Téma: Castle

10/10
vikipici 2012 dec. 11. - 06:35:29 10/10
(960/1240)
Sziasztok!Tök jópofa ez a mostani Castle reklám az Rtl-en:). Remélem hogy egy jó rész lesz a mai. Tényleg,már nem sok van hátra az évadból.Tudja valaki,h folytatják-e a 4.évaddal?Én csak a tv-ben szoktam nézni,úgyhogy remélem nem lesz helyette más sorozat.
mengyan 2012 dec. 08. - 21:11:50 Előzmény halaci
(959/1240)
Bocs, elírtam, azt akartam írni, hogy eredeti nyelven. Mint utólag kiderült, a kábelszolgáltatóm tolta el, eredeti hangot nyomtak az analóg adásba. Ha úgy tetszik, õk nyomtak el valamit a távkapcsolón. Ez legfeljebb pár tízezer embert érintett Békés megyében. Mellesleg nem volt olyan nagy elírás, mivel minden film utószinkronos.
halaci 2012 dec. 04. - 14:50:52
(958/1240)
Csak hogy bebizonyítsam, tudok jót is mondani (és persze azért, hogy életben tartsam a fórumot...): az 5x09 végre egy jó rész volt. Semmi extra, csak egy viszonylag normális heti ügy komoly logikai erõszak nélkül. Egy végre nem a "szeret-e eléggé" körül forgó C/B konfliktus (amit írd és mond 5 perc alatt értelmesen le is zártak!!!!). Hála az égnek elmaradt a szájba rágós analógia is, amivel a teljesen hülye nézõknek szokta AM elmagyarázni, hogy mit látnak. A végén ugyan Castle karakterét már megint feláldozták a teatralitás oltárán, de még ez sem tudta teljesen semmissé tenni a pozitív összbenyomást. Mindehhez még a Caskett rajongók is megkapták a maguk adagját.

Akkor most én bennem van a hiba, amikor azt reklamálom, hogy miért nem ezt a szintet hozzák máskor is? Mint a példa mutatja, nem olyan nagy ördöngösség.
10/10
csibe0813 2012 dec. 02. - 13:06:17 10/10 Előzmény halaci
(957/1240)
"Az elmúlt másfél évad alapján viszont a Castle egy érdektelen sorozattá vált, amit csak a színészek rajongótábora tart életben."


én nem így vettem észre.. akárhány fórumot olvastam, mindig volt valami ami izgalmas volt a rajongóknak.
10/10
csibe0813 2012 dec. 02. - 13:04:10 10/10 Előzmény halaci
(956/1240)
semmi baj azzal, hogy a részek többsége a nyomozással telik!
az nekem is bejön! ne hidd azt, hogy én csak a romantika kedvéért nézem. Nem csak azért!
:))
tény és való, hogy én jobban vonzódom a romantikus részekhez, mert azzal is látom, hogy a szereplõk milyenek egymással, s ahogy megláttam az ilyen pillanatokat, ahogy néztek,néznek egymásra megfogott! azért is helyezem elõtérbe a romantikát,de a nyomozás is izgalmas!
10/10
csibe0813 2012 dec. 02. - 13:00:52 10/10 Előzmény halaci
(955/1240)
aki neked írt erre véleményt "wrossi" neki igaza van..
valami okból már nem érdekel téged ez a sorozat.
én is ezt mondom..... de figyelj, minden ember más.
én maradok ennél. :))
10/10
csibe0813 2012 dec. 02. - 12:58:23 10/10 Előzmény halaci
(954/1240)
amióta nézem a Castle-t oda vagyok érte!!:))
én nem csalódtam benne soha.
10/10
csibe0813 2012 dec. 02. - 12:56:59 10/10
(953/1240)
jav*.: nem beképzelt, nincsenek sztárallûrjei
10/10
csibe0813 2012 dec. 02. - 12:56:02 10/10 Előzmény halaci
(952/1240)
mikor és hol?? :O de jó nekeed!!!!!!!! :)) te igazán szerencsés vagy..:)) én csak reménykedem benne, hogy majd nekem is összejön. annyira jó, tehetséges, ügyes színésznõ, valamint nõi szemmel kifejezetten elbûvölõ szépség, gyönyörû! nincsenek bajom a hormonjaimmal :DD de valóban gyönyörû.. én csak interjúkon látom a youtube oldalon hogy milyen.. nagyon jó.:))
reménykedem benne, hogy nekem is összejön, hogy jókat beszélgessek Stana-val.
Tök sokszor gondolok arra, hogy milyen igazából beszélgetni Stana-val, mert érdekes személyiség.
ja és nincs beképzelt, nincsenek sztár allûrjei, ha jól sejtem..:))
egy kis kép..
10/10
csibe0813 2012 dec. 02. - 12:49:08 10/10 Előzmény wrossi
(951/1240)
én iszonyatosan örülnék neki:))
ha nem is mondanék értelmes angol, amerikai mondatokat, de nagyjából szavakba mondanám, hogy milyen jó színésznõ.. mivel nem vagyok egy nagy angolos :( de keresném a szavakat,s magamhoz ölelném:DD
wrossi 2012 nov. 27. - 22:44:53
(950/1240)
Örülök,hogy nem vagy magányos senkinek sem kívánom.Stana miatt meg irigyellek,bár én nem hiszem,hogy sok értelmes szót bírnék kinyögni ha szemtõl-szemben találkoznánk.
offtopic
halaci 2012 nov. 27. - 22:10:21
(949/1240)
Sajnos (bár nekem inkább szerencsére) nem férek bele a sztereotípiáidba. Nem vagyok magányos, a Castle-t ráadásul rendszeresen a párommal együtt nézzük, szóval ez az úgy is tagadja dolog nem jön össze. Hogy én tartanám életben a fórumot? Alig 60 hozzászólásommal két év alatt a több mint ezerbõl? Hízelgõ, de nem túlzás egy kicsit?

A Castle-t egy dolog miatt kísérem jobban figyelemmel, mint a többi sorozatot: voltam olyan szerencsés, hogy régebben találkozhattam Stana Katic-kal és hosszabban beszélgethettem vele a pályájáról, a látásmódjáról és arról is, hogy hogy látja õ Beckett-et és a többi karaktert. Õ a valóságban még a filmbélinél is sokkal megragadóbb személyiség, ezért a sorozatot is más szemmel nézem, jobban zavarnak az igénytelen megoldások. A másik fórumozóra tett megjegyzésem ezzel együtt valóban helytelen volt, de bosszant, hogy egy eredetileg jobb sorsra érdemes (merem azt mondani, hogy a mûfajában igényes) darab mára egy-két percnyi "Caskett" jelenetre zsugorodott.
offtopic
wrossi 2012 nov. 27. - 20:41:09 Előzmény halaci
(948/1240)
Utána kellett néznem ki az a Csernus Imre,ebbõl gondolom kiderül,hogy nem nézek ilyen mûsorokat.Ettõl azonban még léteznek ilyen jellegû problémák amik meglétét általában tagadni szokták az érintettek.Távol álljon tõlem,hogy vájkáljak bárki magánéletében,de egy kicsit bántotta a fülemet amikor szegény lányt azzal illetted,hogy nincs magánélete és mások csókolózásával vigasztalódik,közben meg te tartasz életben egy fórumot aminek a tágyát már rég nem is szereted.
Tény,hogy egy ilyen fórum a magányos emberek gyûjtõhelye,ezért nem kell csodálkozni ha valaki(bárki) Kate és Rick által szeretné szépnek látni a világot.Ezt nem szokás mások orra alá dörgölni.Magányosnak lenni nem bûn,csak egy állapot ami jó esetben idõleges.

Ezt már offtopic-ban küldöm mert tényleg semmi köze nincs a sorozathoz.
halaci 2012 nov. 27. - 16:23:11
(947/1240)
Egy dologban vagyok "bûnös": mivel a Castle-t valóban nagyon szerettem, a csalódottságomnak hangot is adok, ellentétben más mûsorokkal, amelyeknél se pro se kontra nem foglalkoztat annyira a dolog, hogy másokkal megosszam. De ez is elmúlik, nem célom, hogy másokat megtérítsek.
halaci 2012 nov. 27. - 16:07:58
(946/1240)
Azt hiszem, túl sok Csernus Imrét nézel, semmilyen rejtély nincs mögötte.

Egyrészt nem utálom a sorozatot ma sem, legfeljebb csalódott vagyok. Nem rosszabb most sem, mint egy tucatdarab, de õszintén sajnálom, hogy nem maradt jobb, mert a lehetõség megvolt benne.

Másrészt nem rövid az idõ sem, az egész negyedik évadot egy erõltetett kínlódásnak éreztem. (Nézd meg a bejegyzéseimet). Már annak a végén is úgy gondoltam, hogy sem az évad végi részek karakterizálása, sem az a mód, ahogy feloldották a konfliktusokat nem szerencsés. Ezzel együtt reménykedtem, hogy ha maguk mögött hagyják a már láthatóan kifulladt problémákat (nem csak én mondom, hogy kifulladt, a készítõk is), akkor lehetõség lesz egyfajta restartra. Ez nem történt meg, sõt, az évad eddigi nyolc részében ugyan azokat próbálják meg újra felmelegíteni. Változatlanul nem akarok részletekbe menni a spoilerek miatt, de elég pontosan meg tudom indokolni, hogy melyik fordulatot miért tartom rossznak nem csak az adott epizód, hanem a további történetvitel miatt is.

Mostanra jutottam el odáig, hogy kár reménykednem. Nyilván lesznek még benne önmagukban is szórakoztató részek, a színészek sem lettek tehetségtelenek egyik hétrõl a másikra és - ha csak nem akarják még idén befejezni - a készítõknek is elõ kell majd húzni még valamit a tarsolyukból, ami akár jól is elsülhet. Az elmúlt másfél évad alapján viszont a Castle egy érdektelen sorozattá vált, amit csak a színészek rajongótábora tart életben. Más színészekkel ezek a részek eladhatatlanok lennének.
wrossi 2012 nov. 27. - 12:59:44 Előzmény halaci
(945/1240)
Te viszonylag rövid idõ alatt imádatból utálatba csaptál át.Az,hogy nagyon foglalkoztat ez a sorozat az látszik a hozzászólásaid számából,viszont az ok ami miatt betelni látszik a pohár nem hiszem,hogy a sorozat szinvonalának drasztikus csõkkenése.Valami más lehet a háttérben ami miatt ugyanaz a látvány már más érzelmeket vált ki belõled.Amihez viszont semmi közöm,ezért elõre is elnézést kérek,de ilyen pálfordulással csak ritkán találkozom.
halaci 2012 nov. 24. - 13:53:00
(944/1240)
Még egy dolog:
"te inkább a dráma, vagy a krimi rész felé hajlasz, amiben nincs semmi érzelem, romantika!"

Tudod, jól megírt karaktereknél és normális történetvezetésnél, ezek nem vagy-vagy dolgok. Azt, hogy egy drámában vagy krimiben nem lehet romantika, nem tudom, honnan szeded, de javaslom, próbálj ki néhány más sorozatot is, nagyon gyorsan fogsz rá ellenpéldát találni.
halaci 2012 nov. 24. - 13:42:08
(943/1240)
Tévedsz, nagyon értékelem a jól megírt romantikus sztorikat. Az viszont, hogy két ember megcsókolja egymást, az nem sztori. Sõt, önmagában nem is érdekel - van egy normális életem, nem tévében csókolózó emberekkel pótolom a valóságot. Azt viszont nem értem, miért gond, ha egy sorozatnál, ahol a részek 95%-a a nyomozással telik és jó esetben 5%-nyi idõt szánnak a "romantikára", miért gond, ha szeretném, ha az a 95% is nézhetõ lenne?

A Castle-nak régebben volt egy története. Nem egy dosztojevszkiji mélységû alkotás, de volt értelme annak a kérdésnek, hogy hogyan tovább. A sorozatjunkie-n jó két éven keresztül nagyon élõ, minden részt megtárgyaló élet folyt, volt, hogy kiakadt a blogmotor, mert egy évadban több mint 2500 komment jött. Most az utolsó rész után öt hozzászólás volt.

Azzal ahogy a 4. évadot végig vitték majd lezárták, az 5. évadban elõhozott kérdések a döglött ló rugdosása kategóriába kerültek. (Elnézést, azok kedvéért, akik nem látták még a részeket, nem megyek bele a részletekbe.) Mindegyik olyan, ami ha nem akadályozta meg a 4. évad végén hozott döntést, akkor nevetséges most felmelegíteni. Arról nem is beszélve, hogy az írók - mint a példád mutatja, nem alaptalanul - abban bíznak, hogy a nézõkben nem tudatosul, az évad eleje és a mostani események között a sorozatban nem két, hanem hat hónap telt el.

Az, hogy a fórumokon mit írnak, az már elnézést, de semmit sem jelent. A legtöbb fórumról a hívõk nagyon rövid idõ alatt kiutálnak bárkit, akinek a véleménye nem az elragadtatáson alapul. A másik, hogy a minõsíthetetlen 4. évad után már maga az a tény, hogy legalább egymásnak örülnek, nézhetõbbé teszi a részeket. Ez nem azonos azzal, hogy a sorozat jó lett - csak már nem rohan teljes gõzzel a vesztébe.
10/10
csibe0813 2012 nov. 24. - 11:38:29 10/10 Előzmény halaci
(942/1240)
Érdekes, hogy mindenhol mást olvasok, vagyis ilyen fajta kritikákat nagyon nem. minden (vagyis inkább sokan) azt mondják, hogy amiket néztek az 5. évadból az nagyon jó és izgalmas is! valószínû te azért gondolod így, mert te inkább a dráma, vagy a krimi rész felé hajlasz, amiben nincs semmi érzelem, romantika!
Én kifejezetten hiányolom, s már alig várom, hogy lássam az 5.évadot. ja bocsi, valamelyik nap néztem meg, s marha jó! :DD
szóval, nekem bejön, izgalmas!érdemes nézni! :))
halaci 2012 nov. 21. - 14:05:45 Előzmény csibe0813
(941/1240)
Azt nem tudom, te hol tartasz, de nagyjából az RTL-en most adott résztõl kezdve szerintem is másfél éve folyamatos lejtmenet van, egy-egy résznyi átmeneti fellángolással. Nekem a mostani (5x08) rész volt az utolsó csepp, valóban fantáziátlanná és unalmassá vált. Akár mennyire is szeretem Stana Katic-ot, azt a részenkénti két, jó esetben talán három jelenetet, amit miatta érdemes megnézni egy fél nappal késõbb ötven verzióban megtalálom a jutúbon vagy tumblr-en. 60 másodpercért nem éri meg végig unatkozni egy órát. Biztosan lesz még benne jó rész is, de ez a sorozat már nagyon távol van attól, milyennek indult és fõleg attól, ami lehetett volna.