Téma: Castle

Zsul 2012 nov. 21. - 05:05:56
(940/1240)
Sajnos neten csak a 03x14-ig tudom megnézni a Castle-t. A 15. részt nem láttam. Az RTL Klubbon az elsõ rész, amit megnéztem - ha nem számítjuk h egyszer vendégségben voltam, s ott ment a háttérben valamelyik második szériás(?) rész - az pont most kedden volt, a 03x16. Borzalmas a két reklámblokk benne.:) Hozzászoktam a netes ritmushoz..:)
Visszatérve a szinkronra: Engem nem zavar a hangsúlyozás. Továbbá kifejezetten élvezem, hogy milyen hangokat választanak magyarul, milyen a hangulata. Nálam nem "vesznek össze" a hangfelvételek. Nincs olyan, hogy vagy csak ez, vagy csak az. Hangulatra az angol se rossz, de kényelmesebb és élvezetesebb édes magyar anyanyelvemen nézni.:)
10/10
csibe0813 2012 nov. 20. - 22:42:27 10/10 Előzmény batagy
(939/1240)
ez így van!!:)) nõi szemmel is fantasztikusan néz ki! :))

ezek a képen pl gyönyörû
10/10
csibe0813 2012 nov. 20. - 22:39:40 10/10
(938/1240)
te nem a castle sorozatról beszélsz, mert az nagyon jó, s nem unalmas..
halaci 2012 nov. 20. - 21:09:38
(937/1240)
4x07, Cops & Robbers, 4x16 Linchpin (a hullaházban). Több tényleg nem volt. Valóban semmit nem tudnak kezdeni a mellékszereplõkkel, azon kívül, hogy idõnként "finom" párhuzamként felvezetik az adott epizód Nagy Problémáját.
10/10
kitti8916 2012 nov. 20. - 15:48:18 10/10 Előzmény wrossi
(936/1240)
Alexis és Beckett...hát nem emlékszem, hogy õk ketten valaha is váltottak volna egymással akár két szót is. (kivéve, amikor a második évadban felrobbant Beckett lakása, és Castle-nél szált meg. Ott volt egy jelenet, amikor B és A beszélgetnek, de azt is kivágták. Ja, és lesz még 2-3 mondat a 5x05 - Probable Cause-ban.) És ez a jövõben sem fog változni. Nagyon elhanyagolják a készítõk a mellékszereplõket.
U.i: Ha én tévednék, szóljatok nyugodtan. :)
wrossi 2012 nov. 19. - 18:21:19
(935/1240)
Izgalmas részek jönnek.

Egészen meglepõdtem,hogy a lottós részben Beckett milyen közvetlen volt Castle anyjával.Nem emlékszem,hogy õk ketten valaha is barátkoztak volna,inkább csak Rick-en keresztül érintkeztek,most mégis barátnõkként viselkedtek.Na nem mintha bánnám - Martha sosem titkolta,hogy jó véleménnyel van Kate-rõl - sõt Alexis és Beckett kapcsolatát is hiányolom,már jó régen nem is találkoztak egymással.
halaci 2012 nov. 18. - 08:19:34 Előzmény mengyan
(934/1240)
Mi az, hogy "eredeti szinkronnal"? Csak egy szinkron készült hozzá. Az RTL digitális adásban adja eredeti nyelven is (végre!), ha angolul beszélnek, akkor a távkapcsolón elnyomtál egy gombot.
batagy 2012 nov. 13. - 22:49:38
(933/1240)
Beckett egyre csinosabb, minden részben!
Azok a szemek!
mengyan 2012 nov. 13. - 21:57:07
(932/1240)
Másnak is eredeti szinkronnal megy a retekklubbon, vagy csak az én kábelszolgáltatóm qrt el vmit? Földi analóg sugárzásban magyarul megy.
10/10
kitti8916 2012 nov. 13. - 11:30:43 10/10 Előzmény Zsul
(931/1240)
Alapvetõen nekem sincs bajom a magyar szinkronnal, de azt már megtanultam, hogy ha eredetiben nézek egy filmet, vagy sorozatot, akkor azt már nem szabad szinkronosan megnézni(és fordítva). Egyébként az átszinkronizált filmeket én sem szeretem. Számomra ront az élvezeti értékébõl, ha újra van szinkronizálva. (Pl: Halálos fegyver, Vissza a jövõbe, vagy a Farkasokkal táncoló)
halaci 2012 nov. 12. - 18:36:16
(930/1240)
Nem csak az a baj, hogy más a hangszíne. Sokkal inkább, hogy se õ, sem a Castle-t szinkronizáló színész (bocsánat, nem jegyeztem meg a nevét) nem tud a hangjával bánni, teljesen rosszul (fölöslegesen nyomatékosítva) hangsúlyoznak egy csomó esetben. Felmondják a szöveget, nem eljátsszák.
10/10
kitti8916 2012 nov. 12. - 18:04:34 10/10
(929/1240)
Ha szinkronosan nézem(ami már egyre ritkább), akkor nekem konkrétan feláll a szõr a hátamon amikor Beckett felemeli a hangját. Nem Kisfalvi Krisztinát akarom ezzel minõsíteni, csak nekem annyira elüt az eredetitõl, hogy már szinte zavaró.
halaci 2012 nov. 12. - 09:52:27 Előzmény Zsul
(928/1240)
Mind az "érdekesen", mind a "marconán" baromság, rossz fordítás. Az eredeti "ruggedly handsome"-ot a karakter és a szituáció ismeretében legfeljebb "vagányul jóképû"-re lehetett volna fordítani. Esetleg "csibészesen"-re, de az szótagra hosszabb.
Zsul 2012 nov. 11. - 05:20:37
(927/1240)
Érdekes, hogy az 1x06-os részben van egy jeleent, amit belevettek az intro-ba. Ebben a filmben azt mondja Castle - persze magyarul:
"Érdekesen jóképû fickó vagyok, nem?"
De az intrókban "Marconán jóképû vagyok, nem?" szerepel.
A 3x01-ben az egyik nyomozó rábámul egy papír-Castle figurára, amelyet egy könyvesbolt kirakatában állítottak ki, majd azt mondja: "Tényleg marconán jóképû!"
Ezzel utal az intrókban lévõ mondatra. Nyilván Kate mondhatta el neki...
Fura, hogy a szinkronban miért nem figyeltek erre oda.
(Egyébként itt más véleményekkel ellentétben, én még mindig nagyon szeretem a magyar szinkront. Nem olyan sötét a helyzet. Csak kár, hogy sok az át-újra szinkronizált régebbi film... s ahányszor újraszinkronizálják annyiszor rosszabb... (lásd Star Wars IV, V, VI)
9/10
Fenrirson 2012 nov. 09. - 13:50:25 9/10 Előzmény MegaKolibri
(926/1240)
Ez igaz,kevés az ilyen krimisorozat,talán ez a Dr Csontról mondható el,bár ott nem is tudom,a horror és a szórakoztatás üti egymást.A Castle egyébként nem rossz,szoktam nézni.
9/10
MegaKolibri 2012 nov. 06. - 14:21:51 9/10
(925/1240)
Nem rossz.Inkább szórakoztatónak mondható,mint ijesztõnek(mint azt a krimitõl megszoktuk).
halaci 2012 nov. 04. - 09:20:45 Előzmény wrossi
(924/1240)
Az 50 fölöttiek persze ott is inkább ülnek a tévé elé, kevésbé mozdulnak ki este, ez természetes.

Ettõl függetlenül a legközelebbi ellenpélda a Castle-lel azonos idõpontban futó Revolution. Egy rating pont kb. 1,3 millió 18-49 közti nézõt jelent abszolút értékben. Most hétfõn a Revolution 7,9 millió nézõjébõl 3,9 millió volt 18-49 között (49%), a Castle 10,8 milliójából 2,8 (26%). Olyan durva dolgokról már ne is beszéljünk, mint pl. a Walking Dead 5,7-es demó nézettsége két hete, egy kábeles, fizetõs(!) csatornán, amivel leverte az összes országos sorozatot.

Ráadásul a Castle fõ gondja még egyszer mondom, a relatív közönség vesztés. A tavalyi évad elején még 32-35% volt ez az arány és a már több éve futó sorozatoknál ez nem szokott változni, hiszen már kialakult a táboruk, tudják, mit várnak. Csak akkor szokott megborulni, ha pl. kiírnak egy korábbi állandó szereplõt, vagy jön egy teljesen új karakter.

Nem igaz az, hogy ez a korosztály már nem néz tévét. Sokkal inkább az az ok, hogy más jellegû tartalmat vár. (A Walking Dead sem a vér miatt sikeres, a zombis filmeknek évek alatt nem volt összesen annyi nézõjük, mint ahányan ezt egyetlen este megnézték.) A Castle akkor kezdte komolyan elveszíteni a fiatalabb nézõket, amikor a 4. évadban teljesen leálltak az összefüggõ történettel. Maga a sorozat készítõje is elismerte, hogy az évad elsõ felében eljutottak oda, ahol már tovább kellett volna lépni, de õ a végére tartogatta a Nagy Fejleményt. Ezért egy fél évad átlátszó idõhúzással telt és ezt sokan megunták. Most, ha a szórakoztató oldalát jól csinálják, akkor szerintem van esély új nézõket szerezni, mert ez a könnyed hangvételû, de mégsem sitcom sorozat hiányzik a palettáról, olyanok is elkezdhetik nézni, akiket a sztori hiánya nem zavar. (Ahogy egy sitcom-ban sem a sztori a fontos.)
wrossi 2012 nov. 03. - 18:56:04
(923/1240)
Gondolom a férfi nézõk zöme sportot néz az esti órákban.
Azért érdekes ez az adat amit leírtál,mert az derül ki belõle,hogy már a kezdetektõl az ötven fölötti korosztályt vozotta a sorozat,holott a célközönség a 20-50 közötti tartomány lenne.Nem vagyok tisztában az amerikai emberek szokásaival,de feltételezem,hogy vannak olyan hasonló mûfajú sorozatok amelyek fiatalabb nézõk érdeklõdésére tarthatnak számot.
halaci 2012 nov. 03. - 16:09:58
(922/1240)
Bocsánat, a nézettségi megoszlásnál emlékezetbõl írtam, kevertem két adatot: a nézõk több mint 50%-a 60 év fölötti és az összes nézõ 68%-a nõ. A közönség medián életkora egy évad alatt több mint három évvel nõtt meg, holott a normális egy év lenne.
halaci 2012 nov. 02. - 23:44:44
(921/1240)
1.) Persze, igyekeznek a potenciális célcsoport igényeire szabni a sorozatot, de ebben elég rossz munkát végeznek. A Castle ugyanis úgy vesztette el a reklámozóknak fontos 18-49-es nézõinek a harmadát egy évad alatt, hogy közben a teljes nézettsége nem változott. Csak azért nincs bajban, mert a nézettség általában, minden csatornán és minden sávban csökken - csak a többi mûsornál nagyjából azonos arányban a teljes és a demó korcsoportban. Vagyis a Castle nem az általános trend miatt veszít, hanem a saját hibájából a közönsége eltolódik a kamaszok és fõleg a nyugdíjasok felé. Jelenleg a nézõinek 55%-a a 60 év fölötti nõ.

2.) Közkeletû és a hülye újságírók által is lelkesen terjesztett tévhit, hogy egy sorozatban, ha összekerülnek a fõszereplõk, akkor onnan már nem érdekes a sorsuk. A tipikus esete annak, amikor a tünetet hiszik a betegség okának. A sorozatok nagy részében minden érdemi konfliktust ellõnek MIELÕTT összeeresztik a párt, ezért válik utána érdektelenné a történetük. Magát a eseményt olyan minden fölött álló célként állítják be, ami után már egyszerûen érdektelenné és súlytalanná válnak a még megmaradó problémák. Éppen ezért tévedés az is, hogy ennek lenne valami ideális ideje, valahány évad.

A számomra a jelenlegi állapotában a Castle is ebben szenved. A 4. évad végén Beckett mindent hajlandó volt feladni Castle-ért, Castle pedig már régen mindenrõl lemondott érte. Innen kezdve az összes idei, féltékenységre építõ konfliktus próbálkozás egyszerûen kínos vagy komolytalan, inkább árt a karaktereknek. Ezért kellenének a harmadik személyhez kötõdõ dolgok, pl. Alexis kapcsán, ahol nem az a kérdés, hogy egymás iránt mit éreznek, hanem az, hogy ellentétes álláspontokat hogyan tudnak összebékíteni. Abban ugyanis igazuk van a profiknak, hogy a permanens boldogság gyorsan unalmassá válik a képernyõn.