Kotarbinski 2020 ápr. 26. - 11:35:05
(2047/2087)
A kalitka nem börtön, ha a szellem szabadon szárnyalhat. TORZSA SÁNDOR szellemi börtöne volt az igazi kalitka.
10/10
h.eniko33 2020 ápr. 25. - 20:43:34 10/10
(2046/2087)
Nagy kedvenc volt. Sajnálom, hogy vége.
guess.who 2020 ápr. 25. - 12:02:32
(2045/2087)
Ez speckó, kétéves érettségi találkozó volt, csak volt, aki továbbra is éretlenként jelent meg, újonnan felszedett úrias modorát fitogtatva. ;)
guess.who 2020 ápr. 25. - 11:24:52
(2044/2087)
Márhogy érettségi találkozó? :)
guess.who 2020 ápr. 25. - 09:29:27 Előzmény cruz4
(2043/2087)
És vedd hozzá, hogy a kritikus-cikkíró éppen innen, a topikból mazsolázgatott a cikkéhez - de annyi már nem volt benne, hogy meg is köszönje az ötleteket. :D
guess.who 2020 ápr. 25. - 09:28:09 Előzmény Tentee
(2042/2087)
A "modellszépségű" hadnagyot nézd meg az Oltári csajok c. sorozatban, bajusz nélkül, félrefésült és lenyalt hajjal, profilból - valószínűleg megváltozik a véleményed. :) Itt szándékosan az előnyös oldaláról, azaz szemből fotózták mindig, a bajusz is sokat segített a sármján. :)
Amúgy nincs vele baj, tényleg szimpatikus színész Bárnai Péter, és mindkét szerepben kifejezetten jó és hiteles volt, ez kétségtelen.

Ilyés Róbert alakítását többször dicsértem én is lentebb, bár nekem a Fodor Annamáriával való közös jeleneteik, szópárbajaik tetszettek a legjobban, azt mindig élvezet volt nézni még akkor is, ha tudtam, hogy nem spontán visszavágásokról van szó, hanem az utolsó mozdulatig előre megírt és sokszor újravett jelenetről van szó.
A Móric-házaspárt viszont fura, hogy ennyire kiemelted, több szereplőnek volt tőlük sokkal fontosabb és jobb jelenete, akár csak Torzsáéknál is. :)
guess.who 2020 ápr. 25. - 09:20:21
(2041/2087)
Nem azt mondtam, hogy tökéletes vagy hibátlan volt - csak azt, hogy a záróepizódhoz képest *elég* *jól* volt összerakva/megírva. A zárót mintha valami más stáb gányolta volna oda, mintha csak azért készítettek volna a már korábban leforgatott és lezárt 79 után még egyet, hogy a hülyegyerek megdicsőülhessen benne és minden elkövetett bűnéért annyi legyen a penitenciája, hogy nem csak a csajt, hanem a bankot is viszi. Olyan felemelően magas erkölcsi tanulság ez, hogy ihaj!
Kotarbinski 2020 ápr. 25. - 07:37:16 Előzmény napraforgó
(2040/2087)
Köszönöm a kedves soraidat. Mit mondjak, igazán jól esett!

Sohasem titkoltam azt, hogy ki vagyok, a véleményem mellett mindig nyíltan kiálltam. A 3,5 évig futott index.hu blogomon is a saját nevemen szerepeltem. Most sem titkolom azt, hogy ki vagyok, ezért ide hozom a facebook oldalam url címét is. Ha arra jársz, kukkants be hozzám.

https://www.facebook.com/alfred.tarski.5
10/10
cruz4 2020 ápr. 24. - 21:17:26 10/10
(2039/2087)
Portos kritikával jössz!? Besz...rok!:)))))
Tentee 2020 ápr. 24. - 21:07:16
(2038/2087)
Elejétől néztem, mivel néprajzmániás vagyok. Persze, persze teli volt néprajzi hibával, sőt, művészettörténeti hibát is láttam a falon, de hát be kell látni, hogy nem néprajzi filmet forgattak, hanem romantikus kosztümös filmet. Sorolhatnám a néprajzi hibákat, de inkább mást írok. Messze a legjobb sorozat volt évek óta. Ezek a színészek jól játszottak, jók voltak a párbeszédek is. A Drága örökösök nem értem, miért megy még mindig, ki a fene nézi azt a sok ripacsot és azt a lehetetlen történtetet? Akik magasan kiemelkedtek, az a báró, Ilyés Róbert és a bécsi tánti, Murányi Tünde. Frenetikus volt mind a kettő színész! Aki még nagyon tetszett, az Móric, Jaskó Bálint és felesége, Nagy Fruzsina. A sorozat előtt csak Jaskó Bálintot ismertem. Jó, jó sokat beszéltem a film nézése közben a néprajzi hibákról, de sokat is nevettem főleg a bárón és a Tantin, mert nagyon jól megírt szövegük volt, és nagyon jól adták is elő! Imádtam a bárót, a színésznek nagyon jól állt az arisztokrata ruha és környezet. Szász Júlia nagyon szép lány, a zsandár hadnagy is gyönyörű férfi, szinte már modellszépségű mindkettő, szóval jó volt azért nézni ezt a filmet... Hiányozni fog. A helyszínek nem, mert oda járok, október környékén pl. Torzsáék dél-dunántúli tájegységbeli faddi lakóházának udvarán ebédeltem a padon a hidas mellett, bár az egész udvar és ház le volt zárva, de hát ha néprajzról van szó, engem kerítések és kapuk nem szoktak megállítani.
guess.who 2020 ápr. 24. - 20:33:33 Előzmény napraforgó
(2037/2087)
Minden irreálisan csodásan alakult, számomra tökéletesen hihetetlenül. Ebből az egészből még a leghihetőbb a Rozsda-Jákob házasság volt (pedig az is lehetetlen), a többi ennél jóval nagyobb sületlenség.
Haragszom az írókra, hogy képesek voltak így befejezni, ennyire semmitmondóan - és hogy az előző, elég jól megírt és összerakott 79 részt gyakorlatilag kidobták az utolsóval a kukába.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 20:09:01 5/10 Előzmény guess.who
(2036/2087)
Azért tettem feltételes módba, mert végül is minden csodásan alakult, Anna tanult a zürichi egyetemen, Sándor jónevű borász lett és közben meg borzasztóan szerették egymást, igy tehát Anna nem áldozott fel semmit, csak egy karótnyelt gúnárnyakú hadnagyot, aki nem is hozta lázba.
guess.who 2020 ápr. 24. - 19:56:57 Előzmény napraforgó
(2035/2087)
"akiről menet közben derült ki, hogy öntelt, pökhendi, meggondolatlan, arrogáns, ráadásul olyan ember, aki nagyon is szeret bosszantani másokat (Hadnagy, szolgabiró, báró, bárófi)."
Valószínűleg éppen ez volt a baj a szereppel és a színésszel is: jóval kevesebb arrogancia, pofátlanság és önteltség esetén maradhatott volna szerethető karakter - ehelyett az jött le, hogy ő annyira sérthetetlennek érzi magát, hogy a törvény képviselőivel is feleselni mer, amikor töltött pisztoly előtt áll. Mint afféle falubolondja.

"mi a fenét látott benne Anna, hogy mindent odadobott volna érte. "
A feltételes mód itt most értelmetlen, hiszen éppen azt láttuk, hogy odadobott mindent: eljegyzést, jövőt stb.
És arról persze jótékonyan hallgattak, hogy a két év alatt miből élt a párocska Svejcben (tuti, hogy nem a báró apanázsából, ha egyszer elszöktek), hogy miből volt pénzük Sándor modorát és öltözködését csiszolgatni, hogy hogyan lehet egy évtizedes távlatú szőlészetet két év alatt olyanra fejleszteni, hogy már nagy neve van és hülyére keresi magát stb. Tényleg olyan, mintha a "két év múlva" felirat előtt kihagytak volna részeket, ez a záró epizód meg csak egy olyan "mi lett volna, ha" jellegű ötletelés lenne.
Szerintem ez a legirreálisabb és legrosszabb befejezés volt az Imre-Anna-Sándor háromszögben, mindazzal együtt, hogy Sándorka tökéletesen büntetlen maradt - és volt képe ezt még Imre szemébe is mondani, aki továbbra sem tett semmit, csak mosolygott.
guess.who 2020 ápr. 24. - 19:47:46
(2034/2087)
"Megint csak úgy vélem, Sándor eredetileg hős (vagy azzá) lett volna, de a fkv megalkotása közben teljesen rossz irányba mentek el. "
A befejezés is arra enged következtetni, hogy a készítők szándéka szerint valóban ő volt az a hős szabadságharcos, aki megkapja méltó jutalmát a végén: nagymenő borász lesz, elviszi a jócsajt és még kifogástalan modorú úr is lesz belőle. Csak aztán valahogy nem ez jött le az embereknek. :)
guess.who 2020 ápr. 24. - 19:44:48
(2033/2087)
"Zalán immár kiöltöztetett/kimosdatott úriemberként továbbra is agglegény marad?"
Úriemberként akár el is vonatozhat pár hetente Bécsbe, ahol biztos van Grétitántinak egy üres szobája. Ha meg nincs, hát ki is bérelhet egyet. Ilyen körülmények között nem csoda, ha "agglegény" maradt. :)
guess.who 2020 ápr. 24. - 19:42:15 Előzmény shfanfic
(2032/2087)
Ez fura, mert nekem pont a báró haldoklós jelenete nem tetszett, ő nagyon nem ez a figura volt, hanem az a ravasz, intelligens, komolyan harcoló és bárkin átgázoló ember, akinek korábban is láttuk - és a legjobb jelenetei azok voltak, amikor Jozefinnel szócsatáztak: azok szerintem mindkét színész jutalomjátékai, a viták minden aljasságuk ellenére briliánsak voltak! A hosszú percekig tartó haldoklós jelenet ezzel szemben nekem nem volt hiteles. Itt mindenkinek pont volt annyi ideje, hogy jellemfejlődjön, Annának is volt annyi ideje az utolsó kenet előtt, hogy rájöjjön a gyógymódra ÉS elküldjön valakit nitroglicerinért ÉS azt még meg is hozassák neki ÉS még sikerüljön be is adnia... Ez így egy picit sok volt már szerintem.

Ami viszont irtóra idegesít, az az összegzés: Imre, aki 79 részen át küzdött Annáért - az utolsó részben csak úgy megvonta a vállát és odadobta az egészet Sándornak. És Sándor, a bűnöző, a rebellis, a nyughatatlan, az egyébként lusta és buta paraszt KÉT francos év alatt nagymenő borász lesz, úri modora is lesz és Habsburg vonattal tér haza? Ráadásul a robbantásért, a rengeteg disznóságért még megkapja a bárókisasszonyt is? Nem tudom, ez nekem nagyon nem egy pozitív tanulság és totálisan irreális. Mondom sarkosabban: a készítők totál hülyére vették a nézőket.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 17:39:13 5/10
(2031/2087)
szelemebe esnek = szerelembe estek
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 17:36:14 5/10
(2030/2087)
Szerintem Kenderes Csaba nagyon is jól hozta az elején hamiskás mosolyú forrófejű vagányt, akiről menet közben derült ki, hogy öntelt, pökhendi, meggondolatlan, arrogáns, ráadásul olyan ember, aki nagyon is szeret bosszantani másokat (Hadnagy, szolgabiró, báró, bárófi).
Azonkivül, hogy szerette a családi szőlőt, meg a bort, más vonzó tulajdonságot nem látok a karakterében. Éppen ezért nem is igen tudom megérteni, hogy mi a fenét látott benne Anna, hogy mindent odadobott volna érte.
Csak azzal tudom magyarázni, hogy a nők ösztönösen vonzódnak a rosszfiúkhoz, szelemebe esnek velük, de aztán kijózanodva feleségül mennek egy unalmas emberhez, akivel biztonságban felnevelheti a gyerekeit.
agentP 2020 ápr. 24. - 17:22:42
(2029/2087)
Én nem varrnám Kenderes nyakába hogy utáljuk Sándort. Szvsz a karakter volt borzasztó rosszul megírva, és ő ennyit tudott vele kezdeni. Látszott is helyenként hogy nem igazán tud vele azonosulni.
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 24. - 16:28:35 3/10
(2028/2087)
Igen de igazából nem a megírt szöveg, nem az eredetileg pozitívnak szánt szerep....

Ez a srác nem tudja hozni azt, amiről a szerep szólna. Ezért írtam azt, hogy mellényúltak.