3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 31. - 14:17:51 3/10
(1208/2088)
Imre és Katica között működik a testi-lelki kémia. Mennek egymás mellett,mint egymást értő,megértő, kiegészítő , egy hullámhosszon levő pár.
Imre és Anna között semmi kémia, semmi közös,a lány minden ölelése erőltetett dac, a férfi válla fölött vágyódó tekintet a semmibe.
Imre szerelme Anna iránt egy csodás, szemet gyönyörködtető kép iránti áhítat, elvarázsol, mert szép, ...ennyi.
sunflower325 2020 márc. 31. - 13:34:25
(1207/2088)
Szerintem Anna és Sándor kapcsolata már az első résztől kezdve afelé mutat, hogy a végén számukra közös lesz a happy end.
Anna számára Sándor az egyetlen, aki még soha meg sem kérdőjelezte, hogy orvos lehessen belőle és főleg soha semmit nem tett ellene, sőt amikor ez szóba került, akkor azt mondta, hogy Anna bármit el tud érni. Sándor volt az első, akinek egyáltalán elmondta, hogy mi a nagy álma, gyakorlatilag ismeretlenül is bízott benne. Ráadásul Anna férfiként is Sándorhoz vonzódik igazán.

Sándorunk pedig már első látásra beleszeretett Anna kisasszonyba. Amikor először megcsókolta Katicát, tulajdonképpen akkor is Annát csókolta, mivel lázálmában azt hitte, hogy Katica = Anna. Azután, hogy Anna elég egyértelműen visszautasította, amikor a lókeresgélés után megcsókolta, belátta magában, hogy a társadalmi különbségek és a családjaik közötti ellentétek miatt esélytelen a kapcsolatuk. Végül belement Katicával egy kapcsolatban és próbálta megszeretni a minden szempontból hozzáillő lányt, de ez nem jött össze. Azután pedig, hogy Anna hajlandóságot mutatott irányába, ki is akart hátrálni a Katicával való kapcsolatból, és bátor férfiként oda is állt Katica elé és motyogott néhány értelmetlen szót, amit Katica kedve szerint értelmezett...
A szándék megvolt Sándorban, csak mint esetében oly sokszor, a kivitelezés némi hibában szenvedett.
Várom mi lesz a vége, ki kivel találja meg a boldogságát.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 31. - 13:29:23 3/10 Előzmény luci87
(1206/2088)
"Zsuzsat annyi csapás érte,hogy kifordult önmagából...van ilyen,megkeseredik,gyulolkodove,bosszuszomjassa válik...!"

Igen, van ilyen persze, ezzel együtt én kezdettől (ill. amióta
én nézem, nem az elejétől) soha nem találtam egyértelműnek Zsuzsa jellemét, személyiségét. Nem nagyon tudtam eldönteni, milyen is valójában. Nem volt igazán szimpatikus nekem.
5/10
napraforgó 2020 márc. 31. - 12:37:48 5/10
(1205/2088)
Lehet, hogy épp erre akar rámutatni ez az ostobácska sorozat, hogy ha a rang- és osztálykülönbségeket levennénk, akkor Anna jobban megértené magát Sándorral (mindkettő lázadó jellem), és Imre is Katicával, akik meg sokkal konvencionálisabb, hagyománytisztelőbb emberek.
Mig az előbbiek mindig ki akarnak törni abból a körből, ahová születtek, az utóbbi páros szépen beilleszkedne a hagyományos, megszokott világ ba.
Jó, most van köztük műveltségbeli különbség, de a természetük szerint épp nem a születésük, osztályuk szerint elvileg hozzájuk való párhoz illenek.

És el lehetne játszani azzal a gondolattal, hogy mi lenne ha..... De ha igy folytatnák a sorozatot, akkor minden gallyra menne, nem lenne egy "boldog pár" sem a végén.
Anna bizonosan nem lehet a Torzsa fiúé, legfeljebb egy-két lopott órára, a családja , meg a világ is elfordulna tőle.
Csizmadia Imre, a reményteljes szolgabiró jelölt meg nem vehetne el egy nevesincs félcigánylányt, vége lenne a szépen felfelé ivelő karrierjének.
Torzsa Rózsa nyilván nem lesz a zsidó kereskedő hitvese, mert azt sehol nem fogadná el a világ. Sem a keresztények, sem a zsidók. Jakabnak felkopna az álla és szerelemből nem lehet megélni.
5/10
napraforgó 2020 márc. 31. - 11:00:51 5/10
(1204/2088)
Teljességgel érthetetlen, hogy Anna az elutasitás után miért is megy el Sándorral "sétálni"?
Csak nem akar a karjaiba dőlni? De Imre akkor majd joggal kifogásolja a nászéjszaka után, hogy az arája már nem volt szűz. Ez akkoriban még számitott a főúri körökben és a parasztoknál is.
luci87 2020 márc. 31. - 06:50:52 Előzmény Kuttyánszki
(1203/2088)
Zsuzsat annyi csapás érte,hogy kifordult önmagából...van ilyen,megkeseredik,gyulolkodove,bosszuszomjassa válik...!
5/10
napraforgó 2020 márc. 31. - 05:47:38 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1202/2088)
Ettől függetlenül a végén biztos mindenki úgy dönt, ahogy szokás, suba subával, guba gubával. Imre már most mutatja a megalkuvás jeleit, beköltözik a kastélyba, dolgait elszállitják. Sokkal, de sokkal jobb lett volna, ha ragaszkodik ahhoz, hogy ugyan a házasságkötés után a kastélyban laakik és a családdal étkezik, de a hivatala a zsandárságon, a városházán van, és oda ő bejár dolgozni. Ezzel legalább a semlegesség látszatát is megőrizné bizonyos fokig.
Ez a beköltözteti az irodáját a kastélyba egy nagyon nagy marhaság és igazából nem is hihető.
Tőlem tarthat egy dolgozószobát a kastélyban is, de neki hivatalosan nem ott kell dolgoznia!!!
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 31. - 00:09:29 3/10
(1201/2088)
Korábban már irtam, hogy Imre és Katica....
Annával beszélgetni sem tudnak, sétálnak, ülnek mint két nyársat nyelt báb...
Katicával természetesen öltik a szavakat a másik szavába,..nevetnek felszabadultan.
Egymásnak ütköznek a pakolás közben, mindkettőt áramütés éri....
A Sándort meg ma különösen fel tudtam volna képelni, oly annyira tenyérbemászó volt.
Jákob leszerepelt előttem, pletykazsák.
Zsuzsa asszony megőrült, vagy velejéig gonosz?
guess.who 2020 márc. 30. - 19:24:14 Előzmény napraforgó
(1200/2088)
Felteszem: elvetél. Persze ő ezt egész máshogy adja elő majd a báróéknak, mivel bármi baja lesz, ahhoz Babát hívják, ő meg már így is hallgatásra van kötelezve. Mondjuk azt mondja, hogy kilovagolt és leesett a lóról, vagy pont hasraesett az udvaron egy kiálló kőben, esetleg a kovács véletlenül ráejtette a hasára a kisebbik kalapácsát...
5/10
napraforgó 2020 márc. 30. - 19:24:11 5/10
(1199/2088)
Nem tudom, szerintem ha haláleset van a családban, vagy valami súlyos betegség, baleset akkor azért illik llmondani a aszótakozásrl, mulatságról.
guess.who 2020 márc. 30. - 19:22:07 Előzmény napraforgó
(1198/2088)
Igen, ezt írtam lentebb is, hogy bőven lett volna alkalma az öreg Torzsának figyelmeztetni, hogy fogja vissza magát.
Más kérdés, hogy vajon az számított volna-e valamit egy Sándorhoz hasonló, forrófejű hűbelebalázsnak az, ha szólnak neki? Szerintem nem sokat: az első olyan szóra vagy mondatra ugyanígy ugrott volna, há' mer' a becsület, meg a család rangja!
5/10
napraforgó 2020 márc. 30. - 17:17:04 5/10
(1197/2088)



A Rokoczay családot megrázzák a Jozefinnel történtek.

olvashatjuk a 66. epizód ismertetőjében. Ehhez képest tovább folytatják a bál szervezését, csak Jozefin helyett Anna.
Valószinű tehát, hogy nem hal meg Jozefin, mert elég ocsmány dolog lenne néhány nappal később bálozni.
5/10
napraforgó 2020 márc. 30. - 17:09:19 5/10
(1196/2088)
Bizony. Aztán integetett a fekete kendővel, és utána eltűnhetett valamerre, mert valóban akkor ért vissza, amikor Móric már javában provokálta Mihályt. Bejött jobbról a képbe, holott korábban a szülei előtt állt. de tényleg érthetetlen, hogy se anyja, se apja nem figyelmeztette előre.
5/10
napraforgó 2020 márc. 30. - 15:59:38 5/10
(1195/2088)
Valóban elképesztő, hogy Torzsa Mihály még az akasztásra menet nem figyelmeztette a forrófejű, szájhős fiát, hogy provokálni akarják őket, ezért tartsa a száját.
Mi oka van egy viszonylag értelmes embernek, hogy hallgat erről ?
5/10
napraforgó 2020 márc. 30. - 14:54:46 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1194/2088)
Igényesen megirt -----> Hihi
Az mi is észleltük, hogy voltak igényeik. Főleg anyagiak. Más nemigen.

3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 30. - 14:28:02 3/10 Előzmény guess.who
(1193/2088)
Igen, ez az ,ami hiányzik, ami miatt olyan életszerűtlen az egész.
Ám ahhoz sok pénz kellene, sok szereplővel, statisztákkal, kellékekkel.
Azt meg,mint tudjuk, korunkban szeretik megspórolni.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 30. - 14:20:20 3/10
(1192/2088)
A cikk írója nézzen bele a port.hu oldalba, miket véleményeznek itt tájékozott, értelmes emberek :)
Na, persze, valamit írnia kellett, azt mégsem írhatja, ami az igazság.
Hogy milyen messze van ez a sorozat az igényességtől...
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 30. - 13:28:42 3/10
(1191/2088)
Aki nem olvasta esetleg a NLCafé cikkét a Bátrak...-kal kapcsolatosan:
"Rengeteg titok szövi át a Bátrak földjét, lényegében minden részre jut egy fordulat, és a színészek már a többször elmondták: élvezet volt a forgatás, mert könnyű volt belebújni az igényesen megírt forgatókönyv karaktereinek bőrébe..."
Hihi
A zigényesen megírt... ;)
offtopic
guess.who 2020 márc. 30. - 11:53:50
(1190/2088)
A "régiek" azért egy más kor szövegírói voltak: ha jól rémlik, Adamis, Bródy és Demjén is elsősorban dalszövegeket költöttek, mellettük rendszerint volt egy zeneszerző - egy Omega, egy Szörényi és egy Bergendy; ahogy Geszti is főként szöveget ír, zenét nem igazán szerez (vagy csak nem emlékszem). A Szenes-féle univerzális tehetség azért elég ritka.

Mondjuk az tényleg fura, hogy azon az egy vásáron volt összesen zene és tánci-tánci, meg Ilonka baronesz zongorázott vagy kétszer, ezeken kívül csak az aláfestő zenék vannak. Terka asszony nem énekelget borsófejtés közben, Katica nem énekelget takarítás közben, nincs minden szombat este zenés paraszti mulatság a csűrben.
Pedig L.L. Katica és az általam nem túl kedvelt Sándor is jól mutattak a színpados táncolás közben, és úgy tűnt, mintha élvezték volna a jelenetet is. Remélem, legalább az eljegyzési bálon lesz legalább Chopin, és az ablak alatt Katica is táncolhat kicsit valami snájdig fiúval. :)
offtopic
guess.who 2020 márc. 30. - 11:06:04
(1189/2088)
Hát igen, Salmó a No együttesben is írt szövegeket, ott is eléggé ziláltak voltak.
De sok más zenekarnál is megfigyelhető, hogy egy zeneszerző jobb, ha csak a zenével foglalkozik, a szöveget meg valaki más írja meg, mert döcög a ritmus, hülyén hangzik a rím stb.

A maiak közül egy példa: Magna Cum Laude. Sok olyan dalszövegük van, amiknél nekem leginkább a L'art pour L'art társulat Volt, nincs róka c. jelenete jut eszembe. :)
https://www.youtube.com/watch?v=EH4p4dGT4qg[/spoiler]