Kotarbinski 2020 ápr. 19. - 12:13:12 Előzmény sunflower325
(1828/2088)
Hát ez az! Minden házasság alapja a BIZALOM. Ha ez nincs meg, akkor megette a fene az egészet. ÉN bízok a feleségemben, ezért egy ilyen esetben nem gondolnék arra, hogy megcsal engemet. --- Az én nejem egy tervezőben dolgozott, ahol szokás volt az, hogy ebéd után beültek egy debreceni cukrászdába, ahol ettek egy-egy tortaszeletet. Sokszor volt az, hogy ezt a kollégái fizették neki, de nyilván később ezt a nejem viszonozta nekik. SOHA nem gondoltam arra, hogy ebből lehetne még szerelmi kapcsolat.--- Egyébként a nejem, Annácskával ellentétben, nagyon távolságtartó volt a férfiakkal szemben, tudta azt, hogy mit lehet és mit nem, és eszébe sem jutott volna az, hogy engemet megcsaljon. De ugyanezt TUDTA rólam is, ezért ez a magatartásforma nálunk közös és természetes volt. Egy ILYEN férfi - nő viszonyban lehetett közösen nevelni gyermekeket, neveltünk is. De egy Annácska típusú nővel én legalábbis nem tudnék együtt gyermekeket nevelni, mert nincs meg és a jelek szerint nem is alakulhat ki hozzá a megfelelő bizalom. Én szerencsés voltam a nejemmel, ugyanezt nem mondhatja el magáról Imre. Sajnálom őt, mert komoly embernek tartom.
sunflower325 2020 ápr. 19. - 11:48:54 Előzmény Kotarbinski
(1827/2088)
Csak egy kérdés. A feleséged mégis mit szólna ahhoz, ha egy másik hölgyet kísérgetnél a boltba, bonbont ajándékoznál neki, ráadásul pont ugyanazt, amit a feleségednek is, meghívnád magatokhoz uzsonnára, ahol anyósodékat utánozva/gúnyolva remekül szórakoznátok együtt, mindeközben persze még a kezét sem fognád meg. Vagy fordítva, Te mit szólnál ahhoz, ha a feleségedet kísérné valaki a boltba, ő kapna mástól drága bonbont ajándékba, vagy ő hívna uzsonnázni hozzátok egy másik férfi ismerőst és remekül szórakoznának azon, hogy a szüleidet parodizálják. Mindezt persze úgy, hogy egymást szigorúan csak egyenrangú honfitársnak tekintik.
Én nem hagynám szó nélkül.
Kotarbinski 2020 ápr. 19. - 11:24:23
(1826/2088)
Még egy szempontot látok az eddig történtek alapján. Lehet abban valami "igazságosság" , hogy Móricka felgyújtotta Torzsáék szőlőjét, hiszen Söndör felrobbantotta Rokoczayék hídját. Lehetne ezt egyfajta törlesztésként is értelmezni, de én ezt a gondolkodásmódot elvetem és megvetem.
Kotarbinski 2020 ápr. 19. - 11:09:59 Előzmény sunflower325
(1825/2088)
Bocsi, hogy közbeszólok! Imre és Katica között NINCS szerelmi viszony és szerintem nem is lesz. Imre csupán úgy viselkedett vele szemben, mint egy a liberális demokráciákban szokásos jogi szempontból vele egyenlő emberrel. Tehát Katicát NEM TEKINTETTE szolgálólánynak, hanem vele egyenrangú honfitársának. EZT a kapcsolatot szerelmi viszonyként értelmezni szerintem nem lehet. --- Ezzel szemben Imre és Anna között valóban létezett/létezik szerelmi viszony, amit már hivatalossá tettek az eljegyzéssel. EZT a szerelmi viszonyt sem lehet Imre és Katica közötti viszonnyal egyenrangúnak tekinteni. Ezért Imrén SEMMIT sem kérhet számon Anna. Annál inkább számonkérheti Imre Annácskán azt, hogy ígérete ellenére tovább flörtölt Söndörrel. Ezt tette a pénteki részben! S mivel Annácska már többször átverte Imrét, ezért logikusnak tartanám azt, hogy Imre két lábbal rúgná fenéken, hogy Söndörig repüljön. Azt gondolom, hogy Imrének most esett le a tantusz, hogy Annácska megbízhatatlan lotyó, akivel nincs értelme tovább foglalkoznia. Én mindenesetre ezt tenném Annácskával.
sunflower325 2020 ápr. 19. - 07:57:57
(1824/2088)
"mindenkit agyonverő Habsburg-bérenc zsandárszörny" Ez szép! És még én túlzok?
Nem teszem! Úgy tűnik te a végletek embere vagy. Vagy fehér, vagy fekete. Szerintem ez nem így van. Nem gondoltam és nem is mondtam, hogy Imre egy velejéig romlott "Habsburg-bérenc zsandárszörny" lenne.
Azt mondtam, hogy nem ő a tisztesség és becsület lovagja, hogy ingatag a jelleme, hogy következetlen, hogy vannak gyengeségei, stb. De ez nem azt jelenti, hogy számomra Imre csupa rossz, egy velejéig gonosz "Habsburg-bérenc zsandárszörny". A kettő között jelentős különbség van!

"ezredrésze nem volt köztük annak, ami Anna és Sándor között minden találkozásnál..."
Valóban nem csattant csók, de a búcsúzkodásnál a szőlőben Anna és Sándor között sem. De igazad van Anna és Sándor között van valami, még akkor is, ha meg sem érintik egymást. És ez a valami nincs meg Anna és Imre között, nem is lesz soha, még akkor sem, ha Anna mindenképpen szeretné meggyőzni még saját magát is, hogy Imrét szereti.

A gondolatjátékkal, miszerint megjelenik Anna Imrééknél, csak arra akartam utalni - ami ezek szerint nem volt világos - , hogy Annának is lenne mit számon kérnie a vőlegényén. Tegyük fel, hogy Anna megtudja, hogy Imre Katicát kísérgeti a boltba, meghívja uzsonnázni és még bonbont is ajándékoz neki, nem beszélve arról milyen remekül szórakoztak együtt, akkor valószínűleg, most Anna vágná Imre szemébe, hogy hűtlen és Imre magyarázkodhatna.
offtopic
guess.who 2020 ápr. 18. - 19:33:15
(1823/2088)
Bármennyire is nagy "pukkanás" lesz a zárás, azt azért nem szeretném látni még gagyi effektekkel sem, hogy felrobban az a kastély...
guess.who 2020 ápr. 18. - 19:32:16 Előzmény sunflower325
(1822/2088)
Ejnye no, most szerintem nagyon haragusznak a készítők, mert leírtad a második évad forgatókönyvét! :)
guess.who 2020 ápr. 18. - 19:30:03 Előzmény napraforgó
(1821/2088)
Gondolom, azért Gyulához ment Baba, mert ő megsérült a vállán és össze is esett eszméletlenül, Ilona meg csak köhögött kicsit, amúgy semmi baja nem volt. (Ja: meg kibomlott a haja is, bár azt egyáltalán nem értettem, hogy miért.)
guess.who 2020 ápr. 18. - 19:28:11 Előzmény sunflower325
(1820/2088)
Nagyon sok a feltételezésed megint. :)
Katicával cicázik Imre? Semmi csókdosás, vagy ahhoz vezető közeledés NEM volt köztük, pusztán beszélgetnek egymással. Oké, nem két idegenként, hanem két jóbarátként - de egyébként ezredrésze nem volt köztük annak, ami Anna és Sándor között minden találkozásnál...
A család gúnyolásakor megjelenik Anna? Azért ahhoz elég modortalannak kellene lennie, hogy csak úgy berontson Csizmadiáékhoz és beljebb is menjen egy-két szobával - Imrééknek meg süketeknek és vakoknak kellene lenniük, hogy ezt ne vegyék észre és tovább folytassák a gúnyolást. :)
Imre amikor "kedve tartja" megveri a rabokat? Megint eltúlzod. Szerintem két olyan eset volt, amikor tettlegességhez folyamodott: az egyik, amikor Elek az édesanyját sértette meg nagyon durván, a másik meg az, amikor Sándor az irodában sértegette Anna miatt. Nem volt olyan, hogy csak úgy lement és kedvtelésből vert volna bárkit is. Sőt: ahogy pár napja írtam, éppen ő volt az, aki a szolgabíró előtt kifejezetten elítélte azt, hogy veréssel szedjenek ki a rabokból a robbantóról bármit, ő inkább a csendes, nyugodt munkát, a szívós és hosszadalmas kikérdezést preferálja.
Eddig nem járt közbe semmilyen elítélt bűnöző érdekében szerintem. Beszélték a báróval, aztán annyiban maradt. Ahogy a főispánnal is csak *beszélgettek* dolgokról, tenni nem tett semmit. Az meg, hogy olyasmit mond a főispánnak, amit szerinte az hallani szeretne? A hazudozásokra alapuló politikában van egyáltalán ember, aki mindig igazat mond? Ettől függetlenül teljesen mindegy, mit mond - a lényeg az, hogy mit tesz.

A fegyverfogást meg lentebb megbeszéltük: jól lő, jól tudja a fegyvert használni - mégsem lő rá kétszer sem Sándorra. Szóval szerintem eltúlzod. De hát ha attól jobban érzed magad, hogy Imrét valamiféle gonosz, mindenkit agyonverő Habsburg-bérenc zsandárszörnynek állítod be, csak csináld, ettől ő nem lesz sem rosszabb, sem jobb. :) Mert hát nem is létezik. :)
guess.who 2020 ápr. 18. - 19:17:23
(1819/2088)
Azt is úgy félbehagyták. Pontosabban csak annyi volt a szerepe a rablást követő kihallgatásnak és nyomrögzítésnek, hogy megtalálták azt a monogramos fémdobozt, amit utána betudhattunk a zsidó kereskedő tulajdonának. De az egész szál elsikkadt - illetve kicsit píszí kifejezéssel: meghagyták a készítők annak lehetőségét, hogy azt gondolhatjuk, hogy ezeket a bűncselekményeket IS Elek követte el. :)
guess.who 2020 ápr. 18. - 19:14:41
(1818/2088)
Nyilván vitték, elvégre sokan rohantak oda az égő szőlőhöz. Csak fura, hogy Ilonát elvitték a kastélyba - Anna meg maradt.
sunflower325 2020 ápr. 18. - 15:36:55
(1817/2088)
Ez valóban sokkal romantikusabb befejezés lenne ;)
sunflower325 2020 ápr. 18. - 14:44:13
(1816/2088)
Egy kicsit eljátszadoztam a gondolattal, hogy lehetett volna ezt a történetet jól befejezni.
A bál után Anna elmehetett volna Bécsbe tanulni. Sándor pedig Svájcba borászkodni.
A főispán pedig miután tudomást szerez a Torzsa birtokkal kapcsolatos visszásságokról, levezényel az érintett felek között egy földcserét és így végre megépülhet a vasút.
Közben Imre és Katica egymás társaságában keresnek vigaszt és miután Palika is rajong Katicáért össze is házasodnak.
Rózsa leszokik az italról Péter atya segítségével, Jakab pedig próbálna közeledni hozzá, de már Rózsa nem akarja őt.
Zalán megtudja, hogy ki az apja és szakít a bárónővel, bánatában elkezd a kocsmába jár. Rózsa meghallgatja, vigasztalgatja és szépen egymásba szeretnek, Péter atya pedig őket is összeadja.
A báró és a báróné boldogtalanul tengetik napjaikat a kastélyban, ahová megérkezik Hildácska is az örökössel a szíve alatt.
Majd hirtelen 5 évvel később vagyunk. Anna épp a diplomáját veszi át és a vonattal érkezik vissza Rokocára, hogy végre legyen a falunak orvosa.
Közben Svájcban Sándornak is sikerülne kikupálódni a munkaadója segítségével, aki megtaníthatná hogyan viselkedjen, sokat tanulhatna tőle, pl. megtanulhatna németül is, ha már ott él.
Majd a kikupálódott Sándor is hazajönne látogatóba Rokocára, ahol újra találkozna Annával és rájönnének, hogy még mindig szeretik egymást és már nem áll semmi a boldogságuk útjában, hiszen az eltelt idő alatt meggazdagodott és kiművelődött Sándor ellen már a báróéknek sincs kifogása. Naplemente, csók és vége.
Sumomo_ 2020 ápr. 18. - 14:18:37 Előzmény sunflower325
(1815/2088)
csatlakozom
5/10
napraforgó 2020 ápr. 18. - 14:03:41 5/10
(1814/2088)
Szerintem Baba nem olyan. Meg most oka sem lenne rá. Ha a lányát, vagy magát veszélyben érezné, hát akkor tán elárulná a bárónét, de egy ártatlan kislány füstmérgezése miatt biztos nem.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 18. - 13:45:40 5/10 Előzmény sunflower325
(1813/2088)
Én maximálisan egyetértek veled.
Mindegyik szereplőnek sok van a rovásán.
Anna ingatag, gyakorlatilag hűtlen, a vőlegénye háta mögött más férfi után fut.
Katica álnok, bosszúálló, a rábizott titkokat nem tartja meg.
Imre meg, ahogy irod, nem a becsület és igazságosság bajnoka, alaposan visszaaél a hatalmával.
Sándor öntelt, pökhendi talán kicsit férfisoviniszta is, de az Anna iránt szerelmében legaalább tisztességesebben játszik, mint Imre, aki bizony szeret Katicával enyelegni, miközben hűséget követel.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 18. - 13:38:09 5/10
(1812/2088)
Ezt én sem láttam. Na és Gyulát ki vitte haza, hisz ő több füstöt nyelt, meg is égett. Mert már a csak a körülötte tüsténkedő Babát láttam.
És azt sem értem, hogy miért nem Ilonához hivták előbb Babát, érte mehetett volnaa lovasfutár, Gyula miatt meg csak gyalog szaladhatott el vagy az apja, vagy az anyja. Mert Sándor is még eléggé a fejbeverés hatása alatt lehetett.
sunflower325 2020 ápr. 18. - 13:37:42 Előzmény guess.who
(1811/2088)
Nem csak a szavai, de a tettei miatt is gondolom, hogy Imre sem makulátlan ember. Bár az is igaz, hogy az embert a szavai is minősítik. De vissza Imre tetteihez. Kezdjük ott, hogy ő is simán cicázik Katicával, sőt azon szórakoznak, hogy a menyasszonya családját gúnyolják ki. Egy lány sem lenne attól boldog, hogy a vőlegénye más lányoknak is ugyanazt az ajándékot veszi, mint neki. (Csak egy kis gondolatjáték: mi lett volna, ha Anna hamarabb befejezi a búcsúzkodást a szőlőben és váratlanul meglepi Imrét és Katicát, amikor éppen a szüleit utánozták és remekül szórakoztak rajta...) Olyan fajta feltétlen hűséget vár Annától, amit ő maga sem ad meg a menyasszonyának.
Már sokszor szóba került itt is, hogy azért Imre időnként lemegy a tömlöcbe és ha éppen kedve tartja, akkor agyba-főbe veri, rugdossa a rabokat.
Ha a báró úr azt kéri tőle, akkor simán közbenjár egy már elítélt bűnöző érdekében.
Az ingatag jellemét pedig semmi nem mutatja jobban, mint a főispánnal való beszélgetése, aki szemére is vetette a hajlékony gerincét.
Szerintem igenis van különbség aközött, hogy magánemberként hőbörög és vagdalkozik valaki és aközött, hogy mindezt egyenruhában és a hivatali székében teszi. Ha pedig a megsértett férfiúi büszkeségén esett csorbát szeretné leverni Sándoron, akkor vegye le az egyenruháját és úgy álljon ki ellene, férfi a férfi ellen, nem pedig zsandár a paraszttal szemben a hatalmát fitogtatva. Véleményem szerint tisztességes ember még akkor sem fog fegyvert egy fegyvertelenre, ha nem akarja lelőni.
Sumomo_ 2020 ápr. 18. - 13:10:16 Előzmény guess.who
(1810/2088)
Az utolsó mondattal a számból vetted ki a szót, ha nem írod én írtam volna le!
:D
guess.who 2020 ápr. 18. - 13:08:11
(1809/2088)
Amit viszont nem értettem: Sándor szinte már per tu "a hadnagyhoz" jött a zsandárságra - nem ám a hadnagy úrhoz, vagy Csizmadia hadnagyhoz... Fura, hogy ezt sem Darufiam, sem Imre nem tette szóvá, pedig egyikkel sincs kifejezetten jó viszonyban.