5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 15:14:08 5/10 Előzmény shfanfic
(2027/2087)
Katicát nem hiszem, hogy nyomasztotta az a csók, hisz azóta már férjhez is ment Imréhez. És Annát sem érdekli az ilyen apróság már, hisz ő is elutazott Sándorral, és ha nem is keltek egybe, de együtt élnek.
Ha Anna haragudhatna valakire, az Imre lehetne, hisz ő Imrével járt jegyben és mindkettejüknek hűségesnek illett volna lenni. De egyikőjük sem volt az, igy senki nem vethet a másik szemére semmit.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 15:07:01 5/10
(2026/2087)
Ödön halála után 2 teljes évet vártak a szolgabiró kinevezésével???? mert a kezdő képsornál épp Imre kinevezését ünneplik.
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 24. - 14:44:05 3/10 Előzmény shfanfic
(2025/2087)
"...Katicát pedig láthatóan nyomasztotta az Imre-csók. Csóri, 2 évig cipelte ezt a súlyt"..
Hm...Én valahogy nem ezt vettem le a jelenetből. Hanem,hogy bosszúnak szánta, tüskének, hogy fájjon, hogy tudja meg Anna, nemcsak ő ártott Katicának, hanem fordítva is megtörtént.

Ha ez mégsem így van (volt) akkor az esetleges félreértelmezés a színészi megjelenítés hiányossága lehet.

Amúgy a többi kiértékeléseddel egyetértek,magam is így gondolom. Kivéve a bömbölést :D Bár tény, hogy megható volt és végig drukkoltam, hogy ugye nem fog meghalni a báró?!

Már meg sem lep, hogy mindenki utálja Sándort, ez bizony szintén a megjelenítő személy hiányosságai miatt van. (szándékosan nem írok színészt)
Ennek a szerepnek a kiosztásakor nagyon de nagyon mellényúltak.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 14:18:23 5/10
(2024/2087)
A sorozat nagy lehetőség volt a kevésbé, vagy csak szűk körben ismert szinészek számára, hogy országos ismeretségre tegyenek szert.
Innentől, ha látom majd őket valamiben, nem lesz ismeretlen a nevük.
shfanfic 2020 ápr. 24. - 13:40:17
(2023/2087)
És az feltünt nektek is, hogy a báró átköltözött Jozefin szobájába?
shfanfic 2020 ápr. 24. - 13:33:46
(2022/2087)
Valahol elvariáltam a korábbi felhasználó nevemet, de manóka voltam. :)
shfanfic 2020 ápr. 24. - 13:32:43
(2021/2087)
Felemás érzéseim vannak a zárassal kapcsolatban. Egyrészt, Károly jelenetein úgy bőgtem, mint egy kislány. Óriási jutalom játék volt ez a színésznek! Móric jó útra tért. Talán sosem volt rossz, csak betegesen vágyott az apja elismerésére és szeretetére, amit végre megkapott. Nagyon, nagyon tetszett az a jelenet, mikor a Rokoczay gyerekek körbe állták az apjuk ágyát. Ott volt Katica is. Igaz, ő elvileg Anna miatt, de tulajdonképpen ő is a báró "fogadott gyereke", mert ígéretéhez híven az utolsó pillanatig óvta és védte őt. :) Mariskát hiányoltam innen, de ők most Babával nagy kalandba vágnak. Az nagyon érdekes volt, hogy bár Mariska ápolta Károlyt, az mégis Jozefinnel levelezett. Ez másnak is feltűnt? Nagyon, nagyon örültem, hogy Anna meg tudta menteni az apját! Jozefin megint kapott egy gyomrost, hiába vár a férje halálára. :)) Imre-Katica öröm és bódottá. :) A történet abszolút nyertese Imre. Sokkal boldogabbnak tűnt, mint Anna. És jön a kisbaba is! :) Katicát pedig láthatóan nyomasztotta az Imre-csók. Csóri, 2 évig cipelte ezt a súlyt, de szerencsére feloldozást nyert. Anna is orvos lesz, ez szuper! Bár, ő kérte meg a végén Sándor kezét. Sándorban van nagy hiányérzetem. Gyakorlatilag továbbra sem kapta meg a büntetését, viszont gazdag lett, megkapta a nőt...és még Imrével is szájal. Sajnos, a legellenszenvesebb szereplő ő volt nekem. Semmit nem fejlődött a jelleme. Attól, hogy kiglancolták, ugyanolyan szájaló, hőzöngő tapló maradt. A báró elég nagy jellemfejlődésen ment keresztül Móriccal együtt. A Sándor- dolog hibádzik nálam, amúgy szerintem teljesen vállalható volt ez a rész. Mégha szirupos is.
10/10
nagynebk 2020 ápr. 24. - 12:00:10 10/10
(2020/2087)
Örülök, hogy megnéztem ezt a sorozatot, nekem nagyon tetszett!!! Korábban már írtam: üdítő volt a sok új arc , a színészek is jól játszottak. Gratulálok nekik!
Fő kedvencem a báró úr volt, talán, mert külsőre apámra hasonlít.
A sok sci-fi és krimi után/mellett jó volt lazítani ezzel a sorozattal!
Én néztem volna még.
10/10
nagynebk 2020 ápr. 24. - 11:54:46 10/10 Előzmény sunflower325
(2019/2087)
Óriási like enneka commentnek!!!
guess.who 2020 ápr. 24. - 11:13:43
(2018/2087)
"Torzsáék és Csizmadiáék+ a szolgabíró társadalmi/magánéleti kapcsolatai saját magukra korlátozódtak"
"A BF másik fő gyengesége Baba hiperirreális volta. [...] Egy „jobb” ember akkor sem hívott volna oda szüléshez/beteghez egy cigány javasasszonyt, ha ez a páciens halálával jár."
Ezzel önmagadnak mondtál ellent: szerintem Baba szerepe annyira nem volt rossz és sok dologra magyarázatot adott, illetve ő kötötte össze az egyes családokat: Torzsáékat, Csizmadiáékat, a báróékat... Olyasmi volt, mint Péter atya, csak nem hitbéli oldalról közelítve.
sunflower325 2020 ápr. 24. - 11:07:36 Előzmény cruz4
(2017/2087)
Annak ellenére, hogy nem én voltam itt a legaktívabb hozzászóló, mégis szeretném ezt kikérni magunknak!
Önmagában az, hogy ez volt az elmúlt évtized legjobb sorozata, még nem jelenti azt, hogy hibátlan volt.
Egyébként nem csupán negatív kritika fogalmazódott itt meg, voltak eltérő vélemények, kisebb-nagyobb viták egy-egy karakterrel, eseménnyel kapcsolatosan.
Ez egy fórum, ahol nem a kritikusok osztják meg a kimunkált (esetleg megfizetett) kritikájukat, hanem az egyszerű nézők írják le a véleményüket.
A fórumozóknak pedig nem egymás, hanem az adott alkotás véleményezésére kéne szorítkozniuk!
guess.who 2020 ápr. 24. - 10:59:18
(2016/2087)
ABátornak patairha-gyulladása lett, Baba a lutriból küldött neki egy kevés pénzt gyógyszerre, abból az új szolgáló vett gyutacsot (félreértette, pedig gyolcsot mondtak neki), Anna meg egy dinamit-rudat, mert úgy hallotta, az jó az ilyen lóbetegségekre.
A többit el tudod képzelni.
guess.who 2020 ápr. 24. - 10:57:36 Előzmény sunflower325
(2015/2087)
Nagyon jók a felvetéseid, nem is tudok semmibe belekötni, hiába az a szokásom. :)
Szóval igen: olyan összecsapott, lezáratlan lezárásnak tűnik, a két éves ugrással meg hagytak egy nagy űrt a korábbi történések és eközött. Mintha ez a 81. rész lett volna, és valójában a 80. részt elfelejtették volna leforgatni. :(
guess.who 2020 ápr. 24. - 10:52:55 Előzmény agentP
(2014/2087)
No igen, Katica a nagy őszinteségi rohamában Sándor bújtatását elfelejtette megemlíteni két év alatt, pedig pusztán ezzel a vallomással sittre lehetett volna vágni a nagyarcú világfit. És igen, egy Móric-Sándor börtönharc érdekes lett volna, és valamennyire elégtétel is.

Így viszont az a tanulság, hogy megéri hidat robbantani, gyűrűs menyasszonyt elcsábítani, hiszen a lány családja az egészet elnézi majd neked, sőt: odaadja a lány kezét is zokszó nélkül. Esetleg még egy kis birtokot, meg némi apanázst is juttat, csupa jófejségből, hogy ne kelljen éhezni Svejcben a kétéves nászutatokon.
Olyan jó ez a magas erkölcsi nívó!
Ja, nem.
guess.who 2020 ápr. 24. - 10:46:32 Előzmény napraforgó
(2013/2087)
Nekem is totálisan hiteltelen lett ez a bejefezés. Eleve a kezdés, hogy "két évvel később" aljasság, mikor előtte napi szinten láthattunk minden történést.
De Sándor, a tökéletes modorú úriember? A főúri kölykök életük első percétől erre vannak nevelve, ő meg ét év alatt így kikupálódott? Hagyjuk. Arról nem is szólva, hogy nekem ez a befejezés azt mutatja, hogy az írók valóban végig pozitív hősnek tekintették Sándort, és kizárólag a nagyon rossz ízlésű és értékítéletű nézők szerint volt egy utolsó gazember... Aki meg sem érdemelte mindazt, amit kapott, hanem csak beleült a készbe (és a vonatba).
Amúgy a többi is katasztrófa: két év alatt akkora szőlőfürtök NEM teremtek volna semmilyen nulláról kezdett szőlőn Torzsáéknak, ahogy Svejcben sem, tehát ennyi idő alatt nemhogy a francőzöknek nem szállíthat Sándorunk semmit, de még magának sem annyit, amit megeszik. Ő meg turbósebességgel világhíres borász lett. Mit mondhatnék még? A gombócot is megzabálta, a bort is megitta, ki se végzik, dohányt is kap, egy brancs maguk, ne is tagadja! Na mit romantikázik itt? Tűnjön el...
sunflower325 2020 ápr. 24. - 10:44:00
(2012/2087)
A vége után maradt bennem hiányérzet bőven. Már megint. Pedig a telenovellák esetében így szokott lenni, hogy a végét csak úgy odacsapják...
Sokkal érdekesebb és izgalmasabb lett volna megnézni, hogy Anna igent mond Sándornak és elszöknek, hogy mit hagynak maguk után és az itt maradók hogyan reagálnak erre.
Imre és Katica még aznap egymás nyakába borultak, vagy mennyi idő kellett nekik ehhez?
Anna és Sándor miért nem házasodtak össze? Amikor kiderült, hogy nem házasok, akkor azt gondoltam biztos az esküvőjük lesz a lezárás, mert ugye a szappanoperákban rendszerint egy esküvő a vége... De nem.
Az meg, hogy Anna hazajön a beteg apjához és egyből levélkét küld Imrének és titkos találkára hívja, érthetetlen. Majd Anna számonkéri Imrén, hogy nem válaszolt a leveleire, Imre pedig az mondja, hogy a történtek után nem tudott mit írni. Végül hosszan ölelkeznek. Igaz, hogy kimondják, hogy együtt nem lehettek volna boldogok, de az egész mégis túl érzelmes és nosztalgikus.
Mint ahogy az is teljesen felesleges volt, hogy Sándor Imre orra alá dörgölje, hogy ő volt a robbantó, amit Imre egyébként is tudott. Jobb lett volna, ha Sándor azt mondja, hogy ideje elfelejteni a fiatalkori botlásokat, vagy valami hasonló.
Zalán az apja fia lett, jómódú, fontos ember, de számára nem volt boldog befejezés. Még mindig Jozefin miatt magyarázkodik és sehol egy hozzávaló leány...
Azért néhány képkockát megért volna, ahogy Jozefin Gréti tantival morzsolja a rózsafüzért.
Torzsáék jól megvannak, jól megélnek a vasútból.
Péter atya megáldotta Rózsa és Jakab kapcsolatát, de sehol egy gyerek. Pedig Rózsa ígérte, hogy szül Jakabnak. Jól lett volna egy kis pólyást látni Rózsa kezében...
Ha már ugrottak az időben, akkor szerintem ugorhattak volna többet is, pl. oda, amikor Anna már diplomás orvos és akkor már az is hihető lenne, hogy maradnak és kórházat alapítanak.
Ami kifejezetten tetszett az Baba visszatérése és el tudom képzelni, hogy Mariskával "meghódítják a világot"
Ráadásul a vége, ahogy Anna és Sándor csókolóznak az ablakban, Katica és Imre meg idiótán rohangálnak az ablak alatt... Hát nem ez a legjobb zárókép.

Reméljük lesz még jobb sorozat, amit kommentelhetünk.
10/10
cruz4 2020 ápr. 24. - 10:38:43 10/10 Előzmény agentP
(2011/2087)
Ami itt megy, az kritikán aluli! Sok semmitmondó, önjelölt "hozzáértő", egyik szánalmasabb mint a másik... A legjobb sorozat amit az elmúlt évtizedben alkottak! Kritikusok (valódiak, nem az itteni kontár-félék) is elismerően beszélnek, írnak róla. Erre jönnek a portos verebek és megakarják mondani a frankót a nulla, szakmai rálátásukkal..., undorító!
agentP 2020 ápr. 24. - 09:58:09 Előzmény napraforgó
(2010/2087)
Picit én is magamra ismertem fanyalgóként. De hagyd, ez igazából a mi hibánk, hogy szerettünk volna a BF-et többnek látni mint ami valójában volt (egy kosztümös 80 részes barikközt, csak jobb színészekkel). :D
5/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 09:53:40 5/10 Előzmény Forgács Anna
(2009/2087)
Magamra vettem a "fanyalgókat" és közlöm, hogy az általad megnevezett sorozatokat nem néztem, nem nézem és nem is fogom nézni.
Én ezeknél, igy ennél a valaminél is sokkal jobb filmeket és sorozatokat szeretnék látni, pont ezért "fanyalgok".
Amikor belekezdtem ebbe, azt hittem sokkal magasabb lesz a szinvonal, de sajna tévedtem.
10/10
Forgács Anna 2020 ápr. 24. - 09:48:16 10/10
(2008/2087)
Neked és a Hozzád hasonló fanyalgóknak írtam, meg akik moderátorért kiáltanak, ha valakinek tetszik a sorozat, akik valószínűleg a Barátok köztért meg az ÉNB-ért rajonganak. Fel kell nőni ehhez a sorozathoz, nem mindenkinek sikerült még...