5/10
Thormx 2010 febr. 19. - 18:42:46 5/10
(1024/1564)
Eddig Tarantino fan voltam, de ez a film nagyon gatya. Olyan mintha az egészet összecsapták volna, a story és a színészek is gyengék. Viszont a zsidóvadász náci zseniális.
Miatta lehet megnézem még egyszer.
7/10
inbruges 2010 febr. 19. - 11:38:17 7/10
(1023/1564)
Tarantino extrém idétlenségéhez hozzászoktam már, itt történelmi kontextusba tette ezt, bár szerintem vígjátéknak kissé morbid. A forgatókönyv kissé meseszerû, a színészek közül közt az ezért a szerepéért Golden Globebal kitüntetett német õrnagyot alakító színész volt a legjobb. Brad Pittõl többet vártam. Összességében nem rossz film, 10-bõl 7 pontot adnék rá.
bzdydj 2010 febr. 19. - 10:55:35
(1022/1564)
Ez a film vagy tetszik valakinek, vagy nem. Nem érdemes ezen vitatkozni. Nekem bejött. A párom viszont 5 perc után közölte, hogy több Tarantino-filmet ebben a házban nem nézünk.
Crazy Horse 2010 febr. 19. - 01:06:32
(1021/1564)
Hé Tarantula találj már vissza légyszi a stílusodhoz, mert ez így gááz!
A film elsõ fele még teljesen rendben van, de minél jobban közeledik a végéhez, annál szarabb. Kár érte :(
10/10
Szilárd82 2010 febr. 19. - 00:41:59 10/10
(1020/1564)
Telejsen jó film, a férfi mellékszereplö Christoph Walcz pedig megérdemli az Oscart!
9/10
agregator 2010 febr. 18. - 20:11:21 9/10
(1019/1564)
Hát akkor lehet, hogy nem érted a Tarantinót, mert pont a "röhejesen rossz" zeneválasztás a lényeg. :) Ez nem egy új elem nála amúgy sem.
Szerintem jópofa vicc. Ennyire szórakoztató és egyben vérengzõs filmet más nem nagyon tud.
6/10
offtopic
Semprini 2010 febr. 06. - 15:43:45 6/10
(1018/1564)
Igen, mint pl. Robert Downey jr. a Trópusi vihar-ben. De az vígjáték, oda elment az ilyesmi. :-)
10/10
Dantes 2010 febr. 06. - 15:39:52 10/10
(1017/1564)
Hát, magyarba nem lehet átültetni, egy amerikai déli akcentust. Láttam már példát rá, hogy a tájszólásos amerikai,a magyar szinkronban, magyar tájszólással beszél. Ami marha vicces, ha egy amerikai ember mondjuk ,,pálóc"-osan kezd el beszélni.
6/10
Semprini 2010 febr. 06. - 15:35:13 6/10
(1016/1564)
Igen, tudom, megnéztem úgy is, valamit javít az összképen, de pl. Brad Pitt déli akcentusa elvész és a magyar hangok zavaróan elütnek attól, amikor az illetõ színészek más nyelven szólalnak meg. (Pl. Pitt, Waltz és Kruger eetében.) Persze még rosszabb lett volna, ha az egészet szinkronizálják, és a magyar hangok kínlódtak volna a német, olasz és francia nyelvvel.
10/10
Dantes 2010 febr. 06. - 15:30:56 10/10
(1015/1564)
Leszinkronizálták. Az angol szöveget. Amikor más nyelven beszélnek, akkor feliratos. Teljesen jó így. Sõt. Kimondottan jó a több nyelvûség. Hülyét lehet attól kapni, hogy mindenki angolul beszél, mindenütt.
6/10
Semprini 2010 febr. 06. - 15:22:13 6/10
(1014/1564)
Elsõ megnézéskor a Halálbiztos nekem se tetszett annyira, fõleg mert moziban, felirattal láttam, szinkoronosan sokkal jobb, azóta már ez egyik kedvencem Tarantinótól. A Brigantykat is moziban néztem meg, ezt ugyebár le se lehet szinkronizálni mivel négy nyelven beszélnek benne és számítanak az akcentusok is amiket nem lehet szinkronban visszaadni. De nekem rettentõen sok volt az üresjárat. Volt néhány tényleg jó jelenet de nem kárpótolt azért, hogy az egész túl hosszú és vontatott. Talán másfél órában gördülékenyebb lett volna. A másik fõ bajom, hogy Shoshannát kivéve nem volt benne rokonszenves szereplõ.
Szóval számomra ez a film sokkal inkább Christoph Waltz jutalomjátéka, semmint egy vérbeli Tarantino-mozi, a Ponyvaregénnyel meg egyszerûen nem említhetõ egy napon. (Nálam 5,5/10 jóindulattal)
10/10
tarantinofan 2010 febr. 06. - 12:05:53 10/10
(1013/1564)
hát én viszont ezzel vitatkoznék. A kill bill-t egyik tarantino filmhez sem lehet hasonlítani. Hatalmas kitékõ volt mindkét rész a korábbi három filmjéhez képest. kevesebb duma, nagyobb látvány. Nagy film mindkettõ nemvitatom, de tarantinot mindig is a dumás filmjei miatt fogjuk szeretni. A grindhouse-ról meg csak annyit hogy bár ne tarantino készitette volna:( az elsõ fél órát plussz a második részbõl az autós jelenetet leszámítva unalmas. sajnos átesett a ló túloldalára a duma mennyiségét illetõen.
Egy éve vártam a Brigantyk-at addig olvasgattam, infókat kersgéltem róla. Bemutatók és vélemények alapján nagy reményekkel, talán kis félelemmel ültem be a moziba, hogy mi van ha csalódnom kell. Hát nem kellett. b*szott nagy alkotás. Nálam a ponyvaregénnyel egy szinten van szinte. a szereplõk, a párbeszédek, a gesztusok, a zenék...és hát a befejezés... eztis csak tarantino merte bevállalni.
minden tiszteletem
6/10
Semprini 2010 febr. 05. - 17:58:53 6/10
(1012/1564)
Hát hogy méltán, azzal vitatkoznék. Nyoma sincs benne a Kill Bill vagy a ponyvaregény zsenialitásának, a Halálbiztos cool könnyedségének, inkább a Kutyaszorítóban vagy a Jackie Brown hosszú lére eresztett párbeszédes stílusa ismerhetõ fel rajta. Ezért is tetszett nekem kevésbé mint a fent említettek. Persze azért nézhetõ,de mindenképpen sokszorosan túl van értékelve. Egyedül Waltz érdemel Oscart, a többi jelölés indokolatlan.
8/10
Bence17 2010 febr. 05. - 16:43:34 8/10
(1011/1564)
Az biztos,hogy Cristoph Waltz Oscart nyer,szerintem a film amúgy méltán tükrözi Tarantino stílusát.
8/10
DP@i 2010 jan. 30. - 17:58:11 8/10
(1010/1564)
Jó film, bár nem ilyet gondoltam Tarantinotól. Szépen, kényelmesen megjelenített jelenetek egyszerû cselekményszállal. 8/10
Cordelia 2010 jan. 28. - 19:55:22
(1009/1564)
eeeegen, éppen két éve hallottam egy csecsentõl olyan sztorikat, hogy örültem, hogy az összes problémám a kibírhatatlan anyósom, vagy hogy egy hete nem tudtam elmenni futni. A pasast kivégezték az oroszok. Miután megkínozták. A halottak alól szedték ki a falusiak. Véletlenül.
NONEEESZ 2010 jan. 28. - 17:02:56
(1008/1564)
Nagyon tetszett a film. Nem vagyok oda Brad Pitt-ért, de itt szerintem elég jól alakított.
Csak azt sajnálom, hogy nem igaz történeten alapszik :)
Cordelia 2010 jan. 28. - 14:38:46
(1007/1564)
a srebrenicai mészárlásra gondoltam konkrétan...
valamit 2010 jan. 27. - 17:42:15
(1006/1564)
Szórakoztató célú erõszak nem nagyon van benne. Inkább tanulság célzatúnak mondanám. Az akad benne, nem is mennyiségében sok, hanem amik vannak azok jó mélyeket tudnak ütni. Szóval van benne brutalitás, de én nem gondolnám, hogy öncélúan, hanem inkább az egész film hatásának az erõsítésének kedvéért.
9/10
6tyú 2010 jan. 27. - 00:18:51 9/10
(1005/1564)
2008 írta: "Amerika akkor is azt hitte és még mindig az hiszi, hogy õ a nagy igazságosztó aki elviszi mindenhová a hõn szeretett demokráciát! Közben megölnek néhány ezer ártatlan embert az elhibázott bombázásokban, támadásokban. Irakról, Afganisztánról beszélek. Itt lenne már az ideje, hogy valaki jól nyakon b@ssza õket.. izraelt szintúgy."

Igazad van, de szerintem Tarantino ezzel a filmmel legalább annyira "nyakon baszta" (sic!) Amerikát, meg ezt a nagy náci-démonizálást, mint amennyire magukat a nácikat. Ezt a filmet nem kell komolyan venni, nem úgy kell nézni, mint egy szokványos amcsi akciófilmet, ez sokkal inkább egy paródia, egy abszurd. Erre utal az is, hogy egy valóságos történelmi eseménybõl csinál egy nyilvánvalóan kitaláltat. Nekem a filmbõl nem az jön le, hogy milyen jó nácit ölni, hanem az, hogy a háború szörnyû, értelmetlen, és tök mindegy, hogy melyik oldalon állsz.
A film legmegdöbbentõbb tapasztalata pedig szerintem abban áll, hogy elvileg a legnagyobb borzalmakat látod a képen, és nem egyszer jót röhögsz rajta. Tarantino fekete humora arra világít rá, hogy milyen nagyot változott a világ szerencsésebb felének embere a XXI. századra. A háború, a vér, a kegyetlenség - tegyük hozzá, szerencsére - csak a médiából, TV-bõl, moziból, videojátékokból jut el hozzánk, kvázi szórakoztató tényezõvé vált. És még egy ilyen viszonylag közeli esemény, tabunak számító téma kapcsán sincs ez másképp. Ennek pedig lehet nézni a jó és a rossz oldalát is.

Mindenesetre úgy gondolom egy ilyen filmnek törvényszerûen megosztónak kell lennie, hiszen maga a téma, amit feldolgoz eleve vitatott, politikailag és ideológiailag egyaránt. Ami viszont azt hiszem elvitathatatlan az a színészi alakítások zsenialitása és az ezáltal elért sziporkázó jelenetek nagyszerûsége, melyek még azok számára is érdekessé kell, hogy tegyék a filmet, akiknek egyébként a stílus visszataszító. Én is csatlakoznék a Christoph Waltz - ajnározók közé, Brad Pitt is remek volt, de én még kiemelném August Diehlt is, aki a Gestapós õrnagyot játszotta.

Szerintem egy kultfilm, nekem jobban tetszett más Tarantino-filmeknél, talán pont azért, mert tabutémát vett elõ, na meg hozzányúlt egy aranybányához, amikor német színészeket vett elõ.