Téma: Coming out

1/10
Swing Wing 2013 dec. 22. - 23:33:53 1/10 Előzmény csnpanni
(53/153)
De. Mióta romantikus, amikor a heregolyók koccannak?
10/10
ludmilla-kamilla 2013 dec. 22. - 10:03:40 10/10
(52/153)
nagyon jo kis film, stílusos, szuper kikapcsolódás volt!
offtopic
-csengõzoli-- 2013 dec. 22. - 00:06:47
(51/153)
Figyelmedbe ajánlanám,hogy Pannikának hány hozzászólása van.
2db. Mindkettõ itt. Nyilván,mert annyira jó ez a film :D
1/10
Lávalámpa 2013 dec. 21. - 23:40:21 1/10
(50/153)
Pocsék egy film, közel nézhetetlen. Kinek ajánlanám? Senkinek.
10/10
csnpanni 2013 dec. 20. - 00:40:17 10/10 Előzmény Swing Wing
(49/153)
Kedves Swing Wing, ez nem melegfilm. Ez egy romantikus vígjáték.
7/10
Novics János 2013 dec. 18. - 00:57:44 7/10
(48/153)
Egy teljesen vállalható, viszonylag jól megírt magyar romantikus komédia, jó szereplõkkel, bár az obligát színészválasztáson lehetne rágódni, de mindenki megbirkózik a feladattal és hozza a szerepét. Sajnos akadnak benne írói hibák és következetlenségek, de ahhoz képest, amilyen rossz darabok jöttek ki nálunk az elmúlt húsz évben ebbõl a mûfajból, határozottan érzékelhetõ a fejlõdés. Korrekt munka.
1/10
offtopic
Swing Wing 2013 dec. 15. - 01:54:30 1/10
(47/153)
Ennyien kiváncsiak voltak a melegfilmre? Elszomorító Lady Gaga kampánya jól alakul.
1/10
offtopic
Swing Wing 2013 dec. 15. - 01:53:41 1/10
(46/153)
Akkor ajánlom figyelmedbe a Miskolci bonésklájdot, ha a Moszkva tér óta nem láttad filmben Karalyost.
10/10
csnpanni 2013 dec. 15. - 00:36:37 10/10 Előzmény sonka
(45/153)
Nem értem, hogy miért van ez a film ennyire lepontozva.. Vicces, szórakoztató, romantikus, remek párbeszédekkel (aki szerint ezek a dialógok vagy helyzetek nem élnek, az egészen biztos, hogy nem töltött még egyetlen napot sem a barátaim vagy ismerõseim társaságában ;)). Imádtam a közös ebéd jelenetét, amikor a filmidézetekkel barkóbáznak, itt hangzik el pl az egyik kedvenc mondatom az "Amikor másfél órával ezelõtt rendeltünk, azt komolyan gondoltuk." ..vagy a kiállítás.. ..a Casablanca utolsó mondata eredetiben és magyar szinkronnal..
Eredeti. Egyedi.

Szeretném megkérdezi azoktól a kommentelõktõl, akik azt írják, hogy a baleset következtében kezd el a fõszereplõnk (nevezzük Eriknek) a nõkhöz vonzódni, szóval kedves TI, ti ugyanazt a filmet néztétek, amit én? Mert amit én láttam, abban a baleset elõtt Erik a rádiómûsora kihívja a sorsot egy mondatával, aminek következménye maga a baleset. Ez pedig egy mesés fordulat. Ennyi, ne lássuk bele azt rossz akarattal, ami nincs benne.

Én kifejezetten örülök Karalyos Gábornak, a Moszkva tér óta nem láttam filmben, csak színházban. Jó vele újra "találkozni".

Tõlem 10 pontot kapott. Egyrészt, mert ez a film jóval jobb, mint ahogy a jelenlegi értékelés mutatja, másrészt tetszett, harmadrészt pedig mégiscsak magyar film. Huszonkétezren(!!! http://www.origo.hu/filmklub/20131209-magyar-boxoffice-jegvarazs-coming-out-exek-es-szeretok-csillaghercegno-bizz-a-szerelemben.html) megnézték az elsõ hétvégén! Az azért nem rossz indítás.. Hajrá, én szorítok!
2/10
sonka 2013 dec. 14. - 08:46:42 2/10
(44/153)
A bulvárcím mögött egy tragikusan sz..r film búvik meg. A rendezõnek, (aki egyben valószínûleg a teljesen életszerûtlen párbeszédeket is írta) lövése sem volt, hogy mit kellene kezdeni egy ilyen témájú filmmel. Csak azért nem ront a MÁSok megítélésén mert azok, akiknél ronthatna úgy sem nézik meg a filmet.

A forgatásra még annyi idõt sem szánhattak, mint egy valamire való magyar sorozat egyes epizódjaira.

A ripacs kifejezés illik szinte minden színész "játékára". Tompos Kátya szereplése miatt adtam egyáltalán 1 plusz pontot a minimumként adható 1 mellé, bár a forgatás közben inkább az õ helyében is kiszálltam volna a "produkcióból".
1/10
Babi néni 2013 dec. 13. - 21:10:57 1/10
(43/153)
Csányi egy filmben tetszett, méghozzá a Kontrollban, de lehet, hogy azért mert ott önmagát kellett adnia, és keveset is kellett beszélnie. (Igaz, tudom, hogy ezt a filmet nem láttam, de a werkbõl és az elõzetesbõl, nekem is az jött le, amit írtál, hogy modoros, sõt ripacs)
1/10
offtopic
Babi néni 2013 dec. 13. - 21:05:55 1/10
(42/153)
Ha végigolvastad volna a hozzászólásaimat tudnád, hogy a film minõségére egyszer sem tettem utalást, azt véleményeztem, amirõl tudok, pl. színészek, rendezõ riportja, werk és a film témája. Ez már épp elég, hogy levéleményezzek valamit, úgy gondolom szívem joga és bocsika, de én városban élek, így a falut csak te tudod telekürtölni, ahogyan meg is tetted, mert te viszont a filmrõl semmit sem írtál, holott ez a topic azért él, hogy a filmhez szólj hozzá, nem pedig a nálad sokkal intelligensebb emberekhez!
hanguktaekwondooo 2013 dec. 13. - 20:44:10
(41/153)
nem egészen értek egyet csudijóval:
sokat elárul egy filmrõl a néhány perces bejátszás,
hát még ha megfejeljük öt -tízperces kiragadott részletekkel.
Az a helyzet, hogy a film rossz.

A módszerváltás környékétõl nincs zamata a magyar filmnek.
A színészek játsszák a szerepet
és nem ÉLIK a figurát.
Falból ugyan idõnként beledöglenek,
de ez valahogy nem akar visszahullámozni a nézõben.
biztos van kivétel, egészen bizonyos
-de viszonylag széles látókörû állampolgárként hirtelen nem jut eszembe egy ilyen film sem.
és hogy hirtelen nem jut eszembe egy ilyen film sem
az azért gáz,
és nem feltétlenül rám nézve.

Ez a film is tele olyan jelenetekkel, hogy
<most akkor filmet csinálunk és forgatunk és akkor artikulálunk és erõs gesztusok, aláfestett mimika és akkor most filmet csinálunk, ugye így profi, jó lesz?>

El kell feledkezni arról a redves kameráról.
élni kell elõtte
nem koncentrálni rá
mert ez nagyon átjön.
tanulni a régiektõl nem szégyen

Csányi lefogyhatott volna keveset a szerep kedvéért.
nem érzi jól magát a szerepben, pedig igyekszik.
Nehézkes idomulását csak akadályozza a fizikai súly.
Csányi elég jól végzi a dolgát a neki szánt munkákban, nincs vele gond.
Egyes jelenetekben mintha hangfogót kapott volna ez a rádiós karakter
Sok múlik a rendezõn.
Hogy ne bántsam meg a direktort:
marha sok múlott rajta
de hát ez van.

Tompos Kátya munkásságát nem ismerem, csinos kislány, látszik hogy tanulta a mesterséget,
valamiért foglalkoztatják is, vele sincs semmi gond.
De ebben a filmben nézhetetlenül modoros.
itt megint a rendezõ bácsinak kellett volna csinálnia valamit.
vagy inkább hagyni a színésznõt dolgozni
-süt róla, hogy lettek volna ötletei.

A Karalyost agyondicsérik, nem látom, miért.
de nem is érdekel, színtelen.
Mucsi ugyanazt hozza, árnyalva, mint a többi filmben.

A koncepcióból, egy ilyen gárdával, sokkal jobb munkát lehetett volna kihozni.
10/10
csudijo123 2013 dec. 13. - 18:46:03 10/10 Előzmény Babi néni
(40/153)
Ha nem láttad a filmet, hogyan jut eszedbe egyáltalán kritizálni? Hogyan lehet úgy vélemény alkotni valamirõl, ha nem láttad??? Ha megnézted a filmet, és lett róla egy véleményed, légyszíves akkor írjál... Elõtte ne áraszd el a falalt ostobaságokkal!!!! Köszi!
6/10
pandamacko 2013 dec. 13. - 16:35:58 6/10
(39/153)
Hát én ennél sokkal jobbra számítottam. Barátnõkkel néztük meg moziban, Csányi miatt. Az õ alakítása nem volt rossz, de Tompos K. brrr. Nekem nagyon nem! Erõltetett volt, elcsépelt és lopott poénokkal tele. Volt benne egy két jó rész, de amúgy teljesen felejthetõ volt számomra.
1/10
Babi néni 2013 dec. 12. - 22:39:40 1/10
(38/153)
Mucsival egy baj van, minden filmben magát alakítja és persze õ egy unikum, de azért színészi teljesítménynek nem nevezhetõ.
1/10
Babi néni 2013 dec. 12. - 22:38:44 1/10
(37/153)
Én is feltettem magamnak a kérdést, miért Csányi és miért Tompos, amikor õk már nagyon unalmasak, de belegondolva, ha nem ilyen nevekkel reklámoznák szerinted megnézné egy árva ember is? Szerintem a kutya se.
Miután megtudtam, hogy ugyanez a rendezõ csinálta a poligamy-t biztos voltam benne, hogy ez a film is kegyetlen szar lesz, a témájáról ne is beszélve. Oké vannak buzik, ez egy szomorú tény, de ne pormótáljuk már ennyire, a buziság bizony nem jó dolog, betegség.
1/10
Babi néni 2013 dec. 12. - 22:36:17 1/10
(36/153)
Igazából én nem vagyok jó véleménnyel a filmrõl, a rendezõje kifejezetten másságpártinak tartja és bevallom, hogy "még" nem is láttam, de nem is hiszem, hogy meg fogom nézni.

Mindenesetre elgondolkodtató, ha valaki úgy állítja be a melegséget, hogy egy baleset rendbe tudja hozni a beteg elmét, ennek felettébb tudnék amúgy örülni.
pizarrooo 2013 dec. 12. - 22:20:11
(35/153)
Már miért lenne probléma az, hogy nem küzd az ún. melegjogokért?
Miért kéne küzdenie bármiért is?
richie11111 2013 dec. 12. - 19:02:35
(34/153)
Én tegnap néztem meg a moziban pár barátommal, akik között voltak melegek is. De egyöntetû a véleményünk. Nem jó!!!
Oké, volt benne pár poén, figurák sem voltak rosszak..
De nagyon kiszámítható a történet.
Én azt hittem, hogy ez a film a melegekrõl, melegségrõl fog szólni... Nem arról, hogy "bas.zuk el a b.zikat motorral és akkor heterók lesznek".............
Gondoltam, hogy inkább "poénosra" fogják venni a figurát, de arra számítottam, hogy az Erikbõl valaki lesz, egy nagy valaki, aki letesz valamit az asztalra a melegekért, harcol a jogaikért, stb, stb...
A magyar filmekkel szemben sosem támasztottam nagy elvárásokat. Itt sem tettem.. így nem estem pofára... Még szerencse, hogy nem én vettem a jegyet, mert így utólag azt mondtam volna, hogy kár volt rá a pénz...
Egyszernézendõ mappába mehet azt ennyi ;)