9/10
timcsa123 2011 máj. 21. - 16:58:26 9/10
(68/88)
Sajnos nem láttam 3D-ben anno, de otthon ülve a pokrócomba bebugyolálva magamat egy késõ délutáni esõs napon nézve is lehengerlõnek találom. Ezt a mûfajt talán nevezhetnénk Tim Burton asztalának, de nélküle is megállta a helyét. Nagyon élveztem :) 9/10
10/10
sankara 2011 márc. 05. - 19:33:47 10/10
(67/88)
Ez egyszerûen szuper! Ötletes történet, remek karakterek, magával ragadó hangulat.
Csak ajánlani tudom.
Csupak 2011 febr. 25. - 16:51:08
(66/88)
Nálam egyértelmûen 10/10.
Durva a sztori, imádom a karaktereket, fõleg magát Coraline-t, iszonyatosan jók a mozdulatai, a modora, az a nyafogós szövegei, ami számomra nem is idegtépõ. Szerintem nagyon egyedi.
Akkor a látvány... az a gyönyörû, szürreális kert, a cirkuszi jelenetek: agyamat eldobós!
A zenék... a hideg kiráz tõlük!
Nem átlagos animációs film, számomra ez egy más kategória, és nem mondanám, hogy kisgyermekek esti meséje. Imádom a szürreális világgal felruházott filmeket, és még ami megragadott benne, hogy egy olyan animációs filmet gyártottak, aminek a témája nem épp vidám. Egyszóval: fantasztikus!
5/10
SDetty 2011 jan. 23. - 19:21:22 5/10
(65/88)
Én nagyon nagy animációs film fan vagyok, de ezt képtelen voltam végig nézni. :S Nekem nagyon nem jött be, de lehet, hogy éppen nem voltam ráhangolódva. Viszont annyi jó véleményt olvastam itt, hogy lehet réveszem magamat és mégegyszer nekiülök, hátha... :D
Damcika 2011 jan. 09. - 20:11:04
(64/88)
Sztem még egy drogos filmnek is elmenne,bár még csak a felénél tartok..
annál a résznél amikor sorban nyílnak ki a színes virágok,és táncolnak,míg az apja egy óriáshangyán lovagol..mekkora flash:D tiszta LSD
10/10
zora 2011 jan. 01. - 21:57:36 10/10
(63/88)
Hát ez egy thriller. 12 éven aluli ne nézze meg. Iszonyúan jó film! A cselekmény, a szereplõk, mindegyik nagyon jó!
monnci 2010 aug. 16. - 21:10:32
(62/88)
év végén matekon ezt néztük meg. édekes rajzfilm, valami megfogott benne. [:
Styx81 2010 aug. 16. - 21:01:31
(61/88)
Egyik kedvencem,mióta megnéztem...10/10 :)
10/10
Singaporeflash 2010 aug. 05. - 19:06:17 10/10 Előzmény Singaporeflash
(60/88)
Hehe, ugy ertettem, h az elso evtized animacios filmje:-D
10/10
Singaporeflash 2010 júl. 27. - 23:23:09 10/10
(59/88)
Felelmetes es zsenialis es felelmetesen zsenialis. Szerintem a 10-es evek animacios filmje, es ezt ugy merem kijelenteni, hogy nyilvan nem lattam mindet, de ezt sztem nem lehet uberelni. Nekem oriasi kedvencem, annyira eros a hangulata, annyira pszicho, annyira intelligens, annyira titokzatos, annyira mely. Nagyobb gyerekeknek es felnotteknek ajanlanam, a kicsiket lehet, hogy tulsagosam megremitene.
wim 2010 ápr. 07. - 14:35:57 Előzmény bsrg
(58/88)
Szegény tesók! Komolyan sajnálom õket. Nem mutattam volna meg ilyen kicsiknek látatlanul. Tegnap teszteltem 13 évessel, meglepõdtem, mennyire beleélte magát. Azt mondja, félelmetesebb volt, mint a legtöbb általa látott horror.
bsrg 2010 márc. 28. - 21:43:07
(57/88)
megnéztem két (4 és 7 éves) kistesómmal, de nekem szerintem jobban tetszett... fõleg mivel végigrettegték az egészet :) gyerekeknek nagyon horror.
HannahDora 2010 márc. 14. - 17:30:26
(56/88)
Ó, és Mateo87-nek teljesen igaza van, a film valóban stop-motion animációval készült, ami az egyik legrégebbi és legérdekesebb animációs technika, a digitális megoldások jobbára már eltörölték, de azért akadnak még, akik életben tartják (Tim Burton a legjobb példa erre, aki a Karácsonyi Lidércnyomásban és a Halott Menyasszonyban is ezt alkalmazta, és saját bevallása szerint megszállottja a stop-motionnek). A technika lényege, hogy a bábokat egyenként megformázzák, és úgy bírják õket "mozgásra", hogy mindig beállítják õket egy mozdulatba, és azt lefényképezik, majd a képek peregnek egymás után, mint a rajzfilmeknél, és így persze úgy tûnik, hogy a bábok mozognak. Hihetetlenül aprólékos és idõigényes technika, évekig tart egy ilyen filmet megvalósítani. Különben Henry Selick császár ebben, a Karácsonyi Lidércnyomást is õ rendezte, de szerintem a Coraline az eddigi legjobb munkája, vagy inkább a legösszetettebb.
Ha valakit érdekel, itt egy érdekes film a Halott Menyasszony készítésérõl, ami bepillantást enged a stop-motion rejtelmeibe: http://www.youtube.com/watch?v=blKa-POAqfY
HannahDora 2010 márc. 13. - 19:08:28
(55/88)
Kegyetlenül jó animációs film.
Nem olyan régen olvastam a könyvet, és nagyon kíváncsi voltam, mennyiben tesz hozzá a filmváltozat, és hogyan oldja meg a különbözõ jeleneteket. Meg kell mondjam, amit Selick megteremtett, az (ismét) briliáns, így kell tökéletes könyvadaptációt csinálni; ahelyett, hogy az ember szóról-szóra másolná az eredetit, létrehoz valami újat, ami tökéletesen mûködik a filmvásznon, mégis benne van a könyv minden üzenete. Az összes változtatást a könyvhöz képest teljesen jogosnak éreztem, pedig volt bõven. A látvány hihetetlenül kreatív, egy vizuális csoda, mégsem nõ soha túl a történeten. Meg kell mondjam, annak ellenére, hogy a könyv nagyon jó, igen egyszerûen, úgymond lecsupaszítottan meséli el ezt a történetet, és valahogy a film erre játszik rá - rengeteg apró kiegészítéssel bõvíti a cselekményt, gyakorlatilag tökéletesíti. Egyébként számomra iszonyatosan rémisztõ film volt, és elég magas vérnyomással néztem végig... A Coraline-nak nagyon komoly társadalomkritikai üzenete van, amin napokig elrágódik az ember, és jó lenne, ha sokan elgondolkodnának ezen ahelyett, hogy egyszerû mesének titulálnák a filmet (hozzátenném, a mesék mindig és mindenkor az emberi élet és elme szimbolikus leképezései voltak, így gyerekesnek és értéktelennek nevezni õket rendkívüli felszínességre val).
A Coraline hihetetlenül összetett animációs film, nem csak vizuális értelemben csúcs, de mondanivalója talán még több van, mint a könyvnek, és aki engedi, hogy a hatása alá vonja ez az alkotás, az felkészülhet rá, hogy a torkában fog dobogni a szíve, ugyanakkor pedig kap egy elképesztõ felnõtt mesét, ami a maga groteszk és bizarr módján elképesztõen õszintén mesél szeretetrõl, családról, bizalomról, szépségrõl, összetartásról és egymásra utaltságról.
kriszti0005 2010 márc. 05. - 22:17:52 Előzmény Mateo87
(54/88)
ebbõl most egy mukkot sem értek, de jól megcsinálták! :)
10/10
angyalka2003 2010 febr. 19. - 16:51:39 10/10 Előzmény v.kuksi
(53/88)
Annyira király ez a mese!!! IMÁDOM!! Oscart neki, mert ámulatos. :)
10/10
MaiManó 2010 febr. 14. - 22:47:50 10/10
(52/88)
Na én nem 3D-ben néztem, de lehet, hogy szivesen megnézném abban is.
Elég elvont, viszonylag még nem olyan lejáratott mûfaj.
Azt sem tudtam, mit fogunk nézni (baráti mozihétvégék), így igazán pozitív volt, nem olvastam és hallottam még róla semmit.
9/10
Mateo87 2010 febr. 08. - 21:27:26 9/10 Előzmény kriszti0005
(51/88)
nem rajzolva van, ez bábuk mozgatásával és stop motion technológiával készült (bár a stop motionben nem vagyok 100% biztos). egyébként 23 jelenetben használtak számítógépes korrekciót/animációt a 107 jelenetbõl :)
v.kuksi 2010 febr. 07. - 17:54:51
(50/88)
Iszonyú jó! :) Hangsúly az iszonyún is; nekem nagyon tetszett. Szerintem simán élvezhetõ felnõttként is, illetve klassz program lehet gyerkõkkel is - filmelõtti beszélgetéssel, illetve utána közös nézelõdés a hozzá készült honlapon, és remekül rögzülhet bennük a film gondolatisága is.
Belescus 2010 febr. 05. - 21:21:23
(49/88)
Megnéztem itthon letöltött 3D-ben és azt kell, hogy mondjam elég beteg( :D ) mesefilm, ami inkább felnõtteknek szól mint gyerekeknek.
Bár ami azt illeti mindenki látott kiskorában olyan ifjúsági/gyermek filmet vagy sorozatot amitõl kiverte a frász, szóval ez is lehet, hogy olyan csak modernebb kivitelben.
Egyébként tetszett, csak azt a három szemgolyót nem vágom teljesen amit meg kellett találnia Coraline-nak.