Téma: Csernobil

Blindmouse 2019 máj. 11. - 12:35:50
(7/267)
Közben a fémes íz kapcsán megtudtam, hogy azon emberek, akiknek a mája nem működik megfelelően, azok érezhetnek fémes ízt, és mivel a fél szovjetúnió vodkán élt arrafele akkoriban...
Blindmouse 2019 máj. 11. - 12:32:03 Előzmény Kistupac
(6/267)
A kurvaanyját a fórummotornak, lenyelte a hozzászólásom..

Azon kacagtam amikor fejtegették hogy az RMBK nem TUD felrobbanni.. :D
Jah,csak egyrészt kiiktatták (nem csak szimplán kikapcsolták) a biztonsági rendszereket, plusz előtte meg is fojtották a reaktort.. tulajdonképpen ahogy vesszük nem is igazán robbant, azt a kevés vizét ami maradt tizedmásodperc alatt melegítette gőzzé, annak a nyomása fújta le a fedelet, aztán lett egy "kis" grafittűz..

Mostmár amúgy csak azért is visszafejtem nálam hozzábbértőkkel hogy mennyire hiteles ez a dolog..

Igen pl az angol nyelv hiánya teszi hitelesebb hangulatúvá a már említett Мотыльки-t. (meg hogy nem kifogástalan kinézetű elvtársnők vannak benne)
10/10
Kistupac 2019 máj. 11. - 11:36:05 10/10 Előzmény Blindmouse
(5/267)
Igazad van abban, hogy a grafit maga nem lenne vészes, ellenben itt a komplett reaktormag szétesett, az összes fűtőanyag a szabadba került. El sem tudtak képzelni még csak hasonló esetet sem, mert az említett (RBMK 1000) reaktorok (ellenben a dekadens nyugat sokkal veszélyesebb vizes lassítású eszközeivel) annyira pontosan szabályozhatóak voltak, hogy elő sem fordulhatott volna normális esetben még csak szivárgás sem. A csernobili csatát én is láttam, sőt, volt egy két Jó tévéjáték is a témában, Ukrán gyártóktól, az angol nyelv pedig szinte arculcsapása a tragédiának, nagyobb gyalázatot el sem tudtam volna képzelni
Blindmouse 2019 máj. 11. - 11:24:08 Előzmény Kistupac
(4/267)
Nem tudok komolyan venni egy oldalt ahol leírják a "sugárfertőzés" szót.. :D
Amúgy a tünetek megvannak hogy mik, csak a jelentkezési idők nem.

Közben utánakérdeztem hozzáértőknél, van az a dózismennyiség amitől hamar rókázik az ember, de az extrém nagy.. a kihullott grafitnál meg a dózis az Kilosievert/h órában mérhető kb..

itt egy lista a direkt halálokról.
https://en.wikipedia.org/wiki/Deaths_due_to_the_Chernobyl_disaster#Official_list_of_direct_deaths


Amúgy ami elég hitelesnek tűnő dokufilm az eseményről, az a Battle of Chernobyl,érdemes meglesni.
Amin viszont nem tudok átlépni és zavaró ebben a sorozatban az hogy mindenki ékes angolsággal beszél.

10/10
Kistupac 2019 máj. 10. - 18:10:19 10/10 Előzmény Blindmouse
(3/267)
Kedves Blindmouse, itt https://m.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/10592/sugarbetegseg tálalsz egy kis leírást a sugárbezegség tüneteiről, masreszt, gondolj bele, nem egy kis szennyezett gőz került ki a légkörbe, hanem egy komplett reaktor, több száz tonna sugárzó (veszélyesen erős dózisban sugárzó) fűtő, és fékező anyagokkal. Csak pár példa a sok közül, a harmas reaktorház tetejéről a robotok nen tudták takarítani a négyes törmelékét, mert a sugárzás percek alatt kivégezte az összesét, a mentesítő katonák kb 5-10 percet tölthettek munkával ugyanitt, aztán nemsokára el is temették őket több rétegű sugárzás biztos koporsókban, mert még több ezer év múlva is erősen mérgező lesz a holttestük, akkora dózist kaptak. Kegyetlen katasztrófa volt, emlékeim, és korábbi olvasmányaim szerint egy eléggé hiteles munkát tettek le az HBO emberei.
Blindmouse 2019 máj. 09. - 22:24:11
(2/267)
Gyerekek ez borzasztó.. megnéztem az elsőt..

A fényképezés (cgi) szép, látványos.. de amúgy annyi köze van a valósághoz mint a StarWarsnak..
Halál idegesítő hogy mindenki kérdezget mindenkit hogy érez-e fémes ízt.. meg 2 perc alatt mindenki hányni kezd meg leég a keze a sugárzástól? na neee...

Pár éve (kb 5) az Ukránok által csinált Мотыльки c. 4x50 perces minisorozat az SOKKAL hitelesebb hangulatilag meg mindenben is... igaz abban nincs a technikai izéről szó.. de az sokkal jobban hozza a hangulatot mint ez. ahogy néztem a HBO-sok még egy fránya ikarust se tudtak összelapátolni a kitelepítéshez a trailer alapján.. :D :D :D
10/10
Kistupac 2019 máj. 09. - 07:58:31 10/10
(1/267)
Hiteles ábrázolás, az atmoszféra tökéletes visszaadása, a képi megjelenítés plasztikussága. Tetszett még az is, ahogy a döntéshozók felelősségvállalását, vagy annak hiányait bemutatja a sorozat első része. Hiányoltam a reaktor felrobbanásához vezető leállítási kísérlet bemutatását, az orosz/ukrán nyelvet a tökéletes hangulat eléréséhez. Megérdemelt végre egy tisztességes bemutatást a baleset, gyerekkoromban emlékszem volt ugyan pár gyenge próbálkozás (talán egy "tévéjáték" volt a legközelebb a valósághoz) sajnos közel harmincöt evet kellett várni, hogy tisztességesen ábrázolják a tragédiát, ami kis híjján egész európát elpusztította. Köszönet a készítőknek.