Téma: Castle

8/10
yesname 2011 jún. 22. - 12:12:09 8/10
(641/1241)
Az szép. Mondjuk most szereztem be a tékából még 4-et, amiknek ugyan vége van de nem láttam és csak jókat hallani róluk (Deadwood, Breaking Bad, The Killing, The Wire). Nyáron úgyis jóval kevesebb sorozat megy, jók lesznek kitölteni azt a kevés szabadidõt.
Mondjuk gonodlom Te nem dolgozol, úgy könnyû. De én hülye terhelem magam ilyenekkel munka után és mellett <- szó szerint :D:D:D
10/10
zora 2011 jún. 21. - 11:00:13 10/10
(640/1241)
23?!?! Én a magam 11-ével azt hittem, ritkaságszámba megyek... :-)
8/10
yesname 2011 jún. 21. - 08:57:50 8/10
(639/1241)
Ez a szakítás után dolgozhatnak-e együtt dolog meg amúgy meddõ vita, hiszen csak egyet kell megoldani az íróknak: ne csúnyán szakítsanak azok akiket munkaügyileg együtt akarnak tartani. Ennyi, az írók döntenek róla. :D:D:D
8/10
yesname 2011 jún. 21. - 08:29:17 8/10 Előzmény zora
(638/1241)
Szerintem Bonesban sohasem volt úgy beállítva a munkaviszony lehetõsége, hogy együtt van-e X Y-al. Ott minden oldalról vizsgálva volt a téma (együtt vannak / nincsenek együtt, de vonzódnak egymáshoz / együtt voltak valaha és miként szûnt meg a kapcsolatuk stb.). Épp az a jó benne, hogy ezt is minden oldalról átjárják a sorozatban. A pszichiáter behozatala is jól mutatta ezt. Castleban ez könnyen átláthatóbb és egyszerû. De szerinem ez így jó.
Ugyanazt a szitut, ugyanazokat a szerepeket dolgozza fel mindegyik. Csak számomra a Castle a könnyedebb, egyszerûbb, a Bones a mélyebb, complexebb vonalat képviseli. Most már a Castle is kezd kicsit elmélyülni és nem csak a fõszereplõkre gondolok. A körítésre, az emberi interakciókra, viszonyokra, hátterükre. Ennek nem tudom mennyire örüljek, mert akkor tényleg két tök ugyanolyan sorozatot kapunk, csak más szereplõkkel és környezettel. Igaz, ha valami bejön valakinek, akkor abból nem baj, ha többféle is van. Csak idõ kevés. Én magam 23 sorozatot követek figyelemmel :D:D:D Beteg vagyok. :)
8/10
yesname 2011 jún. 21. - 08:05:03 8/10 Előzmény halaci
(637/1241)
Szolgálati utasítás? Na éppen hogy az lenne erõltetett, fõleg hogy pont arról esik szó többször, hogy az FBI nem engedné együtt dolgozni õket nagy ellentét esetén. Szóval tulajdonképpen egyik sorozatban sem lehetne együtt tartani a fõszereplõket. Szolgálati utasítás meg amúgy sem érne semmit. Ami nem megy, nem lehet erõltetni. (Illetve sorozatban mindent meg lehet oldani erõltetten, a nézõk "elhiszik", hogy lehetséges.)
halaci 2011 jún. 20. - 19:09:14
(636/1241)
Nem az a kérdés, hogy volt-e szó arról, hogy dolgozhatnak-e együtt hanem, hogy van-e olyan állandó, nem erõltetett dramaturgiai deus ex machina, amivel a legnagyobb ellentét megléte esetén is együtt tartható egy epizódban a két szereplõ. A Bones-ban van (szolgálati utasítás), a Castle-ban nincs. A bûnügyek pedig nagyjából három-négy évente körbejárnak, csak más körítésben a sorozatok között, engem a legkevésbé sem zavar, ha hasonló a bûntény, egyik sorozatban sem a tettes felderítése az érdekes.
10/10
zora 2011 jún. 20. - 19:03:08 10/10
(635/1241)
Ez, hogy megengedhetõ-e a közös munka miután összejöttek nagyon átlátszó kifogás volt, hiszen Sully-nál sem akadékoskodott senki, valamint Booth és Cam kapcsolatát is elnézték. A legjobban Bren fogalmazta meg a 100. részben.
Mikor Kate Demminggel járt, az sem volt baj. Ha Castle-vel járna, csupán fura lenne, hogy a barátja részt vesz a nyomozásban. (Ezért kellene õt rendõr-továbbképzésre küldeni... Ja, és ne felejtsük el Esplanie-t sem!) Jó, ezek a kifogások nagyon sántítanak, én egyik soriban sem értek velük egyet! Nem is tudom, létezik-e egyáltalán ilyen kapcsolat a valóságban?! Ha kölcsönösen szereti egymást két ember, vagy csak szeretnek együtt lenni... Á, ezt már mindkét sorinál kitárgyaltam és minél jobban belegondolok, annál nagyobb hülyeségnek tartom... Mármint a forgatókönyvírók koncepcióját.
A Túsztárgyalókban ott kezdõdött az elsõ rész, hogy a két kolléga eleve együtt van, és úgy folytatódott, hogy hogyan tudják ezt eltitkolni. Na, annak több értelme volt!
8/10
yesname 2011 jún. 20. - 18:12:29 8/10
(634/1241)
Zárójelben jegyzem meg, hog azért Bonesban már az elsõ évadban meg volt a mellékszereplõk alapos interakciója és megismertetése stb. Szóval igazából az, hogy még csak 3. évad, nem mentség. Nálam Castle a könnyed, egyszerû vonalat képviseli, míg az elõdje az összetettebb, kidolgozottabb karaktereket és kapcsolatokat.
A mûtudományosságán néha fogom a fejem egyébként, hogy azért ennyire lyukat beszélni nem kéne már a hasba :D (Többnyiree a számítógépes dolgokkal teszik ezt, a többit azért lehetségesnek tartom. Ami fura, mert programozó is vagyok, pont fordítva kéne :D:D:D)
8/10
yesname 2011 jún. 20. - 18:04:59 8/10
(633/1241)
Ez nagyon nem igaz. Jópárszor volt téma Bonesban, hogy megengedhetõ-e az együtt végzett munka számukra az FBi részérõl és arról is, hogy másik ügynököt keresnek Bones mellé...
A bûnügyeknél nem arról van szó, hogy miként jutnak a végére (pongyolaság-mûtudomány stb.), hanem magáról az ügyekrõl. Egyébként a támogató karakterekkel nem értünk egyet, Bones-ban minden karakter interakcióban van az össze többivel, kifejezetten egyediek és sok dolgot megtudunk érzéseikõl, magánéletükrõl, hátterükrõl.
Az tény, hogy itt még csak a 3. évadnál tartunk és fejlõdhet - és bizom benne fog is - a dolog.
Itt nagyjából hasonló gondolatokat fogalmaznak meg, mint ahogy magam is látom:
http://unitedmonkee.com/2010/05/03/tale-of-the-tape-bones-vs-castle/
halaci 2011 jún. 20. - 17:47:22
(632/1241)
yesname: a két szereplõ közti kapcsolat "érzékelhetõségénél" nem szabad azért elfelejteni azt az egyáltalán nem mellékes különbséget, hogy míg a Bones-ban (az összes hasonló szituációval [House, NCIS, stb.] megegyezõen) van egy munkahelyi kötelék is két fél között, a Castle-ban ez hiányzik. Ha Brennan holnap berág Booth-ra, de jön egy újabb eset, egyikõjük sem mondhatja, hogy te menj a francba, semmi dolgod itt (vagy mondhatja, de a fõnöke kötelezi rá, szóval a forgatókönyv írók szabadabban bánhatnak az érzelmekkel és konfliktusokkal. A Castle-ban akár melyik félnek lesz elege, dramaturgiailag nehezen lenne képben tartható, ezért is folyik ilyen tojástánc. (Vannak persze ennek vadhajtásai, mint a Countdown utáni epizód, ahol egyszerûen úgy csináltak, mint ha az elõzõ rész vége szinte meg sem történt volna - az nagyon csúnya volt.)
halaci 2011 jún. 20. - 17:38:32
(631/1241)
A Castle csak a 3. évadban ment el ebbe a - valóban faék egyszerûségû - "nem merem megmondani, mert jaj mi lesz" irányba, eredetileg a két karakterben legalább annyi lehetõség lett volna, mint a Bones-ban. Sajnos a készítõk elkezdték összemosni a karaktereket és szinte teljesen leépítették az összes, a párkapcsolaton és az õrsön kívüli vonalat, ez szerintem sem vált a sorozat javára. A mellékszereplõk szerintem a Castle-ban legalább olyan jók, a kidolgozottságukat pedig nehéz összehasonlítani, a Castle igazából csak 2,5 évadon van túl, a mellékszereplõkkel csak most kezdhettek el foglalkozni. A bûnügyek ízlés kérdése, a Castle pongyolaságát még mindig inkább nézem, mint azt a mûtudományos marhaságot, amit a Bones/CSI nyomozásként elõad.
8/10
yesname 2011 jún. 20. - 11:26:51 8/10
(630/1241)
Lehet félreérthetõ volt a megfogalmazásom. Elsõsorban nem arra gondoltam, hogy van-e szerelem a két pár tagjai közt, hanem a kapcsolatuk bonyolultságára, összetettségére. Bones és Booth elgondolkoddtatóbb, érdekesebb, és mint írtam pszichikailag complex.
Castle-ban ez számomra faék egyszerûségû, bár mindanozáltal szórakoztató. Kíváncsian várom mi lesz belõle. Egyébként érdekes lesz most a kettõt együtt nézni, hogy Bones-ban összejöttek.
10/10
zora 2011 jún. 20. - 11:13:04 10/10
(629/1241)
A Castle fõszereplõinek viszonya csupán az elsõ 2 évadra igaz. Hiszen a 2. végén Kate nem csupán lefeküdni akart Rick-kel. A 3.-ban pedig szerintem már nagyon is szerelmesek egymásba! Csak ezt elég bénán mutatják ki...
8/10
yesname 2011 jún. 20. - 09:51:20 8/10
(628/1241)
Egy apró megjegyzés a két sorozat fõszereplõinek viszonyával kapcsolatban, hogy érthetõ legyen miért is jobb a Bones:
Míg a Castle-ban tulajdonképpen csupán szexuális feszültség van köztük, addig a Bones-ban a kapcsolat érdekesebb, pszichikailag összetettebb, mélyrehatóbb.
8/10
yesname 2011 jún. 20. - 09:37:23 8/10
(627/1241)
Látom sokan Bones-hoz viszonyítják a sorozatot és jogosan. Nézem mindegyiket és a Castle is tetszik, azonban véleményem szerint "csupán" egy Bones koppintás. Jól sikerült, de annál gyengébb. Nem több az elõnye, mint hogy frissebb/újabb.
A fõszereplõk közti viszony sokkal jobban ki van dolgozva az elõdben és a szereplõk színészi játéka is jobb. A köztük lévõ kapcsolat akkor is érezhetõ, látható, ha nem beszélnek. Hasonló mondható el a mellékszereplõkrõl. Mind a fõkarakterek, mind a mellékkarakterek egyedibbek, szerethetõbbek. Az ügyek is jobban sikerültek az elõdben (jónéhány ügyet a Bonesból emeltek át a Castleba), nem beszélve egy-egy több részen átívelõ fõszálról (pl. a sírásó vagy a mesterlövész ügye). Nekem még a poénok is jobban tetszenek ott.
Persze ez is csak egy vélemény, de mint mondtam szerintem jól sikerült sorozat mindegyik, csupán a friss sorozat az elõd sikerének farvizén halad.
10/10
zora 2011 jún. 19. - 15:25:31 10/10
(626/1241)
De, mint hallottam, a puli, meg a pálinka a ti érdemetek! Köszi,hogy gondoltatok rá! Mi van Borival? Régen hallottam felõle.
10/10
memari 2011 jún. 19. - 13:28:40 10/10 Előzmény zora
(625/1241)
ne nekem köszönd, hanem a cikk szerzõjének, aki megszervezte, megvalósította és megírta. :)
Büszkék vagyunk rád, Laci! ;-)
10/10
zora 2011 jún. 18. - 20:36:44 10/10
(624/1241)
Ó, de jó, erre várok 2 hete! Köszi!
10/10
memari 2011 jún. 18. - 11:04:50 10/10
(623/1241)
S enyhítve a Castle hiányt, egy kis adag orvosság, bár az interjú Stanáról szól, de a Castle is benne van. Íme egy csodás MAGYAR Stana Katic-interjú Zlinbõl, melyet már Stana is tweetelt :)

http://www.sorozatjunkie.hu/2011/06/17/stana-katic-interju-irta-harsanyi-laszlo/
10/10
memari 2011 jún. 18. - 11:00:29 10/10 Előzmény zora
(622/1241)
a nyári Castle elvonási tüneteket kezelni kell vhogy, erre tudom ajánlani júl 11tõl a Rizzoli&Isle-t, semmi extra, de nagyon jó szórakozást ígér :)
Ezen kívül 30 Rock és The Good Wife nézésével kúrálom magam :)