Alenlau 2012 ápr. 18. - 17:51:58 Előzmény loma06
(383/1523)
itt a válasz: õk nem akartak részt venni a továbbiakban... így, ezekkel a feltételekkel
és remélem, találnak más fórumot arra, hogy közel kerüljenek a közönségükhöz
http://5mp.eu/web.php?a=felekiralysag&o=RP_KpbQ6tO

SOK SIKERT NEKIK,
Sok sikert FELE KIRÁLYSÁG!
werti20100 2012 ápr. 17. - 08:42:34
(382/1523)
Így van, ha valaki valamit utál akkor miért veszi a fáradtságot hogy a nem szeretett topicba írjon, a tévét pedig kapcsolja el, olvasson egy könyvet, vagy nézze a Duna tévén a Kívánságkosárt, vagy ehhez hasonló "nívós" mûsorokat.
Móni Póni 2012 ápr. 17. - 08:37:23
(381/1523)
Ráadásul idõnként kiírja ugyanezt, hogy valaki felfigyeljen rá! :D
olahmiki1959 2012 ápr. 15. - 22:07:33
(380/1523)
Teljesen igazad van, elnézést, sõt, bocsánatot kérek, én voltam félreérthetõ, és nagyon jól tetted, hogy rámutattál álláspontom tarthatatlan voltára. Kellõ szigorral, de hangodban mégis érzékelhetõ szeretettel pirítottál rám, amiért én csak hálával tartozom neked.
Ha most nagyon kukacoskodni akarnék, akkor azt mondanám neked, hogy az a mondat, miszerint "K.L. Norbival egyébként semmi baj sincs", önmagában még semmi rosszat nem jelent. Lehet, hogy magánemberként egy nagyon jó haver, remek társasági ember, lehet, hogy jó humora van, meg lehet szakadni a röhögéstõl, ha elkezd hülyéskedni vagy sztorizni, valószínûleg szereti az édesanyját, és még hosszan lehetne sorolni a jó tulajdonságait.
Velem kapcsolatban akkor lenne igazad, ha azt írtam volna, - amit a fejemhez tartott revolver hatására talán leírnék, mert annál gyávább vagyok, mint sem hogy egy ilyen hülyeség miatt kockáztassam az életem, - hogy "K L. Norbival egyébként ÉNEKESKÉNT semmi baj sincs".
Ilyet azonban soha nem írtam le, és valószínûleg életem még hátralévõ kb. 80 éve alatt nem is fogok leírni, annyira hülye azért nem vagyok.
2/10
offtopic
Semprini 2012 ápr. 15. - 20:46:56 2/10 Előzmény olahmiki1959
(379/1523)
Én meg azt nem vártam, hogy így a torkomnak ugrasz, amikor ráadásul még egyet is értünk. Talán az utóbbi nagyobb jelentõséggel bír, mint hogy nem jöttem rá, miért ütöd agyon egyik mondatoddal a másikat. Az önmagaddal való ellentmondás (fõleg így felváltva alkalmazva) nem mindig kelti egyértelmûen az irónia képzetét, ez történt most is. De tegyük fel, hogy igazad van és én vagyok a hibás, ez esetben viszont azt válaszolnám, hogy én olyat hogy "K.L.Norbival nincs semmi baj", még viccbõl,ironizáló szándékkal SEM írnék le.
2/10
greghouse 2012 ápr. 15. - 19:15:42 2/10
(378/1523)
Imígyen szóla Zarathustra...én meg csatlakozom. Ez van.
olahmiki1959 2012 ápr. 15. - 19:05:39
(377/1523)
Semprini, ne b*szd föl az agyam! Eddig mindig nagyon jól eldumálgattunk, pont tõled, akit sokkal többre tartok, nem vártam volna, hogy nem érzed ki a szavaimból a keserû iróniát.
Hát persze, hogy nagy bajok vannak Norbival, és nem csak vele, hanem mindazokkal, akik jó érzékkel meglovagolják manapság a kereskedelmi média adta lehetõségeket, és gyakorlatilag értékelhetõ teljesítmény nélkül élnek a magyar átlag fölött nagyságrendekkel jobban.
Az írásom végén azt is odaírtam, és ez sajnos igaz, hogy a mi véleményünk senkit nem érdekel. Azt hiszem, mi néhányan, akik jó meglátásokkal, a problémák iránti érzékenységgel és jobbító szándékkal írogatunk ide, meg más portokra, naiv módon azt hisszük, hogy valami is változni fog ezeknek a véleményeknek a hatására.
Pedig nem. Ráadásul én biztos vagyok benne, hogy ezeknek a tv-knek a producerei, menedzserei pontosan tudják, hogy milyen értéktelen vacak, amit különbözõ módokon, - állítólagos tehetségkutató mûsorokkal, álvalóságshowkkal, meg vitatható színvonalú kvízjátékokkal - csinálnak, de minden egészséges jóérzésüket, szemét ellen való tiltakozásukat elnyomja a pénz, a bevétel iránti feltétlen elkötelezettség.
Természetes, hogy te és én, meg a többiek tiltakozunk ez ellen, csak ne higgyük azt, hogy valami is változni fog.
Kattrin 2012 ápr. 15. - 18:20:35
(376/1523)
Ennek a Plazma gyereknek az elsõ rappje tele volt káromkodással, úgy jött ide, hogy úgysem jut tovább, de megmutatja, hogy õ a lazasrác. Amikor továbbjuttatták, hirtelen megváltozott. A mostani produkciójában szinte nem is volt káromkodás, a szerelemrõl szólt, a gyereknek végig könnyes volt a szeme, alig bírt az érzelmeivel, egyszerûen beszippantotta az agyát a médiagépezet csodája. Azt mondta, hogy "végre lehet valaki", ha továbbjut. Nem hiszem, hogy ettõl lenne valaki, és szerintem teljesen hiteltelen, hogy nem hozza a korábbi lazasrác figurát, hanem jön ezzel az "azt teszek amit a nagy testvér mond", gatyábavizelõs kisfiú stílussal. Na neeee...
2/10
Semprini 2012 ápr. 15. - 18:14:49 2/10
(375/1523)
"Király L. Norbival egyébként semmi baj sincs."
Már hogyne lenne! Eleve az óriási baj, hiba, sõt: bûn,hogy képernyõre engedtek egy ilyen elképesztõen nívótlan, selejt produkciót! És õ csak az egyik a sok közül, igaz, szinte esszenciális, karikatúraszerûen eltúlzott manifesztációja a minden mértéken felüli nívótlanságnak, ami évek óta ömlik ránk a médiákból. Hasonló eset fordult most elõ a Csillag születikben azzal, hogy a trágár rappert is továbbengedték de ide sorolnám még a Fluor-féle nímandokat is. Ha az szerinted nem baj, hogy ott tart ma az igénytelenség, a "közízlés", hogy ezek az emberek megtalálják a számításukat, hülyére haknizzák magukat, nagy rajongótáboruk van és élnek mint Marci hevesen, miközben tehetséges igazi mûvészek élnek munkanélküli segélybõl, akkor nem tudom, mit nevezünk bajnak!
olahmiki1959 2012 ápr. 15. - 17:58:06
(374/1523)
Neki van egy extravagáns egyénisége, fõleg a színpadi mozgása, a kretén arckifejezése, éneklési teljesítménye viszont nincs. De úgy látszik, nem is kell, hogy legyen.
Hogy politizálásnak még a gyanúját is elkerüljem, csak annyit mondok, hogy a magyar társadalom és közvélemény végtelen toleranciáját az is jelzi, hogy az ilyen Király L. Norbi féléknek is lehetõséget biztosít, ahelyett, hogy elküldené õket a halál náthás f*szára.
Olyan esetekben, amikor kétségeid vannak egy énekes teljesítményét illetõen, csinálj egy nagyon egyszerû kísérletet. Fordítsd el a fejed a tv képernyõjérõl, és csak a füledre hagyatkozz. Figyeld meg, hogy ha nem látod a színpadképet, a táncos csajokat, a fényeket, csak magát a zenét, és az éneket hallod, akkor is tetszik-e?
Ezt egyébként megcsinálhatod külföldi nagy sztárokkal is, ha mondjuk nem látod Beyoncé õrületesen formás fenekét, akkor is tetszik-e az a szám, amit énekel? Vajon a látvány elfeledteti-e a dallam egyszerûségét, és a kíséret monotóniáját?
Szerintem a videoklipeknek ez az egyik õrületes elõnye, és ezért is találták ki a mûfajt annak idején, mert ha a színes, baromi látványos klipeket nézed, nem veszed észre, hogy tulajdonképpen egy nagyon egyszerû zenét hallasz, persze megfelelõen felturbózva, nagy felhajtást csinálva neki.
Király L. Norbival egyébként semmi baj sincs. Amíg van rá igény, õ is megtalálja a számítását, meg az a csapat is, amelyik rá épül, producerek, menedzserek, koncertszervezõk, a tv, amelyiknek a rendezvényein rendszeresen fellép. Mindenki jól jár, a te véleményed, meg az enyém viszont a kutyát sem érdekli.
Meklód fia 2012 ápr. 15. - 17:36:42
(373/1523)
Mi ez a 12 továbbjutó?? XFaktor 3?
-csengõzoli-- 2012 ápr. 15. - 17:15:36
(372/1523)
Ez a Király L. Norbi egy rossz vicc volt az RTL-tõl... és a mai napig fellép,koncertezik...
Ez valahol borzasztó szomorú,mert azt jelenti,hogy szeretik,sokaknak ez tetszik...
olahmiki1959 2012 ápr. 15. - 17:11:09
(371/1523)
Szinetár semmit, mert Király L.Norbi el sem jutott volna odáig. Nem tudom, hogy akkoriban ez hogyan ment, de minõsíthetetlen, katasztrofális produkciókat nem engedtek képernyõre, még szórakoztató, röhögtetõ céllal sem. Már sokkal hamarabb kiselejtezték õket.
Attól még persze rengeteg humoros mozzanat is volt a mûsorban, de a szemetet, a nyilvánvaló gagyit elutasították.
Szerintem helyesen.
olahmiki1959 2012 ápr. 15. - 17:06:56
(370/1523)
Takács Nikolas legalább tud énekelni, méghozzá nem is akárhogy. A többiekkel kapcsolatban teljesen igazad van.
-csengõzoli-- 2012 ápr. 15. - 17:06:55
(369/1523)
Szerinted egy Ki mit tud-ban hányadik lett volna Király L. Norbi, aki anno dobogós volt az X-faktorban??? :)
Mit szólt volna hozzá Szinetár? :D
2/10
greghouse 2012 ápr. 15. - 15:53:16 2/10
(368/1523)
Várd ki a végét...jövõre Alekosz, Zimány Linda, Vévé Vera és Takács Nicolas lesznek a zsûritagok. Vagy valami ilyesmi.
loma06 2012 ápr. 15. - 14:43:29
(367/1523)
Kiesett a Fele Királyság??? Neeeee, õk voltak a kedvenceim Juhász Marci mellett...
Grat a zsûrinek.... Alkesz és zs..ó mind.
olahmiki1959 2012 ápr. 15. - 14:15:37
(366/1523)
Ebben is van valami, amit mondasz. A hegedûs lehetett volna egy nagyon jó szociológiai tanulmány alanya, mármint, hogy mit kezd magával a 'szegény ember", aki hirtelen a csillogás, a reflektorfény, a figyelem középpontjába kerül, bár én az ilyen kísérletezéseknek nem igazán vagyok a híve, mégiscsak egy emberrõl van szó.
Tulajdonképpen itt két szemlélet ütközik, és nem csak te, vagy én, hanem talán maga a tv sem tudja eldönteni, hogy melyiket engedje érvényre jutni.
Ha elesett, közepes tehetségû embereket karolunk fel, az az érdekesség miatt egy darabig mûködik, lehet rajtuk sajnálkozni, jókat derülni a csetlés-botlásukon, de egy idõ múlva átfordul a dolog, unalmas lesz, szánalmat kelt, és a nézõ legyint egyet.
A másik út, hogy valóban csak a legtehetségesebbek jussanak tovább, és engedjük õket kiteljesedni, segítsünk nekik befutni, mert akkor a nézõ jogosan érezheti úgy, hogy valaki elindult nagyon mélyrõl, de nem adta fel, kitartott és a rengeteg nehézséget legyõzve, eljutott az országos ismertségig.
Ha egy ilyen ember viszi valamire, akkor mindenki úgy érezheti, hogy rendben van a dolog.
A tv a két felfogás között õrlõdik, mert az extravagáns figurákon túl, - akik a nézettség miatt kellenek, - igazi tehetségekre is szükség van, a tv presztízsének a megõrzése miatt.
Az anyagi haszonszerzés persze legalább ilyen fontos szempont, azért történnek hajmeresztõ dolgok idõnként a mûsorokban, mert bent kell tartani a szavazatszerzõ figurákat, minden lehetséges eszközzel.
A zsûrivel kapcsolatban meg csak annyit, hogy a régi "Ki mit tud"-okban minden kategória legelismertebb, országosan szaktekintélyei foglaltak helyet a zsûriben, nem véletlen, hogy az akkori gyõztesek nagy része több évtizedes karriert futott be a magyar kulturális életben, mint énekes, táncos, bûvész, parodista, színmûvész, vagy akár mint egész zenekar.
Azokhoz képest ez a zsûrinek nevezett formáció még viccnek is rossz.
2/10
greghouse 2012 ápr. 15. - 13:44:14 2/10
(365/1523)
Szerintem is itt van az eb elhantolva. A kertévének mindegy mi, csak nézettséget (=reklámpénz) hozzon. Pár százaléknyi értelmiségi nyafogását leszarják és kész. Ha a trágár reppert többen nézik, õ fog továbbjutni. Mutatóban lehet esetleg operaénekes vagy hegedûmûvész, de csak dísznek, õértük nem "fizetne" a nézõ a távkapcsolójával. Ez egy show mûsor, még ha "tehetségkutató" is a neve. Ahogy a Valóságshowk is messze vannak a valóságtól. Vagy Gyõzike, gondoljátok, így él egy átlagos cigány család Salgótarjánban? Ugyan már, a show az show, és csak a reklám számít. Ha az emberek vért, szexet és trágárságot akarnak az lesz, elmennek a max. határig amit a Hatóság megenged. Kit érdekel a tehetség, ha olyan tehetséges, úgyis érvényesül, ez a filozófiájuk.
....És valahol igazuk is van.
-csengõzoli-- 2012 ápr. 15. - 13:43:36
(364/1523)
Én továbbra is megvédem az RTL-t!
Nem lehet rajta számonkérni az értékeket,meg,hogy mit közvetít stb. ,mert ahogy korábban írtam egy show-business!
Üzlet!
Amit itt sokan írnak,az kb olyan,mintha bemennénk egy közértbe és felháborodnánk,hogy mennyi olcsó édesség, gagyi cukorka, alkohol stb. van, ahelyett,hogy egészséges bioételek lennének csupán!
Igenám,csakhogy a közért nem az értékes bio.ivólékbõl és a minõségi sonkákból tartja el magát,hanem a féldecis tûzesvízbõl, a mûanyag flakonos borból , a 100ft-os virslibõl és az olcsó,színes cimkés édességekbõl, ezeket veszik és ezeken van a legtöbb haszon!
Az RTL ugyan ilyen közért, ahol pontosan mérik,hogy mibõl adják el legtöbbet és ha az a zöld párizsi,mert az még a legolcsóbbnál is 50%-al olcsóbb,akkor azt fognak árulni!
Nincs felelõségük, nincs népnevelõ célzatuk,nem akarják az embereket a magas kultúrára szoktatni, hozzáteszem teljesen lehetetlen küldetés is lenne!
A zsûrinek sincs felelõsége!
Hogy lenne?
Mi alapján ítélne meg felelõsen (tehát ha tényleg véresen komolyan vennék magukat) pl egy tánccsoportot az ott ülõk bármelyike?
Puzsér el tudja dönteni,hogy mely tánccsoport adott elõ nehezebb produkciót?
Hajós meg tudja mondani,hogy ki a jobb bûvész?
Hernádi zenélt valaha?
Pokorni Lia..., õt nem bántom :D
Tehát itt felelõs,komoly döntésekrõl szó sincs!
Show van,aztán,hogy kit fedeznek fel,az már nem az õ dolguk, a mûsor után nem is fognak találkozni velük,az már a managerek dolga.
A hegedûst tudod miért juttattam volna tovább?
Mert õ egy olyan figura,akit szeretne a szórakoztatóipar!
Tudod miért? Mert ez neki egy totál idegen környezet, totál nem illik ide és ez a jó!
Mit fog egy Szirotta J. csinálni a köv adásokban? (amellett,hogy szuperjó)
El fogja énekelni a neki szánt dalokat tökéletes pontossággal, néha kis bakival.
Slussz...
Ez nagy dolog,de érdekes ez? Hány ilyet láttunk már? Hajrá Jenyfer!,de hogy mennyivel több van ebben a hegedûsben?
Show szempontból sokkal!
Ugye rajta látszik,hogy megrágta az élet,nem is kicsit!
Baromi érdekes lehetett volna végigkisérni,hogy hogy tudja feldolgozni a sikert, hogy mit raegál,mikor az érettségi öltönyét lecserélik Armanira és mikor épp elkezdene mosolyogni,akkor kap hozzá egy fehér tornacipõt!
Hogy tudja mindezeket feldolgozni? Hogy itt most megváltoztatják az õ kis világát!
A sikert bírja-e? Kinyílik tõle és fürdik benne vagy magába zuhan?
Bírja-e,hogy élõ adásban millióan nézik, vagy bakizik és összeomlik?
Ezekrõl mind lehetett volna írni a bulvárban,mind érdekes téma!
Ha nem bírja és magába roskas is óriási hír lett volna! Röviden, szerintem ezt fel kellett volna ismernie a készítõknek, benne lett volna valami ami eltér a hagyományostól!