10/10
BKARESZ_C3PIO 2017 okt. 16. - 22:12:43 10/10
(61/221)
Blade Runner 10/10
Blade Runner 2049 10/10
Akinek vontatott és unalmas, vagy egy túlpörgetett akció filmet várt az elõsször is tanuljon meg megnézni egy filmet.
Belmont 2017 okt. 16. - 20:44:34
(60/221)
Mikor 20 éve a Kapcsolatot néztük, még szünetet tartottak közben, ma meg egy seggel kell kibírni három órát. Igen, lehetne rövidebb, mint sokan írják.

Nem vártam sokat tõle, kultfilmes se vagyok, hogy húmostakkormekkora. Jó film volt, külön tetszett, hogy mûvészkedõs irányokba is elmerészkedtek, illetve törekedtek rá, hogy PKD paranoid, pszichotikus világát is próbálták prezentálni. Aki erre föl van készülve, annak be fog jönni. Ez szerintem is rétegfilm, emiatt is lehetett sokaknak B-kategóriás érzése - pedig ez nem feltétlenül rossz, fõleg a SF mûfajában. Ami nem rétegeknek szóló sci-fi volt, hanem populárisabb-látványosabb-akciózós, mégis nagyot durrant gondolatilag is, az utoljára talán az Inception volt (függetlenül attól, hogy a mûfajban az se volt \"új\").

Valószínûleg az is baj, hogy mára sikeresen összekeverték a kosztümös filmeket a tudományos-fantasztikus filmekkel. (Ha már PKD megfilmesítése, a Total Recall remake-je is ezért lett gagyi.)
Az meg már tényleg a röhej netovábbja, hogy egyes piszkoséletûek* azt se értették meg, hogy a replikáns nem \"robot\", hanem az, ami más filmekben a \"klón\".

* SPOILER
Bocs! Annál a résznél fölröhögtem, ez jó kis tisztelgés volt az elsõ rész felé. :)
kukgen 2017 okt. 16. - 12:20:57
(59/221)
Tényleg durva, hogy milyen sokan nem értik ezt a filmet. Még annak ellenére sem, hogy sok minden a nézõk szájába volt rágva:

Milyen robotok? Meg "huzalok" bennük??? A filmbeli replikánsok genetikailag létrehozott hús-vér "robotok" vagy inkább szintetikus élõlények. Nincsenek bennük huzalok, drótok vagy vezetékek. Ugyanolyan szerveik belsõ szerveik vannak, mint az embereknek és ugyanolyan a testfelépítésük, a vérkeringésük és az életmûködésük is, mint az embereknek, az egyetlen különbség, hogy többet bírnak fizikailag, és valószínûleg agyilag is. Az utóbbi fõleg az itteni hozzászólók egy részét minõsíti, akik nem képesek mindezt felfogni ésszel. Más szóval, a replikánsok az embereknél is emberibbek. Éppen ezért veszélyesek, hisz felülmúlták teremtõiket.

"Porevõ, sivatagi méhek, katódsugárcsöves kijelzõk, áramszünet miatt törlõdõ háttértárak": a radioaktív sivatagban lévõ méhek, bár nem derül ki egyértelmûen a filmbõl, alighanem szintén replikáns méhek, hisz valódi méhek nemigen élnének meg egy ilyen ellenséges környezetben. Az "áramszünetet" (az eredetiben blackout, vagyi elsötétedés) egy elektromágneses impulzus robbanás idézte elõ, amely minden elektromos berendezést tönkre tett a városban. Erre van több utalás a filmben is, de készítettek egy külön animációs kisfilmet is, amely a youtubon megtekinthetõ BLADE RUNNER 2049 - "Black Out " címmel. Az elektromágneses impulzus (EMP) használata mint fegyver ma már egyáltalán nem sci-fi:
http://index.hu/tech/2012/07/22/emp-vel_tamadhat_eszak-korea/#

A katódsugár csöves kijelzõk használatát szintén megmagyarázhatja, ezek ugyanis elvileg ellenállnak az EMP robbanásnak ezért használatuk indokolt lehet egy ilyen világban. Amúgy a legtöbb hadseregben jelenleg is vannak ilyen eszközök ezek ugyanis atomháború esetén (a légkör fölötti atomrobbanás is EMP-t okoz) is mûködõképesek maradnak.

"Miért van neki hologram barátnõje? Amikor már vannak replikánsok? " : Talán azért, mert az igazi hús-vér replikánsok túl drágák és nem engedheti meg magának, ezért be kell érnie a virtuális változattal. Ma is bárki vehet magának repülõgépet vagy Forma-1-es versenyautót, a legtöbben mégis inkább csak számítógépes szimulációkban tudják megtapasztalni ezek vezetését.


Nem csoda, hogy a film nem termel elég pénzt. Inkább csak egy újabb bizonyíték, hogy egyre inkább elhülyül az emberiség. Minek gondolkodni, ha anélkül is meg lehet élni?
maggot1111111 2017 okt. 16. - 11:22:03
(58/221)
Nem akarom nagyon ismételni az elõttem szólókat, úgyhogy csak röviden: kurvajó film volt, ugyanolyan élményem volt, mint amikor 17 éve elõször láttam az elsõ részt, nem is vártam ennél többet. Tetszett, hogy hosszú és nagyon lassú volt, a film érzést, élményt adott át, katalizálta az embert, nem úgy mint a mostani retek filmek 90%-a. A zene iszonyatosan jó volt, elemi laza dübörgés brrr. Egyedül a replikáns "ellenállás" volt nagyon nyálas és hatásvadász a végén, na az nem kellett volna bele, de ezt még valahogy lenyelem. A filmközepi csattanó szívbemarkoló volt, Gosling nagyon jól játszotta! A rendezõ valami elképesztõen alázatosan és tisztelettel nyúlt az eredeti filmhez, ledöbbentem, hogy manapság lehet még így filmet készíteni!
6/10
edg 2017 okt. 16. - 01:21:00 6/10
(57/221)
Ez a film nem volt annyira rossz, de jó sem. Összességében kár volt megnéznem moziban, untam.
zoley 2017 okt. 15. - 14:07:40
(56/221)
Aki szerint 1 pontos, maradjon a 0 történetes, gondolkozást nem igénylõ nulla mûvészi vonallal rendelkezõ szar filmeknél. Az olyanoknak hiába magyarázod, mi értelme a sok utalásnak, vallási átfedésnek, meg hogy pl mi is Joi login zenéje és miért... a Hollywoodi mainstream miatt elkurvult a közönség. Fel kell nõni. Fiatalon az elsõ részt én is rossznak, unalmasnak tartottam, ma már zseniálisnak.
1/10
Bendi101 2017 okt. 14. - 20:35:58 1/10
(55/221)
A film borzalmasan rossz. Unalmas vontatott. Percekig nezheted ahogy valamelyik szereplo szempillaja megrebben. Komolyan saajnalom azokat akiket az ilyen rettenet izgalomba hoz.... 1 pontot adtam ra de sokallom
10/10
Pygmaeus 2017 okt. 14. - 19:08:02 10/10
(54/221)
Megnéztem 2D -ben, pár nappal késõbb IMAX 3D -ben.
Bár a 3D-re valóban semmi szükség, a vászon mérete ami betölti a teljes látóteret Roger Deakins képeivel, letaglózó. Talán a hang is brutálisabb volt.
IMAX 2D lenne a tökéletes!
Egy jelenet, amikor a város fölött repülünk, és lenézünk az ATARI logók közé...Ott jólesett a 3D, de igazad van, nem kell.

Nem tudjátok hol van nagy vászon, jó hang az IMAXon kívül?
frottirzokni 2017 okt. 14. - 17:12:11
(53/221)
Tanács: imax semmit az égvilágon nem ad hozzá az élményhez. 2D-ben pont ugyanolyan, mint 3D-ben.
10/10
silverball 2017 okt. 13. - 23:59:54 10/10
(52/221)
Egyszerûen muszáj megnézni az elsõ részt hozzá. Aki ezt elmulasztotta, nem kommentelhet tárgyilagosan. Az egész film hipnotikus, magával ragad és dolgoztat - lelkileg, agyilag, érzelmileg - nagyon nem könnyû, számos rétege van, vélhetõen meg sem lehet fejteni teljesen. Nem is várható hogy átütõ közönségsiker legyen, az elsõ sem volt az akkor. Késõbb lett kult, most is fog történni. 10/10
10/10
Pygmaeus 2017 okt. 13. - 14:08:36 10/10
(51/221)
Most már két Los Angelesi detektív van, aki Peugeot -val jár; "K" és Columbo.

Nekem 10/10, nagyon elkapott a hangulata, és talán az elsõnek is ez volt a legfõbb erénye.

SPOILER

A sok kritika alapján talán jót tett volna a filmnek, ha teljesen kihagyják a film vége felé a szektaként megjelenõ replikánsokat a vizes pincében. 2 óra után az a jelenet már fárasztó, "Egyre többen vagyunk, közeleg a háború, stb."ráadásul ezzel 15 percet lehetett volna rövidíteni a filmen. Azt a két fontos mondatot, ami ott hangzik el, azt Deckard szájába lehetett volna adni, amikor nála hédereztek vegasban, ahol a másik felesleges 10 perc ment el.(és az õ kezében lett volna a lány csecsemõ a fotón).

Én minden percét élveztem, de ezzel a húzással kb. 20 perccel rövidült volna a játékidõ, és nem lett volna túlmagyarázva a cselekmény sem.
Urquidez 2017 okt. 13. - 12:18:15
(50/221)
Ez gyenge volt sajnos. A rendezés, a képek, a hátterek szépek, de valahogy üres az egész. Nincs semmi mondani való. Nem jutunk el A-ból B-be. Ez a nagy baj ezzel az egésszel. Igazából ez olyan mint a cukros üdítõ, még szomjasabb leszel tõle. És a részletek is buták voltak. Miért van neki hologram barátnõje? Amikor már vannak replikánsok ? Hát miért nem gyártanak ugyanúgy húsvér szexrabszolgát.... Miért nem gyártanak kivégzõosztagot, és akkor nem 1 embert kell küldözgetni ide meg oda. Nem volt története se. Az Isten - ember kapcsolati analógia is olyan nehezen belemagyarázható.

6.
Gavroche1 2017 okt. 13. - 11:15:19
(49/221)
A hologram csajon kívül aki fizikai síkon nem is létezik, nem tudtam izgulni egyetlen szereplõért sem. Ez miez?!?! Konkrétan úgy éreztem, mintha az illuminátusok esküdtek volna össze az emberiség ellen, és kaján vigyorral figyelik a sok hülyét aki végignézi ezt a filmet.Összességében elmondhatom, hogy a fogorvosi székben még akkor is jobban éreztem magam amikor érzéstelenítés nélkül tûvel kapargatták az idegeket, viszont ezt a filmet legszívesebben altatásban kértem volna.
Gavroche1 2017 okt. 13. - 11:14:28
(48/221)
Nem láttam az elsõ részt, de ez így önmagában nézhetetlen volt. Végtelenül vontatott és az utolsó percéig azt vártam, hogy történjen valami. A filmet egyedül a hologram csaj dobta fel aki óránként pár perces jelenlétével hoz fajsúlyosabb érzelmeket. A zene néhány résznél megnyerõ, a többit inkább egy elevenen nyúzott tehén bõgéséhez tudnám hasonlítani ahol úgy felhúzták a hangerõt, hogy kiüti a popcornt a kezedbõl, de számomra így nevetséges volt és hatásvadász. A Zs-kategóriás ötlettelenség jele nálam amikor egy filmben olyan apró dolog okoz nagy galibát, hogy pl.: valakinek kiesik a zsebébõl egy árulkodó papírfecni. Ilyen volt az is amit a szõke csaj rejtett el. Semmitmondó, ötlettelen...hétköznapi. Mivel nem láttam az elõzmény filmet és felb*sztam magam rajta, hogy ennyire húzzák a semmit, így valószínûnek tartom, hogy lemaradhattam valamirõl és ezért nem tudtam azonosulni a szereplõkkel. Hõsünk egy szinte sebezhetetlen katona, így az érzelmi szálat nagyon meg akarták lovagolni ahol értem én, hogy a replikáns nem robot, de akkor mért kell egész végig rezzenéstelen arccal a semmibe bámulni?! A hologram csajon kívül aki fizikai síkon nem is létezik, nem tudtam izgulni egyetlen szereplõért sem. Ez miez?!?!
Konkrétan úgy éreztem, mintha az illuminátusok esküdtek volna össze az emberiség ellen, és kaján vigyorral figyelik a sok hülyét aki végignézi ezt a filmet.Összességében elmondhatom, hogy a fogorvosi székben még akkor is jobban éreztem magam amikor érzéstelenítés nélkül tûvel kapirgálták az idegeket, viszont ezt a filmet legszívesebben altatásban kértem volna.
Steve00 2017 okt. 13. - 09:53:47
(47/221)
Az elsõ film, ami miatt véleményt írok, hátha valakinek segít a döntésben. Ha van más programod arra a 164 percre, és azok közül a legjobb az, hogy nedves törülközõvel vernek órákig, inkább azt válaszd! Ez a film borzalmas.
jani-wan 2017 okt. 12. - 20:42:18
(46/221)
spoiler nélkül

Nekem tetszett.
A régi színvonalat nem hozza, de már az nagy szó manapság, hogy nem rontották el, mint ahogy tették a Terminator-ral, az Alien-nel, a Star Trek-kel, és a Csillagok Háborújával.
Persze vannak benne kifogásolható dolgok, de véleményem szerint azok az egészet véve alapul elhanyagolhatóak.
A film szerintem sokat visszaadott az elõzõ film hangulatából.
A zene nem volt Vangelis, de nem volt rossz sem.
Kicsit kevés volt a város, és jó néhány helyszín nekem sem tetszett, de egészében véve nem volt rossz.
A történet nem olyan ütõs mint az elsõ volt, de elfogadható. És aki úgy gondolja hogy hülyeség, az tényleg nem érti hogy mi a Replikáns.
A vége nekem sem jött be. Jobban kellett volna megcsinálni.
Az viszont való igaz hogy rohadt hosszú. Szerintem jó néhány jelenet elképesztõen vontatott, és jó néhány fölösleges. Ha nem moziban nézem nem lettem volna képes végigülni.
A látványról nem tudok mit mondani mert angolul néztem, és angolul nem lehet megnézni sehol 3D-ben, valami elcseszett ok miatt. Mármint Pesten. Londonban biztosan lehet.
Összességében a film pozitív élmény volt.

Persze lehet hogy mostanra az én elvárásaim süllyedtek a béke segge alá, a sok gagyi miatt, amit a nyakunkba zúdítottak mostanság.
Moviefan04 2017 okt. 12. - 13:34:34
(45/221)
Milyen huzalokról beszéltek, a Westworldben is robotok vannak. Teljesen úgy néznek ki mint az emberek kívül-belül de mégis csak robotok akiket javítani kell. Szóval továbbra is baromság, hogy gyereket szülhetnek.
1/10
DreamR 2017 okt. 10. - 10:39:09 1/10
(44/221)
Porevõ, sivatagi méhek, katódsugárcsöves kijelzõk, áramszünet miatt törlõdõ háttértárak.
- Leülhetsz kisfiam: biológiából és fizikából egyes.
Ez a film most eléggé nem sikerült.
Az elsõ részhez képest pedig ráadásul gagyi is...
Ja még egy gyöngyszem: császármetszés közben összevagdosott csípõcsont.
Biztos láncfûrésszel csinálták :((.
KapBenc 2017 okt. 10. - 08:58:22
(43/221)
A port helyében én pénzt szednék tõled, hogy õket használod a saját szutykod reklámozására. Én mindenesetre tiltólistára tettem a weboldaladat, nehogy véletlenül is látogatást növeljek valaha.
KapBenc 2017 okt. 10. - 08:57:07
(42/221)
Tegnap láttam. Szigorúan angolul. (Magyarul valyon mit kezdtek azokkal a részekkel, ahol eredetileg is magyarul beszélnek?)

Túl hosszú film. Fõleg a végsõ csata.

Ellenben öröm ilyen filmet látni végre, ahol neves színészek vállalnak kétmondatos szerepet (nem akar mindenki mindenkit lejátszani), ahol hömpölyög a történet és nem valami sablon itt egy fõgonosz gyõzzük le / mentsük meg a világot sztori van kibontva. Hozza a P.K.Dick féle bizonytalanság érzését is. Spoiler mentesen nehéz beszélni rõla, de õrjítõ lehet, ha valaki nem tudja, mi a valóság és mi nem. (Ebbe kattant bele Dick is, mint tudjuk.)

\"Ez a film az elsõ folytatása nem sikerült önállóvá válnia.\"
Én azt éreztem, hogy na nem erõltették volna bele az elsõ rész szereplõit és szálait, akkor egy sokkal jobb film lett volna. Lehetett volna önálló.

\"Túl kevés volt az élet, az ember, túl sok volt a magány, szinte minden élettelen volt.\"
De hisz ez a lényege. Már az elsõnek is. Nincs növény, állat. A tehetõsebbeknek robot állataik vannak. (Álmodnak-e az androidok elektromos bárányról?) Csaj a szupergazdagnak van egy valódi bagja. A mostani film a japánban éveket szobájukban töltõk számának növekedésére, az Alexa és társai elterjedésére, az elidegenedésre is reflektált.

\"Harrison Ford fel sem tûnik az elsõ órában.\"
Amiben újabban feltûnik, ott mindenütt csökkenti az élvezeti értéket. Már retteget az Indiana Jones 5-tõl.

\"Túlságosan mûvészire csinálták.\"
Az elsõt szerinted nem? Filmiskolákban tanítják a fények használatát, a kamera mozgását, a szemgolyóban tükrözõdõ városképet... Annál mûvészibb sci-fi talán csak a 2001 volt, de az elõtt nem igazán volt más, nem tudta Kubrick, hogyan kell közönség sci-fit csinálni.

\"Kritika itt...\"
A port helyében én pénzt szednék tõled, hogy õket használod a saját szutykod reklámozására. Én mindenesetre tiltólistára tettem a weboldaladat, nehogy véletlenül is látogatást növeljek valaha.