Téma: Beavatás

9/10
Heathcliff 2008 dec. 11. - 23:04:53 9/10
(4/44)
Közíró? Én úgy tudom, szépíró, tekintve, hogy a megyei könyvtárban egy egész polc van tele a szépirodalmi mûveivel. Megjelent írása Az év esszéi c. kötetben is - azt a mûfajt sem mondanám éppen közírásnak. Találkoztam vele az Ökotáj c. kulturális magazinban - nos, az sem túl közéleti mûfajú...
Nekem tetszik, hogy képi és zenei bevágásokkal készül el a mûsor. Ezeket nyilván nem Czakó csinálja, mások is hozzáteszik a maguk ízlését. És egészen jó kis anyagokat vágnak össze (legalábbis régen, amikor még néztem pár adást. Nem mondhatnám, hogy sokat láttam.)
Czakó nem közgazdász, és ez nem közgazdasági mûsor. Amirõl beszél, az a szellemi restség, lelki tompultság, amikor "pénz beszél, kutya ugat".Úgy is mondhatnánk: a korszellem az, amit Czakó kárhoztat.
Mindezekkel együtt annyiban egyetértek, hogy valóban elég szemellenzõs, elfogult és egyoldalú.
9/10
Heathcliff 2008 nov. 23. - 21:57:46 9/10
(3/44)
Gyermeklétra? :) Nos, errõl még nem hallottam beszélni Czakót. Leginkább erkölcsi témákat feszeget, vallásos indíttatásból. De mivel író és nem pap, így a mûsornak nincs prédikáció jellege. Leggyakrabban a "konzumidióta" magatartást csépeli - ha ezt nem érzed sértõnek, valószínûleg tetszeni fog.
offtopic
szevia 2008 nov. 23. - 20:10:00 Előzmény Heathcliff
(2/44)
Engem pl. hiába érdekelne, hogy érdekelne-e, mert ebbõl a két soros "ismertetõbõl" nem derül ki számomra hogy mirõl szól a mûsor, pl. mit jelent a "gyermeklétra" ez esetben, stb.
9/10
Heathcliff 2008 aug. 22. - 00:33:11 9/10
(1/44)
Sajnálom, mellényomtam; mivel az egyik kedvencem, tehát nyilván 10-es lett volna :(
És azt is sajnálom, hogy az internetes társadalmat ez a mûsor nem érdekli. Pedig még vicces is és sokszor klipszerû.