Szasza112 2008 júl. 28. - 12:26:17 Előzmény buenas noches
(23/363)
Nekem sajnos csak 1 évad van meg eredeti DVD-n, ott felirat is van Angolul:)
Gondolkodtam, hogy megrendelem a teljeset, de csak az Angol feliratért nem adok ki ennyit. A Magyar DVD-k természetesen a megelenés napjától otthon figyelnek:)
Egon Bondy 2008 júl. 23. - 18:26:53
(22/363)
- Szabaaad!
- Ó, hallgass! Szabaaad!
- Ó, hallgass! Szabaaad!
:)
10/10
buenas noches 2008 febr. 25. - 20:20:39 10/10
(21/363)
Meg tudná mondani valaki, hogy az eredeti angol szöveget meg lehet-e valahol kapni?
maukaar 2008 febr. 04. - 10:14:06
(20/363)
Ez az egyetlen sorozat, aminek az összes részét végig tudom nézni akár többször is :-)
Huma 2007 okt. 20. - 05:04:05
(19/363)
Tudja valaki, hogy leadják-e mostanában a sorozatot?
crazyforyou 2007 okt. 19. - 21:42:38
(18/363)
helló,itt vagytok még,Mylord-rajongók?
csirkecsaj 2007 márc. 04. - 17:29:50
(17/363)
"Az finom lesz.." :)
Aquila 2007 jan. 30. - 20:14:04 Előzmény Drina
(16/363)
Angol humor-rajongók figyelem!!

"Halló, halló!" címû sorozat az M2-esen, minden hétköznap 23 körül!! (egyik írója a Mylord írója is.)

Üdv!
Drina 2007 jan. 25. - 11:08:55
(15/363)
Nagyon humoros és eredeti sorozat, ráadásul a kedvenc koromban játszódik! :)
sunnymedia 2007 jan. 22. - 08:05:17
(14/363)
Igen, érdemes megvenni a DVD-t, mert nagyon szép tiszta képe van, és már a 3. évfolyamtól - a 4.-et is beleértve - kezdve sztereó hanggal lehet élvezni minden jelenetet, nem beszélve arról, hogy valamiféle érdekes térhatást is ad! :) Mintha tényleg színdarabot néznél élõben.
sunnymedia 2007 jan. 22. - 07:58:57
(13/363)
Kedves Aquila!

Nagyon szívesen osztottam meg eme technikai információt, de nem éreztem azt, hogy bármivel is meg lett volna bárki is vádolva. :) Személy szerint éreztem kötelességemnek informálni a rajongókat, mert én sem értettem egyet a BBC döntésével, de tényleg, ahogy mondtad, ez már egy másik történet. Azt viszont hozzáteszem, hogy a Halló, halló! is elszenvedett néhány ilyen csonkítást, bár mivel ott sokkal több rész volt, mint ebben a sorozatban, az kevésbé volt észrevehetõ.
Továbbra is állok rendelkezésre itt, vagybármilyen, nem ehhez a fórumhoz tartozó kérdésre!

Szép napot mindenkinek!
kárérte 2007 jan. 21. - 22:54:01
(12/363)
Ezt a sajnálatos vágást én is észrevettem, és sajnos csak egy megoldás van: Meg kell venni az eredeti dvd-t a szép képért, és le kell tölteni a TVRIP-eket dc-rõl.

Egyébként még így is nagyon örülök, hogy kiadták a dvd-t.
Aquila 2007 jan. 21. - 22:46:33 Előzmény sunnymedia
(11/363)
Kedves SunnyMedia!

Köszönjük, hogy szakmai berkekbõl végre valami részletes tájékoztatást kaptunk a dologról. Most már legalább kissé világosabban látunk, és én kérek elnézést, ha valakit/valakiket alaptalanul vádoltunk a megcsonkítás vádjával, de talán érthetõ részünkrõl, rajongók részérõl az, hogy egy ilyen humorban és sok minden másban ínséges korban és helyen élvezni szeretnénk e nagyszerû sorozat minden porcikáját, és nyilván megfosztva éreztük magunkat ettõl a vágások miatt. Azt, hogy a BBC miért teszi ezt eredeti anyagaival, nem értjük, de ez már egy másik történet lehet. Mindenesetre talán itt le is zárható ez a téma, és én azt mondom élvezzük továbbra is a Meldrum-ház lakóinak életét, és remélem annak ellenére, hogy már nem megy a TV-n, a DVD-n nézõk továbbra is gazdagítják véleményeikkel ezt a fórumot, valamint hogy újabb rajongókkal bõvül a magyarországi tábor.

Üdv mindenkinek!
sunnymedia 2007 jan. 17. - 07:32:07
(10/363)
Üdvözlet mindenkinek!

Szeretnék minden találgatást tisztázni, mert ahogy látom, nagy port kavart fel a DVD és a TV verzió közötti különbségek. A Budapest Film - és mi is, akik elkészítjük a DVD-mastert - azokból az anyagokból dolgozhat, amit a jogtulajdonos biztosít számára. Jelen esetben is ez történt: megérkeztek a DigiBeták, amin az eredeti nyelven voltak az egyes részek, majd megkaptuk a Duna Televíziótól a szinkronos kazettákat. Ekkor jött az érdemi munka, a hangigazítás. És mivel az eredeti nyelvhez igazítunk, az ott történõ eltérést kivágással szoktuk helyre tenni. Már az elsõ évad legelsõ részénél jeleztük, hogy valami nem stimmel, mivel ott majd 10 percet kellett kivágni. De azt az információt kaptuk a BBC-tõl, hogy ez a végtermék, ebbõl dolgozhatunk. Így sajnálatos módon, ki kellett vágnunk - több esetben is - a szinkronból. És természetesen ezen felül nem kaptunk részletes magyarázatot - a Budapest Film sem -, miért is kellett megnyirbálni az egyes részeket. De nem ez volt az egyetlen eset a magyar DVD-kiadásokban. Viszont öröm az ürömben, hogy elkészült a 4. évad utolsó hat részének DVD-mastere, ami nemsokára gyártásba kerül és kint lesz a polcokon! Keressétek! Ha ezen felül további információra van szükségetek, nyugodtan írjatok, szívesen válaszolok!

További szép napot!
Aquila 2007 jan. 16. - 22:16:03 Előzmény Huma
(9/363)
Tisztelt Rajongók!

Rákérdeztem a Budapest Filmnél (a kiadó). Õk azt válaszolták ezt kapták a BBC-tõl semmit nem vágtak ki. Tehát nem a TV változatot adták ki. Csak akkor a szinkront nyilván hozzáigazították.? Ha igaz amit mondanak, akkor lehet hogy a BBC a DVD változaton vágott. Bár nem értem miért??
Pl.: az elsõ részben Lady Levi ezt azt hozzávág Ivy-hoz, mivel nem szereti ama étkeket. Elfelejtkezik a tálcán maradt csokoládés pudingról. Mire a naiv kis Ivy: A csokoládés pudingot szereti? (itt vágva) A TV változat tovább: Igazad van a csokis pudingot sem szeretem! (Puff neki!) Ez valaki szerint már túl sok lenne? A slussz poén. És ez csak egy példa.
Na mindegy, azért így is jó, csak az a kis keserû szájíz megmarad.
Majd ha újra vetítik (hátha), fel kell venni. Ennyi. Törõdjünk bele. (Mit tehetnénk?)

Üdv!
Huma 2007 jan. 13. - 08:37:51 Előzmény Aquila
(8/363)
Én a mediában láttam, és elég elszomorító áron (kb.4e). Ráadásul nagyon szépen szétszabdalták a 20 vagy 22 részt, és olvasom lent, hogy még bele is vágtak.
Aquila 2007 jan. 12. - 07:34:37 Előzmény feyeer
(7/363)
Üdv rajongók!

Rossz hír: a DVD-n sajnos megcsonkították a sorozatot, csak az elsõ részbõl legalább három helyen vágtak ki. Nem tudom mit szól ehhez a BBC?
heinyzsolt 2006 máj. 14. - 18:53:41
(5/363)
Szia! És hol lehet kapni ezeket a DVD-ket mert én mindíg remegek hogy lemaradok róla és fel szeretném venni mindet de, most valamiért megváltozott a mûsorrend.
Aquila 2006 máj. 14. - 10:41:06 Előzmény Aquila
(4/363)
Jó hír! Megjelent az elsõ évad (6 rész), két DVD-n!

Üdv Rajongók!