6/10
Kulcskészítõ 2011 nov. 22. - 15:51:30 6/10
(1185/1565)
Hát... ahhoz képest, hogy milyen ódákat zengtek róla, többet vártam tõle.
De nem a fanyalgással kezdtem, mert azt a legkönnyebb.
Elõször is, azt tudtam, hogy nem háborús filmet fogok nézni, így aztán ez nem is ért csalódásként. Ami mindenképpen pozitívum a filmben, az egyértelmûen a színészi játék, és a feszültségteremtés, plusz a technikai kivitelezés. Jó látni, hogy Quentin azért tud rendezni, ha összeszedi magát, és nem csak a Halálbiztos féle borzalmas celluloid izék vászonra okádásához ért, de bebizonyítja, hogy érdemes volt õt dicsérni a Kutyaszorítóban, vagy a Jackie Brown címû filmek kapcsán is. (A többi filmjét most nem említeném, mert számomra sem a Kill Bill, sem a szerintem kissé túllihegett Ponyvaregény nem volt egetverõ filmélmény, és akkor még finom voltam...)

De a lényegre: a Becstelen Brigantyk annak ellenére is tetszett, hogy végtelenül unom már a "jaj, szegény zsidók" hangvételû mozikat. Tetszett, de fenntartásokkal. Kezdjük mindjárt ott, hogy sokkal élvezetesebb lett volna számomra ez a mozi, ha találok benne legalább egy karaktert, akivel azonosulni lehet. Bár lehet, hogy éppen ez a dolog lényege, hogy szándékoltan nincs ilyen. Hiszen ebben a történetben senki sem szent, mindenki simlis, mindenki egyformán gyilkos, vagy ideológiai meggyõzõdésbõl, vagy élvezetbõl, netán bosszúból, így igazán senkit sem lehet sajnálni a sorsa miatt. A nácik emberi oldala néha megvillan, a zsidók meg csak simán kiégett, cinikus gazemberek, egyáltalán nem szeretetre méltóak, vagy szánnivalók.
Furcsa módon, aki a leginkább belopja magát az ember szívébe, az Hans Landa ezredes. Briliáns elme, igazi "náci Colombo", az ember óhatatlanul is tiszteli az eszéért, és eszébe jut, hogyha nincs ez az ideológia, mi lehetett volna belõle? Brad Pitt sem rossz, de kissé idegen ebben a szerepben, bár jól hozza a karaktert. Azt viszont nem lehet nem észrevenni, hogy a filmbõl áradó nácigyûlölet nem öncélú acsarkodás; a mozi alapból úgy indít, mint egy 40-50 évvel ezelõtti, "ódivatú" háborús-történelmi film (aláfestõ zene, a feliratok stílusa, az elsõ jelenetek beállításai), márpedig az akkori mozikban ez volt a divat, már ami a német fél ábrázolását illeti.

Ha össze kéne foglalnom, azt mondanám, üdítõ volt látni, érezni, hogy a jól megírt Tarantino-i dialógusok milyen elképesztõ feszültséget tudtak teremteni ebben a környezetben is, és hogy a színészek milyen kiválóan hozták a formájukat. De azt is meg kell jegyeznem, hogy önmagában nem számít egy igazán kiemelkedõ, egyedi darabnak a filmek közt, hiszen ha lebontanám róla a teljes töténelmi mázat, egy az egyben el lehetne adni a sztorit egy harmadosztályú, lanyha akciókkal és nevenincs színészekkel megtûzdelt, mozit sosem látott, "Csak DVD-n!" bosszúfilmnek. Bár, ha éppen ez volt a cél, akkor minden meg van bocsátva.
leopard26 2011 okt. 24. - 02:11:19 Előzmény wukovsky
(1184/1565)
konnyet csaltal a szemembe:)
Rhaegar 2011 szept. 22. - 20:47:35 Előzmény wukovsky
(1183/1565)
Jöttem volna beírni a mondókámat, de aztán szemet szúrt ez a komment...
Végig gondoltam, újra lepörgettem az agyamban a filmet és arra jutottam, hogy durván igazad van.

Amúgy a film szvsz nem érdemel(t) Oscart.
Azért annyira nem jó.

Egy erõs közepest adnék neki.
Tarantino filmnek elmegy.
eszterlikesrain 2011 szept. 21. - 14:33:00
(1182/1565)
"Irigylésre méltó az a lazaság, amellyel Tarantino a történelmet kezeli. Történelemtanárok nyilván máshogy gondolják, de itt most a M O Z I ról van szól. Átírjuk egy kicsit itt-ott, hipp-hopp. Rutinszerû kozmetikai beavatkozás."
http://perezvonsgeometry.blogspot.com/2010/01/tarantino-es-magyar-osok.html
6/10
g.patrik 2011 aug. 28. - 15:42:22 6/10
(1181/1565)
Most néztem meg 2 év után újra. Elsõre egyáltalán nem tetszett , de most már egy kissé változott a véleményem. Részben azért mert nagyjából már megszoktam Tarantino stílusát és így élvezhetõbb volt és nem csalódtam :D Chistoph Walz egyszerõen zseniális benne , õ már elsõre is tetszett , méltán járt neki az Oscar. Ami még tetszik benne az az hogy szinte alig van benne magyar szöveg de azon kívül , német , francia , olasz minden játszik. Külön kiemeléném az elsõ snitt-et , az elején aminek valami elképszetõ hangulata van , kicsit hasonló a Jó a rossz és a csúf jelenetéhez. A film összességében jó csak kár volt e végét elb****-ni én mint történelemt szeretõ és eziránt érdeklõdõ ember nem vettem jó néven a végét , amit elhülyéskedtek..kár érte... elsõre 6/10-et adtam a filmre , most 8-at adnék , de mint tudjuk ezt nem lehet :D
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 09. - 15:11:52 8/10
(1180/1565)
Sokkal több biztosan nem. ;)
8/10
convar 2011 aug. 09. - 01:24:08 8/10
(1179/1565)
Jóféle movie ez is, vannak remek jelenetek, dialógusok, de u.az a helyzet mint a Kill Bill-ekkel: vmi hiányzik belõle hogy egy lapon legyen a 90es évekbeli Tarantino filmekkel. Vagy inkább az a baj hogy sokkal több azoknál? Jó kérdés, talán is-is, a fene tudja :)

Christoph Waltznak am jogos volt az Oscar. Már az elsõ hosszú snittnél, amikor a francia paraszt házában vannak, is fantasztikus az a színészi játék! Igaz, nem csak az övé, hanem Denis Menocheté is. Elképesztõ, micsoda feszültséget tudott Tarantino teremteni abban a jelenetben...
taylor88 2011 aug. 06. - 17:16:35
(1178/1565)
A film szerintem nagyon jó volt.
És itt legalább a zsidókat - vagy legalábbis a brigantikot - sem pozitív hõsként állították be, hanem közönséges gyilkosoknak akiket csak a bosszú vezérel. És lehetett velük szimpatizálni? Egyáltalán nem. Míg jó pár történetben felbukkanó német katonával igen.
Crazy Horse 2011 jún. 15. - 20:47:47
(1177/1565)
"de ezeket a szörnyû tetteket nem feltétlenül vigyorogva kellene csinálni"

Ott a pont, nálam nagyrészt ezért bukta a film, a többivel még úgy ahogy kibékülnék, de emiatt viszolygok újra megnézni. Ez így undorító...
1/10
cperger 2011 jún. 15. - 18:11:42 1/10 Előzmény közönséges tapír
(1176/1565)
Igen,sok igazság van abban amit írsz.... a céljuk a nácik megfélemlítése,ami az adott körülmények között természetesen teljesen indokolt a részükrõl és jogos is,de ezeket a szörnyû tetteket nem feltétlenül vigyorogva kellene csinálni,és ezáltal az ilyenfajta elégtételt legitimálni,tehát szerintem helyesebb lett volna a filmben kötelességbõl és nem kélyesen gyilkoló embereket ábrázolni
9/10
közönséges tapír 2011 jún. 09. - 08:30:36 9/10 Előzmény Keló Scofield
(1175/1565)
Minden jó háborús film egyben jó háború ellenes film is. Mint pl. az Apokalipszis most. Ebbõl a szemszögbõl nézve viszont a német tiszt se hõs, mert háború van, ahol gyakran jók ölnek jókat egy cél vagy ügy érdekében és parancsra, vagyis adott esetben õ is állhatna a másik oldalon. A brigantik feladata a félelemkeltés és lelki megtörés, ami ugye csak úgy mûködhet, ha válogatás és részvét nélkül ölnek.
És nem hiszem, hogy arról lenne szó, hogy a zsidókat kell megint sajnálni, Tarantino egyszerûen csak lehetõséget látott egy történelmi helyzetbõl kiindulva - zsidóüldözés és holokauszt - egy jó mese létrehozására.
Persze lehetne forgatni egy tükörfilmet, amiben a németek keresik halálra a brigantikat, felháborodva azok kegyetlenségén de akkor az egy western lenne, amiben a fehér telepesek akarják levadászni a földjeiket kegyetlen módon - de jogosan! - védõ apacsokat, akik minden útjukba esõ fehér embert felkoncolnak, megskalpolnak, vagy ha nõbõl van megerõszakolnak.
Egy olyan filmben a népét védõ indián vagy a családját védõ fehér telepes lenne a hõs? Szerintem egyik sem, mert a háború nem hõsöket termel, hanem csak áldozatokat.
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 20. - 20:40:24 10/10 Előzmény cperger
(1174/1565)
Valóban az a rész hatalmas ott a barlangnál, fõleg amikor B. Pitt kérdezi a német tisztet miért kapta a kitüntetést. A zene is nagyon ott van ennél a résznél, és tényleg, valóban õ volt az igazi hõs a filmben számomra is, egyetértek.
1/10
cperger 2011 máj. 18. - 23:45:34 1/10
(1173/1565)
Kétségtelen,hogy vannak benne nagyon jó jelenetek,de ez a film összességében szerintem nem túl jó. Bemutat egy elképzelt történetet,amiben a végsõ esemény nem is lett volna rossz,ha bekövetkezik ( valószínüleg nem a SZU-száll minket meg),de azért viszont elgondolkodtató szerintem,hogy az állandóan agyonsajnált zsidók miként bánnak el az egyszerû német sorkatonákkal,akik nem is nácik (egy közkatona miért lenne párttag?Õ csak a köteleségét teljesíti) Számomra a film fõhõse az a német tiszt,akit Baseball-ütövel agyonvernek,azért mert nem volt hajlandó feladni a bajtársait.
10/10
Keló Scofield 2011 máj. 15. - 14:29:23 10/10
(1172/1565)
Nálam egyértelmûen alapfilm, tökéletes alakítás. Tarantino egyik legjobb filmje. Olvastam a kommenteket, látom az ifjú korosztály nem igazán vágja még ezeket a dolgokat, javaslom az ilyen üljön vissza ,,pléjsztésönözni'':)
Meg az a durva aki a 300-al hasonlítgatja, egyrészt ugye az egy nagyon gyenge film lett, szinte az egész computer technikávaal készült, a másik hogy a 300 igaz történet alapján készült, a Thermopûlai csata.
A brigantyk-ban valóban zseniálisak a színészek C. Waltz méltán kapott Oscart, meg nálam Diane Cruger tetszett, aki a Trójában játszotta Helenét, nem csak nagyon szép nõ, de remek színész is, pld. a kocsmás jelenet, húúúú mekkora volt!
Viszont... Nem tudom, most itt is ,,szegény'' zsidókat kell sajnálni, ez viszont már nálam nagyon unalmas, de hogy Tarantino itt igazából kit is akart rossznak beállítani, elgondolkodtató.
Jó lenne már olyan alkotás, ahol nem a zsidók a szegények, elnyomottak, stb...-Gondolom ha lesz ilyen, az nem hollywoodi film lesz...:)
russian 2011 ápr. 22. - 16:24:01
(1171/1565)
Nagyon, nagyon jó film.:D De Tarantino kaphatott volna Oscar díjat ezért....:S 10/10
10/10
Mykolnajt 2011 ápr. 02. - 22:33:09 10/10
(1170/1565)
Tökéletes film. Képi alakítások, szinészi játék.. Állandó bizsergõ feszültség kísérte végig a filmet.
10/10
NaVaMo 2011 márc. 14. - 16:41:09 10/10
(1169/1565)
Zseniális film, szuper színészi alakításokkal (pl.: Christoph Waltz, Brad Pitt stb. stb.).

Aki ennyit fikázza annak javaslom h a filmet eredeti nyelven és ha szükséges, akkor magyar felirattal nézze. Pl.: Brad Pitt beszédét a magyar szinkron képtelen visszaadni. Zseniális volt ahogy beszélt a filmben.

Szerintem 10/10 :)
5/10
kadar1995 2011 febr. 19. - 10:00:58 5/10
(1168/1565)
Ja, a végén úgy voltam a filmmel, hogy hiába néztem két és fél órán át.
Bár egyszer elvoltam vele.
5/10
kadar1995 2011 febr. 18. - 21:50:44 5/10
(1167/1565)
Nem az akciókkal volt bajom,l hanem a film sztorijával.
5/10
kadar1995 2011 febr. 14. - 20:55:55 5/10 Előzmény wukovsky
(1166/1565)
Kösz a Bill Gates-es példát, de Tarantino-tól is tudnál mondani?