Téma: Csernobil

Blindmouse 2019 máj. 16. - 22:51:41 Előzmény Blindmouse
(22/262)
Főleg mert akkor még az a daru sem volt ott.
Blindmouse 2019 máj. 16. - 22:45:41
(21/262)
Aha, meg is van, a Helikopter októberben pottyant bele. nem a 2. napon.
Blindmouse 2019 máj. 16. - 21:41:44 Előzmény Lámai Dala
(20/262)
Egy másik fórumból ollózva:
https://img.index.hu/imgfrm/8/3/4/4/BIG_0015568344.jpg

A képen Ukrajna elnöke III. osztályú "Bátorságért" érdemrenddel tünteti ki Alekszej Ananyenkót.
a kép alig több mint egy éves. ő volt az egyik búvár a háromból akit állítólag ólomkoporsóban temettek. Baranov nem volt ott a 3 közül, ő 2005-ben halt meg. szóval igen nehéz lekövetni hogy abban a káoszban kivel mi is történt.

Najah, a tűzoltók nem keveset kaptak.

Az elefántlábnál mikor már megszilárdult, kb úgy fél másodperc alatt lehetett a pincében begyűjteni a félhalálos dózist.
Amúgy kezdek érezni némi kronológiai bakikat a 2. részben.. nemtudom hanyadik napon esett be a kopter, de szerintem az még korai volt..

9/10
Lámai Dala 2019 máj. 16. - 13:10:13 9/10
(19/262)
Sztem meg a sárga Ikarusok hiányától eltekintve, nagyon baba lett Stakka Bo alkotása. Ezt 2 rész megtekintése után írom. Nagyon pozitív, hogy odafigyeltek a részletekre pl. a színészek szinte megszólalásig hasonlítanak az általuk megformált figurára, gondolok itt többek között Valerij Legaszovra, Anatolij Djatlovra,Nyikolaj Fominra,Viktor Bruhanovra. Nagyon ott van Legaszov sztk keretes szódásüveg szemüvege is. A dózisokról: 1. 300-400 rem, félhalálos dózisnak hívják, mert kb. az emberek 50%-a hal bele 1 hónapon belül. 2. 600 rem, halálos dózis, bár vannak kivételek páran, pl. a 780 remet túlélő nagydarab ukrán Pjotr Palamarcsuk.
A 100 000 áldozat nyilvánvaló túlzás, de valószínűleg megvolt a kb. 6-9000.
Az összes helikopterpilóta meghalt, aki a reaktor felett repült. 600 fő
A biorobotok a 3-as blokk tetején 3828 ember volt a statisztika szerint. Nekik a 90%-a biztosan meghalt. 3445 fő, mivel a sugárzás a tetőn 10-12 000 Röntgen/óra volt, ami annyit tesz, hogy 3,5 perc alatt összejött a halálos dózis.
Az a mókus aki a 2. részben a GAZ 66-al tesz egy kört a 4-es blokk körül, és miután visszamegy kiderül, hogy 15 000 Röntgen/óra a sugárzás, na az is durva. Na ő konkrétan 3 perc alatt kapta meg a halálos dózist.
Ja igen, akiknek semmi esélyük sem volt a túlélésre, azok a szerencsétlen tűzoltók voltak, na őket temették el ólom koporsóban és betonba öntve, mert még haláluk után is nagyon durván sugároztak.
Az infók 80%-a a csernobili csata című doku filmből van.
Báj, báj end hev ö nájsz déy!
10/10
mck77 2019 máj. 15. - 22:30:05 10/10
(18/262)
Elég szomorú, hogy egyesek itt röhögcsélnek meg szaroznak egy olyan esemény kapcsán ahol több 100 ezer ember halt meg és vagy szenved mai napig. Totál bagatel dolgokon akadnak fenn mert "nem elég élethű". Igen most már rettentően szar meg gagyi mert, hát a buszok ügye kékek nem sárgák és főleg mert angolul beszélnek.Ezek nagyon fontos dolgok és főleg senki nem fogja a világon szinkronnal nézni, nem nem. Meg, hát itt rettentő okos foteltudósok vannak akik kapásból tudják mennyi dózis kell, hogy pár óra alatt meghalj meg amúgy is mindent jobban tudnak mert ez a sorozat úgy is szar mert nem eléggé élethű. Tudjátok mit maradjatok csak a marvel meséiteknél mert az brutálisan élethű.
Blindmouse 2019 máj. 14. - 21:58:09 Előzmény Blindmouse
(17/262)
Bocs, nem a pincében állt a víz, hanem az alatta lévő tározóban. (csak már álmosodok ebben az időjárásban..) a pincét aláásták, hogy hűtőrendszert építenek alá. végül arra nem tellett.. de egy csarnokot ástak azért a reaktor alá hogy max feltöltik betonnal..
Blindmouse 2019 máj. 14. - 21:49:29 Előzmény pappulisszesz
(16/262)
Lehet ha anno eléri az olvadék a pincében álló pár hektó vizet, akkor egy picit távolabb kellett volna leszúrni a 30km-es zóna kerítését. Ez amúgy tény.
Blindmouse 2019 máj. 14. - 21:37:59 Előzmény kmera
(15/262)
A boldog élet titka az alacsony élményküszöb. Vannak témák amikhez kellő tisztelettel, és precizitással nyúlunk hozzá. ez szerintem pont az a téma.
Blindmouse 2019 máj. 14. - 21:36:53 Előzmény Riccs89
(14/262)
A sorozatot nézd meg majd belőle, ne az abból összevágott filmet..
vannak abban is bakik, mert a katonák nem a 2. napon mentek a tetőre lapátolni, vagy olyan helyen állnak a bigulival pukkanáskor ami lehetetlen lenne. De a hangulat átjön.
10/10
kmera 2019 máj. 14. - 21:09:24 10/10
(13/262)
Engem megfogott, bár én 8 éves voltam, amikor ez történt, a hírekre természetesen nem emlékezhetek, de szerintem a színészek nagyon jók (eleve csípem őket, más filmekből is), a környezet kellően szocreál (nem igénylem feltétlenül, hogy guglin be tudjam azonosítani a képeket minden utcáról) és szerintem nem az a legfontosabb egy mezei nézőnek, hogy egy egyébként sem dokumentumfilm végtelen precizitással adja elő a tényeket - amik persze, fontosak, de ezt egy-két szőrözővel ellentétben a kutya sem veszi észre, hogy most milyen francos busz volt a filmben. Egy film attól jó, hogy egy roggyant üres színpadon is úgy elevenítik fel a cselekményt, hogy átéled a cselekményből fakadó drámai helyzeteket, a döntések nehézségeit, következményeit, az emberi oldalt. A végső lényeg pedig ez, ami ijesztően rímel a mai napig sok eseményre: a párthű talpnyalók, esztelen titkolózása, ahogy akadályozzák, hogy a hasznos és életmentő információk eljussanak azokhoz, akik cselekedni tudnának; szintén párttisztviselők - bár ez összefügg az előzővel -akiknek nincs megfelelő végzettségük, pl. cipész az egyik nagyfejű (lehetne, teszem azt, gázszerelő is, csak úgy ex has), és csak magukkal vannak elfoglalva, vagy az, hogy úgy kísérleteznek az ostobák, hogy a közelben egy városnyi ember éli a hétköznapjait, stb... Azon, hogy angolul van egy brit sorozat, egészen felesleges rugózni, most tanuljanak meg akcentus nélkül mindent, minek? Ha az ukránok, oroszok forgatták volna, akkor azon a nyelven hangzik el, aztán kész, nem teljesen mindegy? Úgy érzem, mégsem a lényegre figyelnek sokan.
10/10
Riccs89 2019 máj. 14. - 15:49:44 10/10 Előzmény Blindmouse
(12/262)
Az ukránból csak egy részletet láttam, Bele fogok nézni abba is. Nekem csak Pripyattal van gondom, Valahogy nem nagyon akar hasonlítani a valódira, Persze nem is lenne elvárható.
Slavutics remek forgatási helyszín lett volna szerintem is. Elvégre Pripyat-ról mintázták.
De maga a látványvilág és a CGI szerintem pazar lett. Nem vártam el hogy egy Hollywoodi látványfilmet, vagy Csernobili bosszúállókat kapjunk.
Blindmouse 2019 máj. 14. - 15:43:55 Előzmény Riccs89
(11/262)
Anno az ukránok is Szlavutichban forgatták a magukét aztán CGI-vel megoldották a többit, de képesek voltak heteken át Ikarusokat tákolni roncsokból a hitelesség kedvéért. valszeg bele fogok ennek nézni a 2.részébe is, de valami hiányzik belőle hangulatában ami az ukrénokéban megvan.. talán túl steril.. fenetudja.

https://mediananny.com/content/images/original/65378.jpg

https://i.ytimg.com/vi/qnGOPlJC73A/maxresdefault.jpg
10/10
Riccs89 2019 máj. 14. - 14:43:37 10/10
(10/262)
Remek sorozat.
Hiteles ábrázolása a 86-os katasztrófának, valós hanganyagokkal
Egy egész estés filmnél jóval többet ér egy ilyen minisorozat, Egyedül a sárga Ikarusokat hiányoltam pripyat-ból. Ja meg hogy látszólag nem ott forgatták. Persze nehéz is lenne. :)
pappulisszesz 2019 máj. 14. - 09:07:36
(9/262)
"kis híjján egész európát elpusztította" pfffff fokozódik a drámai feszültség, de ez azért elég vicces
dimari 2019 máj. 11. - 16:07:44
(8/262)
Blindmouse 2019 máj. 11. - 12:35:50
(7/262)
Közben a fémes íz kapcsán megtudtam, hogy azon emberek, akiknek a mája nem működik megfelelően, azok érezhetnek fémes ízt, és mivel a fél szovjetúnió vodkán élt arrafele akkoriban...
Blindmouse 2019 máj. 11. - 12:32:03 Előzmény Kistupac
(6/262)
A kurvaanyját a fórummotornak, lenyelte a hozzászólásom..

Azon kacagtam amikor fejtegették hogy az RMBK nem TUD felrobbanni.. :D
Jah,csak egyrészt kiiktatták (nem csak szimplán kikapcsolták) a biztonsági rendszereket, plusz előtte meg is fojtották a reaktort.. tulajdonképpen ahogy vesszük nem is igazán robbant, azt a kevés vizét ami maradt tizedmásodperc alatt melegítette gőzzé, annak a nyomása fújta le a fedelet, aztán lett egy "kis" grafittűz..

Mostmár amúgy csak azért is visszafejtem nálam hozzábbértőkkel hogy mennyire hiteles ez a dolog..

Igen pl az angol nyelv hiánya teszi hitelesebb hangulatúvá a már említett Мотыльки-t. (meg hogy nem kifogástalan kinézetű elvtársnők vannak benne)
10/10
Kistupac 2019 máj. 11. - 11:36:05 10/10 Előzmény Blindmouse
(5/262)
Igazad van abban, hogy a grafit maga nem lenne vészes, ellenben itt a komplett reaktormag szétesett, az összes fűtőanyag a szabadba került. El sem tudtak képzelni még csak hasonló esetet sem, mert az említett (RBMK 1000) reaktorok (ellenben a dekadens nyugat sokkal veszélyesebb vizes lassítású eszközeivel) annyira pontosan szabályozhatóak voltak, hogy elő sem fordulhatott volna normális esetben még csak szivárgás sem. A csernobili csatát én is láttam, sőt, volt egy két Jó tévéjáték is a témában, Ukrán gyártóktól, az angol nyelv pedig szinte arculcsapása a tragédiának, nagyobb gyalázatot el sem tudtam volna képzelni
Blindmouse 2019 máj. 11. - 11:24:08 Előzmény Kistupac
(4/262)
Nem tudok komolyan venni egy oldalt ahol leírják a "sugárfertőzés" szót.. :D
Amúgy a tünetek megvannak hogy mik, csak a jelentkezési idők nem.

Közben utánakérdeztem hozzáértőknél, van az a dózismennyiség amitől hamar rókázik az ember, de az extrém nagy.. a kihullott grafitnál meg a dózis az Kilosievert/h órában mérhető kb..

itt egy lista a direkt halálokról.
https://en.wikipedia.org/wiki/Deaths_due_to_the_Chernobyl_disaster#Official_list_of_direct_deaths


Amúgy ami elég hitelesnek tűnő dokufilm az eseményről, az a Battle of Chernobyl,érdemes meglesni.
Amin viszont nem tudok átlépni és zavaró ebben a sorozatban az hogy mindenki ékes angolsággal beszél.

10/10
Kistupac 2019 máj. 10. - 18:10:19 10/10 Előzmény Blindmouse
(3/262)
Kedves Blindmouse, itt https://m.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/10592/sugarbetegseg tálalsz egy kis leírást a sugárbezegség tüneteiről, masreszt, gondolj bele, nem egy kis szennyezett gőz került ki a légkörbe, hanem egy komplett reaktor, több száz tonna sugárzó (veszélyesen erős dózisban sugárzó) fűtő, és fékező anyagokkal. Csak pár példa a sok közül, a harmas reaktorház tetejéről a robotok nen tudták takarítani a négyes törmelékét, mert a sugárzás percek alatt kivégezte az összesét, a mentesítő katonák kb 5-10 percet tölthettek munkával ugyanitt, aztán nemsokára el is temették őket több rétegű sugárzás biztos koporsókban, mert még több ezer év múlva is erősen mérgező lesz a holttestük, akkora dózist kaptak. Kegyetlen katasztrófa volt, emlékeim, és korábbi olvasmányaim szerint egy eléggé hiteles munkát tettek le az HBO emberei.