Cullangka 2009 ápr. 06. - 06:16:52
(491/831)
a film tök rendben van! csak úgy mint a Forrest Gump! az is az egyik kedvenc filmem... sõt... imádom!aki együtt tud érezni egy filmbeli történetel is annak biztos teccik:)
Eszty81220 2009 ápr. 05. - 20:08:18
(490/831)
"Lesznek nagyszerû és rossz pillanataid. Remélem, te tele leszel jóval. Remélem, látsz majd olyanokat, amin ledöbbensz. Remélem, érzel olyat, amit addig még sosem éreztél. Remélem, találkozol emberekkel, akik másként látják a világot. Remélem, olyan életed lesz, amire majd büszke lehetsz. De ha mégsem, remélem, lesz erõd, hogy újra elkezdd."......ez a kedvenc idézetem belõle!:)A 13 oscar jelölés után jobbra számítottam,de azért tetszett,megérte megnézni,bár sztem Brad Pittnek jobb filmjei is vannak!:)
10/10
Anett88 2009 ápr. 05. - 16:10:29 10/10
(489/831)
Szerintem nagyon jó film, nekem nagyon tetszett!!!
Tényleg hosszúra sikeredett, de engem teljesen lekötött.
Szerintem még egy párszor meg is fogom nézni!:)
Nekem 10/10
Amúgy tényleg kicsit hasonlít a Forrest Gump-ra, de az is az egyik kedvenc filmem, uh.ezt is imádtam!
Redfield 2009 ápr. 05. - 09:16:03
(488/831)
Hát Fincher nagyon rossz irányba halad. Visszafelé fejlõdik filmes pályáján, akárcsak hõse az életben. :) Kaptunk egy kiszámítható, unalmas mesét, egy amolyan Forrest Gump-wannabe-t, amiben az égvilágon semmi érdekes nincs, csak azzal próbálták feldobni, hogy van benne ez a visszafelé dolog, de ez is visszafelé sül el, mert a legkevésbé se köti le az embert, fõleg nem ilyen hosszan. Senki nem panaszkodott volna, ha egy órával rövidebbre csinálják. Most a rendezõ úr nagyon rágyúrt az oscarra, pedig maradhatott volna a jobbik filmes vonalánál.

4/10
bourne 2009 ápr. 03. - 13:59:27
(487/831)
no, csak megegyezünk ... :)))) ... látod, az általad felvetett hintaszékes dolog is sokkal jobb lett volna ... már abban az esetben, ha nem tudjuk h beteg, hanem a történet végére simán leáll a szíve .... mert tényleg ez a tájfunos rész elég elcsépelt ...

nem mondom, h nem voltak benne üres részek, de mint írtam is, az alapsztori szerintem van olyan erõs, h ezt el tudta volna feledtetni ... csak hát a készítõk úgy gondolták, hogy tele kell rakni mindenféle közhellyel egy ilyen csavaros történetet, h az amcsi nézõk gyomra bírja ... akkor is azt állítom, h ez a sztori egy másik rendezõvel sokkal jobb lehetett volna ... persze abba nem látok bele, h õ pontosan hogy akarta megcsinálni, mert ki tudjam milyen megalkuvásokat kellett kötnie ??!!! ... de akkor is ...

a nyugdíjas otthonokról szólva ... mondjuk én amerikától egy kicsit északabbra vagyok és az itteni állapotokról tudok csak beszélni ... itt pölö nagyon sok öreg nem azért megy be egy ilyen helyre, mert a fiatalok bedugták, õk akarják ... persze itt teljesen máshogy néz ki a dolog ... csak annyit mondok, h szeretném ha nekem is olyan palotáim lennének, mint amilyenekben õk laknak ...
Cullangka 2009 ápr. 03. - 06:21:51
(486/831)
jó de ha belegondolsz annyira más választás nem is volt, mint
spoiler: hogy a mami halálának idõpontjával kezdjék! mert azért kezdték így, mert a mami ujra akarta hallani benjamin naplóját, mert tudta, hogy meg fog halni és enélkûl nem akart! mert sztem ugy nem lett vlna jó, hogy ott van csak simán egy mami és elkezdi mesélni benjamin történetét! sztem jó volt így mert így azt az érzést kelti, ogy sokáig élt még benjamin után, elfojtva magában az érzéseket (addig sztem nem is mesélt róla senkinek) és a halálos ágyán feltõrnek belõle ezek az érzések és ott olvastatja fel... és köztudott, hogy amerikában, amikor már nagyon öregek, és kis jelét is látják elgyengülésnek máris bedugják õket egy otthonba, vagy korházba, vagyis sok választása nem volt a maminak hol meséltesse el a történetét:)

(bár eredetibb lett volna sztem is, ha nem egy korházban épp egy tájfun közepén lennének! hanem otthon a házban ringatózik a hintaszékben, megkéri a lányát, hogy olvassa fel, és amire a végére ér a történetnek, szék már nem mozog, és ott van mosolyogva meghalva... sztem ez még meghatóbb lett volna és eredetibb... :)

de ez vagyok én! nekem benjamin halála sem tetszett! az túl lapos volt! jó elsírtam magam amikor meghalt a baba, de mint már írtam elég nagy hülyeség volt, hogy végig összeköttetésben áll benjamin élete a nagyórával... erre jóval benjamin élete után áll meg! sztem jobb lett volna,(mint már mondtam) hogy az óra egyre lassabban ketyeg, és mikor megáll akkor meghal benjamin is!

hát de jól van! igaz van pár elég lapos rész amit feldobhattak volna egykét poénnal! de akkor is számomra nagyon megható volt a film, és sztem Brad Pitt legjobb alakítása volt! nem nagyon szeretem mint színész, mint pasi! de itt... oltárian megcsinálták 17 évesnek! ott le a kalappal! nálam marad a film 10/9
bourne 2009 ápr. 03. - 02:39:00 Előzmény Cullangka
(485/831)
persze az ilyen vázolása a témának mindenképpen érzékenyen értinti az embert ... én csak attól kaptam görcsöt, hogy ez már a milliomodik olyan film, amit így kezdenek és nem hiszem el h nem tudnak jobb ötletet kitalálni ???!!!
lili2009 2009 ápr. 02. - 16:29:51
(484/831)
Nagyon jó a sztori, de tényleg elég hosszúra sikerült...
Dalilácska 2009 márc. 31. - 01:34:38
(483/831)
Hát egyenlõre félig láttam, mert nem szoperált tökéletesen a dvd. Elsõ benyomásra nem rossz, a sztori tényleg izgi és érdekes. De kissé vontatott és hosszú. Már várom, hogy történjen valami izgalmas is. Egyenlõre egyszerézõsnek mondanám, de majd még meglátjuk, ha a másik felét is megnéztem :)
Cullangka 2009 márc. 26. - 06:10:57
(482/831)
nahh most jó, másik gépen nézem itt megvagy:) énccsak mondtam, mert amaikor én akarok jó sok mindent elmondani a filmrõl, azthiszem lessz belõle kisregény aztán van csak fele annyi mint ez:D azért mondtam, hogy mégiscsak volt mit mondanod:D
Cullangka 2009 márc. 24. - 20:08:44
(481/831)
és msot sincs:S:)
Cullangka 2009 márc. 24. - 20:08:27
(480/831)
ezt most nem értem! látom, hogy válaszoltál nekem, de amikor belépek itt nincs itt:S most mivan? a modi törölte vagy mi?, lehet ha ezt elküldöm akk meg itt lessz:D de nem tom
Cullangka 2009 márc. 24. - 15:56:20
(479/831)
idézlek: ½igazából nem is nagyon tudok mit írni róla½

ahhoz képest... :D
bourne 2009 márc. 24. - 13:14:43 Előzmény Cullangka
(478/831)
én nem azt mondom, h nem megható, csak hát annyira elcsépelt már ez a kezdés ... és csak azért szúrta ennyire a szememet, mert valóban tetszett az alapötlet és sajnáltam, hogy egy ilyen közhellyel kezdték
7/10
piggie 2009 márc. 22. - 19:50:48 7/10
(477/831)
Szerintem nézhetõ film, de eléggé lehangoló és túl hosszú.
Jobbat vártam.
reila 2009 márc. 21. - 20:53:05
(476/831)
Õszintén szólva sokkal többet vártam tõle, nem csoda hogy az oscaron eléggé leszerepelt. Az alap story érdekes, tetszik a narrátoros motívum, de az a hajós kiruccanás az elsõ órában borzalom, utána is eléggé unalmas, a második órában ismét kezd jobb lenni, és érdekesebb,

***SPOILER***

aztán az a befejezés hogy babaként meghal....hát:S Én nem is tudom, ha lehet a Getto milliomosnál maradnék!
Amúgy Brad itt is csodálatos, és partnernõjével végülis szép párt alkottak, de meg kell hagyni hogy színészileg semmi különöset nem lehet elmondani róluk!
10/10
biq 2009 márc. 21. - 16:22:18 10/10 Előzmény cupakolo
(475/831)
figy, ennyi erõvel szólhatna egy film arról is felkelek,lefürdöm,stb..szerinted hány film szól olyanról, ami tök igaz és simán megtörténhetne? és hogy pláne van vmi valóság alapja is,sztem nincs ebben semmi kivetnivaló
cupakolo 2009 márc. 21. - 10:47:48
(474/831)
A film nem volt rossz, de nagyon hosszúra sikeredett, amit talán fele annyi idõ alatt is összelehetett volna sûríteni. 10/7 Az oscarok miértjéhez annyit fûznék hozzá, hogy a 3 oscar pont elég volt. A maszkmester zseniális, õ nélküle talán semmit nem ért volna a film, ha más más emberek játszották volna Benjamin szerepét még 3 oscart se érne meg. A vég tetszett, na azon elpityeredtem magam, spoiler: teltek az évek?? és Benjamin visszafejlõdõtt kisbabává, és Daisy karjában meghalt. Tudom, valahol tényleg élt egy ilyen ember, aki öregnek született és fiatalon halt meg, de azért kuncorogva megjegyezném, hiteltelen volt igazából az egész, ilyen nincs, hogy egy kifejlõdött 180 cm magas xx kg férfiból egyszercsak 3kg-nyi kisbaba legyen...Az eredeti férfi aki tényleg ebben a betegségben szenvedett tuti, hogy nem fejlõdött vissza kisbabává. Természetellenes lenne. talán elfonnyadt a magasságából. Nem tudom, interneten nem található semmi ilyen eset. Daisy-t is jól maszkírozták, õt alig ismertem fel. Na de összességében nem bántam meg, hogy megnéztem, pénzt nem vesztettem-itthon néztem. De valahogy nem az én szájízem szerinti film volt, nem volt egy nagy alakítás, sok fölösleges dolog volt benne, amire nem lett volna szükség, a film csattanója miatt sem.
10/10
biq 2009 márc. 21. - 00:47:03 10/10
(473/831)
nagggyon jó film!most úgy érzem, hogy végre fejlõdik a filmipar. Úgy értem így 2009 elejére egy csomó jó film jutott el hozzánk,köztük ez is. A végére eléggé meghatódtam,de szerintem nem vagyok egyedül.:)és amúgy még azokat is meg tudom érteni,akik szerint inkább ennek a filmnek kellett volna elvinni több Oscar-t..
Cullangka 2009 márc. 19. - 22:05:43 Előzmény bourne
(472/831)
nekem épp az teccett legjobban, hogy a mamival kezdték aki épp készült ½megmurdelni½ vagy mi, mert sztem annál nincs szomorúbb ha egy öreg meghal, fõleg egy romantikus számára ugy, hogy nem emlékezhetett vissza egykori szerelmére! nekem nagyon is tetszett