italoman1 2007 febr. 07. - 21:36:05 Előzmény Thonuzaba
(11/51)
Gyanítom, hogy a Mediterraneo címû filmre gondolsz.
amatõr 2007 jan. 18. - 23:58:27
(10/51)
Romantikus csöpimöpinek elmegy, de mondjuk ha görög lennék, lenne min felháborodnom.
Pl az olasz katona egy tök jó fej valaki, akit a csúnya németek háborúzni kényszerítenek, és õ csak dalol egész nap göröghonban, meg barátkozik. Oké, a németek tényleg csúnya németek voltak, eddig okés, de az akkori Mussolini fenegyerekek sem voltak egy fokkal sem jobbak a hitlerpajtásoknál, ugyanúgy hittek az egész maszlagban, sõt, még a nagy Róma visszaállításán, meg hasonló marhaságokon járatták eszüket, meg görögöket öltek, nem csak szerelemes dalokat zengtek.

De nem vagyok görög, ígyhát tetszett a film, Penelopé leborotválhatta volna az alkarját, mert szõrzeterõsségben kenterbeveri az enyémet.
*** 2006 dec. 27. - 22:05:25
(9/51)
Sziasztok!
Valaki el tudná nekem mondani, hogy mi lett a film vége, mert arról sajnos lemaradtam. Adiig tudtam csak megnézni, hogy Corellit csónakkal elviszik Olaszországba.
Köszi!
6/10
Thonuzaba 2006 dec. 26. - 15:28:14 6/10
(8/51)
Néhány éve láttam az m1 -en egy olasz filmet, amely valamelyik évben a legjobb külföldi film kategórában díjat nyert. A film tömören fogalmazva arról szólt, hogy maroknyi olasz katona a II. vh. idején elfoglal egy stratégiailag jelentéktelen görög szigetet és nagy harmóniában élnek az õslakossággal egészen a háború végéig.

Csak azért említem, mert nekem rögtön az a film jutott az eszembe errõl a történetrõl. Az ugyanis sokkal emberibbnek hatott, mint ez az uniformizált fejekkel teletûzdelt amerikai alkotás.
4/10
Newcastle United 2006 dec. 26. - 12:50:54 4/10
(7/51)
Ez így van, Hitlernek esze ágában sem volt lerohanni Görögországot. Musso azzal hencegett, hogy a Führer majd csak az újságokból fog értesülni, hogy bevette Hellást, aztán meg tudjuk mi lett a vége...
Hitler pedig kénytelen volt beavatkozni a szövetségese miatt.
Folgore 2006 dec. 25. - 22:16:10
(6/51)
Na, jó, kiderül...
Folgore 2006 dec. 25. - 17:56:40
(5/51)
megj.: az egyik német katona nem szokványos gonosz....
A filmbõl nem derül ki, de a görögök igencsak szétrúgták a olaszok hátsó felét '40 õszén. Az olaszok javára írható, hogy a katonák nem voltak motiváltak, nem értették, miért kell harcolniuk a görögök ellen. A Duce személyes ambíciói és Hitlerrel szembeni bizonyítási vágya hajtotta õket a görög hegyek közé, a vesztükbe. (utána persze a németek "rendbehozták" a béna csatlósuk kudarcát). További érdekesség, hogy Görögország kormánya közel járt ahhoz, hogy Hitler csatlósává váljon. Ha a Mussolini nem köp bele Hitler levesébe a Görögország elleni háborújával, akár másképp is alakulhatott volna a balkáni helyzet....
4/10
Newcastle United 2006 dec. 25. - 15:53:06 4/10
(4/51)
Szimpla olasz katona, nem fasiszta, semmi idelógia. Beleszeret egy görög lányba, aztán jönnek a szokványos gonosz német katonák, Corellinek választani kell stb.
Mondom nem egy nagy durranás, sablonos hollywoodi mozi.
Bubbax 2006 dec. 25. - 15:31:24
(3/51)
Ez a Corelli egy elhivatott náci vagy csak egy egyszerû katona, akinek megszólal a lelkiismerete?
És a végén szitává lövik vagy happyend?
4/10
Newcastle United 2006 dec. 25. - 13:53:53 4/10
(2/51)
Nekem inkább az utóbbi.
kevinspéci 2006 dec. 25. - 13:00:06
(1/51)
Ez nézhetõ vagy nagyon csöpögõs?