huba1 2006 nov. 19. - 13:02:58
(93/1093)
Stohl??????
Hm.
Nem hittem volna.
És Jack-nek ki lett a hangja?
x-tro 2006 nov. 18. - 16:21:14
(92/1093)
Pontosan. Iszonyú a tudatlanság, és az ebbõl fakadó oktalan félelem a melegektõl, ez ügyben tán segíthet ez a film is. De a nyílt, tiszta beszéd tán még többet tehetne...
anitana 2006 nov. 18. - 16:06:07 Előzmény Helios
(91/1093)
már miért ne lenne képes egy meleg gyereknemzésre nõvel? van példa rá! nem értem miért írtad ezt! :)
anitana 2006 nov. 18. - 15:58:03
(90/1093)
húha. én ma néztem meg sztem iszonyat jó film. szinkronnal néztem.. hát igen, ebben is meg a lovagregényben is stohl szinkronizálta heath-t.. nemtom megmondani jó választás volt-e, de már megszoktam. na mind1 :)
huba1 2006 nov. 07. - 06:28:10
(89/1093)
Sajnos, he fiatal színész (ez esetben Jake Gyllenhaal) nem mutat fel egy elég kínos témát foglalkoztató film elõtt, nagy és ütõs filmeket, a nézõk hajlamosak beazonosítani, már persze aki látta a BROKEBACK MOUNTAIN-t, egy homoszexuálissal.
Skatuja.
Hál'istennek ez nem egy sorozat, amibõl a szinészek a szerepeiktõl sem tudnak kiszabadulni.
Heath L.-nek azért van már "múltja", bár Én személyszerint nem sok filmet láttam Tõle.
Remélem a szinkront eltalálják, a LOVAGREGÉNY-ben Stohl András hangja egy kicsit gáz volt, de ehhez a filmhez BM talán jobb választás esik majd.
Most hirtelen meg nem mondom, kinek a hangja lenne jó, de ez számomra meglepetés lesz, elõzetest nem láttam, ha egyáltalán mutattak már.
Batman?
Hm.
Ajaj, rosszat sejtek.
Nekem alapon nem tetszenek a képregényfilmek.
De azért remélem jó film lesz, jó alakítással.
garbage 2006 nov. 06. - 15:37:30
(88/1093)
aha lex magyar szinkron:D de így bejátszásokat meg a trailereket nézve jó hangokat választottak szal sztem nem lesz kevésbé élvezhetõ.... hát igen a hang meg az a régies tájszólás nagyon ütös sajna még nem vagyok olyan jó angolból h felirat nélkül is meg tudjam nézni uh én inkábbb reménykedek a magyar szinkronosokban... sajna nem láttam még azt a filmet de ledgernek általába teccenek a filmjei... egyedül a most kijövõ Batman fimnek Jokerje ként nehéz elképzelni... az a nagy gáz h sztem ez a film nagyon sok sikert de annál több kárt okozott (ez inkább Gyllenhaalra igaz) sajnálom pedig õ is jó színész remélem hollywood nem satujázza be...
huba1 2006 nov. 06. - 08:36:06
(87/1093)
Remélem azért a DVD-n lesz magyar szinkron, bár az eredeti mindig jobb.
Heath Ledge hangja valami nagyon brutál.
Láttátok a THE ORDER 'c filmet tõle?
Ne hagyjátok ki.
Clara 2006 nov. 05. - 19:27:20
(86/1093)
Hihetetlen ez a film! Akármekkora felbojdulást kelthetett a témája, azt gondolom jobbra nem is lehetett volna megcsinálni. A két fõszereplõ srác hihetetlent alakított benne és szerintem is Heath megérdemelte volna azt az Oscar-t! MIután megnéztem a filmet kissé elgondolkodtam az életemen... SZóval, nagyon tetszett és már nem is tudnak érdekelni, akik azt kérdezik, hogy hogy tudtam ezt megnézni... Hát nagyon egyszerûen és szerintem mindneki kimaradt egy hihetetlen élménybõl, aki nem látta! SZóval õket csak sajnálni tudom!
garbage 2006 nov. 05. - 13:16:21
(85/1093)
hát állítólag ez a film nem kaphatott 3nál több oscart mert a témája eléggé sokkolta az akadémia tagjait és vol olyan aki nem is volt hajlandó megnézni a zsûrik közül... sztem is heath ledger édemelte meg a legjobban a szobrot de mint már írtam az túl "nagy" kategória... sztem akkor is ez volt a legjobb film és kész...:D
huba1 2006 nov. 04. - 07:55:11
(84/1093)
Sajnos csak feliratosan tudtam megnézni, de majd DVD-n megnézem magyarnyelven.
A Soundtrack megvan, csodálatos zenével fûszerezve.
Na asszem megnézem mégegyszer. :-)
huba1 2006 nov. 04. - 07:45:00
(83/1093)
2 hét tiszta letargia voltam a filmtõl, a betétdalát hallva, WINGS
totál befordulok, vagy 10-szer megnéztem.
Nagyon tetszik, Heath Ledge óriásit alakít.
Miért nem adtak neki oscar-t?
garbage 2006 okt. 19. - 22:26:47 Előzmény Pippa
(82/1093)
JEEEE....!!!! már meg lehet rendelni:D
2006.11.16-án jelenik meg DVD-n:D
Pippa 2006 okt. 03. - 15:37:27 Előzmény garbage
(81/1093)
Állítólag novemberben, ennyit találtam a neten. Rendre átböngészem a dvd megjelenéseket, de még még se híre se hamva, hogy novemberben valóban megjelenik... :(
garbage 2006 aug. 22. - 12:56:51
(80/1093)
Nagyon nagoyn nagyon jó ez a film!!!!! 1Xrûen imádom...!!!! a szereplõk a táj az alakítás minden nagyon ott van csak kár h mo-n nem volt akkora sikere... és sztem ez érdemelte az Oscart és nem az Ütköések az is jó de nem ennyire...

Téll nem tudja vki h mikor jelenik meg DVD-n magyar szinkronnal?????
merkaba 2006 aug. 01. - 07:33:47
(79/1093)
Valóban kivételes ez a film!
Lehelletfinom, sallangmentes, gyönyörû, diszkrét és mégis lebilincselõ. Nem is emlékszem, hogy utoljára kinek sikerült ilyen szép filmet csinálni a szerelemrõl...
Az utóbbi pár év legjobb moziélménye volt.
Benny 2006 júl. 29. - 18:40:56 Előzmény Pippa
(78/1093)
Gyerekek! Csak csatlakozni tudok Pippához.
Tegnap néztem meg és azóta kész vagyok. Egyszerûen Gyönyörû! Igaz, elfogult vagyok, mert valahogy az embert mindig jobban meghatja, ha olyan dologgal állítják szembe, ami vele is megtörténhetne. Na, mindegy!
Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki túl tud lépni a két pasi egy pár sztorin.
Mindenkinek olyan jó élményeket a filmmel kapcsolatban, mint nekem voltak!
Sziasztok!
Benny
derid 2006 júl. 26. - 17:26:19
(77/1093)
Sziasztok!

Én még nem láttam a filmet (sajnos!), úgyhogy véleményt nem nagyon tudok a filmrõl mondani. Viszont elolvastam 1-2 hozzászólást. De érdekes a világ, igen.

Én is, mint ahogyan Magyarország lakosságának 80%-a ismerek meleg embereket. Sõt tõlem sem áll messze a téma - de most ez itt nem lényeges, azt hiszem.
Viszonylag sok filmet láttam már életemben, és meg kell, hogy mondjam kevés olyan film-reklámmal találkoztam, melynek megfogott volna a témája, illetve már a reklám alatt is meg-megmozgatta érzelemvilágomat. Lehet, hogy azért nem néztem meg idáig a filmet, mert féltem Tõle? Lehet... Mert idõm lett volna rá bõven, de mindig, amikor oda jutottam volna, hogy na, irány a moziba - megakadtam.

Elég sok ember "sérült" lelkileg. Sokan melegek közül is "sérültségüket" hozzák fel indoknak, hogy Õk "azok" lettek. Persze 2-féle "másság" van manapság. Divat-meleg meg a komoly-meleg. Divatmelegek szeretik az ilyen felvonulásokat, ergo "mutassuk meg a népnek, hogy mi mik vagyunk". Én pedig azon a véleményen vok, hogy nem igazán felvonulásokkal kéne "villogtatni" s az éppen nem felvonulókat nem azzal kéne "buzdítani az elõbújásra", hogy azt állítják róluk, hogy "nem mernek kibontakozni". Elég sokan vannak, akik felvállalják másságukat, csak azért nem "híresztelik" (meg mondjuk szerintem ez nem is egy olyan téma, amit híresztelni kéne orrba-szájba), mert a jelenlévõ társadalom nincs felkészülve erre.

Na de kezdek a témáról lecsúszni. :)

Írok majd még, miután láttam a filmet - remélhetõleg a héten.

Üdv.: D.
Helios 2006 júl. 22. - 12:27:51 Előzmény Facing.the.Plastic
(76/1093)
Hát nemtoom ... én nem vagyok ebben olyan biztos. Egyik nap kapcsolgattam a TV-t és két meleggel volt interjú. Õk éppen azt mondták hogy ellenzik azt AHOGY magyarországon a melegek felvonulnak és hogy melegeknél nem feltétlen rózsaszín tangás férfiakról van szó. Lehet hogy ez hülyeség de szerintem ez attól is függ hogy éppen férfiú bájával akar hódítani vagy nõieséggel. Az hogy nem normális az valahol igaz csak ez két szó egymás melett kicsit erõs lehet ha emberekrõl van szó. A nem természetes talán megfelelõbb és szolidabb lenne : ) .

Amúgy meg a melegség és a szex férfiakkal az két külömbözõ dolog. Gondolom ti is hallottatok olyanról hogy voltak olyan idõk mikor ez volt a normális pl antik görögöknél. Ha úgy nõssz fel hogy látod hogy körülötted mindenki megengedi magának a homosexualitást te is normálisnak fogod tartani és el sem gondolkozol azon hogy nem kéne. A sex egy fajtája lesz és nem tartom kizártnak hogy onnantól kezdve érzelmi alapon is vonzódhatsz az illetõhöz. Lásd pl. Teljes Napfogyatkozás (mindenkinek ajánlom nagyon jó film) Rimbaudról és Verleinerõl szól.

A másik hogy szerintem lehet a fiúkhoz való vonzódás pszihológiai torzulás következménye is mint pl. a pedofília ...habár nem vagyok pszihiáter szóval ezt nem állítom száz százalékosan.

A filmet még nem láttam, de biztos nagyon jó, viszont nem tartom valószínünek hogy egy homokos képes legyen egy gyermek nemzésére nõvel ... vagy nemtoom de a film lényege valószínüleg nem az hogy ezt elemezzük. Egyébként ha valakit érdekelnek hasonló témájú filmek nézzen Almódovar filmeket. Õ annyira emberien be tudja mutatni a melegeket/transzfesztitákat stb. és legalább nem csöpögõs érzelgõs formában hanem némileg humorosan de ugyanakkor halálosan komolyan.
Pippa 2006 jún. 30. - 09:33:38
(75/1093)
Napok óta a film hatása alatt vagyok, ha csak rágondolok és felrémlik az utolsó kép (Jake, I sweared...) menten rámjön a sírhatnék újra és újra.
Én soha nem hittem volna, hogy két férfi szerelmérõl szóló történet így meghat majd.
nicole 2006 jún. 27. - 18:57:56
(74/1093)
Láttam a Brokeback Mountain-t..A "kevesebb néha több" elvén alapuló remekmû..Nekem nagyon tetszett..Sajnos még mindíg titkolják (úgy érzik titkolniuk kell ) az emberek a "másságukat"..Szerintem ez nem egy betegség,nem eltorzulás..mint a pedofília pl.Sajnálom õket..miért kell megverni/kirekeszteni a homokosokat?Más országban politikusok nyiltan vállalják..mi a helyzet "nálunk"?...