1/10
rakim 2011 nov. 10. - 02:11:56 1/10
(103/143)
Szörnyû volt...Azt sem értettem hogy egy Conan féle karaktert hogy lehet ennyire rosszul eljátszani?Nem egy óriási színészi kihívás de ennek a srácnak ezt is sikerült elbasznia köszönheti ezt legfõképp idétlen arckifejezéseinek...Arnold monumentális alakjához képest ez a gyerek maximum egy gyermek szépségverseny biztonsági embere lehetne...A szövegek is nagyon buták voltak a filmben..Az akciójelenetek (amik egy ilyen butyuta szart meg tudnak menteni)is teljesen rosszak voltak..semmi látványosság csak himbálás,feszengés...pfujj
Rhaegar 2011 nov. 06. - 23:43:24
(102/143)
Gondolkoztam rajta, hogy megnézzem.. ne nézzem.

Aztán végülis megnéztem, de nem ezt a sz@rt, hanem a klasszikus Conant. :D
Az üt.
Ez meg moslék.
2/10
egerilla 2011 nov. 06. - 17:15:12 2/10
(101/143)
Hát ez förtelmes volt. Nagy nehezen sikerült megnéznem, aztán sürgõsen shift + delet. Borzalmas egy film. Nem ajánlom senkinek.
mastagiajjenno 2011 okt. 26. - 01:25:46
(100/143)
Ez egy teljesen felesleges tucatfilm.
Csak az eredetit nézzétek!
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 10. - 12:05:49
(99/143)
Igen, én is a "jó öreg vhs"-en láttam, akkoriban nagy divatja volt, meg hát nem is volt ilyen olyan dvd meg blu-ray meg mittudomén. A lényeg, hogy nagyszerû film, remek színészi alakítások, jó cselekményvezetés, remek operatõri munka és filmzene jellemzi.
A felsoroltak nagyszerû filmek, én is nagyon szeretem õket. Különösen az Eastwood-féle westerneket.
1/10
Rahar 2011 okt. 10. - 10:41:33 1/10 Előzmény Ford Mustang
(98/143)
Annak idején videokazettán láttam, természetesen másolt változat volt, szinkron nélkül, de a képi világa, a kameraállások és a zene egybõl megfogott. Számomra az egy nagyon jó film. A zenét azért emelem ki, mert számomra ritka az olyan alkotás melyben valóban nekem igazán tetszõ zenei aláfestés szerepel. A Star wars részeinek, a Szökésnek, Rettenthetetlen, Két öszvért Sara nõvérnek, A jó, a rossz és a csúf, Volt egyszer egy vadnyugat és még néhány western filmnek van.
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 10. - 01:02:59
(97/143)
Az eredeti klasszisokkal jobb, mint ez, vagyis egy lapon nem lehet említeni a kettõt. Emlékszem, '85-ben, 10 évesen láttam elõször a Svarci által megformált karaktert, és csak bámultam, mint a birka, még nem egészen értettem miféle szerzemény is ez. De jó volt, igényes, szép alkotás. Még ma is szívesen megnézem. Ezt a borzadályt kár volt megcsinálni. Szóval egyetértek.
1/10
Rahar 2011 okt. 10. - 00:44:46 1/10 Előzmény Ford Mustang
(96/143)
Az eredetit már az 1980-as években láttam, olvastam Robert E. Howard regényeit és novelláit, Magyarországon többször is kiadták a mûveit, az utolsó amit láttam, az a Conan összes, egyben kemény borítóval. Már az Arnold Schwartzenegger fõszereplésével készült film is egyedi történeten alapult és el volt rugaszkodva az író eredeti mûvétõl. Ám ettõl függetlenül számomra egy maradandó alkotás, a barbáros filmek alapja.
Viszont nekem ez a feldolgozás egyáltalán nem tetszik. Az alaptörténet rendkívül gyerekes és butaság az egész. Mert ha nem akarom, hogy még egyszer bárki is egy maszk által világhatalmi ambíciókra törjön, akkor nem szét szedem és a darabjait különbözõ helyeken tárolom, hanem egyszerûen megsemmisítem, például apró darabokra töröm, mozsárban porrá zúzom és beledobom az óceánba, ennyi. De természetesen egyéb változatok is lehetnek. A filmkészítõk sajnos semmilyen alap mérnöki és/vagy kémiai tudással nem rendelkeznek. Az acélgyártáshoz olyan magas hõmérséklet szükséges, melyet speciálisan ilyen célra tervezett kohókban lehet csak elérni, ergo a film elején látható mintába történõ olvadt acél kiöntés kivitelezhetetlen. A vas normál légköri nyomáson 1535 C fokon olvad meg, fatüzeléssel nem lehet ez a hõmérsékletet biztosítani, ezért kellett szenet bányászni. Valamint az olvadt fémek elég hamar kihûlnek, tehát egy nyitott edényben nagyon hamar elveszíti a folyadék jellegét, megdermed, mely miatt egy viszonylag film eleji jelenet válik teljesen hiteltelenné.
A harci jeleneteket igyekeztek látványosra készíteni, mely nem sikerült. Mivel a figyelmes szemlélõnek azonnal feltûnik, hogy a színészek a kardforgatásban igencsak járatlanok, mely hiányosságot a felvételek vágásával próbálják eltüntetni. Ergo szinte csak legfeljebb 2 másodperc hosszúságú jelentekbõl állnak a harcok.
A film cselekményvezetése szánalmas, unalmas, kiszámítható, engem egyáltalán nem kötött le.
A karakterek soha nem fáradnak el, soha nem kell pihenniük, nem kell enniük. Csak mennek megállíthatatlanul elõre.
A régi Conan filmnek nagyon jó a képi világa és a zenéje is, errõl az alkotásról ez sem mondható el.
Ha már egy film ötletét ellopják, akkor célszerû lenne az eredetinél izgalmasabb, érdekesebb, látványosabb, szebb látványvilágú alkotást készíteni. Ez nagyon nem jött össze. Számomra minden részletében felejthetõ alkotás.
***SPOILER***
Az antihõs szolgákkal, a szárazföldön vontatott hajója annyira idétlen, hogy nem is találok rá megfelelõ szintû frappáns jelzõt.
***SPOILER VÉGE***
Ford Mustang 2011 okt. 08. - 01:15:18
(95/143)
 
Ford Mustang 2011 okt. 08. - 01:13:03
(94/143)
filmplakát
6/10
Hansz 2011 okt. 04. - 19:25:37 6/10
(93/143)
Sokan fikázzák a filmet de azért ennyire nem fos! A története teljesen más mint az eredeti conan a barbárnak. Az tény, hogy egyszer nézhetõ film. Nálam 5/10.
4/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 11. - 18:07:50 4/10
(92/143)
nagyon gyenge film, sok mai filmnek csak a látványa jó, a történet meg a megvalósítás nem igazán...ez tipikusan ilyen film
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 11. - 16:37:30
(91/143)
:)
Eerika 2011 szept. 11. - 16:30:21 Előzmény Ford Mustang
(90/143)
igazad van. Duplán tévedtem, mert az Andromédában játszó Keith Hamilton Cobbal (Tyr Anasazi) tévesztettem össze. Hiába no, öregszem:)
3/10
vadavid 2011 szept. 10. - 22:57:54 3/10
(89/143)
Ez a film rossz.Ron perlman játéka emel egyedül valamit ezen a fekália hömpölyön.10/3 kis jóindulattal.
mescamesca 2011 szept. 10. - 22:28:44 Előzmény full moon
(88/143)
igazad van, hisztérikus erõnek hívják :)
10/10
Kendy 2011 szept. 10. - 12:09:13 10/10
(87/143)
Tegnap este megnéztem.
:)

Nekem nagyon nagyon tetszett!
:)

Anno szerettem a novellákat és a '80-as évekbeli filmes verziók is nagyon bejöttek nekem.
Nem csalódtam azt kaptam amit vártam.
:)

Ron Perlman Corin szerepében meg szerintem frenetikus!

Király film!
6/10
GéPLovaG X 2011 szept. 08. - 17:10:01 6/10
(86/143)
Megnéztük párommal és mindketten csalódtunk. Látványban nem volt hiány, de a majd 2 óra alatt egyik karakter sem tudott megragadni és senkirõl sem tudtunk meg szinte semmit. A történetnek 5 karakternyi köze van az elõdfilmhez ez pedig "CONAN". Nem értettem, hogy lehet 2 ennyire eltérõ bevezetése a 2 filmnek, a régi Arnie-s sokkal átgondoltabbnak és kerekebbnek hatott. Mindennek meg volt a helye és értelme, itt meg Káosz volt az egész. A mozi jegy árát nem bántuk meg, mert 1-szer jó szórakozást nyújtott, de legközelebb már csak DVDRip-ben fogom megnézni szigorúan eredeti nyelven.
5/10
Voldemort 2011 szept. 08. - 16:50:45 5/10
(85/143)
10/5. Csalódás.
full moon 2011 szept. 08. - 15:46:39
(84/143)
Biztos vagyok benne,hogy van olyan,amikor átléped a fizikai korlátaid!
Lehet ez pszichológiai 'trükk',ha valaki így hívja,bár kétlem,hogy átlag ember tudatosan ilyet elérhet!

Egyszer olvastam valahol,hogy egy figura ment az erdõben és rálépett valahogy véletlen, egy kígyóra!
Akkorát ugrott ijedtében,hogy beverte a fejét,egy felette lévõ faágba!

Na,a figura másnap visszament és akárhogy akarta(ugrált tiszta erõbõl),nem érte el,még kézzel sem az ágat!

De volt olyan is,hogy balesetben egy anyukának a gyerekére ráhajtott egy autós,az édesanya meg félelmében valahogy megemelte,hogy kiszedje alóla a gyereket!

Ezek megtörtént esetek!Lehet nem izomépítésrõl szól,de komolyan lépték túl a fizikai határaikat,átlag emberek!

Persze akarattal ilyet elérni nem lehet,de vannak olyan energiák az emberben,amiket csak ilyen vészhelyzetekben lehet kiaknázni,vagy talán máshogy is!

Amúgy meg a koksznál nem az a helyzet,hogy többet tud vele edzeni az ember,és ezért lesznek nagyobb izmai,hanem az,hogy a fehérje szintézise pozitívba megy át,tehát egy anabolizmus indul be!Vagyis jóval több fehérjét tud beépíteni a szervezet,ami ugye az izom építõ köve!