Téma: Coco Chanel

10/10
zzoe 2009 jún. 26. - 10:02:29 10/10
(11/71)
Nagyon tetszett a film, különösen a hangulata és a csodálatos felvételek fogtak meg....ezt a fantasztikusan erõs, saját utat járó, semmilyen "sorba" be nem álló személyiséget számomra nagyon hitelesen alakította Tautou. Voltak tökéletes pillanatok, mozdulatok...nem véletlen, hogy az ominózus kosztümében lépcsõn ülõ Chanel képével hírdetik jórészt a filmet...a divatszakmában is mérföldkõnek, ikonnak /pl.:varrónõnél nem kell külön magyaráznunk a szoknya hosszát, elég ha azt mondjuk "chanelhossz"/számító nõ emberileg is különleges volt és ezt nagyszerûen tükrözte a film.
Reni80 2009 jún. 25. - 17:24:20 Előzmény monteverest
(10/71)
Én nem értek egyet azokkal, akiknek nem tetszett a film. Igaz, hogy lassú volt és kicsit vontatott, viszont szerintem éppen így volt jó. Kellemes hangulatú a film. Egyébként pedig a párom is velem volt, és neki is tetszett nagyon. Kifejezetten örültünk neki, hogy nem a divatházról és divatbemutatókról, hanem Gabrielle Chanel-rõl mint emberrõl szólt a film.
Inkább egy történelmi jellegû életrajzként és 20. század eleji franciaországi korrajzként érdemes felfogni a filmet. Azoknak ajánlom, akik szeretik az ilyen típusú filmeket! Akik csillogó fashion show-kra számítanak, azok csalódni fognak!
6/10
monteverest 2009 jún. 25. - 14:14:28 6/10
(9/71)
Én is többet vártam a filmtõl, de úgy tûnik a rendezõk számára Chanel szerelmi élete izgalmasabb volt, mint a munkássága.
A film unalmas volt és vontatott - egyedül a korabeli jelmez és a francia nyelv tanulás miatt érte meg megnézni.
9/10
reem 2009 jún. 25. - 10:14:25 9/10
(8/71)
Nah, asszem az ország majd' fele azért sem divatérzékeny, mert egy ilyen filmnél a nõk nagy része gondolja úgy, hogy ez nõi film.
Én pasi vagyok, várom, hogy megnézhessem. Bocs.
Jah, és nem vagyok homokos.
Egyébként, érdeklõdve várom a többi nõi hozzászólást, hátha csak az elõttem szólókba botlottam bele ellentétes hozzáállással.
adeline.v.s. 2009 jún. 24. - 15:17:59
(7/71)
azért még kíváncsi vagyok :D
alanis 2009 jún. 24. - 10:05:30
(6/71)
Csatlakozom az elõttem szólokhoz. Sajnos nagyon lassú volt, vontatott. A lényeg vhogy nekem is hiányzott. Csak azt láttuk, hogy kalapokkal foglalkozik, néha magának kanyarított vmi ruhát. Aztán egyik pillanatról a másikra szalonja volt. Ami tényleg a tervezésról szólt volna, pár mp volt a végefelé, mikor az anyagokat próbálgatta.

Összességében csalódás volt. Többet vártam. És nagyon unalmas volt. Alig vártam hogy vége legyen.

Viszont az alkotók védelmében egy röpke beszúrás. A film címe Coco avant/before Chanel. Tehát csak az utat akarták bemutatni, ahogyan a kis Gabrielle-bõl A Coco Chanel vált. Csak sajnos nem sikerült vmi jól. :(
2/10
Bodza1022 2009 jún. 24. - 09:23:18 2/10
(5/71)
Én nagyot csalódtam ebben a filmben! Lányok a pasitokat ne vigyétek el rá, mert az enyém elaludt a filmen a vállamon.
Vártam volna évszámokat, hogy mi mikor történik, vártam a divatbemutatók forgatagát, nyüzsgését. Nem gondoltam volna, hogy az elsõ divatbemutatójával ér véget a film!
Unalmas, vontatott, mást vártam. Legalább egy képet berakhattak volna róla a végén, hogy valójában hogy nézett ki.
kowalsky 2009 jún. 22. - 18:02:02
(4/71)
hát azért nem olyan nagyon hú meg ha... kicsit unalmas -- néztem hogy a nõknek csak 4 pasit sikerült belasszózni a moziba,én is a barátnõmmel mentem,nem véletlen,nõi film -
nem igazán jól szerkesztett és nem tudom hogy az édes audrey nem hiteles vagy a forg.könyv - mindkettõben akad hiba, utóbbiban több. nem jön át coco lényege, hogy mit forradalmasított pontosan és hogyan -az kevés hogy tudjuk- még az is inkább csak verbálisan hangzik el többször,hogy helyén az esze és szókimondó.. szakmailag hiányos,és oly hosszú,hogy már behánysz a tényleg szépséges képektõl is.. gyakorlatilag belematat a szeretõkbe,de az üzleti siker és hogy az hogyan lett,annak a lépcsõi teljességgel hiányoznak.az uccsó öt percbe sûritik.. nõi film,na.. egyszer nézhetõ,utána dobható (mint a legtöbb pasi:--)
famous for 2009 jún. 21. - 12:24:55 Előzmény gerilla
(3/71)
húú de kiváncsi vagyok!!!
10/10
gerilla 2009 jún. 20. - 22:40:06 10/10 Előzmény JunkieLeia
(2/71)
Tényleg jó :)
JunkieLeia 2009 jún. 01. - 19:23:24
(1/71)
Húú..., ez biztos nagyon jó film lesz!!