta Katicának, hogy szereti, meg elvitte az anyjáéknak is "bemutatni". Ez így azért összességében egy jellemtelen senkiházi viselkedése. A hozzá képest hótiszta Katica lehet, hogy nem egy zseni (bár egyáltalán nem úgy beszélget és viselkedik, mintha buta lenne, hiszen például az okos Anna is barátnőjévé fogadta és mindent megbeszél vele!), de mindenképpen fényévekkel felette áll erkölcsiekben.
Ja, Sándorka "osztrákellenessége" meg csak egy üres lózung. Ő ugyanilyen vehemensen lenne "kolbászellenes", "műanyagzacskó-ellenes", esetleg "kínaiellenes" is, csak egy a lényeg: hogy pusztíthasson, hogy lázadhasson, hogy balhézhasson. Ha nem Torzsáék fia lenne, már régen ócska útonálló betyár lenne, de azok közül is az alja, amelyik a másik betyárt is nyugodtan megbicskázza, ha éppen úgy alakul.
guess.who 2020 márc. 20. - 19:02:03
(1026/2088)
Mondjuk tényleg fura volt a nagyon visszafogott, nagyon csendes Zsuzsa asszony viselkedése. Ő, aki napokat hezitált azon, hogy elfogadja-e a lánykérést (asszonykérést, mindegy), mert nem tudta eldönteni, hogy szereti-e Ödönt - most meg ennyire kifordul magából miatta?

Másrészt viszont valahol érthető: egy férjet már hasonló csúnya módon elveszített, most nagy nehezen majdnem talált valakit, aki pótolhatná, erre ennek is így van vége. Nem csoda, ha elveszíti a lába alól a talajt és bekattan. Aztán persze ott a fia és az unokája, ha valaki, akkor ők vissza kell, hogy tudják tartani. Vagy Rozsda, mert nekem van egy olyan érzésem, hogy ő el fogja mondani, hogy kicsodája ez az Elek, és Borika miatt lenyugszik Zsuzsa asszony...
5/10
napraforgó 2020 márc. 20. - 19:00:45 5/10
(1025/2088)
Mindenkit nem ölhetünk meg, akkor nem mondhatná magáról a sorozat, hogy romantikus történelmi sorozat. És legalább egy hepiendnek is kell lenni benne, de istenuccse nem tudom, hogy kit kivel boronálnék össze.

Katica eléggé összeillett volna Sándorral, ha a Sanyi nem lenne olyan megátalkodott osztrák ellenes. De Sándor túl magasra emelte a szemét, pedig abból a kis románcból komoly kapcsolat sohasem fejlődhetne ki. Anna nem csak származásban, de neveltetésben, műveltségben, szokásaiban, vágyaiban is annyival magasabban áll, illetve olyannyira különbözik, hogy az áthidalhatatlan.

Még Imre sem közeliti meg azt a szintet, amire jó lélekkel rá lehetne bólintani Annával kapcsolatban. Katica meg nem ér fel Imre szintjéig, őt mindig egy jóindulatú lenézéssel kezelné.
guess.who 2020 márc. 20. - 18:56:48 Előzmény napraforgó
(1024/2088)
Hát nem tudom, a mostani állás szerint kétféle szereplő lesz a sorozat végére: halott vagy boldog. :)

Szintén a mostani állás szerint Anna hosszú évekig a bécsi egyetemen lesz - de mivel még irtó sok rész van hátra, kétlem, hogy ez így maradna, vissza fogják hozni rövidesen Rokocára valamilyen ürüggyel.
Egyébként akkoriban bármikor lehetett felvételizni és szemesztert kezdeni? Vagy ez csak a női hallgatókra vonatkozott? Mert múltkor még április-május volt, a bécsi utazás ez alapján mindenképpen nyár elején lehet, ehhez képest kifejezetten sokan vannak az univerzitáson, ráadásul mindenki felvételizik éppen.
Hopp, hát itt a megoldás: felvételizik tavasszal (nagyjából), felveszik, örülnek, aztán hazamegy nyaralni, meg készülni az őszi iskolakezdésre. Szóval szerintem pár rész után megint otthon lesz a baronesz és boldogítja majd a vélhetően addigra nagy bátran, csomózott kötélen lengedező Sándorkát, meg a ruhaakasztós Imrét. Esetleg a geróf úr is követi és a falábával eljár pár csárdást Annával, csak úgy békülésileg.
guess.who 2020 márc. 20. - 18:50:38
(1023/2088)
Még a Katica-csúnyalányhoz egy mondat: nekem úgy tűnt, hogy L.L. kifejezetten élvezte ezt a szerepét, mármint a púpos-koszos-kócos-kancsi Katicát. Egészen máshogy mozgott és máshogy viselkedett, mint rendesen, szóval nem csak gúnyát cserélt, hanem tényleg személyiséget is. :)
5/10
napraforgó 2020 márc. 20. - 14:49:34 5/10 Előzmény guess.who
(1022/2088)
Nekem a szolgabiró annyira nem hiányzik. Majd küldenek helyette másikat. Zsuzsa asszonynak meg nem kell mindenáron férjhezmennie, ennél az Ödönnél is nagyon tétovázott. Szinte a pap beszélte rá.
Ez a sorozat tuti nem hepienndel ér véget.
Reményeim szerint Anna tanulni fog. Imrét esetleg elhelyezik máshová, megy a családjával együtt. Torzsa Sanyit fellógatják, mert nem bir magával, Mihálynak megmarad a kisebbik, a megbizhatóbb fia és a lánya.
Jozefint kinyiffantják, igy Móricka pártfogó nélkül marad a családjában. A báró elismeri fiának Zalánt, talán még törvényesitését is kérvényezi a császától és inkább rá támaszkodik a terveiben. A mellőzött Móric meg elhagyja az ősi fészket és elmegy Bécsbe lumpolni a grófi barátjához.
Ilonka meg majd szépen nevelkedik, ha nem otthon, akkor ő is meg Svácba vagy 5 évre, aztán meg majd az apja férjhezadja valami hozzáillő nemesemberhez, aki beleillik a terveibe.

Az, hogy egy sorozatot romantikusnak neveznek, nem jelenti azt, hogy mindenki jujj, de hepi lesz a végére, pláne, hogy párra is talál.
guess.who 2020 márc. 20. - 11:53:44
(1021/2088)
Katica továbbra is eszméletlen jól néz ki csúnya lányként. :)

Sándorka "pokolfajzatnak" nevezi Elek betyárt - holott éppen ő bujtogatta a balhékra. Akkor vajon saját magát hogyan aposztrofálná?
guess.who 2020 márc. 20. - 11:44:14
(1020/2088)
Egyébként is érthetetlen, hogy már a második "főszereplőt" húzzák ki a stáblistáról egy romantikus(nak szánt) sorozatban. Ráadásul hogyan akarnak Zsuzsa asszonynak a hátralevő 24 részben összehozni egy fickót (gyászév, ilyesmi?), felépíteni a karakterét a semmiből és még meg is kedveltetni egymással őket? Mert gondolom, a végkifejlet az lesz, hogy mindenki boldog...

Viszont fura volt, hogy a tegnapi rész főcímében a szolgabíró még ott állt Zsuzsa asszony mellett - holott Jákobot azonnal egyedül ábrázolták ugyanott.
guess.who 2020 márc. 20. - 11:38:39 Előzmény Sumomo_
(1019/2088)
Sándorunk elmebeli képességeit elnézve valóban képtelenség, hogy egy ilyen kiírt, tiszta kézírása legyen. A fogalmazás pláne.
Még Imrétől elfogadható lenne, hiszen rengeteg jelentést kell körmölnie és fogalmaznia, az ő írása vélhetően jóval gyakorlottabb, mint bármelyik másik szereplőé, akiket sosem látunk írni vagy olvasni.
5/10
napraforgó 2020 márc. 20. - 10:09:33 5/10
(1018/2088)
Valami fehér anyagot gyűrt össze Baba, abból csinálta a lánya púpját. Amikor a "csúnya lánya" bemutatása után távoztak, Katica megszabadult a kényelmetlen kabáttól és a púptól. A karjára vetette az összehajtogatott fehér anyagot. Baba az arcát tisztogatta a maszattól, amikor meglepte őket a hátulról érkező Kálo.
Szerintem az a fehér anyag valami függönyféle volt, az lett a Szűz Mária fátyola, a fehér ruha meg a lány alsóruhája. Levette a piszokszürke felső ruhát, a fejére boritotta a függönyt és mezitláb Dumo mögé settenkedett.
A gombapörköltbe meg Baba tett kis halucinogén példányt is , mert sem ő, sem Kálo nem evett belőle, csak az öreg cigány.

Engem inkább az érdekel, hogy honnan szedte össze Baba olyan seperc alatt a gombapörköltnek való alapanyagot.? Aztán azt meg is kellett főzni, az sem 2 perc. Addig a lánya az erdőben bújkált?
5/10
napraforgó 2020 márc. 20. - 03:24:24 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1017/2088)
De legalább szépen sántitott, azért csak nyomorékká tette a hadnagy.

Annát viszont megjegyezte a dékán és kicsit gardirozza is.
Nem szeretem nagyon ezt a sorozatot, de ha Annát fölveszik az egyetemre és a lány elfelejti a nem hozzá való udvarlóit, akkor javitok a csillagokon.
5/10
offtopic
napraforgó 2020 márc. 20. - 03:20:44 5/10
(1016/2088)
A BK szereplőit legyetek szivesek offtopicban tárgyalni, én nem nézem, és igy nem is érdekel, ki kicsoda és hogy halt meg a sorozatban.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 20. - 00:07:29 3/10
(1015/2088)
Na ettől féltem, hogy valami kavarás ne jöjjön közbe az egyetemi témában! Hát nem ott sunnyogott a végén a fonnyadt, savanyú képével az az aljadék gróf?!
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 20. - 00:05:21 3/10
(1014/2088)
XD Ali jobb! Főleg régen, a Kisvárosban is szerepelt.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 19. - 23:33:30 3/10
(1013/2088)
A Bk-ben Holman Valter, a színész Kárpáti Levente volt. :)
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 19. - 23:11:45 3/10 Előzmény napraforgó
(1012/2088)
Akár lehet cigány a kék szemmel, csak az a bökkenő, hogy a fia egészen más fajta ,féle,...
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 19. - 23:08:51 3/10
(1011/2088)
Ez az!!! Rá is gondoltam, de aztán kiment a fejemből , igen, Holman Valter.
5/10
napraforgó 2020 márc. 19. - 22:17:46 5/10
(1010/2088)
Na, lemeradt a "sem" a Baba neve mellől.

Ödön meg fölmagasztosult a jóság mintaképeként.
5/10
napraforgó 2020 márc. 19. - 21:48:16 5/10
(1009/2088)
Zsuzsa asszony kapott egy gyászruhát, megsem gyászolhatja a vőlegényét rozsdabarnában.

Nem találtak sötétszemű cigányt. Az a kékszemű Dumo nem látszik cigánynak egy percig sem. Igaz, a Baba .