1/10
sixeol 2011 nov. 28. - 04:13:18 1/10
(52/92)
Undorító és teljesen nevetséges. 10/1.
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 20. - 16:27:35 1/10 Előzmény twillight
(51/92)
a filmet a képi világáért tiltották be
1/10
Segítõ Béka 2011 nov. 20. - 16:18:03 1/10
(50/92)
A film forgatása során hét állatot öltek meg. Egy ormányos medvét, bár a filmben tévedésbõl pézsmapatkánynak hívják. Egy teknõst, egy pókot egy vörösfarkú boát, egy malacot és két mókusmajmot. A filmben csak hat állat elpusztítását láthatjuk, ugyanis a mókusmajom halálát kétszer vették fel és csak az egyik szerepel a filmben."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Cannibal_Holocaust

barbárok
1/10
Segítõ Béka 2011 nov. 20. - 16:15:14 1/10
(49/92)
meglehetõen kezdetleges és primitív, nem a vér miatt, hanem a forgatókönyv miatt
hydrusz 2011 júl. 30. - 15:48:15 Előzmény Gombóc Artúria
(48/92)
Bizony,a kulcsmondat el is hangzik a film legvégén. Én kétszer is megnéztem
-a másodiknál már tudatosan eltekertem az állatgyilkos részeket-, és azt mondhatom el, hogy a film végére eljutottam abba a fázisba, hogy egy kicsit magamba nézzek, s elgondolkodjak.. A mostanában megnézett filmek végén abszolút nincs meg ez az érzés...
Ruggero Deodato minden eszközt megragadott,hogy kellõképpen ábrázolja az emberi kegyetlenséget.
A zenérõl nem beszélve,fõleg a második track az, ami sokkol.
Abszolút lelki film, jelentõs a differencia a mai horrorok,és a cannibal holocaust között.
Szerintem zseniális alkotás.10/10.
9/10
Gombóc Artúria 2011 júl. 13. - 20:22:46 9/10
(47/92)
Szerintem azért mondják csomóan, hogy sz*r, mert horrorra számítanak. Ez nem egy horrorfilm, csak rendelkezik pár belezõs vonással. Nem az a célja, hogy megrémítsen, hanem hogy elgondolkoztasson.

Szerintem nagyon is jó film, és szükség van néha egy arcon csapásra, hogy lássuk, hogy állatok vagyunk. illetve nem is, mert az állat legalább nem öl és kínoz csak úgy...

az állat ölésrõl meg annyit, hogy én is majdnem sírtam a teknõsnél, de ha belegondolunk mennyi csirkét, disznót meg marhát ölünk le nap mint nap, és mégse sajnáljuk. az állat arra való, hogy megegyük. ez van. aki elítéli, az ne egyen állatot. (és ne gondoljon bele, hogy szegény répa hogy sírhat belül, amikor feldaraboljuk, mert bizony a végén még nem marad mit ennie... :D)

Szerintem 10/9
Petrapetrus 2010 nov. 24. - 09:15:37 Előzmény Crazy Horse
(46/92)
Oké, gondoltam, de semmi sértõt nem írtunk. Burkoltan fogalmaztuk meg a véleményünket. :D
1/10
sanothiel67 2010 nov. 23. - 19:04:05 1/10
(45/92)
Elõször is szeretnék elnézést kérni mindazoktól, akiknek tetszik a film, de szerintem ez egy nagy rakás sz*r! Undorító, gusztustalan, perverz és nem utolsó sorban förtelmes film. Amikor láttam, hogy az állatokat valóban megölték, legszívesebben azt csináltam volna a rendezõvel is.
Egyébként szeretem a jó, félelmetes, hangulatos horror filmeket pl. a nyolcadik utas: a halál, Más világ és (bár tudom, hogy nem az az ijesztgetõs horrorok, mégis megemlíteném) az interjú a vámpírral, meg az Álmosvölgy legendája. De ez a film egyáltalán nem hangulatos, nem félelmetes, hanem inkább gusztustalan.
Tényleg nem ajánlom senkinek ezt a rettenetet, mert ez egy abszolút élvezhetetlen hányadék.
offtopic
Crazy Horse 2010 nov. 23. - 13:15:32
(44/92)
off: moderátor nem alszik :)
Petrapetrus 2010 nov. 23. - 12:21:24
(43/92)
Hová lettek a hsz-ek? :O
az utolso szamuráj 2010 nov. 17. - 16:21:01
(42/92)
Az a fura,hogy valóban sok kritikus is külön kiemeli a zenét.
Szerintem rettenet.Dehát ez is csak egy maszek vélemény:))
Petrapetrus 2010 nov. 17. - 14:10:42
(41/92)
Szép zene?!

Ízlések és pofonok...
10/10
peti2006 2010 szept. 04. - 12:49:24 10/10
(40/92)
Tény és való nem az ember gyomrának való az ilyen film. Ha komolyan veszed tényleg megárt!
Egyébként nagyon jól megcsinálták. A mai trancsír filmek elbújhatnak mögötte.
tyrichie 2010 aug. 09. - 02:26:30
(39/92)
Régebben többen is mondták, hogy nézzem meg mert nagyon jó film. Ez egy forintot nem érõ xar, az egyik legrosszabb film amit valaha láttam.
1/10
deadscott 2010 aug. 08. - 23:48:13 1/10
(38/92)
de az állatokat miért kellett bántani? :(
amúgy egy szánalmas fos. 1/10
Tiergirl 2010 aug. 02. - 19:26:32
(37/92)
A mai horrorfilmek után valahogy rosszabbra számítottam, valószínûleg ezért nem kavart fel a sok vér látványa, pl. az Apocalyptohoz képest egészen emberi... Viszont ami tetszett, hogy nem sok különbséget lehetett látni a kannibálok és a filmesek viselkedése között.
bi-a 2010 jún. 24. - 20:45:16
(36/92)
Valaki segítsen megfejteni, hogy mi volt az a "társadalmi mûtét"! Mármint mi volt az értelme... Elõtte valami olyasmit mondott a srác, hogy az az érdekük, hogy a betegeket eltávolítsák. De egy terhes nõ+ a gyereke miért beteg? Vagy ez vmi alternatív népességszámszabályozás?
raven1011 2010 máj. 03. - 09:44:30
(35/92)
sziasztok...pár éve láttam és néhány szünetet bele ékeltem úgy emlékszem mire végigment a film. Nagyon gyomorforgató :S
Lehet,hogy ezek tényleg nem eredeti felvételek na de maga a kannibalizmus azért nem fikció. Ez volt...lehet,hogy még van is és lesz is. :( Szomorú és embertelen.
Vadrenalin 2010 ápr. 20. - 16:15:31
(34/92)
Szerintem egy zseniális mûvészfilm az emberi természet legsötétebb oldaláról, de persze ugyanakkor felháborító és gusztustalan ocsmányság, amit szerintem egészséges lelkületû ember nem akar újra látni. A mondanivaló elsõre is átjön és örökre beég, a konkrét képek többségét viszont elsõre sem akartam látni, alapvetõen a számítógép mögül lesve néztem végig, hogy a megfelelõ pillanatokban el tudjam terelni a figyelmemet. Szívem szerint egyszerre adnék rá 10-est és 1-est, de átlagolni nem akarok, mert egy ilyen szélsõséges film nem kaphat 5-öst.

A horror vonal durvaságáról már sokan írtak elõttem (ezekkel egyet is értek), de az érdemei nem kerültek eddig kellõ kifejtésre, pedig nagyon erõs mondanivalója van, sok mindenrõl elgondolkodtat és azt hiszem minden nézõ felteszi magának a kérdést, ami a film utolsó mondata egyben: Nem tudom, vajon kik az igazi kannibálok...

A dolog ördögi zsenialitása abban rejlik, hogy a film annyira felháborító, hogy pusztán a létezésével is igazolja a rendezõ nyilvánvaló üzenetét: Mi filmesek vagyunk a kannibálok, akik bármilyen ocsmányságra képesek vagyunk a sikerért, na meg persze ti, nézõk is kannibálok vagytok, akik képesek vagytok ezt végignézni, már csak a szenzáció miatt is.

Na meg álszentek is vagyunk, az állatokat a filmben jobban sajnáljuk, mint az embert (a teknõsnél én is kis híján elsírtam magam), miközben állatok sokaságát mészároltatjuk le, mert szívesen esszük a húsukat (gyanítom, hogy a filmben megölt állatok arrafelé hasonló táplálékforrások, mint mifelénk a csirke vagy a disznó). Fura kettõsség ez, hogy egyrészrõl úgy érezzük, hogy a természeti népeket békén kéne hagyni, hisz õk emberségesebb életet élnek mint az ún. civilizáltak, ugyanakkor már a táplálkozási szokásaikon kiakadunk. Közben azon is elgondolkodhatunk, hogy mi, akik csak közvetve gyilkolunk (az élelmiszeriparon, a médián és a civilizációnk nevében indított háborúkon keresztül), mennyivel vagyunk jobbak azoknál a szemeteknél, akiknek a történetét olyan brutálisan a képünkbe vágták.

Persze ahhoz, hogy már a film létezését is felháborítónak találjuk jó eszköz volt a dokumentum jelleg, ami 30 éve még nagy újdonság volt, ezért sokan bevették, de ma már sok hasonló után a valódiságát csak a hülye szopja be: az IMDB-rõl hamar kiderül, hogy a felkoncolt filmesek késõbb még számos más moziban is játszottak. :-)

Amin még elgondolkodtam, az az, hogy ha manapság készülne, messze nem lenne hasonló hatása egy ilyen filmnek. A nézõk megtanultak kívül maradni a brutális szörnyûségeken, megtanulták az ál-dokumentumfilm fogalmát és az állatvédelmi törvények miatt joggal bízhatnánk benne, hogy minden velük kapcsolatos csúfság csak CGI eredménye...
K. L. 2010 ápr. 12. - 19:11:56
(33/92)
jó film, megfogom nézni mégegyszer. láttam egy másik kannibálos filmet is, a Cannibal Infernót, de abbban alig vannak kannibálok, de azért meg lehet nézni, a holocaust kb. 25szor olyan véres. az infernóban egy pár ember el akar menni repülõvel valami dinoszaurusz völgybe, de a repülõ lezuhan, már itt 3an meghalnak, aztán gyalog ki akarnak menni, útközben valami krokodil öl meg egy embert, aztán az emberek egymásra is támadnak, néha lehet látni kannibaálokat,de csak egy embert ölnek meg, aztán marad még 3 ember élve akiket NEM kannibálok fognak el, ott meghal egy nõ, aztán 2 ember helikopterrel hazamegy. nem unalmas, de nem kannibálos film.