10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 16:17:21 10/10
(423/623)
Sok dolog azért nem úgy alakult, mert az ilyen filmekben mindig buknia kell a "gonosznak". Hogy is mondjam, ebbõl rendszert csinálnak. Nem minden negatív (?) szereplõ lesz szimpatikus a nézõk nagy részének, de én úgy vettem észre, hogy Ultron sokakat megragadott. Õ nem az a tipikus "pusztuljon a világ mert én akarok uralkodni és kinyírok mindenkit aki szembe jön vele". Ráadásul bizonyos szempontból még a megértésnek sem volt híján, ami meglepett.

Egyébként nekem a film vége nem tûnt túlzottan... "lezártnak". Én örülnék, ha egy másik részben láthatnám még õt, mert ha kicsit is hûek akarnak lenni a karakteréhez, akkor tudhatják, hogy elõre tervez, és egyébiránt tényleg nem hülye. - Mindenesetre nekem gyanús volt, tényleg ebben bízom.
xdm 2015 máj. 17. - 16:07:55
(422/623)
Hát nekem is Ultron volt a szimpatikus, nem tudom miért. Viszont a filmben csalódtam benne, a trailerek miatt sokkal keményebb ellenfelet vártam, nem ennyire könnyen lerendezhetõt. Szerintem sokkal sokkal több lett volna ebben a karakterben, fõleg james spader hangjával, mint amennyit itt adtak.
6/10
Atis88 2015 máj. 17. - 15:52:45 6/10
(421/623)
Személy szerint totál feleslegesnek tartottam Romanoff meg Banner szerelmi töketlenkedését, mikor a föld és az emberiség jövõje a tét komolyan ezt kell nézni egy ilyen kaliberû akciófilmben? Ne már...
Aztán: engem nagyon idegesített az is, hogy Ultron ilyen hülye. De komolyan! Pillanatok alatt lementhetné magát több 1000 akár millió gépre, még azelõtt, hogy lekapcsolnák a netrõl. Plusz, ha tényleg el akarja takarítani az emberiséget simán kilõhetett volna rakétákat, hisz a skynetnek is bejött. És még sorolhatnánk a különbözõ logikai bukfenceket.
DE.
Tény, hogy nagyon sok mindent kellet ebben felvonultatni, sok mindennek kellett megfelelni, felvezetni néhány nemsokára megjelenõ marvel filmet, stb.

Ennek tudatában elnézõ voltam és meg kapja tõlem a 6 pontot. Azt viszont nem tudom megbocsájtani (és ezért nem kap tõlem 7 pontot), hogy a filmet trailerben is a hulk vs hulkbuster akciójelenetekkel reklámozták orrba szájba, erre az egészet elintézik kb 1,5 percben...
10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 15:48:23 10/10
(420/623)
Tudod, megint ide jön az, hogy:
"ízlések és pofonok"
"nézõpont kérdése"

Én másképp értékeltem, de most röviden szemléltetem az én értékelésem:
- Színészek teljesítménye 2/2 [2]
- Humor 2/2 [4]
- Animációk és speciális effektek 2/2 [6]
- Levezetés, kibontakozás, végkimenetel stb. 1/2 [7]
- Film üzenete 2/2 [9]
Na most, ez így már 9 pont, ugyebár. Hogy jön ki nálam a 10? A hiányzó láncszem nem más, mint:
- Ultron

Így van, Ultron. Amíg mások mondjuk sokkal több pontot tennének rá az animációkra, spec. effektekre, mert számára a látvány fontos vagy fontosabb, úgy õ nyilvánvalóan ezzel emelné tovább a mércét, én viszont, ha mondjuk szigorúbban osztályoznék, pl. a humorra és a színészi teljesítményre csak 1-1 pontot adtam volna (ami így már -3 pont, azaz 7 pontos értékelés), még mindig ott van az a karakter, melynek jelenléte számomra a legjobb pillanata(i) volt(ak) a filmben mindenhol, ahol felbukkant, megszólalt és cselekedett. Sokkalta összetettebb és valamirevalóbb "gonosznak" tartom Ultront, mint pl. a Transformers, a Tini Ninja Teknõcök és egyéb szuperhõsös vagy ilyesmi kategóriájú film ellenségeit (bolygó elfoglalása, uralkodás, bosszúállás stb. ezek emberi dolgok, konkrét üzenetet nem látok egy olyan filmben, amiben csak az uralkodás hajszolásáról van szó, mivel nap mint nap ez megy, ebben viszont nem ez volt a mérvadó). Tehát ha egy sokkalta laposabb és jellegzetesebb legyõzendõ ellenség jelent volna meg, biztos, hogy nem 10 pontot kapott volna a film, mert. - Meg hát, mint mondtam, én inkább csak Ultron miatt néztem meg, mert kevés olyan belevaló "gonoszt" láttam, mint Õ, és már az elõzetesben éreztem, hogy nem kicsit egyeznek a nézeteink és észrevételeink, már megérte.

Úgyhogy akár tetszik az a 10 csillag, akár nem, Õ nagyban hozzájárult ehhez (nélküle meg val'szeg nem is láttam volna a filmet).
10/10
mro26 2015 máj. 17. - 15:36:40 10/10
(419/623)
Attól függ, ki és hogy értékel magában egy filmet.
Van aki hétköznapi mozijáróként is úgy elemzi meg értékeli a filmet mint egy filmkritikus.
Meg vannak akik csak az élmény alapján, hogy mennyire szórakoztatta õket a film, nem elemzik ki az utolsó képkockáig, mert az ilyen alapos elemezgetés csak a film szórakoztató oldaláról vonja el a figyelmet.
10/10
mro26 2015 máj. 17. - 15:34:10 10/10
(418/623)
Miért bakker, mit vártál egy képregényfilmtõl? Hogy a következõ Keresztapa 2 lesz? Vagy mi? Szerintem aki ilyet vár el ettõl az nem tiszta gondolkodású ;)
torkild 2015 máj. 17. - 15:08:02
(417/623)
A kevesebb több lett volna...
7/10
8/10
Semprini 2015 máj. 17. - 14:22:23 8/10
(416/623)
Összességében jó kis folytatás lett ez, ha az elsõ részt nem is tudták (mindenben) überelni. Mert akció van benne dögivel, alighanem még látványosabb, pörgõsebb is, mint az elsõ rész. De sajnos ezzel fordított arányban (alighanem nagyrészt annak köszönhetõen, hogy majd' egy órányit kivágtak a filmbõl az elsõ változathoz képest) bizony a sztori sokkal kuszább, érthetetlenebb, a szereplõk pedig kevesebb teret kaptak kibontakozni. Akiket csak és kizárólag az akciók érdekelnek, azok biztosan nem csalódnak, de párbeszédek, karakterformálás sõt még poénok tekintetében is alulmarad ez a rész az elsõvel szemben. Na persze, a szereplõk zömét már jól ismerjük, nem kell õket újra részletesen bemutatni, nem is ezt hiányolom, és vannak, akikre azért néha ráfókuszál a történet, jelesül azokra, akiknek nem volt külön filmje (Sólyomszem és Fekete Özvegy - utóbbira igazán rá is férne már egy saját spin-off!), az új szereplõk viszont nagyon kevés teret kapnak kibontakozni, inkább csak az akciójelenetekben mutatják õket. Ez egyfelõl kár, mert Elizabeth Olsen Skarlát boszorkányként abszolút telitalálat, szívesen megtudtam volna róla többet is, annál kevésbé Aaron Johnson mint Higanyszál, aki csak eggyel szaporítja jelentéktelen alakításainak számát azzal, hogy most is ugyanazt az egy darab semmibe révedõ tekintetet látjuk tõle, mint bármely másik szerepében. Tökéletesen érthetetlen számomra a karrierje, arról nem is beszélve, hogy ugyanezt a karaktert láttuk már a legutolsó X-men filmben, sokkal jobb tálalásban... Tehát megértem, ha valakinek erõs hiányérzete van, vagy picit csalódik, de az erõsen lehúzó kritikákat abszolút nem értem, hiszen ha látták az elsõ bosszúállókat, tudták, hogy mire számíthatnak, és ha az sem jött be, akkor ezt minek nézték meg egyáltalán? (Ez gyakorlatilag bármelyik film folytatására igaz.)
Ami a fõgonoszt illeti - nem vagyok teljesen elégedett, kicsit túlságosan is Terminator-utánérzés lett, ezzel az öntudatra ébredõ robot-dologgal (de az Én a robotot is említhetném), szóval láttunk már nemegyszer hasonlót.
A színészek amúgy hozzák a kötelezõt, Scarlett Johansson dögös mint mindig, Hulk zúz, tehát nincs igazából különösebb baj, szórakoztató, látványos és akciódús film született, várom DVD-n az egy órával hosszabb változatot!
8,5/10
xdm 2015 máj. 17. - 14:14:12
(415/623)
Mondjuk ha a 10 pont, a tökéletességet jelenti, akkor valóban indokolatlannak találom ezt az osztályzatot :) Azért ez messze van a tökéletességtõl. Ha a film fanatikusa lennék, még akkor sem tudnék 7-8nál többet adni, mivel azok is magas osztályzatok egy akciófilmnek, ha a filmet egyben nézzük, mint mûvészeti kategória, és nem bontjuk szét filmen belüli alfajokra mint dráma,akció,scifi,horror.
Itt inkább elfogultságról van szó megint, mint objektivitásról :) Ezért nem mérvadó számomra egy film osztályzata.
10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 13:55:33 10/10
(414/623)
Szerintem mindkét tábor kapja a sarat. Minket, 10 csillagosokat ugyanúgy leírtatok, ahogy mi azokat, akik 3-4 pontot adtak a filmre "mert". De egyszerûbb lenne elfogadni, hogy van, aki másképp gondolkodik, mindenki más értékrendet, nézõpontot képvisel. :)
xdm 2015 máj. 17. - 13:52:47
(413/623)
Az õszinteség tetszik, viszont a hülyézés, pusztán azért, mert az általad említett "más szemszögbõl nézi"-vel él, az azért kikérhetõ. Egyébként ez a minden nézõpont kérdése, nem igaz. Az alkotók valamit alkottak, a filmben mindennek van jelentése, és az nem a Te, véleményed szerint történik, max., te gondolod, hogy szerinted úgy van, de az objektív valóság az az, amit az alkotók létrehoztak, és meg akartak mutatni, üzenni. Szerintem nem véletlenül volt benne a végén az ultron, egy szemmel ábrázolva, nyilván tévedhetek. De azon azért nehéz vitatkozni ami a szemünk elõtt van.
10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 13:44:19 10/10
(412/623)
Visszakapni, mit? Nem érzem, hogy bármit is visszakaptam volna eddig. És miért lennék megsértõdve? Csak érvelek, hisz van rá lehetõség, ahogy másnak is. Nyíltan közzéteszed, amit gondolsz? Számíts rá, hogy más hozzászól. Ha ezt nem bírod te, vagy más elviselni, akkor tartsa meg magának. - Épp ezért lehet itt kommentálni a filmet és megosztani a véleményünket, nézeteinket. - Ha nem tetszik az õszinteségem, akkor nem kell elolvasni, vagy egyáltalán írni, meg van oldva. "There are no strings on me."
xdm 2015 máj. 17. - 13:33:55
(411/623)
Nem is tart senki fegyvert a tarkódhoz, hogy reagálj :)
Idejössz, leostobázol, hülyézel embereket a saját véleményükért, és ha visszakapod, te vagy megsértõdve? "halló, van otthon valaki?"
10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 13:29:32 10/10
(410/623)
"hogy belelátsz a fejembe"
Ilyet nem írtam. De, örülök, hogy elhiszed, hogy elhiszem, hogy belelátok. Immáron másodjára írod le ezt.

"Ja igen, ez a minden relatív, minden csak a máshoz való viszonyításától függ. Na ezt hívják relativizálásnak. Korunk egyik pestise ez. Nincsenek objektív igazságok, minden nézõpont kérdése.... ez irgalmatlan nagy hazugság sajnos."
Akkor kurva nagy tévhitben élsz, és így még pár dolog világossá vált számomra rólad. Bocs, de minden nézõpont kérdése, és sose láthatód a teljes valóságot, csak egy részét. ( http://www.kephost.com/images/2015/05/17/10325707_801560329885722_1830040972701114266_n.jpg ) Másrészt, egy filmrõl vitázunk, ember! Pont most dõlt el, hogy egy filmet annyi nézõpontból vizsgálhatsz meg, ahány ember létezik, mert annyiféle vélemény születik! Most akkor mi van!?

Amíg az utolsó kijelentésed el nem hangzott, még volt kedvem eszmecserézni, de ezek után már tényleg megkérdõjelezem, hogy van-e értelme.

És kedves, ez a "belemagyarázás" rád ugyanúgy érvényes, csak amit te okoskodásnak nevezel, az úgy egyébként érvelés, és akkor szokott kellemetlen lenni, ha neked nincs.

Ilyen "magasröptû" eszmefuttatással és piszok régóta találkoztam. Szerencsére nem sûrûn.
xdm 2015 máj. 17. - 13:23:46
(409/623)
Ja igen, ez a minden relatív, minden csak a máshoz való viszonyításától függ. Na ezt hívják relativizálásnak. Korunk egyik pestise ez. Nincsenek objektív igazságok, minden nézõpont kérdése.... ez irgalmatlan nagy hazugság sajnos.

Abban viszont egyetértek, hogy létezik személyes vélemény, abban viszont nem, hogy belelátsz a fejembe :) De gondolom az alkotók fejébe sem látsz bele, úgyhogy marad a számodra a belemagyarázás, ami a személyes meggyõzõdésedbõl fakad. Grt, részemrõl is befejeztem.
10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 13:17:34 10/10
(408/623)
"A film ellentmondásba kerül önmagával több ponton is. Erre céloztam a ki a jó, és ki a rossz fejtegetésemben."
Nem létezik jó és rossz, így rögtön össze is tört az ellentmondásokkal kapcsolatos ezen példád. A "jó és rossz" csak egy ember által alkotott minõsítés, ami kozmikus szinten meg fõleg értelmét veszti (mondhatni relatív). A legtöbb ember a Bosszúállókat nevezi a "jófiúknak". Én meg azt mondom, mivel más álláspontot képviselek, hogy jónak nevezhetném én Ultront is (sõt, számomra több pozitív tulajdonságot hordoz, mint a Bosszúállók bármelyike), mert csak békét akart teremteni, sajátos módon. "Rossz" legfeljebb az emberiségnek, ha elpusztul. Nézõpont kérdése az egész. Ezért itt nincs ellentmondás, legfeljebb a te kis buksidban (mielõtt az utolsó mondatomra reagálnál: ---> "Hogy én mit értettem, vagy mit nem a filmbõl, arról neked fogalmad nincs." )

"a technika nem pusztít el minket"
Ilyet nem írtam, igazából lövésem sincs, miért hoztad fel.

Visszatérve erre: "Hogy én mit értettem, vagy mit nem a filmbõl, arról neked fogalmad nincs."
Így van, épp ezért mondtam azt, hogy felfogás és értelmezés kérdése az egész, és ha te eddig jutottál el, akkor azt köszönd saját magadnak, és ne a filmre kend, hogy nem sikerült eljuttatnia hozzád, ami benne volt. Ha más átlátta, és ti nem, nincs mirõl beszélni.

Úgyhogy felesleges is tovább húzni a szót.
xdm 2015 máj. 17. - 13:07:06
(407/623)
Bírom az ilyen önjelölt okoskodókat, és megmondó embereket. Az ilyen fajta személyeskedés, és észosztás semmi jóra nem vezet. Hogy én mit értettem, vagy mit nem a filmbõl, arról neked fogalmad nincs. Fõleg azok alapján, amiket ideírtál. A film ellentmondásba kerül önmagával több ponton is. Erre céloztam a ki a jó, és ki a rossz fejtegetésemben. A filmben nincsenek jók. Illetve a hétköznapi gyalogosok a háttérben, akik mi vagyunk.

A technika nem pusztít el minket, nem a technika fenyegeti az emberiséget, hanem az ostobaság, és a gerinctelenség, meg jellemtelenség. A technika csak eszköz. A filmben is a tony stark az okozója a bajoknak, nem a technológia önmagában.
10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 12:59:52 10/10
(406/623)
Hogyha az eddigi kommentem egyikébõl sem sikerült, akár egy töredéknyi üzenetét sem elcsípned annak, ami a filmben volt (pedig ez már tényleg piszkosul a szájbarágás határán van), akkor ilyen szempontból elrettentõen reménytelen vagy.

( És nyugodj meg, tisztába vagyok vele, ezek alapján írtam azt, amit. Ellentétben veled. )
xdm 2015 máj. 17. - 12:54:46
(405/623)
Ha te vagy az aki annyira érti a film "üzenetét", akkor oszd már meg velünk sudribunkókkal a magasztos mondanivalóját légy oly drága, darling.

(ha nemtudod mi az az egyszemû, és nem vagy tisztában a szavak jelentésével, "bosszúállók", akkor nem kéne osztani az észt)
10/10
Destroid 2015 máj. 17. - 12:48:52 10/10
(404/623)
"Ha a szubliminális üzenetet nézem, akkor sem érthetõ a film [...] ha odafigyeltek volna a mondandójára."
Látom, neked sem igen volt mivel felfognod és észrevenned a mondandóját, de azért követeled, hogy még is. A felszínt sem kapirgálod azzal, amit te most leírtál. Valami nagyon visszamaradott próbálkozás ("direkt utalás az egy-szemûre, a piramis a tetején a mindent látó szemmel. A világ uralmi elit. " - Erre például nincs utalás, nem is volt, de a tömegmanipuláció áldozataként nem baj, ha ezt reflex szerûen leírtad, hogy úgy érezzem, van fogalmad arról, amit írsz, hát nincs, ebbõl meg kb. tökéletesen be is ismerted). Miért is lepõdök meg. Darling, nem fogják a szádba rágni... Vagy van eszed, és észreveszed az összefüggést, hogy mit akarnak ezzel átadni, vagy nem. És itt a notórius automatikusan "1-4 pontot adok mert hülye vagyok és nem értettem" emberkék 95%-a ebbe a kategóriába tartozik. - Ezen nincs mit szépíteni. Lesût ezekrõl, hogy fingjuk nincs, mi van.

( Egyébiránt a kommented többi része is baromság, lásd pl.: Ultron nem volt könnyû ellenfél, de erre nem csak én tértem ki, és hoztunk is rá példákat, amelyek magukért beszélnek, hogy miért. - De, így van, biztos azért tudott egyedül legalább 3 Bosszúállót úgy elseggelni, ahogy voltak. )