10/10
pmark922 2009 jún. 29. - 15:05:26 10/10 Előzmény DeNiel
(551/831)
Szerintem egyáltalán nem unalmas.
A film során megszerethettük Benjamint, aki okos, kedves pozitív figura, és láthatjuk milyen gonoszak is az(némely) emberek az olyanokkal akik nem olyanok mint õk. Én egy kicsit el is könnyeztem a végére, hiszen feladta a családját, mert tudta nem lesz ez így jó. A színészi játék szuper, a történet nagyon jó, én a két és fél óra alatt el se mozdultam a tv elöl, annyira lenyûgözött a történet. Csak ez és a Titanic volt annyira remek, hogy könnyeket csalt az ember arcára.(legalábbis az enyémre) 10/10, de ha lehetne mennék följebb is. Ajánlom mindenkinek.
DeNiel 2009 jún. 27. - 14:12:58 Előzmény kisinyov
(550/831)
Ezt a Forest Gump beütést mi is felfedezni véltük. Viszont a két film korán sem említhetõ egy lapon! Nekem nem tetszett, mivel végig nélkülözte az izgalmat és a fordulatokat. A hangulatvilága sem fogott meg úgy különösebben. Szerintem többet is ki lehetett volna hozni a történetbõl. A párbeszédek úgyszintén unalmasak. A szerelmi szál elcsépelt...

3/10

SPOILER

Egy fa ladik nagy valószínûséggel nem süllyeszt el egy német tengeralattjárót. Amerikai hõs eposz megint érvénysült....
Anyiyta 2009 jún. 26. - 16:30:10
(549/831)
én nem nagyon rajongok a drámákért, csak gondoltam, ha Brad Pitt játsza a fõszerepet, akkor nem lehet rossz...hát na..nekem nagyon tetszett a film...gratula a készítõknek :)
10/10
XDX 2009 jún. 22. - 03:24:02 10/10
(548/831)
Nem szeretem a drámákat, van néhány kivétel ez az egyik. Nekem nagyon tetszett.
1/10
Winyettyu 2009 jún. 20. - 00:58:11 1/10
(547/831)
minden filmnek elkúrják a szinkronjár.. nyilván azért mert egy szinkronizálást nem lehet jól megcsinéálni.. sokkal tompábbak lesznek a háttérzajok, élesebbek a beszédhangok, ráadásul a szája nem ugy mozog az embernek ahogy beszél, az egész egy okádék.. na meg mikor véletlen hallom hogy valaki sírást próbál alászinkronizálni.. az aztán kiszokta ütni a biztosítékot..:D az egyszerûen nagyon vicces hogy azt mennyire nem lehet megcsinálni.. utángyártott magyar szinkronnal soha semmit....
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 17. - 23:20:19 9/10
(546/831)
Ehhez a filmhez hangulat kell, ha nem megfelelõ lelkiállapotban ülsz le megnézni, akkor nem fogod élvezni. Az elején kicsit tartottam a 160 perctõl, de észre sem vettem, úgy repült el az elsõ két óra, hogy azt hittem még csak 1,5nél járunk. Ott egy kicsit topogosabb lett a dolog, de csak kicsit.

Sajnos moziban nem tudtam megnézni, mert a szervezetem 2 órára van kb kalibrálva, amit a hyper aktív veséim kibírnak. Maradt itthon a dvd. Amúgy sem egy cgi orgia, úgyhogy talán még jobb is az itthon, nem kellett az idióta többi nézõt elszenvednem.


A maszkosok tényleg kitettek magukért, megérdemelték az Oscart!!!


Szerintem a filmnek nincs különösebb mondanivalója. Azon kivül, hogy az igaz szeretet az nem a külsõnkre irányul, hanem a belsõnkre. A külsõ megfog, a belsõ megtart. Daisy fiatal korában borzasztó külsõséges volt, és csak 40 éves korára érte el azt, hogy már igazán értékelni tudta a belsõt, de igazán igazán csak 60 éves korára tudta, amikor Brad Pitt-et láthatjuk legfiatalabban. Akkor értette meg, hogy mekkora áldozatot is hozott Benjamin, hogy szíve szerint maradna, és ezt kívánja minden porcikája is, de mennie kellett, az esze, a tudata ezt diktálta. Tudta, hogy borszasztó lesz elõször, de késõbb ez lesz a helyes.

Sokan az ilyen döntéseket félik meglépni, ami elõször fájdalommal jár, de aztán százszor jobb lesz, csak egy ideig tudni kell elviselni, hogy rossz :$


Amúgy én inkább ide adtam volna az oscar-t, a gettó milliómos is jó volt, de ez még jobb.
4/10
tündemamusz 2009 jún. 17. - 09:24:55 4/10 Előzmény CsengoZoli
(545/831)
Szerintem mi ehhez túl bonyolultak vagyunk

Vagy túl sivár az életünk?

:)
1/10
Winyettyu 2009 jún. 17. - 08:47:13 1/10
(544/831)
nemtudom hogy egy drámának miért kell 3 órásnak lennie.. mert a titanic még elmegy, mert ott az végig pörög.. ez meg csak hihetetlen belassulás az egész... kb 2szer nyomott el közben az álom, pedig nem szoktam filmeken elaludni, de ez még délután is sok volt, egyszerûen.. nem bírtam ébrenmaradni rajta.. mondanivalót meg tanulságokat levonnni még általános iskolás korodban kell levonni mondjuk a népmesékbõl, szerintem szánalmas filmekbe ilyen nagy magasztos gondolatokat vinni, egy filmnek szórakoztatónak kell lennie, de ez.... pedig nagy reményeket fûztam hozzá de másfél óra után majdnem kikapcsoltam.. csak azért nem tettem, mert reménykedtem benne hogy valamikor felfog pörögni.. mindenesetre kicsit lehúzom az átlagát, ha nem baj, mert ez kategóriáján belül egy nagyon szép, de emellett nagyon rossz film is..
5/10
kisinyov 2009 jún. 16. - 01:15:33 5/10 Előzmény XxszabikaxX
(543/831)
XxszabikaxX ! Hidd el tudom mirõl beszélsz,egyrészrõl én is ilyen embernek tartom magam de ha a mondanivaló nem jól van tálalva akkor az bizony nálam elrontja az élményt.Nem vagyok szõrszálhasogató,nem akadok ki minden apróságon, de ez már túl van azon.Nem mondom hogy nagyon rossz,de többször valószínûleg nem fogom megnézni.
Lehet hogy nagyképûség de kifinomult érzékem van a filmekhez,és ez a darab bizony el lett tolva.Hogy mennyire,az más kérdés(sztem kellõképpen),de hogy nem alkottak maradandót,az tuti.

Hasonló a szitu a millió dolláros bébihez(egyébként azt is felmagasztalták)csak az még ezt is messze alulmúlja.
5/10
kisinyov 2009 jún. 16. - 00:55:57 5/10 Előzmény Bateman
(542/831)
Én is nagyot csalódtam,fõleg ahhoz képest hogy mekkora durranásnak lett beharangozva.Elég gyenge.
Amúgy nekem egy kicsit olyan Forest Gump utánérzésem van.
Ja, és az "akinek ez a film nem mond semmit az egy érzéketlen" és hasonló felmagasztaló írások szerzõinek had mondjak vmit:a mondanivaló nem minden,azt hatásosan kell tálalni.Dunát lehet rekeszteni az olyanokkal akik már a mondanivalótól hasra esnek,és észre sem veszik hogy a megvalósítás meg csapnivaló.Én is nagyon kedvelem a mélyen szántó emberi drámákat, és ha jól meg van csinálva,bizony igencsak elérzékenyülök,dehát kérem,ami sz*r az sz*r.

mondjuk legyen 6/10 (és akkor még lehet hogy nagylelkû voltam)
Bateman 2009 jún. 14. - 17:00:47 Előzmény XxszabikaxX
(541/831)
A film szerintem elég gyengus volt, mondhatni dög unalom. Mondanivaló számomra zero. Abszolút egyszer nézõs.

4/10
XxszabikaxX 2009 jún. 12. - 23:12:53
(540/831)
Nem is gondoltam hogy valaki hülye azért mert nem tetszik neki ez a film.
Ahány ember annyi féle ízlés.
5/10
offtopic
CsengoZoli 2009 jún. 12. - 23:09:13 5/10
(539/831)
Ok,csak arra akartam felhivni a figyelmed,hogy egyáltalán nem biztos,hogy hulye az akinek ez nem jön be :)
XxszabikaxX 2009 jún. 12. - 23:08:19
(538/831)
Hát akkor talán maradjunk ennyiben. Attól h emlondjuk mi nem tetszik a másik által kedvelt filmben nem fogunk elõrébb haladni.
5/10
CsengoZoli 2009 jún. 12. - 23:05:16 5/10
(537/831)
Az izlés szubjektiv dolog,nekem ez a film,csak olyan, mintha...
Mintha mûvészfilm lenne,tele gondolatokkal.
De valójában egy nagy nulla,tele klisékkel,giccsekkel...
XxszabikaxX 2009 jún. 12. - 23:03:53
(536/831)
Big Fish(Nagy hal), Améile különös élete, Ollókezû Edward

Sajnos én 1 olyan ember vagyok aki szereti azokat a filmeket amik elrugaszkodnak a valós világtól...de + tudom érteni a te ízlésed is...
5/10
offtopic
CsengoZoli 2009 jún. 12. - 23:00:51 5/10
(535/831)
PL: Kutyaszorítóban, Erõszakik, Gettó milliomos, hogy a legismertebbeket említsem.
Nálad mik a favoritok?
XxszabikaxX 2009 jún. 12. - 23:00:03
(534/831)
Hát kíváncsi lennék hogy mi az a film amit te valamire is tartasz...
XxszabikaxX 2009 jún. 12. - 22:59:37
(533/831)
Hát kÍváncsi lennék hogy mi az a film amit te valamire is tartasz...
5/10
CsengoZoli 2009 jún. 12. - 22:57:46 5/10
(532/831)
Látod milyen eggyügyû vagy?
Még mindig nemérted :)