Téma: Bors

offtopic
Vinogradov 2010 jan. 22. - 20:33:43
(217/257)
"Újból visszaolvastam néhány Omachel(honnan ismerõs, talán Benyovszky gróf barátja volt?)néven írt hsz-eidet és kuncogva megállapítottam, Te és Wareg álláspontja állt egymáshoz a legközelebb a Borssal kapcsolatban és mégis Ti ugrottatok egymásnak leginkább. Igaz a jakobinusok is guillotine alá küldték egymást. És tagadhatatlanul a legszinvonalasabb, legvilágosabb hozzászólások a Tieitek voltak."

Igen, Omachel Benyoszky gróf barátja volt, akit Juhász Jácint alakított - régen nagy rajongója voltam a sorozatnak... :)

Ami a Borsot illeti, ebben a tekintetben nagyjából egyet is értünk, viszont: én liberális érzelmû ember vagyok és megvetek minden szélsõséget (többek között kicsit a saját két-három évvel ezelõtti, igen aktív kardcsörtetõ magatartásomat is). Zsarnokságot, abszolutizmust, papi uralmat, jakobinus-szellemet, diktatúrát, kommunizmust, bolevizmust, neoliberalizmust és a nemzetiszocializmust, fasizmust is.

Utóbbi kettõ témában azonban Wareg igen elfogult, és meglehetõsen döbbenetes nézeteket vall (ld. kikelését a fogyatékosok ügyében a Forrest Gump topicjában), amelyek irányába bizony én nem tudok toleráns lenni.

Errõl van itt szó, kérem szépen.


A zsidókérdés igen ingoványos talaj - tudom, állítólag Anna Frank naplóját is az apja írta (http://www.youtube.com/watch?v=h34vp2OHICU&feature=related).

Nézzünk más tényeket: közismert a németek bánásmódja a megszállt országok lakosságával szemben (egyetlen kivételt tudok: Belgiumot, ahol ugye Falkenhausen kvázi egy emberarcú fasiszta államot rendezett be - e szélsõséges eszme történetében).

Közismert a németek bánásmódja az egyházakkal szemben.

Közismert, hogy a hitleri közgondolkodás meghamisította Nietzsche életmûvét, az emberi szellem egyik legmagasabbrendû alkotását.

Köztudott, hogy a hitleráj hogyan bánt az értelmiséggel, a saját hazájában és a megszállt országokban egyaránt.

Közismert a már oly sokat emlegetett, hírhedten agresszív német külpolitika és a belõle következõ tények.

Közismert, hogy a koncentrációs táborokban nagyon nem csak cigányok és zsidók haltak meg.


Amellett, hogy a kérdés sokkal árnyaltabban kezelendõ, ezek bizony óriási bûnök - és még egy szót se szóltam a zsidókról...
khekkkkkk 2010 jan. 22. - 19:36:43
(216/257)
Vajon Szabó Magda: az Abigél kapcsán is ekkora vitát kerekítenétek? Miért kell mindenbe politikát vinni, nézzétek csak Sztankayt.
Gondoljatok bele, minden színház, minden film mögött csak politikát nézni, milyen unalmas lehet.
Az viszont mélyen elgondolkodtatott, h mégsem a véletlen mûve, h a választások elõtt teszik be ezt a sorozatot. És pont az ilyen hozzászólók miatt :(( Értékelem én a történelmi tudásotokat, a mélyenszántó vitát, de van, amit jobb a felszínen kezelni. Próbáljátok már ki egyszer!
filiszteus 2010 jan. 22. - 19:19:37
(215/257)
Újból visszaolvastam néhány Omachel(honnan ismerõs, talán Benyovszky gróf barátja volt?)néven írt hsz-eidet és kuncogva megállapítottam, Te és Wareg álláspontja állt egymáshoz a legközelebb a Borssal kapcsolatban és mégis Ti ugrottatok egymásnak leginkább. Igaz a jakobinusok is guillotine alá küldték egymást. És tagadhatatlanul a legszinvonalasabb, legvilágosabb hozzászólások a Tieitek voltak.
Tudom, hogy fõbenjáró bûn a holocaust-tagadás, de a Wannsee-ben készült jegyzõkönyvekrõl már kiderült, hogy hamisítványok.
Még egy adalék a nyugati demokráciák felelõsségérõl: Hitlertõl elhangzott egy nyilatkozat, nem emlékszem már szó szerint, de valahogyan így hangzott; "Felkínáltuk a vezetõ nyugati nagyhatalmaknak a zsidóinkat mélyen leszállított áron, de nem tartottak rájuk igényt".
Az Usa igen szigorú kvótákat állított fel a zsidó bevándorlással szemben. Én azt hiszem elég nagy területet raboltak el az õslakos indiánoktól ahhoz, hogy a németek által megszállt területekrõl menekülõ, életveszélyben lévõ zsidóságot az utolsó szál emeberig befogadhatták volna. Ez sokkal hasznosabb tett lett volna, mint idejönni Európába háborúzni.
offtopic
Vinogradov 2010 jan. 22. - 14:28:16
(214/257)
"Erre céloztam, ez a vélemény sokkal közelebb áll Wareg véleményéhez, mint bármelyik más fórumozóé, akik feketén-fehéren látják a kérdést."

Pontosan erre utaltam én is.



"Wareg nem a lengyeleket és a lengyel kultúrát minõsítette, hanem az akkori lengyel politikát és abban lehet, hogy igaza volt. Nem vagyok a kérdésnek szakértõje,ha pedig kijelenthetjük, hogy szegény lengyelk rossz és rossz között választhattak, ez áll Magyarország akkori választásaira is."

Ez a pontosítás nagyon tetszik, mert azt hiszem kettõnk egyoldalú elfoguláltságával szemben ez áll a legközelebb a lényeghez.

Nagyon nehéz helyzetben voltak az akkori lengyel vezetõk, ahogy egész Közép-Európa is - Csehszlovákia, Ausztria hasonló dilemmákkal kellett, hogy szembenézzen.

Ami a lengyelországi németekkel szemben attrocitásokat illeti - ez sokkal bonyolultabb kérdés, minthogy leálljunk vitatkozni rajta.

Annyi bizonyos, hogy akármi is történt az ún. Brombergi "véres vasárnap" körül, ahhoz Sikorskinak és kormányának nem sok köze lehetett - vagyis olyan jellegû attrocitásról lehet szó, mint Magyarországon a ún. újvidéki mészárlások, amelyehez ugye sem Horthynak, sem az akkori miniszterelnöknek, Kállaynak nem volt tudomása.

De mondom, ebbe ne menjünk bele, mert órákig vitatkozhatnánk a semmin.



"Olvastam az Omachel néven írt hsz-eket is, nem tudtam, hogy Te vagy, de egyetértettem vele."

Sztem helyenként eléggé kardcsörtetõ voltam, ami fölösleges, de tulajdonképpen én is... :)
offtopic
Vinogradov 2010 jan. 22. - 14:07:41
(213/257)
Köszönöm a kritikát - a vitapartnerem nevében is.

Ami az "intellektuális anyázást" illeti, azt hiszem, nem én kezdtem, de most én fejezem be...
offtopic
filiszteus 2010 jan. 22. - 12:58:36 Előzmény Vinogradov
(212/257)
"Én már vagy harmincszor leírtam, hogy Hitlert és a Harmadik Birodalmat valóban egyoldalúan negatív megítélés övezi, különösen a sok tekintetben hasonlóan bûnösnek tekinthetõ Szovjetunióhoz vagy az USÁ-hoz képest, nade ne haragudjunk már: a történelem egyik legembertelenebb rendszere volt, a filmmûvészetében meg egyedül Riefenstahl filmjeinek erényei ragyognak állócsillagként."

Erre céloztam, ez a vélemény sokkal közelebb áll Wareg véleményéhez, mint bármelyik más fórumozóé, akik feketén-fehéren látják a kérdést.

Wareg nem a lengyeleket és a lengyel kultúrát minõsítette, hanem az akkori lengyel politikát és abban lehet, hogy igaza volt. Nem vagyok a kérdésnek szakértõje,ha pedig kijelenthetjük, hogy szegény lengyelk rossz és rossz között választhattak, ez áll Magyarország akkori választásaira is.
Olvastam az Omachel néven írt hsz-eket is, nem tudtam, hogy Te vagy, de egyetértettem vele.
Szerintem a Gyula vitézt is megtalálod a megadott címen és bár rég beszéltem velük, valószínûnek tartom, hogy azóta már van mód DVD másolat készítésére is.
Ernesztin-nek igaza van, egyiktekhez sem méltó átmenni személyeskedésbe!
offtopic
ernesztin 2010 jan. 22. - 12:53:15
(211/257)
Jaj, ne már. Tényleg élmény volt olvasni a vitátokat, messze fölötte volt a fórum színvonalának, élvezetes és okos és tanulságos, ezt kár lenne anyázásba fullasztani...A témához kapcsolódó érveknek, úgy tûnik, vége, egymás személyiségvizsgálata meg nem ide tartozik. Részemrõl örülök, hogy itt ilyet is olvashattam.
offtopic
Vinogradov 2010 jan. 22. - 12:35:58 Előzmény Wareg
(210/257)
PS 2: A harag természetes emberi érzelem.

Kétségtelen, hogy a kultúrált magatartásnak, az önuralom nagyszerû emberi tulajdonsága révén, része a harag mérséklése, visszafogása is.

De vannak olyan helyzetek, amikor bizony az embernek ostort kell fonnia és ki kell vernie a kufárokat a templomból - ld. Jézus esetében.

Aki ilyenkor haraghoz való jogában sérti meg a másik embert, az humánumában, legmélyebb emberi mivoltában teszi ezt vele.

Az ilyen vagy elfeledkezik emberi mivoltáról, vagy nem is ember.

Te vajon melyik eset állatorvosi lova lehetsz?



(És ez még csak egy súlyosbító körülményt tartalmazó lábjegyzet a szegénységi bizonyítványodban.)
offtopic
Moldávia bánata 2010 jan. 22. - 12:32:47 Előzmény Wareg
(209/257)
Nem kell ezen rugózni, szó sincs errõl, csak mulatságos, hogy nem bírod befejezni. :) További kérdések is felmerülnének, szívesen fárasztanálak is vele, de a végén még megsínylené az egészséged! :)
offtopic
Vinogradov 2010 jan. 22. - 12:21:28
(208/257)
"Elszomorító volt olvasni a vitátokat. És külön elszomorító volt, hogy pont Ti estetek egymásnak, akiknek a véleménye és világképe egyáltalán nem különbözik annyira."

Mindenekelõtt elnézést kérek, hogy még nem válaszoltam a privát üzenetedre, de hosszabb választ írok és szörnyen elfoglalt hetem volt!

Másodszor: örömmel hallom, hogy a kettõnk világnézete egyátalán nem áll messze egymástól, mert én sajnos nem így látom.

Az én világnézetembe nem fér bele Magyarország német megszállásának dicsõítése vagy a lengyel poltika - a lengyel témára, mint azt már neked is kifejtettem, egyébként is nagyon kényes vagyok, minthogy nagy kedvelõje vagyok történelmüknek és kultúrájuknak egyaránt - "ostobaságára" való hivatkozás, az agresszív német külpolitikáról nem is beszélve.

Én már vagy harmincszor leírtam, hogy Hitlert és a Harmadik Birodalmat valóban egyoldalúan negatív megítélés övezi, különösen a sok tekintetben hasonlóan bûnösnek tekinthetõ Szovjetunióhoz vagy az USÁ-hoz képest, nade ne haragudjunk már: a történelem egyik legembertelenebb rendszere volt, a filmmûvészetében meg egyedül Riefenstahl filmjeinek erényei ragyognak állócsillagként.



"El nem tudod képzelni, milyen véleményterrort honosítottak meg néhányan az itteni fórumokon: minden ú.n. "jobbos" hülye, agymosott, a zorbán maga a Sátán, a gyurcsány egy igazi demokrata stb. És aki ezzel nem ért egyet arra össztûz zúdítása."

A politikai részérõl nem nyilatkozom, a többivel egyetértek: néhányan fittyet hánynak a fórumozás alapvetõ etikai szabályaira is.

Neveket nem mondok, mert nagyjából mindenki sejtheti, hogy kikrõl van szó.



"Amivel indítottál: a Bors mint tudatmódosító segédeszköz szavazócédulák "helyes" kitöltéséhez, teljesen helytálló."

Na, Wareg, ebben egyetértünk!

A véleményemet a Borsról egyébként ld. kissé még forrófejûbb idõszakomból az "Omachel" név alatt futó korábbi hozzászólásaimban - bár a hangnem kicsit túlzottan vagdalkozó, de a legtöbb megállapításommal most is egyetértek.



"ajánlom a témában mindenkinek Bácskai Lauró István "Gyula vitéz télen nyáron" címû zseniális szatíráját), ez a húzás, a Bors vetítésének idõzítése választások környékére, igen hatásos módszer és meg is fogja hozni a várt eredményt."

A Gyula vitéz zseniális film!

Már egy ideje keresem, de még csak részleteket találtam belõle a youtube-on - a kedvencem, mikor a project vezetõje, akit Kállay alakít és Vitray Tamás (aki itt gyaníthatóan önmaga) nézik a török futó inzultálásáról készült felvételt, melynek következtében Mátyás király vitézének, a történet fõszereplõjének, új ellenséget kell keresni:

http://www.youtube.com/watch?v=Eya7GN35ydI

És a végén, mikor a kómában fekvõ Gyula vitézt beépítik az új sci-fi sorozat történetébe:

http://www.youtube.com/watch?v=QyYyUtqPgcs

Szinte hihetetlen, hogy már negyven éve készült, mégis tökéletesen helytálló a mai viszonyok közt is!
offtopic
filiszteus 2010 jan. 22. - 11:42:42
(207/257)
Elszomorító volt olvasni a vitátokat. És külön elszomorító volt, hogy pont Ti estetek egymásnak, akiknek a véleménye és világképe egyáltalán nem különbözik annyira.
Wareg! Éppen Vinogradov az aki sokkal árnyaltabban látja a közelmúlt történelmi eseményeit, aki nem a rossz náci Németország és a jó SzU, USA, Nagybritannia, Franciaország egysíkú szemléletet vallja, sok más fórumozóval szemben. El nem tudod képzelni, milyen véleményterrort honosítottak meg néhányan az itteni fórumokon: minden ú.n. "jobbos" hülye, agymosott, a zorbán maga a Sátán, a gyurcsány egy igazi demokrata stb. És aki ezzel nem ért egyet arra össztûz zúdítása.
Amivel indítottál: a Bors mint tudatmódosító segédeszköz szavazócédulák "helyes" kitöltéséhez, teljesen helytálló.
Olyan átlag tévéfogyasztók esetében, akik pénzt gyûjtöttek Isaura felszabadítására és Esmeralda szemmûtétjére, a nyílt utcán inzultálták a sorozatok negatív szereplõjét (ajánlom a témában mindenkinek Bácskai Lauró István "Gyula vitéz télen nyáron" címû zseniális szatíráját), ez a húzás, a Bors vetítésének idõzítése választások környékére, igen hatásos módszer és meg is fogja hozni a várt eredményt. Persze, hogy a nézettséget (az m2 nem földi sugárzású csatorna) tekintve, nem ez fogja eldönteni a választások kimenetelét, de azért hoz majd egy pár szavazatot.
offtopic
Vinogradov 2010 jan. 22. - 11:02:58
(206/257)
PS: Érdekes azt látni, hogy egy olyan ember hivatkozik általános iskolai tankönyvekre, aki állandóan a tankönyvek átírása mellett érvel... :)
offtopic
Vinogradov 2010 jan. 22. - 11:00:35
(205/257)
Hm, érdekes figyelni a reakcióidat - megérne egy gyönyörû etológiai elemzést...

Te égeted be magadat folyamatosan, s mikor sarokba szorítanak, akkor játszod el aztán igazán, hogy te vagy a gyõztes...

Minden elismerésem, te aztán nem vagy semmi...


Amellett, hogy negyedéves történész hallgató vagyok, Báró Sennyey Pál, a kiválló konzervatív államférfiú 1861 és 1867 közötti tevékenységébõl és a kiegyezési folyamat ügyében történt állásfoglalása alapján írtam szakdolgozatomat, és immár két éve foglalkozom a magyar konzervatív politika történetével 1849 és 1867 között valamint a Horthy-rendszer filmmel kapcsolatos mûvelõdéspolitikájával és ezen belül is Bingert János tevékenységével, többet nem mondhatok.

Igaz ugyan, hogy soha nem foglalkoztam behatóbban a második világháború eseménytörténetének sok részletével (az elsõ világháború amúgy is mindig sokkal jobban érdekelt), mint te, de én mégiscsak többet tudok nálad, mert az én fejember RENDSZER van, a te fejedben meg lefeljebb csak ÕRÜLT BESZÉDEKBÕL ALKOTOTT RENDSZER lehet.


Minthogy, szerénytelenség nélkül állíthatom, odafigyelek arra, hogy mit és milyen körülmények között írok, hogy hogyan és milyen kontextusban használom a magyar nyelv ezen vagy azon kifejezését, te is észrevehetted, hogy nem kocsmafilozófus módjára fogalmazok.

És kihasználtad ellenem...

Gratulálok!


Ezzel nyújtottad be az igazi szegénységi bizonyítványt magadról, ugyanis, aki a másik ember mûveltségbeli javai vagy azok vélt vagy valós hiánya okán indít Scud-B ballisztikus rakétákat vitapartnere ellen, az mindig saját maga mûveletlenségét árulja el.

Nagyon ritka az, hogy én ilyesmivel érveljek - az egészen különleges és kivételes szituáció hozhatja magával.

Aki tudja, hogy mennyi munka állhat egy diploma mögött, hiába vásárolják azt idióták, ám gazdagok (ami természetesen óriási tévhit és sokkal, de sokkal ritkább, mint ahogy azt az átlagember gondolná), az ilyesmivel soha nem viccelõdne.

A mûveltség hiánya nem jelent problémát.

Az ember, az emberi magatartás és a fejben honoló rendszerezési alapelvek azok, amelyek nálam számítanak.

A tudás, mint a definíció is mondja, rendszerbe foglalt ismeret.

Ha nincs rendszer, akkor nincs ismeret sem, de még nagyobb baj, hogyha a fejben õrült rendszer lakozik.

És legnagyobb sajnálatomra ilyen ember vagy te.

Vélt vagy valós dühöm is ebbõl fakadt - sajnálom, ha ez érzékenyen érintett és emiatt máris sarokba szorítva érezted magad.

Mondjuk nem lep meg.

Mestered is ilyen ember volt... ;)


További sok sikert õrült rendszered építgetéséhez - reméljük olyan elszigetelt és súlytalan jelenség maradsz majd, amilyen eddig is voltál.


Tisztelettel:

Vinogradov
1/10
offtopic
Wareg 2010 jan. 21. - 23:28:16 1/10 Előzmény fredi60
(204/257)
Ja bocs, most látom, milyen elõzékeny voltál. Ne haragudj, de egy ilyen kaliberû dologhoz, mint a Danzig-kérdés, szégyellenék linket adni...

Wikipedia? Ált. isk. törikönyv? Remélem, meglesz. Ez Vinónak is ment! Jó olvasást!

Üdv!
1/10
offtopic
Wareg 2010 jan. 21. - 22:48:09 1/10 Előzmény Vinogradov
(203/257)
Öreg, jó hírem van, ez alá már nem tudsz süllyedni. :))

A stílusod és a szellemi nívód annyira a béka feneke alá került, hogy részemrõl befejeztem a "társalgást". Csak ezen a fejvesztett bõszültségen csodálkozom, ami ömlik belõled...

Pár záró megjegyzés:

A 2. világháborús és jelenkori nagyhatalmakról szóló mondatomba belemagyarázni a középkort és a harmincéves háborút nem kis teljesítmény volt, gratulálok.

Ismereteid hiánya nem ismer határokat. Csak néhány a legdurvábbak közül:

- Danziggal kapcsolatban lásd a fredinek írottakat. Csúnya dolog piacon érettségi bizonyítványt venni!

- Lengyelországban több tízezer németet mészároltak le a háború legelején. Kisebb számban azt megelõzõen is, ami rendkívül kiélezte a feszültséget. Ezekrõl az esetekrõl részletes jegyzõkönyvek állnak rendelkezésre.
http://titkost.50webs.com/konyvek/atrochu1.htm

- A sugalmazással ellentétben a magyarországi harcok zömét természetesen a német csapatok állták (nem az Árpád-vonalról beszélek, hanem egész Magyarországról). 1944. decemberétõl a német csapatok abszolút többségben voltak az országban. Õk alkották a védelem gerincét, és jól helytálltak.

- Churchill teljesen félreértette a helyzetet és zátonyra futtatta a brit külpolitikát. Ennek ára a brit birodalom háború utáni gyors széthullása volt. Churchillnek politikusként 3 nagy célja volt az 1. vh. után:

1. a Szovjetunió sakkban tartása - kudarc
2. a brit birodalom megõrzése - kudarc
3. megakadályozni idegen hatalom térnyerését Európában - kudarc

A világ helyzete a "gyõztes" világháború után Churchill saját szavaival:

"Az emberi tragédia abban a tényben éri el a csúcspontját, hogy az emberek százmillióinak erõfeszítése és áldozata valamint az Igazságos Ügy gyõzelme után még mindig nem találtuk meg a békét és a biztonságot, és még rosszabb veszélyek szorításában vagyunk, mint amilyenek azok voltak, amelyeket legyõztünk."
W. S. Churchill: The Gathering Storm, 1948, pp. IV-V.

Tehát azért halt meg mintegy 60 millió ember, hogy az emberiség "még rosszabb veszélyek szorításába" kerüljön. Ez aztán eredmény...

stb. stb. stb.

A többi is badar beszéd, nem pazarlom rá az idõt.

Végezetül pár idézet, amin elgondolkozhatsz:
(elnézést, de kénytelen vagyok tekintélyes szerzõk mondataihoz nyúlni, mert az én szavaimat hallva már ólálkodó szörnyetegeket vízionálsz és nem vagy egészen beszámítható állapotban)

"Az utolsó dolog, amit Hitler létre akart hozni, egy újabb nagy háború volt."
B. H. Liddell Hart: History of the Second World War, 1970, p. 6.

"Az egyetlen dolog, amit (Hilter) nem tervezett, az a nagy háború volt, amit gyakran neki tulajdonítottak."
A. J. P. Taylor: The Origins of the Second World War, 1961, p. xx.

Tudom, hogy azt fogod mondani, hogy ezt is csak én találtam ki, vagy valami hasonló, de arra kérlek, hogy ha majd magadhoz tértél valamelyik gyûlöletrohamodból, adj egy esélyt ezeknek a könyveknek. Vagy tudod mit, ne adj. Tök mindegy.

Az egyik legtanulságosabb friss olvasmány pedig a témában, amit csak a többieknek ajánlok (mindkét világháború kitörésének körülményeit részletesen tárgyalja és igen-igen gondolatébresztõ):

Patrick J. Buchanan: Churchill, Hitler és a szükségtelen háború, Kairosz, 2009.

Szerintem te ne fáraszd magad a témában, mert már behozhatatlan hendikeped van.

Mindenesetre fantasztikusan jól tudsz bohócot csinálni magadból. Élvezet volt! Gratula! :)))

További jó ámokfutást! :)
1/10
offtopic
Wareg 2010 jan. 21. - 22:32:25 1/10 Előzmény fredi60
(202/257)
Tisztában vagyok vele, hogy Danzig ún. szabad város volt. Nem tudni, sõt, vehemensen tagadni azt, hogy a danzigi követelés volt a német-lengyel háború közvetlen kiváltó oka (Danzig or war), olyannyira, hogy ott is kezdõdött el a háború (Westerplatte mond valamit? sebaj), nos ez olyan pont, ahol azt kell mondanom, hogy feladom.

Minden jót!


[Kieg. ha egyáltalán érdekel valakit:

1. A Korridor ügye aug. végén másodlagos volt, Hitler beérte volna Danziggal, mint az utolsó ultimátumból kiderül. A Korridor ügyérõl egy késõbbi népszavazás döntött volna.

2. A háború után elhíresült "gleiwitzi támadás" egyetlen korabeli német újságban sem szerepel casus belliként, és a beszédekben sem említik. Ez azt jelentené, hogy a gondosan kitervelt akciót egyáltalán nem használták fel propagandacélokra. Ez több, mint gyanús. Az újságokban szó van egy Gleiwitz elleni támadásról, de annak részletei semmiben sem hasonlítanak a késõbb ismertté vált akcióhoz. A német Fehér Könyvben, amely a háború kitörését tárgyalja, egyetlen mondat utal a gleiwitzi esetre az összesen 44 határincidens között, amit a lengyelek elkövettek: miszerint a védõõrség a támadókat visszaverte, akik közül egy halálosan megsebesült. Az elhíresült konspirációs verzió mellett csak egyetlen ember, Naujocks aláírás nélküli nyilatkozata tanúskodik, természetesen a háború után.
Akár megtörtént az eset, akár nem, a háború nem emiatt robbant ki, hanem Danzig, a Korridor és a német kisebbséget ért lengyel támadások miatt.]
1/10
offtopic
Wareg 2010 jan. 21. - 22:28:24 1/10 Előzmény Moldávia bánata
(201/257)
Megismétlem: nem a figyelmeztetésedre tértem át, hanem arra, hogy észrevettem, a hsz-aim eltûntek, azaz átkerültek offtopicba. Te meg bunkón beszóltál. Ennyi és nem több. Esküszöm. Mit lehet ezen ennyit rágódni???
offtopic
Moldávia bánata 2010 jan. 21. - 18:34:06
(200/257)
Bár tudom, ebbe is bele fogsz kötni, ezért akkor inkább úgy kérdeznem, hogy mi volt a kiváltó ok, ami alapján észbe kaptál, s - helyesen! - áttértél az offtopicra.
offtopic
Moldávia bánata 2010 jan. 21. - 18:31:52
(199/257)
Nem spéttel és nem minõsíthetetlen hangon. Lépj túl rajta! egy kis gyakorlás, és menni fog!
Csak kérdés, hogy melyik "figyelmeztetésemre" tértél át az offtopic gombra.
offtopic
Vinogradov 2010 jan. 21. - 18:08:23
(198/257)
Fredi!

HAHAHAHAHA - Röhejes figura vagy!

Lengyelország lerohanása a Gleiwitzi incidens következtében történt, amelyet egy Naujocks nevû német SS-ügynök vezetett, és arra irányult, hogy elhitessék a világgal, hogy Lengyelország volt az agresszor, holott ÕK VOLTAK AZOK.

Köztudott, hogy Németország be akarta feketíteni Lengyelországot, köztudott, hogy ez egy aljas, agresszori manipuláció volt és köztudott volt az is, hogy Hitler mennyire gyûlölte a lengyel népet és mennyire fájt a foga a lengyel gazdaság kiemelkedõ területeire.

A Führer egyébként valószínûleg nem készült világháborúra, de ez teljesen mindegy, minthogy szeptember 3-án, amikor az elsõ hadüzenetek megtörténtek, már zajlott a Fall Weiss, azaz Lengyelország lerohanása, amely október 6-ra már be is fejezõdött.

Ami pedig a lengyel poltikusokat illeti: igen bátor emberek vezették az országot, de soha nem gondoltak kétfrontos háborúra - ezt a németek és a szovjetek céljainak oppozíciója nyomán voltak kénytelenek megtenni.

És akkor még nem is beszéltünk a Fredi60 által leírtakról!

Szóval most már nem csak ferdítesz, hanem elhallgatsz és hazudsz is.



"Fel tudok sorolni 10 német rendezõt a náci korszakból, de miért tenném? Azért, hogy megállapítsátok róluk, hogy a háború után már senki sem nézte a filmjeiket, mert tiltólistán voltak õk is meg a filmjeik is? Riefenstahl párttag sem volt és tényleg nem forgatott direkt propagandafilmeket."

Úgy kéreted itt magad, mint egy majdnem megmondtam micsoda...

Sorold már fel azt a tetves 10 rendezõt, aztán lépjünk túl ezen a kérdésen...

Komolyan, ez már tényleg röhejessé kezd válni.