matuschkapista 2010 szept. 07. - 22:11:35
(613/1093)
Na azért én a filmbõl hiányoltam a kecskéket. Szigorúan a témánál maradva.
moderator2 2010 szept. 07. - 21:42:46
(612/1093)
Kedves Fórumozók!

A topik témája a Brokeback Mountain - Túl a barátságon címû film. Nem a templomok belépti díja, nem a kereszténység, nem a világvége. Sõt, mindenkit nyomatékosan megkérek, hogy ne játsszon ki utálja vagy tolerálja jobban a homoszexualitást játékot. Mindezeket megtárgyalhatjátok privátban vagy egy kávézóban. De ne ebben a topikban, és pláne ne onban.

Köszönöm az együttmûködést.
offtopic
LenaMerisi 2010 szept. 07. - 21:27:17
(611/1093)
jav: mond
offtopic
lilcso 2010 szept. 07. - 21:26:55
(610/1093)
igazából egyre nagyobb ostobaságokat írtok és egyre fárasztóbb ezekre reagálni, úgyhogy most utoljára még kinyilvánítom a véleményem aztán hagyom...

megint csak, elég undorító azt mondani, hogy téged nem zavar, csak ne is létezzenek. mit gondolsz magadról, hogy azért mert te (gondolom hímnemû vagy) véletlenül a nõk felé vonzódsz, te vagy a fasza csávó és az aki meg nem, az minimum retardált, vagy mi?
nem értem, miért nem lehet felfogni, hogy ez nem betegség vagy divat. összejön néha így is 1-1 ember, attól még nem lesz fogyatékos idióta.
joga ugyanúgy van például a gyerekneveléshez, és valószínûleg átgondolja azt, hogy a kíváncsi gyereknek hogy magyarázza majd el, hogy neki miért van 2 apja vagy anyja. de egyébként az, ha valakinek 1 apja meg 1 anyja van, még rohadtul nem jelenti azt, hogy normális a gyerekkora, a családja, és belõle ugyanúgy lehet majd meleg, ahogy meleg szülõk gyerekébe nincs kódolva a homoszexuális gén, bármennyire is furcsa...

mi az, hogy "biztos, hogy hagy a gyerekben nyomot, ha melegek a szülei?"?? te a gyerekedet kitagadnád, ha bejelentené, hogy homokos? a család nem arról szól, hogy ki milyen nemhez vonzódik, mert a testvéredet/anyádat/apádat/gyerekedet amiatt szereted, mert van és kész. ha apu meleg is, attól még mondjuk mesél este mesét, meg segít leckét írni és APA...
mindez persze egy normális szülõ-gyerek kapcsolat, természetesen mindenhol vannak diszfunkcionális családok, de ha a család el van cseszve, akkor tök mindegy, hogy a szülõk egynemûek vagy különbözõk, mert az élmény maga rossz lesz...

tanuljatok egy kis elfogadást meg objektív gondolkodást, nem fog ártani...
offtopic
LenaMerisi 2010 szept. 07. - 21:23:44
(609/1093)
Emberek, mondd nektek valamit az, hogy offtopic v. privát üzenet?!
offtopic
Anditos 2010 szept. 07. - 19:25:55 Előzmény Vicuskaa
(608/1093)
:-)
Vannak azok a meleg férfiak, akik azért szeretik a férfiakat, mert õk maguk nõiesek, sokan úgy is viselkednek, mozognak, mint a nõk. És vannak azok, akik teljesen tisztában vannak a nemi hovatartozásukat illetõen, 100%-ban férfiak, nem is akarnak mások lenni, csak hát a férfiak tetszenek nekik. Az én ismerõseim is ilyenek: férfias kisugárzásuk van, és meg nem mondanák róluk, hogy melegek. Tökéletesen jól érzik magukat férfiként. Ahogy a filmbéli két karakter is.
Én az élni és élni hagyni híve vagyok. (Bár nem értem a saját nemükhöz vonzódókat, mert én legalábbis úgy vagyok vele, hogy pont azért kell, és van szükségem a másik nemre, mert különbözik tõlem, és a saját nememtõl nem kapom meg azokat a dolgokat, amire nekem érzelmileg, fizikailag, energia és miegymás miatt szükségem van. De elfogadom, hogy van ilyen.)
offtopic
lilcso 2010 szept. 07. - 17:53:20
(607/1093)
ez most már nagyon offtopic, de a film is lényegében ezt mutatja be, hogy nagyon is normális vagy átlagos, csak régen nem volt elfogadott egyáltalán... minden korban voltak melegek (ókori görögország??), ez nem valami népbetegség, csak anno boldogtalanul kellett élniük mert különben kerékbetörték õket és letépték a farkukat...
a nagy többségnek nyilvánvalóan azért nem tûnik normálisnak, mert nekik fura a saját neméhez vonzódni, és az az alap, hogy az ellenkezõhöz vonzódik, ezt látja gyerekkorától kezdve (disney-nél se találkoztam még meleg fõhõssel... mondjuk micimackó gyanús volt mindig). ez nem olyan, hogy valaki kínai vagy néger vagy fehér és már megszületése óta látszik rajta. te se tudtad magadról, hogy milyen beállítottságú vagy 4 éves korodban, mert akkor egyik se érdekelt még.
a lényeg, hogy csak azért, mert neked nem megszokott valami, attól még lehet normális. ((ennyi erõvel meg a melegek mondják a heterókra, hogy nem normális?))
offtopic
lilcso 2010 szept. 07. - 13:11:03
(606/1093)
direkt kiemeltem, hogy tök mindegy, hogy hetero vagy meleg az illetõ ember/pár, egyik esetben sem kell a szexuális életüket nyilvánosság elé hozni. a költõi kérdésem az volt, hogy az miért nem zavar, ha egy férfi-nõ páros csinálja ezeket a tévében/magazinokban, ha a melegeké (férfi-férfi vagy nõ-nõ) meg zavar.
egyébként összességében a melegek általában sokkal visszafogottabbak ilyen szempontból mint a heterók. a heteró közszereplõk sokkal többször osztanak meg az elégnél több információt a hálószobai titkaikról...
10/10
offtopic
Vicuskaa 2010 szept. 07. - 12:49:58 10/10
(605/1093)
Hát igen, így gondolom én is.
Vagy mindkettõ tartozhat, vagy egyik se, ez már egyéni "érzékenység" kérdése.
10/10
Vicuskaa 2010 szept. 07. - 12:47:53 10/10 Előzmény Anditos
(604/1093)
Egyetértek.
Én például semmi olyat nem láttam a filmben, amit undorítónak tarthatnék. Én két jó pasit láttam.
A férfiak, akiket valaha is hallottam errõl a témáról beszélni, mindig azt mondják, "két nõ az más". És ha megkérdezed, hogy miért más, akkor nem sok konkrét érvet tudnak felsorakoztatni. Nyilván jól bírják a nõk látványát.
A nõk meg a férfiak látványát bírják jól, ennyi.:)
lilcso 2010 szept. 07. - 12:37:48
(603/1093)
"ki a túrót zavar ha valaki homár, csak ne mutogassa magát." ez azért eléggé ellentmondásos...
az miért undorító, ha homoszexuálisok ugyanazt csinálják kamerák elõtt, mint a heterók? szerintem inkább az az undorító, hogy a heterók ország-világ elõtt úgy érzi, hogy "meg kell mutatnia másoknak is a szerelmüket", ami marhára senki másra nem tartozik, közben meg ugyanezen a jogon a melegek nem tehetik meg, mert az már "undorítónak" minõsül ugyanannak az embernek a szemében. szerintem egyik fajta se tartozik senkire.
10/10
Vicuskaa 2010 szept. 07. - 12:37:28 10/10 Előzmény merkur66
(602/1093)
Szívembõl szóltál!:-)
lilcso 2010 szept. 06. - 23:49:16
(601/1093)
nem tudom miért, de az igazán nagy filmeket én csak egyszer tudom megnézni, mert annyira mély hatással vannak rám, hogy többször már nem élvezem, de a brokeback mountain nem csak egyszer jó.
megmondom õszintén hogy engem kifejezetten zavar ha azonos nemûek szexuális érintkezését kell látnom -- bár néha komoly hányinger fog el akkor is, amikor különbözõ nemûeket látok --, és ez a filmben se volt másképp, de szerencsére nincs benne annyi ilyen rész, hogy ez problémát okozzon, mégis tökéletesen "átjön" a kettejük kapcsolata.
***SPOILER***
csak szegény jake halála... :(
majdnem ez lett a 4. film amin elsírtam magam...
Anditos 2010 szept. 06. - 23:32:52
(600/1093)
:-D
offtopic
Anditos 2010 szept. 06. - 23:29:37
(599/1093)
Pedig én tisztességesen nyomogatom az OFF gombot! :-)
offtopic
Anditos 2010 szept. 06. - 23:23:24
(598/1093)
Bocs, de nem tudlak követni. Pedig visszaolvastalak, de még így sem. Hiába, túl késõ van nekem már ilyen magasröptû gondolatokhoz. :-S :-)
offtopic
ibacs 2010 szept. 06. - 23:21:54
(597/1093)
Ha lenne kézlevágás a tolvajoknak akkor ma is nyitva lennének:)))
offtopic
Anditos 2010 szept. 06. - 23:20:48
(596/1093)
Nem írtam azt, hogy "csak nekem" vannak. :-)
offtopic
twillight 2010 szept. 06. - 23:20:30
(595/1093)
Hülyeség ha ellenzem hogy a totális pusztítást akarod elõidézni? Hogy többmilliárd élet kioltására törekszel?
Alig hiszem.
offtopic
ibacs 2010 szept. 06. - 23:19:22
(594/1093)
Nem csak neked, mindenkinek.Ez pusztán statisztika.Kivéve akinek tíznél kevesebb barátja van:)