renaldo 2007 nov. 07. - 14:19:59
(153/1093)
A film elején két jó pasit látunk, külön-külön... Már az sem semmi. De amikor már az érzelmek is megjelennek, az meg nagyon megindító, szép. Szinte semmi furcsa sincs abban, hogy két pasiról van szó, csak a színtiszta szerelem érzékelhetõ. Jó nõk is vannak benne, és gyönyörû tájak, szóval mindenképp érdemes megnézni!
Rám igen nagy hatást gyakorolt....
perry 2007 nov. 07. - 07:12:10
(152/1093)
Csak adalékként, társadalmakon belül a kisebbségek
helyzete vagy olyan mint Hollandiában, ahol messze menõ jogokat élveznek és egyenrangu félként kezelik õket. Szemben pl. hazánkban, itt egy friss felmérés szerint 18 % pl. a melegek házastársi jogainak, elfogadásának az indexe.
Minket csak Románia köröz le a 11%-val.
Az a nagyon vallásos katolikus Spanyolország, ahol a katolicizmus bölcsõje ringott, megszavazta az erre vonatkozó törvényt.
1960 környékén vagyunk a filmben. Marhapásztorok
között, vidéken kétszeresen is zárt közösségben.
"Városi melegnek" lenni mindíg is könnyebb mint
vidéken, úgy nevezett mikró közösségekben.
A többi pedig tényleg a film erénye.......
10/10
Lizykee 2007 nov. 05. - 17:30:27 10/10
(151/1093)
Ez a film...Nem találok szavakat...Teljesen magával ragadott engem is.Ez a film megmutatja,hogy 2 ember nem lehet egymással boldog,mert a külvilág kinevetné õket,és nem felelnének meg a társadalomnak.Pedig ez a 2 férfi nem buzi,csak egymásban találták meg ugymond a másik felüket.Itt nem az a lényeg h kettõ ugyanolyan nemû ember,hanem hogy mennyire szeretik egymást és egész életükben szenvedniük kell ,mert nem lehetnek bolodgok egymással.Nincs sok beszéd ebben a filmben,de annál több érzelem.
Szerintem ez egy nagyszerû film.Öszintén szólva sirtam is rajta :)
Lilkate 2007 nov. 05. - 16:53:34
(150/1093)
Nem értem, h történhetett h én errõl a filmrõl nem tudtam. Mind1, a lényeg h tegnap sikerült megnéznem, és most hirtelen nem találom a szavakat. Sok film szól melegekrõl-illetve sok filmben szerepelnek melegek, de lássuk be általában nevetséges szinészek borzalmas alakításáról van szó. Ebbõl a filmbõl kiderül, h valójában éppen olyan emberek mint bárki és a szerelmük is éppen olyan mint a hetero társaiké. Megható és elgondolkodtató, megdöbbent és mégis magával ragad. Teljesen a hatása alá kerültem. A zenéje tényleg elsõ osztályú! Az egyetlen ami szerintem elég gagyi h Anne Hathaway a film közepén fogta magát és beszõkült. Bután nézett ki vele...
Ennyi. Aki teheti, és eddig még valami érthetetlen oknál fogva nem látta, az pótolja!
Deske 2007 nov. 05. - 00:48:06
(149/1093)
erõs hatást gyakorolt rám
loopie 2007 nov. 04. - 23:22:30
(148/1093)
filmtõl elvonatkoztatva. mert nyilvánvalóan, itt más a helyzet.
de vannak olyan melegek, akik tényleg nem képesek ellenkezõ nemûvel ágyba bújni. És nem azért nem lesz gyerekük, mert képtelenek a gyereknemzésre, hanem azért, mert el se jutnak odáig.
olyan, mintha nekem egy azonos nemûvel kellene.
persze, hánytatni is tudom magam, ha akarom...
de mégsenem!
9/10
Vikke 2007 nov. 04. - 10:39:18 9/10
(147/1093)
Nagyon nagyon jó volt. A történet teljesen jól kidolgozott, a lényeg pedig (anélkül, hogy elhánynánk magunkat) nagyon jól átjön. Heath Ledger bebizonyította, hogy nem annyira elveszett ebben a szakmában. És akinek ezzel az egész meleg dologgal gondja van az gondolkodjon el rajta, hogy azért mert a saját nemükhöz vonzódnak, az érzéseik semmivel nem másabbak mint egy heteronak és ugyanolyan emberek.
9/10
altamyra 2007 okt. 28. - 16:05:38
(146/1093)
Olvastam, kicsit a többi hozzászólásból, én pont most álltam fel a film végérõl, igen friss az élmény...
reggel jöttem rá h ezt akarom ma megnézni, elrohantam érte a videotk-ba és imádkoztam h meglegyen...
egyedül akartam megnézni, majdnem össze is jött, erre az egész család betódult...nagyon rossz volt..ez nem hiszem h társasági film, vagyis embere válogatja, kissé vontatott, olyan hosszan halgatagon sétálunk a pusztában feeling, de szerintem ha vki pásztor, nem is nagyon lehet tõle olyan sokat várni...aki ennyire bírja a csendet meg az egyedüllétet, az eleve nem lehet egy nagydumás, nem?
ja és sokaknak nem tetszett a film 'szexjelente'...hát nem tudom akkor amikor vmi õsimélységbõl fakadó érzés ragad el, és olyat teszel amire amugy még csak nem is gondoltál volna...na ezt nekem ne adja be senki érzéki sztorinak...
aki finom megvilágításra vágyik, meg hosszú lelkizésre, az csalódni fog...
lehet h fognak majd olyan filmet is csinálni, de ez nem olyan...ez a konvenciók és retorziók közé szorított szerelemerõl szól...
remélem errõl a témáról fgonak még forgatni, szeretném ledönteni a begyöpösödött konvenciókat(ami amugy szerintem a legsötétebb ocsmányságokat próbálják eltitkolni), és lehet h késõbb lesz ennél jobb film is, én ezt amolyan kezdetnek tekintem...
BBM 2007 szept. 20. - 17:39:48
(145/1093)
Olyan jó, hogy még mindig adja a Mûvész:) na de 15.30?? 3kor azért nincs képem elkéredzkedni... Pedig megnézném tizedszerre is
taen 2007 aug. 03. - 09:40:23
(144/1093)
Köszönöm, az oldal neve kellett, nem találtam. Innen szoktam feliratokat gyûjtögetni, de elveszett a címe de most neked hála újra megvan. Köszi
szilvus19 2007 aug. 02. - 21:54:39
(143/1093)
szia!

a <a target="_blank" href="http://www.feliratok.hu-n" title="www.feliratok.hu-n">www.feliratok.hu-n</a> találsz hozzá megfelelõ feliratot.
jó szórakozást a filmhez.
taen 2007 aug. 02. - 11:25:15
(142/1093)
Sziasztok! Valaki tudna nekem feliratot küldeni ehhez a filmhez? encsi6@freemail.hu Köszike
9/10
Redfield 2007 júl. 07. - 11:56:50 9/10
(141/1093)
Bov 2007 máj. 01. - 19:20:07
(140/1093)
Nagyon tetszett. :) sajnálom,h Heath nem kapott érte Oscart.. A vége nagyon-nagyon durva és szomorú.
Elgondolkodtató, és sztem a másságot el kell fogadni... Senki sem tehet róla, h mit szeret.. Érdekes volt az egész felépítése
és ha tehetem még párszor megnézem...
:)
BBM 2007 ápr. 12. - 09:04:44
(139/1093)
Ütközések: tényleg jó film, bár nem korszakalkotó és egy picit lassú (pont én mondom, a BBM fan...:) )
A fiúk nem sírnak nagyon tetszett, kétszer is láttam, a vége nagyon durva, alig kaptam levegõt!
A teljes napfogyatkozás nem tetszett, uncsi volt meg érdektelen.
Pletyka: Jack Twist lecsapott Doktor Szöszire:) (Én titokban abban reménykedtem, h. a valóság megismétli a filmet és a két színész, Jake és Heath titokban találkozgatnak...:) Gyerekes, nem?:) )
3/10
Newcastle United 2007 ápr. 11. - 15:18:10 3/10
(138/1093)
Tényleg az jobb példa a Boys Don't Cry-nál, mert abban férfiak voltak és nekem is tetszett. Na nem az, amit csináltak, hanem maga a film.:) Többet tudtam meg a két költõ életérõl, mint az irodalomkönyvbõl.
3/10
Newcastle United 2007 ápr. 11. - 13:52:44 3/10
(137/1093)
Persze, hogy nemcsak azoknak tetszik, a középkorú nõk meg amúgy is igencsak szentimentálisak, szeretik az erõs érzelmekkel töltött filmeket.
Nekem sem kifejezetten a témaválasztása miatt nem jött be, bár azt õszintén bevallom, hogy az ominózus jelenetek nálam is kiverték a biztosítékot. Ott van pl. a Boys Don't Cry, az is a homoszexualitást ábrázolja, csak éppen nõi oldalról. Az a film például tetszett - természetesen nem a nõk miatt - sokkal drámaibb és vibrálóbb légköre volt, amit Ang Lee filmjébõl hiányoltam.
Az Oscar bizottság munkájához nem értek, de tény, hogy szeretnek politikai döntéseket is hozni. Az hogy két tag nem nézte meg a filmet, szerintem nem sokat változtat a dolgon. A legjobb rendezést megkapta egy homoszexuális témájú film, a legjobb filmet pedig egy rasszizmussal foglalkozó alkotás, és Hollywoodban úgy gondolták, hogy ezzel akkor majd biztosan mindenki jól jár.
BBM 2007 ápr. 11. - 13:39:14
(136/1093)
igen, de ne tévedj el, nem csak a melegeknek tetszik a film, sõt, sok meleg (fõleg a fiatalok) unalmasnak találja
tény, hogy legkevésbé a hetero fiúknak tetszik, ezen nincs is mit csodálkozni:)
olvasgattam a fórumokat az imdb-n, rengeteg középkorú nõi rajongója van, akiknek megváltoztatta az életét, illetve hatással volt rá
az egy dolog, hogy valaki megnézi és nem tetszik neki, de amit az oscar bizottság bizonyos tagjai csináltak, az undorító: sokan kijelentették, hogy nem hajlandók megnézni a filmet. nem az a dolguk?? ilyen volt Ernest Borgnine meg Tony Curtis. és az ilyenek miatt nem nyerte meg a film a Best Picture kategóriát...
dark_angel 2007 ápr. 10. - 17:50:55 Előzmény Rika
(135/1093)
egyetetértek, én a film végére már fizikai fájdalmat éreztem az uanlom miatt,amúgy magával a témával nincs bajom,meg kell az ilyen film is,de ez egyszerûen unalmas volt..számomra
3/10
Newcastle United 2007 ápr. 10. - 15:31:29 3/10 Előzmény BBM
(134/1093)
Ne vedd sértésnek vagy durva személyeskedésnek, de te a férfiakhoz vonzódsz? Csak a hozzászólásod kapcsán érdekel.