valamit 2010 jan. 05. - 23:37:44
(966/1566)
Nekem meg a kedvencem az elsõ szín ill. a mozis gyújtogató felvonás. Ráadásul az elsõ szín házigazdájához teljesen hasonló ismerõsöm is akad, úgy viselkedésre, mint szakállas és még pipázik is :)
~Bia~ 2010 jan. 05. - 22:04:02
(965/1566)
Nagyon csípem Tarantinot,viszont amikor elõször hallottam a filmrõl és a témájáról,bevallom rosszabbra számítottam,de igazi Tarantinos filmre sikerült,jó kis mozi,bár nem ez a legkiemelkedõbb alkotása.Viszont Brad Pitt alakításával szemben mint mindig most is vannak kifogásaim,szerintem nem igazán illet bele a képbe,dehát ez csak magán vélemény...kedvencem a kocsmás jelenet Michael Fassbenderel!:D No de Christoph Waltz bácsi se volt semmi...
offtopic
wukovsky 2010 jan. 04. - 22:41:20
(964/1566)
Nos idehaza egy kis fogalmi zavar van.

Az m sz p nevû képviseli a nagytõkét, és a kapitalizmust, vagyis nevétõl eltérõen kevésbé szociálisan érzékeny, tehát konzervatív értelemben véve Õk a jobboldal.

A F i d e s z aki a középréteget képviseli, és szociálisan érzékeny, nevétõl annyira nem eltérõen valóban polgári párt, de inkább a centrumba, talán egy kicsit balra sodródva klasszikus értelmben szerintem.


És ott van még a szadesz, ami a nevétõl eltérõen a legkevésbé sem liberális párt, tehát Õk a legnagyobb ámítok :D


Egyébként a nemzeti szocializmus, és a kommunizmus sincs olyan távol egymástól, mind cselekedetekben, mint eszmeiségben, de mégis gyülölték egymást.

Talán azrét, mert aki hozzám hasonló azt utálom, mert a riválisom lehet ? :D
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 04. - 21:55:51
(963/1566)
jobbos-balos dolog

Hazánkban nem a kommunisták a leg nyugat és USA seggnyalóbb imperialista kizsákmányolók??? :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 04. - 21:00:21
(962/1566)
Én értem, hogy ezt akarta mondani, de szerintem az amcsik még rosszabak voltak, mert Õk bort ittak, és vizet prédikáltak, ha érted mire célzok :D
offtopic
wukovsky 2010 jan. 04. - 20:58:08
(961/1566)
Azért ez a saját hazáját leleplezi egy kicsit erõs, mert a legjobban megosztott társadalmak egyike az amerikai, a másika a magyar.

Ott vannak republikánusok, meg konzervatívak, nálunk meg jobb meg balosok, habár a jobbosok a bal érzelmüek, és a balosok a jobbos érzelmüek, de ez már inkább a vicc kategória.


Amúgy tényfeltáró dokumentum filmeket készít, amelyek alapja az enyhe túlzás, hogy mégjobban érzékeltesse kiemelje az általa vázolt problémát
10/10
offtopic
Dantes 2010 jan. 04. - 19:29:51 10/10
(960/1566)
Ja Michael Moore. A föld egyik legnagyobb demagógja.Olyan nagyon megmondja mindig az igazságot, meg olyan nagyon leleplezi i mindig a saját hazáját...
offtopic
wukovsky 2010 jan. 04. - 14:44:13
(959/1566)
http://www.youtube.com/watch?v=g7Pb1Fs-WHQ&feature=related


Imádom Michael Moore-t :D


Ennél szebben amerika történelmét, és szellemiségét meg sem lehetett volna fogalmazni :D

Egy kis adalék azoknak, akik nem értik, miért tartjuk nevetségesnek azt, hogy amerikai katonák harcolnak a rasszizmus, és a kegyetlen fajírtás ellen :$
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 22:39:01
(958/1566)
Köszönöm !!!
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 22:33:13
(957/1566)
A szovjetek, nem az oroszok.

Nem ugyanaz!
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 21:56:05
(956/1566)
10/0 Az a brazil sorozatok.

Legyen 10/2

???
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 21:37:24
(955/1566)
Te írtál valahol ilyet,hogy Dantes szerepelt a filmben????
offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 21:32:50
(954/1566)
megbocsájtok :)


De állítólag nem is ilyen, mert Õ kifejtette, csak azt nem tudom,hogy mikor, mert minden okfejtésére válaszolok, hacsak nem közben a moderátorok azt is törölték, de nem hiszem, mert ami olyan tartalmú, hogy kicsit is rizikos, azt szoktam csekkolgatni, és ha törlik, finomabban újra írom.

Mint pl most is :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 21:31:04
(953/1566)
Az elõzõ hsz-em moderálva lett, pedig én nem is hülyéztelek le.

Érdekesek ezek a moderátorok, azt lehet mondani a másikra, hogy hülyének tartalak, azt viszont nem, hogy szerintem nem látod rendesen a politikai és világ eseményenek. Nem vagy hülye, nem vagy ostoba, csak valami, legyen az akár egy rózsaszín napszemüveg, elhomályosítja a látásod.


Akkor újra, az alkusz nem alkuszik meg.

A gestapotól csak egy szûk rétegnek kellett félni, ellenben az avo és az avh bárkit elvitt válogatás nélkül. Ha szomszédod felnyomott valamiért, már jöttek is érted.

Ha volt módod olyan öreg emberekkel beszélgetni, akik 39-40-ben már 8 év körüliek voltak, akkor azok elmesélték az éles kontrasztot az állítólagos német "megszállás" és az állítólagos szovjet "felszabadítás" között, de én úgy veszem észre, hogy a Te információid jó része nem elsõ kézbõl van.

Én nagyon szeretek ilyen idõs emberekkel errõl a témáról beszélni.

Sok német ismerösünk is van, és ott is van hogy megnyilnak az öregek, vagy ha Õk nem is, a fiatalabbak elmondják, hogy nekik mit mondtak az öregek.

Kicsit mást, mint ami a történelem könyvekbe van írva, és én inkább nekik hiszek, mint a gyõztesek által írt történelem könyveknek.


Átalánosban még azt tanultam, hogy egyiptomban rabszolgák építették a piramisokat, mára pedig kiderült, hogy egyiptomban csak hájtáji rabszolgaság volt, és az volt az egyik legnagyobb megtiszteltetés, ha valaki dolgozhatott a félisten uralkodó síremlékén.

Ma azt tanítják, hogy ennyi és ennyi ember halt meg ilyen módon, pár száz év múlva ....


És külön köszönöm, hogy itt bárkit le lehet hülyézni :)
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 21:27:55 Előzmény wukovsky
(952/1566)
Elnézésed kérem a plágiumért !
Nemo Identitas Aquarius 2010 jan. 03. - 21:26:18 Előzmény Dantes
(951/1566)
Milyen film ?
DeNiel 2010 jan. 03. - 20:37:04
(950/1566)
A németek démonizálva lettek....holokauszt egy iparággá vált. Jó eséllyel még ma is fizetik a jóvátételt. Az orosz lágerekben meg jóval többen haltak meg, mint a koncentrációs táborokban. Csak ennek nincs akkora vízhangja... A gulág világról is lehetne 20-30 filmet forgatni. Sõt van róla elég irodalom, csak igény nincs a megfilmesítésre.
Rahel 2010 jan. 03. - 19:32:21
(949/1566)
-A "Becstelen brigantyk" érdekes módon szorítja háttérbe a náci kegyetlenséget a páratlan okoskodással szemben!!:))

-Azt hiszem más semmi érdekes nem volt a filmben..:))
Charles Foster Kane 2010 jan. 03. - 19:10:33
(948/1566)
Szerinted a Becstelen Brigantykkal kapcsolatban ésszerûen megmagyarázható, hogy nulla pontot ad?

Meg amiket felsorolt az szerinted helytálló? Christoph Waltz játéka kínos? Ugyan már... Nem kell mindig anyázni, meg személyeskedni, ez tény. Deasszisztálni sem kell a hülyeséghez.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 03. - 18:56:26
(947/1566)
Lehet, hogy 10/0 adott rá, de legalább értelmesen megfogalmazta, hogy az Õ számára mi nem tetszik.

Ezt jó lenne ha megbecsülnénk a sok szar meg fos után :$


És ha végig nézed amit írt, akkor kiötlik belõle, hogy ami nekem, nekünk általában tarantino filmjeiben tetszik, az õt nem fogja meg.

Az ahogy vegyíti a stílusokat, idéz és tiszteleg a nagy öregektõl/elõtt.

Stb