Téma: Bûvölet

1/10
Skultetyko 2009 máj. 08. - 19:00:24 1/10
(722/922)
Erre céloztam a rangkórsággal. De a kórházban más orvosok kölcsönösen magázódnak vagy tegezõdnek az "személyzettel". Ez a megalázó csendõr-pertu új jelenség. Azt viszont én sem tudtam, hogy Massimo holttestét nem találták meg. Aki átvette a helyét valamelyik korábbi évadban, és égési sérülései miatt sokáig rejtve maradt az igazi énje, és szegény Tillyt hiú reményekbe ringatta, végül bevallotta, hogy a szeme láttára halt meg Massimo, miközben másokat mentett.
Akosh 2009 máj. 08. - 18:49:15
(721/922)
Igen, a történet szerint Tilly úgy tudja hogy fia az orvosok határok nélkül expedíció keretében végzett munka során meghalt a távoli Afrikában. A Duna televízióban most látható 10 sorozatban azonban elõkerül és kiderül valójában nem halt meg. Ez annyiban hihetõ, hogy a holtteste soha nem került elõ.
dora13 2009 máj. 08. - 17:50:24
(720/922)
Sziasztok!
Én az m1-en nézem ezt a sorozatot de ott még csak a 9. évad megy de azért nagyábból tisztába vagyok a törtélnetel egy valamit nem értek. Mi van Masimoval?
Nem ugy volt hogy meghalt?
Ezt lécci írjátok már meg nekem.
Elõre is köszi.
monnci 2009 máj. 08. - 14:13:33
(719/922)
jézusom -.-"
ez a sorozat még mindig megy??:S
anya nézi, a legeslegelsõ rész óta, hát azt úgy kb 8 éve adták le elõször. vagy kilenc?? nememlékszem.
az elején még én is néztem vele, de mikor már a 4. sorozat 685. részét adták, azt mondtam, h elég volt.

nemtom, mit lehet egy ilyen történeten ennyit sz*rakodni.:S
Akosh 2009 máj. 08. - 14:07:04 Előzmény Skultetyko
(718/922)
A doktornõ egy diplomás bunkó, azért tegezi a többieket, miközben õk magázzák. Amúgy ez a tüskés viselkedés rendkívül fárasztó részérõl.
Én magam is nagyon szerettem valamikor ezt a sorozatot, de ma már egy szánalmas történetfolyammá változott.
1/10
Skultetyko 2009 máj. 08. - 12:00:02 1/10 Előzmény Skultetyko
(717/922)
És még valami: a mély érzésû, kedves Leilából miért csináltak agyatlan ösztönlényt, aki vakon követi azt, aki elsõzör 'megjelölte'???
1/10
Skultetyko 2009 máj. 08. - 11:20:47 1/10 Előzmény hercule
(716/922)
Igen, ez a baki nekem is feltûnt, bár gondolom, ez a fordító figyelmetlensége.
Ennyit görcsölni viszont az egész Curti családnak és számos szerelmüknek azon, hogy ki kit szeret, állandóan újra kezdeni majd meghátrálni, valóban unalmassá és rendkívül primitivvé degradálja a sorozatot.
És ami engem felháborít, az a csendõr-pertu, ami pl. a kiérdemesült középkorú fõnõvér (Elsa Scotti) és a göndör hajú fiatal doktornõ között jött létre. Miközben a fõnõvér alázatosan magázza a doktornõt, az lekezelõen tegezi a nála sokkal idõseb kollegát. Ez a rangkórság és a pozíció tiszteletének feudális öröksége eddig csak a Zone Stúdió által ferdített dél-amerikai szappanoperákban jelent meg. Sajnálom, hogy nem tudták idejében abbahagyni, hiszen ez a sorozat valaha egészen jó volt, és emberi, szerethetõ szereplõket vonultatott fel.
hercule 2009 máj. 06. - 14:43:10
(715/922)
Tegnap egy újabb gyöngyszemet hallottam (persze lehet, ez most fordítási hiba): Luca azt mondja Tillynek, nem érti, Leila Lorenzo iránti ragaszkodását, hisz az "megerõszakolta és KIrabolta" - nem az EL lenne itt a helyes kötõszó?
Amúgy meg ez a szívgyógyszeres mizéria...Umberto járt jobban, hogy ebbõl a sorozatból kihalt...:)
szevia 2009 ápr. 22. - 19:17:48 Előzmény Skultetyko
(714/922)
Igen, ezen én is bosszankodom, olyan bárgyú ez a..? nem is jut eszembe a neve, ez a totyora-motyora ,. miközben egy sor jó pasija volt, akikhez az istennek nem akart hozzámenni.




>Tilly, aki a legszimpatikusabb állandó szereplõ volt, a >legalkalmatlanabb pasihoz megy végül
1/10
Skultetyko 2009 ápr. 21. - 20:00:48 1/10 Előzmény hercule
(713/922)
Valóban; teljesen irreális és nevetséges lett az egész sorozat. Az elsõ néhány évad 50-60 részbõl állt, ez a végetnemérõ évad pedig már a többszázadikat tapossa ugyanazokkal a szereplõkkel (bár felére csökkent egy rész hosszúsága, de így is többszöröse az elõzõeknek).
Az összes szereplõ idegesítõ, Tilly, aki a legszimpatikusabb állandó szereplõ volt, a legalkalmatlanabb pasihoz megy végül, miközben válogathatott a legjobbak közül. A döntésképtelen, infantilis Elena és a szintén több tûz között õrlõdõ választottjai (Alberto, Davide)pedig mind megérdemlik egymást, illetve azt, hogy végül egyedül maradjanak.
Nem tudom, hova tud még butulni ez a valaha jó sorozat.
hercule 2009 ápr. 18. - 08:18:00
(712/922)
Tilly azt mondja Falconak: "Hát nem lehetett egyszerû EGY ÓRÁT a liftben tölteni..." EGY ÓRÁT? Nekem többnek tûnt...vmit elnéztem????
Akosh 2009 ápr. 15. - 17:58:13
(711/922)
Jót nevettem a szólásodon, mert én is pont azon gondolkodtam hogy fogják elintézni a sürgõs dolgaikat. A lényeg, abban egyet értünk mindannyian ez a liftes sztori csúcs hülyeség volt.
offtopic
szevia 2009 ápr. 15. - 13:10:26
(710/922)
Hát igen, ez valóban elképesztõ hülyeség volt; ilyesmi kórházban valóban nem fordulhat elõ. Ugyan én eddig sem vártam el komoly realitásokat a Bûvölettõl, de legalább lenne szellemes, vagy költõi vagy valamilyen, mikor ilyen hajmeresztõen letérnek a realitások útvonaláról.
Én különben azon filóztam, hogyan fognak pisilni.. merthogy késõ délutántól másnap reggelig sehogy..? nos ez sem a realitás.. Olyan elhanyagolható tényezõket már nem is említek, mint a levegõ elfogyása ilyen szûk helyen. Max. egy kis üveg ásványvíz erejéig erõltették meg magukat:-)
De milyen jól lehet bosszankodni rajta, nem igaz?

>Amikor azt hiszem, már nem mehet a színvonal mélyebbre, mégis meglep a Bûvölet - ez most tegnap történt a liftes jelenettel!
hercule 2009 ápr. 15. - 08:02:04
(709/922)
Amikor azt hiszem, már nem mehet a színvonal mélyebbre, mégis meglep a Bûvölet - ez most tegnap történt a liftes jelenettel!
Most komolyan: már az igen valószínûtlen, hogy az orvosok, ápolók szinte minden nap pezsgõznek munkaidõben, de ezt még elhittem (nehezen). De hogy egy elromlott liftet egy KÓRHÁZBAN egy nap alatt javítanak meg? Ha épp a mûtõbe visznek egy beteget, egy súlyos sérültet szállítanak, akkor azt mondják, várjon egy napot, mert a lift nem jó? Hihetetlen, abszolút semmi realitás nem volt ebben a "történet-szálban"...aztán az a matrica a liftajtóra (az van, szerelõ nincs meg alkatrész), az útépítésrõl ellopott kordon és az elmebeteg bekiabálások a liftbe ("Ott vannak még?" - no comment) meg a szerelõ balesete...én ezt nevezem ki most mélypontnak, de félek, lesz ez még így se...:)
szevia 2009 ápr. 08. - 22:11:34
(708/922)
De legalább Dante és Carolina végre összejöttek. Csak tudnám mi ebben a bûneset, miért titkolandó, meg a "bizalommal való visszaélés" ?? föl nem foghatom!! megint egy mûbalhé!
Amúgy eddig még nem olyan szörnyû mint az elõzménye, persze lehet, ami késik, nem múlik:-) Mondjuk Tillit kezdik megint hülyére venni; pont õrá épp nem illik, hogy ne venné észre, mi az ábra! õ venné legelõször észre!
10/10
Zia 2009 ápr. 06. - 18:05:45 10/10
(707/922)
Na én ma vettem észre, hogy elkezdték az "új" évadot. Azt hittem új szereplõk lesznek. Így asszem nem is bonyolódok bele. Majd ha kicserélik a fõ szálakat, akkor talán jobb is lesz. Addig ahogy itt olvasom a színvonal ugyanolyan szar, mint a 9-dik évad volt.
Szóval kihagyom....
Kár ezért a sorozatért...
Akosh 2009 ápr. 05. - 16:56:15 Előzmény szevia
(706/922)
A 10. évad 160 epizódból áll.
szevia 2009 ápr. 05. - 13:33:37 Előzmény hercule
(705/922)
>tán jobb lett volna abbahagyni ezt az egész Bûvöletet...

Hát igen; ha nem tudnak újítani..
Mondjuk Alberto igen hamar elfelejtette Annát, a nagy-nagy szerelmét..
szevia 2009 ápr. 05. - 13:30:48 Előzmény musztika
(704/922)
igen, régesrég!! a 9.-es évad 240 részes volt (egyébként most megy az M1-en) (Ez vajon hány részes lesz?)
musztika 2009 ápr. 02. - 14:27:02
(703/922)
anghelanna@gmail.com -az email cimem