malvinkicska 2017 máj. 17. - 20:27:10
(31/51)
Megnéztem a 16-os részt elég kemény volt, nagyon rondán bánik a tanár a feleséggel, már mint Narinnal , hogy üti, nem is tud szépen beszélni vele, sokat szenved N.

Mustafa betegségére csak õ a gyógyszer, mert mikor látja minden megváltozik az életébe.
A mutafa apja egy mocsok vén kujon a fiatal nõért mit meg nem tesz, nagyon nem szeretem, az is olyan szemét még M -re is szemet vettet.
Megszületett a kislánya, remélem mielõbb rendezõdik és kikerül innen M ,a saját környezetébe.
A történet elég egyedi, különleges emberi sorsokat szemléltet, várom a következõ részt.
10/10
bezsuzska 2017 máj. 13. - 22:48:34 10/10
(30/51)
Hú! Ma este nem Engin és nem sorozat volt. THHFC ajánlott egy 2011-es filmet, nekem nagyon tetszett, a pzs itt is fogy rendesen. Ask tesadüfleri sever (A szerelem csak egy véletlen). Fsz.: Mehmet Günsür, Belcin Bilgit, Yigit Özsener.
malvinkicska 2017 máj. 13. - 08:17:15
(29/51)
Azt tanácsolom neked nézd meg a Felhõs sorozatot , mert nagyon hiteles benne minden.
A könnyebb témát akarsz akkor nézd a Yüksek- Sosyte Felsõ Tízezer , nagyon aranyos négy fiatal a fõszereplõ és romantikus is.
Abból 19 b van lefordítva, amúgy nem túl hosszú 26 b lesz.
Mifelénk hatalmas jég volt, most is fekete az ég.
lizbell 2017 máj. 13. - 07:01:31
(28/51)
Persze, bármennyire is meg fog viselni nem hagyom ki. Engint imádom (az ÖK-t is csak miatta néztem végig) De mindenképp megvárom hogy elkészüljön felirattal.
10/10
bezsuzska 2017 máj. 12. - 23:20:11 10/10
(27/51)
A rákattanás nálam is mûködik, ahogy elõzõleg kifejtettem. A bir bulut olsam nagyon nem könnyû, hidd el,mikor belekezdtem én sem erre számítottam, hogy ennyire megvisel. De ha szereted bármelyik Engint (nálam Akyürek), és fõleg meg akarrsz arról gyõzõdni, hogy szép fiúcska vagy kiváló színész-e akkor kötelezõ. Ez még a Fatmagül elõtt volt, nem is értem hogy kaphatta meg a jólelkû Kerim szerepét. Az a helyzet, hogy itt a kegyetlenségében és õrületében is sajnálható. Szerintem vedd rá magad, sok-sok pzs-vel ha az átlagnál érzékenyebb vagy. Ja és nekem az elsõ két rész lassú volt, de ne pörgesd át, mert fontos része a történetnek. 3. közepétõl felpörög, és ha bírod , nem tudod abbahagyni. Hajrá!
lizbell 2017 máj. 12. - 20:51:12
(26/51)
én vagyok a mazochistára az élõ példa :))) muszáj volt végignéznem az ÖK-t, de idõnként majdnem felvágtam az ereimet! de legalább tudom hogy amiben ez a nõ játszik olyat soha többet nem nézek.
Kara parát nagyon várom már, csak még húzom az idõt, legyen kész több rész, mert ha rákattanok valamire nem vagyok képes abbahagyni!
A Bir buluttól meg egyenesen rettegek megmondom õszintén, azok alapján fõleg amiket itt írtatok, Malvin is meg Bezsuzska is...lelkileg nagyon meg fog viselni már tudom.
10/10
bezsuzska 2017 máj. 12. - 20:15:43 10/10
(25/51)
Amúgy azt vettem észre itt a PORT.hu-n, és sajnos más oldalakon is,hogy akik tényleg beszélgetni, uram bocsá' vitatkozni szeretnének egy-egy filmrõl, sorozatról azok elõbb-utóbb kiszorulnak a filmek saját oldaláról és kénytelenek más alternatív oldalakon kommunikálni. Mindenhol megjelenik elõbb-utóbb egy fanatikus "mindenttudó". Vagy ez így normális?
10/10
bezsuzska 2017 máj. 12. - 20:01:33 10/10
(24/51)
Végig olvastam az fb-s hozzászólásokat, láttam megy a marakodás. Nem szeretek olyan emberekkel beszélni, akik annyira meg vannak gyõzõdve a saját igazukról, hogy más véleményét, meglátását nemhogy átgondolni, de meghallgatni sem hajlandók. Ha a korábbi hozzászólásaimat olvastad, akkor pontosan tudod, hogy bennem is kettõs érzések dúlnak. Magamon vagyok ettõl legjobban meglepõdve, mert ahogy már írtam, pontosan tudom min megy át Narin. Úgyhogy maradok itt(is) és elemezzünk.
10/10
bezsuzska 2017 máj. 12. - 19:43:11 10/10
(23/51)
Köszönöm mindkettõtöknek (mankos, malvinkicska) a segítséget. Nem vagyok jó sorozatnézésben. Vagyis voltam. Jó ideje itthon töltöm a napjaimat. Háttérben mindig ment a tévé, de már a hajam kezdett hullani az ezredik ncis és társai ismétlésétõl. Mondjuk az esti filmek választéka is hasonló. Van olyan ami az idén eddig 8 azaz nyolc alkalommal ment le különbözõ csatornákon. Emellett a heti két-három rejtvényújság is fogyott. Aztán jött a Fatmagül. Másik oldalom már írtam, hogy kb. 5-6. résznél találtam rá.(TV2szinkronos). Szóval tetszett, úgyhogy feliratos (kb. 25. bölümig volt meg). Utána meg néztem törökül. Már kétszer. Utána végignéztem a Kuzey Güneyt, mivel ott csak az elsõ évadot láttam, Isaura tv-m nincs, úgyhogy megnéztem az egyik oldalon, már a második évadot is. Mivel Engin Akyürek nagyon tetszett így került a képbe a Bir bulut olsam. Na azon is túlvagyok. Úgyhogy rákattantam a török sorozatokra. Természetesen ahogy jönnek a feliratok úgy követem majd ismét. Csak mivel én nem vagyok türelmes, ezért ha nekiugrok valaminek azt le is tolom, ha kell eredeti nyelven, bár nem beszélem. És hozzá olvasok. Mindent amit találok. Cikket, interjút, bármit. Mankos te voltál tavaly egy oldalon, na ott mind az 1638 hozzászólást elolvastam. De elég eltérõek voltak a vélemények bizonyos sorozatoknál. Szóval engem nem igazán köt le a sima lovestory, kell hogy legyen mondanivaló. A tévén maradt a Szulejmán, esküszöm, most már végigküzdöm. Az ismertetõiteknek örülök. Szerintem a 13 részesnek ugrok neki, mert úgy látom az végig van feliratozva. Mégegyszer köszi a segítséget, és figyelem a tippjeiteket.
malvinkicska 2017 máj. 12. - 16:54:59
(22/51)
A Bir Bulut Olsam- Ha Felhõ Lehetnék, a Fb-on van szerintem ezta sorozatot nem adták nálunk, mert pár éve nézek fõleg török sorozatot is de erre nem emlékszem.
Azóta nézem mióta fordítják heti rendszerességgel, most volt a 15-ös. azért kezdtem id e írni mivela FB-on egy valaki azt írta nem vagyok normális amiért én Mustafa mellet vagyok, kikértem magamnak de én tisztába vagyok ezzel a betegséggel mivel jár, a viselkedés zavar, a szeretet meg minden.
A Kara Para Ask -Piszkos Pénz szerelem, abban Engin ügyvéd, ahol megölik a meny asszonyát és az Elif apját, akivela nyomozás során szerelembe esnek.
Az én meglátásom Tuba nem tud szerelmes nõt alakítani, csak sírni és sajnáltatni magát, nagyon semmilyen nekem ezen a téren persze ez az én meglátásom, de van vigaszom , mert tõlem jobban hozzá értõ is megfogalmaztam amit én már az elõtt hetekkel írtam róla jégkirálynõ.
Nekem nem elég, hogy szép, tudjon is valamit hiteles legyen. A sorozatban az emberi Aljasság az teljes mértékben sok, a legrondább Engin tesóját alakító szintén rendõrt alakító, Hüseyin, meg Elif bátyja Tayyer egy disznó fejû mocsok. azért nézem most már meg mikor bukik le E tesója, mert pénzért öl elevenít.
Az Ölene Kadar- Mindhalálig 13 Bölüm, ott Engin egy orvos aki 11 évt ül börtönben és a szeretõjének megölik az apját , mert a másik fiú akarja magának és õt ártatlanul börtönbe csukják, aztán Kiszabadítja atz ügyvédnõ szerelmesek lesznek ekörül forog a téma ebben is ölnek elevenítenek, elég hamar befejezték, oka teljesen nem tuott.
A leírtak nem világosak akkor kérdez és felelek rá remélem nem zavarunk senkit sem.
10/10
bezsuzska 2017 máj. 12. - 14:31:20 10/10
(21/51)
Én most néztem végig a Bir Bulut Olsamot. Az az igazság, hogy kíváncsi voltam, hogy Engin Akyürek csak a Fatmagülben vett-e le a lábamról, vagy tényleg ennyire jó színész. Nem csalódtam benne. A téma borzasztó, de az alakítása kiváló. A nagyobb részét törökül néztem, mert csak 13 bölümig volt feliratozva. Ahogy néztem, volt benne néhány ismerõs jelenet (papával a sziklán, doki lakókocsijának megrongálása) ezért arra gondoltam,hogy biztos lement már valamelyik csatornán. És a hozzászólásodban a magyar címén említetted. Nem emlékszel véletlenül, hol láttad? Kerestem, de nem találtam. A történetben biztos fontosak a dialógusok, úgyhogy megnézném akár szinkronosan is. Ha nem tudod akkor megvárom a teljes feliratozást és majd újra nézem. Az újabb sorozatairól mi a véleményed, érdemes belekezdeni? (Kara Para Ask- láttam feliratozzák, Ölene Kadar)
malvinkicska 2017 máj. 11. - 13:09:50
(20/51)
Szia tudod régen többet írtunk a fórumokon sokban egyezett is a véleményünk, szerintem nagyon jó a kapcsolatunk hála az Istenek, én is adok mindig a véleményedre, ami a török sorozatokat illeti. Azon felül nem szeretem a torzsalkodást de az a sok nyálazás az agyamra megy, mert vannak helyek ahol h az egész kai akkor is áradozni kell na ez nem én vagyok, inkább borítékolom, a témát, nem látom értelmét. Az egyik ez személytelen, és nem kell vállalni magát, bármit írhat, ez sem vagyok, mert megszoktam fontolni mit írok mirõl. A Mexikói szappanoperák anamnézis, aztán szerelek is meg nem is, olyan párosítás fiatal színész idõsebb csaj fordítva , nem sorolom, és így nem nézem. A török sorozatok sem azok aminek indult régen, sok a hasonlóság, meg rettenetes hosszú aminek nem sok értelmét látom, milliomos a színész belõle, mi meg bosszankodunk. A V SZ-be egy évadon keresztül keresték a gyilkost az már unalmas nagyon, aztán tekerik ide oda most már megint kezd értelme lenni, de már régen nem fényes nekem. A Felsõ tízezer, meg a Ha felhõ lehetnék amiben nem látok hasonlóságot.

Remélem senki nem sértõdik meg de ez a véleményem ezt én vállalom bármikor.
Annyit még az Olasz sorozatok szépek jók és nem egy kaptafára íródottak.
10/10
bezsuzska 2017 máj. 10. - 17:43:54 10/10
(19/51)
Én még nem láttam dél-amerikai sorozatot, a törökre is csak mostanában kezdtem figyelni. A tévécsatornákat meg úgysem érdekli más, mint a nézettség. Nem érdekük nívósabb vagy rétegérdeklõdést kielégítõ sorozatot vásárolni. Igaz ez az USA-kanadai sorozatokra is. Ott is minden egy kaptafára megy. Én már tévét sem nagyon nézek emiatt. A napokban a neten hallgattam a Fatmagül 40.bölüm végén elhangzó zenét, és az oldal feldobta a török 2016/2017 top 12 sorozatot.Ezt követõen volt még 2017 top 10. A két lista között nem volt egyezés. Azaz csak ebben az évadban minimum 22 sorozat készül a törököknél, úgyhogy választék lenne a csatornáknak.
malvinkicska 2017 máj. 10. - 16:30:08
(18/51)
azt látom én is ezek is úgy fognak járni, mint a Telemundós sorozatok , mert már leírtam olyanok, mint a konfekció, itt is nagyon sok van aminek szinte egy a tartalma csak a helyszínek és a szereplõk mások szenvedni, bíróságra járni, kórházban , a rendõrség megvehetõ mind, ezekkel van legtöbb tele.
malvinkicska 2017 máj. 10. - 12:04:15
(17/51)
Köszike belenéztem a következõbe, továbbra i is érdekes.
Nekem ez nagyon tetszik sokkal jobb, mint a Kivanc mostani sorozata, azt olvastam megveszi talán a tv2, ezek mindet azt amit már fordítanak.
azt gondolják ez is fog tetszeni, mint a Kuzey Güney.
10/10
bezsuzska 2017 máj. 10. - 11:04:21 10/10
(16/51)
Nekem úgy sikerült, hogy beütöttem a google keresõbe a címet és a bölüm számát (pl. bir bulut olsam 18.bölüm). Aztán amit ott kiadott, azokat nyitottam meg. Sok helyen megvan, de regisztrációhoz kötve. Én meg nem regisztrálok mindenhova. Azért, ha idõbe telt is, az összeset meg tudtam nézni. Amit mankos írt, az angol feliratosat, azzal nem találkoztam.
malvinkicska 2017 máj. 10. - 10:03:26
(15/51)
Engem személy szerint nem szokott zavarni ha valamit elõre megtudok, én kerestem, de nem találom hol lehet megnézni, nem szoktam de ebbe néha bele néznék de így is jó türelmesen kivárom, amíg le lesz fordítva.
10/10
bezsuzska 2017 máj. 09. - 22:18:25 10/10
(14/51)
Nos a végére értem. Ismerem magam, tudtam, hogy nem fogok leállni a vége elõtt. Nem volt egyszrû megnézni törökül, mert sehol nem volt egyben feltöltve. Minden bölümöt egyesével kellett megkeresnem, még lengyel feliratosat is néztem. Nem fogok spoilerezni, csak egy pár gondolat. A második évad nem abban a stílusban készült, mint az elsõ. Elõször nem értettem, de ugye megváltozott a fõcím, ami hamar feltûnt. Aztán úgy a 15-16. bölüm környékén már láttam a stílusváltást (nekem az elsõ évad lelkileg nagyon megterhelõ volt). Utánanéztem, más lett a rendezõ. Úgyhogy a második évad nem volt olyan kemény. Ugyanakkor egy fordulatos történet maradt. Azért sok kérdõjel maradt bennem, hiszen nem beszélek törökül, ezért a dialógusokat csak odagondoltam. Majd újranézem, ha kész lesz a felirat. Remélem, semmi olyat nem árultam el, ami zavarna abban, hogy hétrõl-hétre élvezd a filmet. Amúgy Engin végig kitûnõ, és be-be nézek, hogy lássam mi a véleményed.
malvinkicska 2017 máj. 09. - 21:31:43
(13/51)
A 15-ös részt látva, szinte nem nagyon lehet mit mondani, olyan csodás, és egyben nagyon fájdalmas történet.
Amikor bezárták a pszichiátriára akkor gondoltam, nem lesz jó vége Mustafa ezt nagyon nehezen fogja viselni, de még attól is borzalmasabb, mint gondoltam, ugye kapott elektrosokkot, ami arra jó a zavaros gondolatait rendezze, de sajnos õ ettõl nem emlékezett senkire, csak az imádott Narinra, valami csodás ahogy alakítja Engin ezta súlyos epilepsziás beteget, akinek már paranoid üldöztetéses téveszméi is vannak. Az orvost leütötte , mert azt hitte az ellensége, Serdar.
Amíg Narin nem jelent meg nem is evet. az is sokat szenved, mert a tanító sem jó férj terrorba tartja és üti is sajnos, azért akarta eldobni az életét, mert õ ezta nyomást nem bírja.
malvinkicska 2017 máj. 07. - 18:27:49
(12/51)
A sorozat egy nagyon komoly témát boncolgat, egyszer az akna mezõ, aztán Mustafa szerelem Narint iránt, amiért nem csak M a hibás hanem akedves szülõk fõleg az apja, amivel engedte ez idáig alakuljon. Mustafa súlyos epilepsziás beteg emeber, és ráfogták elme beteg de nem csak nagyfokú jellem változása van amit ez a betegség okoz nála. Az epilepszia az agy elektromos kisülése ami görcsöket okoz sok idõ amig egy roham után teljesen feltisztul az egyén. Az orvos tudomány szerint jó gyógyítható, nagyon modern gyógyszer alakok vannak amelyek szinten tartják a pácienst, csak ez egy idõ után viselkedés zavarokhoz vezet, mert akit ezek az emberkék szeretnek azt nagyon akit, utálnak azt meg is tudnák ölni, mint itt a dokit, na meg a tanárt is most már. Amiket M csinál nekem sem elfogadott, de mivel tudom a betegsége ilyen ezért én nagy szeretettel vagyok iránta, mert nem megfelelõen bánnak vele, most beteszik az elme osztályra lehet nem jobb hanem rosszabb lesz. Sokat kellene vele beszélgetni, a gyógyszereit beadni, és nem hûjének nevezni.Ezt a sorozatot jobban szeretem, mint ahol csak gyilkosokat keresnek, a rengeteg negatív szereplõvel.
Az én látásom a K P Ak gyilkost keresnek Elif apjáét, meg a volt Omer menyasszonyáét, A Cesur ve Güzel a Cesur apja anyja gyilkosát, keresik, ott is szenved a szerelméért Tuba. A V SZ egy teljes évad akörül forgott kiölte meg Nihan Tesóját Ozánt, akkor mi itt az új, csak a szereplõk , és gyalázatos történetek benne.
A Felsõ tízezer egy könnyed fiatalos téma abban is van rossz de nem annyi. Oda jutottam már az Intikám az-az Bosszú már nem is nézem a Fatmagül egy komoly témát boncolgat.Azt szeretem és nézem igaz a többit is csak én így látom.