Téma: Castle

10/10
zora 2013 jan. 16. - 18:02:39 10/10
(1000/1240)
Minden egyes szavaddal egyetértek!

Pl úgy 2-3 éve láttam egy Rex felügyelõt, abban a nyomozó beépült a hajléktalanok közé. Hát a hajléktalanoknál azok a csálé fogak, gyászoló körmök, annyi pluszt adtak hozzá a hangulathoz!

Pár éve valamelyik nyomozós sorozatban - amerikai - meg az tûnt fel, hogy egy drogos nõnek szintén tökéletes a fogsora és borotvált a hónalja! Melyik drogos foglalkozik ezzel két belövés között? Oké, ne mutogassanak szõrt, de akkor adjanak rá hosszúujjút, hogy még csak ne is gondolkozzak rajta!
halaci 2013 jan. 16. - 17:10:56
(999/1240)
Valaki már panaszkodott hasonlóra, hogy a kábelszolgáltatója rossz hangot adott ki az adásba. Hívd fel a szolgáltatód és kérdezd meg. Nálunk (Bp, UPC kábel) volt magyar hang.
annácska87 2013 jan. 16. - 15:59:12
(998/1240)
a tegnapi rész miért nem volt szinkronizálva? volt ezzel kapcsolatban az rtl részérõl bármi észrevétel?
halaci 2013 jan. 16. - 10:31:27
(997/1240)
A cipõsarok régi vita. Stana tényleg szinte mindig magassarkúban jár és tényleg tud benne futni. Ezzel együtt az elsõ részekben még (számomra is hihetõ) 6-8 centis, vastag sarkú csizmái, cipõi voltak. (Ezt hívják francia saroknak?)

A 3. évad elején viszont már jó 10 centis tûsarkúban lejtett végig az elsõ jelenetben - nekem nonszensz, fõleg a szellõzõrácsokkal dúsan megszórt new yorki flaszteren. Ehhez mégis ragaszkodnak a készítõk, én már nem foglalkozom vele. Ha nagyon elõtérbe tolják, akkor bosszant, mert kizökkent a hangulatból, egyébként beletörõdtem.
Petrapetrus 2013 jan. 16. - 08:18:32
(996/1240)
A tegnapi RTL-es részben voltak dolgok, amik kifejezetten tetszettek. Végre lehetett látni nem tökéletes pillanatokat is a sorozatban. Úgy értem, hogy Kate végre nem csak bombanõként volt felvonultatva, hanem úgymond hétköznapi módon is. Örültem, hogy össze volt kötve a haja vagy éppen kontyba felkötve... Nem tudom, nekem totálisan életszerûtlen, hogy egy nõci a hosszú loboncát mindig kibontva hordja. Senki ne mondja már nekem, hogy a rosszfiúk üldözése közben nem utálja, ha az arcába kapja a saját sörényét... :) És az összekötött hajjal (illetve konttyal) már nem is volt úgymond tökéletes a külseje, hanem tényleg úgy nézett ki, mint egy hétköznapi ember. Én ezt hiányolom egyébként a mai produkciók többségébõl. Hogy mindenkinek mindig minden hajszála tökéletes. Sminkben fekszik és sminkben kel... Stb. És azt sem tartom szükségesnek, hogy mindenkinek hófehér, csillogó fogsora legyen. Legyenek (adottságaihoz képest) ápolt fogai, de hogy belevilágítson a vakító fehérség a kamerába, hát... Engem zavar. Briteknél ilyen nincs, ott mindenki a saját fogazatával virít. De az legalább olyan hiteles, emberi, hétköznapi, esendõ. De ez a fullluxus és tökéletesség igen csak idegesítõ számomra...
Engem az is zavarni szokott egyébként, hogy Beckett magassarkúban szaladgál a bûnözõk után. Mintha 1-2 kivétel lett volna, de általánosságban az rémlik, hogy nagyon nem ez a jellemzõ.
halaci 2013 jan. 14. - 21:31:19
(995/1240)
Nem is igaz, a színészeket is mindig dicsérik! :)

Az összképrõl (mind az egyes részekrõl, mind a sorozat irányáról) nagyon sok a kritika, de a jó részletek poénok még így is megkapják az elismerést. És pont most "bújt elõ" két olyan olvasó is, akik eddig nem kommenteltek, de nekik tetszik - nem ették meg õket. Egy dolog biztos: nem nagyon emlékszem olyan alkalomra, amikor bármilyen kritika mellett ne lett volna ott az indoklás is. Trollkodó fikázásra pedig végképp nem.
10/10
zora 2013 jan. 14. - 20:34:53 10/10
(994/1240)
"Sokan arra is képtelenek, hogy a 2-3 szavas, esetleg 1-2 mondatos kommentárt meghaladják. "

Nem akarom védeni a sorozatjunkie gárdáját, de ott átlagban fél képernyõsek a hozzászólások. Az utóbbi idõben az egyetlen pozitív hozzászólás ott Stana külalakjáról volt... (amivel egyetértek)
halaci 2013 jan. 14. - 19:58:01
(993/1240)
A sorozatot eleve LA-ben forgatják, csak a pilot (1x01) egyes részei készültek NY-ban. Tehát nem mentek sehova, csak végre nem kellett télikabátot vegyenek a +20 fokban. :)
10/10
vikipici 2013 jan. 14. - 19:02:44 10/10
(992/1240)
Petrapetrus: Szerintem mindenki arról ír és olyan mennyiségben,amennyit akar. A lényeg, hogy a Castle-lel kapcsolatos legyen a mondanivalója.

Az egyik oldalon néztem, hogy 2013 elsõ epizódját 8,6 millióan nézték az USA-ban, ami szerintem elég nagy visszaesés,mert elõtte 10 millió körül volt a nézettség. De lehet, hogy csak egy kivételes alkalom volt.

Kíváncsian várom a holnapi részt,én szeretem,ha nem a megszokott helyszíneken láthatók a szereplõk:). Bár New York se semmi, most Los Angelesbe repülnek,jó nekik:D. De gondolom sok jelenetet green box technikával csinálnak vagy nem?
halaci 2013 jan. 14. - 13:59:50
(991/1240)
"Persze néha kell a lejtõ, hogy a nézettség nehogy leessen"

Ezeket a kudarcot igazoló PR szövegeket nem kellene ész nélkül átvenni és alapigazságként hangoztatni. Van egy szexi nyomozó, anya nélkül, sérült múlttal, aki gyilkosokat kerget. Van egy milliomos jópasi, aki bármit megengedhetne magának anyagilag, mellesleg író, a fél város a haverja vagy ismerõse, plusz van egy lánya és egy vele élõ anyja.

Aki azt meri mondani, hogy ha ezek ketten összekerülnek ott SEMMI MÁS, a nézõket érdeklõ dolgot nem lehet kitalálni, csak a kapcsolati lejtõt, az ne akarjon forgatókönyvet írni. Attól, hogy Hollywoodban is leszerzõdtetnek fantáziátlan hülyéket ilyen munkára (és ezért a legtöbb esetben valóban semmi mást nem találnak ki), még nem jelenti azt, hogy ez axióma.

Hozzá teszem, hogy négy év tökölés után éppen attól fog leesni a nézettség, ha a nézõk azt hiszik, újra ezt a kártyát akarják majd kijátszani. Ne legyen igazam, de szerintem már a ma esti rész számain is látszani fog.
halaci 2013 jan. 14. - 11:49:57
(990/1240)
Akkor passz, többet nem tudok segíteni. :(

Nem akarom védeni a Magyar Postát, de a korábbi nagyon rossz híre mára jó részt alaptalan. Nekem az elmúlt három-négy évben semmilyen rendelésem nem tûnt el, még azok sem, amelyeket nem ajánlva adtak fel. Biztosan van, aki ellenpéldát mondana, nekem jó a tapasztalatom.
Petrapetrus 2013 jan. 14. - 11:13:19
(989/1240)
Neten - külföldrõl - nem szeretek rendelni. Inkább személyesen szoktam befáradni a külföldi üzletbe és ott megnézem, ha ott vagyok. Így volt ez tavaly õsszel is. Én ebben az üzletben szoktam kint vásárolni: http://hmv.co.uk (vagy használtlemezesnél, de ott még sosem láttam Castle-t).
halaci 2013 jan. 14. - 11:01:46
(988/1240)
Régen nézhetted, ma már az elsõ három évad együtt kapható ennyiért. A Play-rõl még nem rendeltem, nem tudom, mennyi náluk a szállítás, de olyan 10-15 font körül szokott lenni Magyarországra más cégtõl. Ráadásul ez R2 DVD, amihez nem kell firmware hack a magyar készülékeken.

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/32179907/-/Product.html

http://www.amazon.co.uk/Castle-Season-1-3-DVD/dp/B0087YZ1GE
Petrapetrus 2013 jan. 14. - 10:35:53 Előzmény halaci
(987/1240)
Köszi. :)

Mondjuk én elég nehézkesen mozdulok el a jól bevált fórumokról, egy-kettõt mindig látogatok, de máshová nem nagyon megyek. De most, hogy mondtad, hogy ott azon a bizonyos másik fórumon se nagyon más a helyzet, hát... Jobb is, ha oda sem megyek. :D
Fárasztó mindig olvasni, hogy decuki, deszép, deédes, dearanyos, dehelyes és ezek egyéb és cifrább alakjait minden mennyiségben... :) Szomorú, hogy tényleg a legtöbb nézõnek erre szûkül le az egész. Ennyit lát az egészbõl. Vagy ha esetleg mégsem, nem képes rá, hogy érdemi véleményt is nyilvánítson róla. Sokan arra is képtelenek, hogy a 2-3 szavas, esetleg 1-2 mondatos kommentárt meghaladják. Pedig ha már felmerül egy érdemi vélemény és/vagy érdekes a gondolat csapásiránya, akkor - szerintem - az az ideális, ha az ember elgondolkozik (mivel elvileg nézi az adott mûsort, így van tehát alapja, amin elgondolkozzék) adott témán és kifejti a véleményét viszonylag több bõvített mondat segítségével. Tulajdonképpen a választékosságot és szellemi tartalmat hiányolom én a felületesség és külcsín rovására, ha nagyon röviden le akarom szûkíteni a problémámat.

Nem tudom, ki mennyire informált de felteszem a kérdést, hátha valaki okosabb nálam: tervezik kiadni nálunk a sorozatot DVD-n esetleg? Külföldön már nézegettem, de olyan brutálisan drága volt csak a legelsõ évad, hogy úgy döntöttem, kihagyom a vételt. Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem sok a 12.250 magyar forintnak megfelelõ fontért. Pedig Londonban gyakran vannak akciók de Castle-t még sosem láttam leárazva. (pedig néhány évvel az aktuális évet követõen harmadolni szokták az árát)
halaci 2013 jan. 14. - 10:13:06
(986/1240)
Úgy néz ki, valaki mégis ránézett a naptárra az RTL-nél: csak februárban kezdõdik a Mentalista, januárban még befejezik a Castle harmadik évadot.
halaci 2013 jan. 13. - 19:37:45 Előzmény Petrapetrus
(985/1240)
A sorozatjunkie-n van egy elég aktív kibeszélõ fórum, garantáltan "nyálcsorgatás" mentes. :) (Na jó, nagyrészt az, LOL.) Viszont az az ötödik évaddal foglalkozik, aki a magyaron nézi, annak spoiler-cunami.

Más, rendszeresen frissülõ, "megbeszélõs" fórumról nem tudok, a magyar Castle oldalon is leginkább torrent kérések és "imádom" kommentek vannak.

http://www.sorozatjunkie.hu/2012/09/26/castle-kezdett-az-5-evad-irta-neoprimitiv/
10/10
csibe0813 2013 jan. 13. - 09:31:56 10/10 Előzmény zora
(984/1240)
pontosan! :))

ezek szerint nem csak nekem "szúrt szemet" :))
10/10
zora 2013 jan. 12. - 17:01:44 10/10 Előzmény Petrapetrus
(983/1240)
Neked mi számít érdemi kommentnek?
10/10
csibe0813 2013 jan. 12. - 00:03:21 10/10 Előzmény Petrapetrus
(982/1240)
különben nekem is bejön a páros.kedvenceim :))
10/10
csibe0813 2013 jan. 12. - 00:02:10 10/10 Előzmény Petrapetrus
(981/1240)
"Van esély arra, hogy nyálcsorgatás helyett visszatérjünk a "tényekhez"? Már egy jó ideje járok ide olvasgatni, de egy ideje eltûntek az érdemi kommentek..."

már ne haragudj, de téged miért zavar, ha másképpen is írunk a sorozatról?.....

szerintem mi itt emberek azért vagyunk, hogy ezt megtegyük. akármilyen formában is.......
ha pedig nem tetszenek a más fajta hozzászólások ez van...:))