2/10
Semprini 2012 ápr. 22. - 22:54:24 2/10
(503/1523)
Az igaz, hogy krónikus tenorhiány van, méghozzá évek óta egyre krónikusabb, na de nem annyira, hogy pont Mészáros Jánosra lennének utalva az Operaházban! Ne vicceljünk már, könyörgöm, ezzel csak a hozzá nem értésedet árulod el! Az Opera kórusában vannak legalább 10-en 12-en, akik sokkal jobb hangúak ÉS jobban is tudnak énekelni, mégsem emelik ki õket a karból, mert ott IS tenorhiány van! Arról ne beszélve, hogy az operaénekesi pályához csak az egyik (és lassan már nem is a legfõbb) követelmény a hangi adottság, sokféle dolognak kell stimmelni, mire odáig jut valaki, hogy kiosztanak rá egy szerepet. És elég kevesen kezdenek rögtön fõszereppel, ezt is tudjuk. Mészáros János jelenlegi formájában (és itt nem CSAK a hangot értem) nem alkalmas arra, hogy komoly operaszínpadra lépjen - persze ettõl még megnyerheti a Csillag születik-et, kérdés, a tinilányok fognak-e elegen szavazni rá...
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 22:50:42
(502/1523)
A múltkoriban legalább volt egy fantasztikus harmónikás. Bár én nem tartozom azok közé, akik azt mondják, ez a mostani rosszabb.
8/10
idõjós1010 2012 ápr. 22. - 22:43:32 8/10
(501/1523)
Ami Magdit illeti engem a hideg ráz a hangjától, annyira irritál. Éles, fülsüketítõ.: http://www.youtube.com/watch?v=s1aiAo_Fbmo
A szociális alapon való nyerést illetõen meg szerintem inkább Utasi Árpi a te embered, vagy ha úgy tetszik akkor a gyereked :-) László Attila azért hozzá képest mindenképp mutatott fel valamit.
Ami meg a tánccsoportot illeti, hát nem egy közkedvelt mûfaj ez a latin izé, és még akkor sem ha tehetség van mögötte. Errõl õk nem tehetnek persze, de van amit nem lehet eladni bárhol, mert nem elég populáris ahhoz.
olahmiki1959 2012 ápr. 22. - 22:29:51
(500/1523)
Abszolút nem értek veled egyet, ugyanis Mészáros János olyan hanganyaggal rendelkezik, amilyennel jelenleg a Magyar Operaházban senki. A régi nagyok mind hetven körül járnak, az újak pedig még nem értek fel erre a szintre.
Mészáros János most tökéletesen alkalmas lenne arra, hogy egy régóta meglévõ ûrt betöltsön. Ne felejtsd el, hogy a hivatásos énekesek is rendszeresen járnak hangképzésre, tehát János meglévõ esetleges hiányosságait, csiszolni valóit pillanatok alatt ki lehetne javítani. Nüanszokról, apróságokról van szó.
Azt nem vitatom, hogy lenne még mit képezni, fejleszteni rajta, ez lenne többek között a feladata annak, aki észrevenne egy ilyen tehetséget, és nem hagyná elkallódni. De az alapanyag megvan.
A másik, operista hölgy nagyon jól énekelt, viszont azt kell mondjam, õ már sajnos nincs versenyben tehát a bentmaradók közül kell dönteni majd a végén.
Annyiban igazad van, hogyha azt az énekes kis csajt tovább engedték Szirota Jennifer mellett, akkor ezt a hölgyet is tovább engedhették volna, sõt.
De hát a zsûrinek nem ez volt az egyetlen hibája, mint tudjuk.
2/10
Semprini 2012 ápr. 22. - 22:02:07 2/10
(499/1523)
Sajnos azt kell mondjam, Mészáros János Elek sikere abszolút nem a valós teljesítményének szólt, hanem több dologból tevõdik össze. Valóban az este csúcspontja volt, és tényleg nagy ovációt kapott, de ha komolyan vesszük, azért a hangja nagyon kevés ehhez az áriához, teljesen hiányzik belõle az a hõsi erõ és fény ami ide alapvetõen szükséges lenne, ez egy lent viszonylag szép színû, de testetlen, a magasságban kiélesedõ, vékonyka lírai tenor vagy még az se, kórusba való vagy magyarnóta éneklésre. Csakhogy ugyebár egy rendkívül gyenge mezõnyben, szombat este, fõmûsoridõben egy kereskedelmi tévén(!) megszólal a legnépszerûbb magyar operarészlet - még szép hogy nagy sikere van, nem is lehet más! A zsûri (akik közt amúgy SENKI nincs aki csak konyítana valamicskét a komolyzenéhez!!!) kultúrmissziót vagy mit emlegetett, ami talán kicsit erõs kifejezés, de valami azért van benne. Igen ám, csakhogy akkor azt nem értem, hogy miért nem lehetett az operista hölgyet (is) továbbengedni aki bizony nem egy, hanem több klasszissal van Mészáros fölött ami a hangmatériát és énektudást illeti, ráadásul nehezebbnél nehezebb áriákat vitt.
olahmiki1959 2012 ápr. 22. - 21:01:32
(498/1523)
A versenyrõl néhány gondolat.
A standupos gyerek teljesen jogosan esett ki, nem tudtam nevetni a poénjain, a közönség is inkább feszengett sokszor az erõlködésein. Idõnként közönséges lett, ami megint csak kínos, azt nagyon kell éreznie egy elõadónak, hogy mikor "fér bele", vagy mikor van helye egy-egy alpári megjegyzésnek. Õt eleve nem kellett volna a 12-be engedni, de ezt már többször és többen is elmondtuk, nem csak vele kapcsolatban.
A két kis cigánygyerek nagyon tehetséges, de hát ilyenkor elõjön, hogy nagyon nagy szükségük lenne valakire, aki segít, aki elmondja, hogy milyen szám áll nekik jól, és milyen nem. Charlie száma nem két gyereknek való, aztán ott van még az is, hogy a kitûnõ zongorista gyerek, akinek a vérében van a dzsessz, miért nem improvizált egy refrént, azzal is változatosabbá lehetett volna tenni a produkciót.
Szirota Jennifertõl ma nem voltam elájulva, a múltkori zseniálisan elõadott "Summertime" után a mostani Whitney Houston szám alig volt jobb a közepesnél. Ráadásul a szám elején a mély fekvésû hangok némelyike bizony hamis volt, az õ hangja egyértelmûen a magas regiszterben nyalik ki igazán.
A kis tinilányt meg hagyjuk, legközelebb õ lesz az egyik kiesõ, hacsak valami csoda nem történik.
A táncosok jók voltak, bár bekövetkezett amitõl féltem, ugyanis a Latin Carnevalnál megint az volt a poén, hogy egy pontnál a lányok hirtelen átöltöztek. Na most ez egyszer-kétszer elmegy, a sokadik alkalommal azonban már kifejezetten kínos lehet, mert a nézõ elõre tudja, hogy "ja, igen figyelj, most fog változni a ruha!"
A zenekarok nekem tetszettek, bár az "Immigrants" nevû fiatal srácokból álló formáció teljesítménye egyelõre nem ment túl egy tehetséges diákzenekar szintjén.
Ez a felállás, - gitár, basszusgitár, dob, - minden zenésztõl nagyon magas fokú hangszertudást követel meg, máskülönben gyenge, erõtlen lesz a hangzás. A zseniális tehetségû Jimi Hendrix fel merte vállalni ezt a zenekari formációt, de hát az õ képességeit ismerjük.
Az "Immigrants" gitárosa elõtt le a kalappal, minden tõle telhetõt megtett, gyakorlatilag õ vitte a hátán a zenekart. Az énekes srác basszusgitárosként elég gyengécske, viszont az õ "helyes srác" mivolta valószínûleg sokáig elég lesz a zenekar versenyben tartására, ami az sms-ezõ lányokat illeti. A dobos szintén jó volt.
Az este egyértelmû csúcspontja Mészáros János Elek éneklése volt. Igaz, hogy egy hajszállal szinte végig fölé énekelt, de én ezt annak tudom be, hogy esetleg nem lehet pontosan hallani a zenei kíséretet onnan, ahol állt.
Máskor ugyanis mindig kristálytiszta volt, önmagához képest most is.
Úgy énekelte el a "Hazám, hazám" c. áriát, hogy a stúdióban megállt a levegõ, én is azon kaptam magam, hogy szorítom annak a rohadt fotelnek a karfáját. Nem véletlen, hogy a verseny történetének legnagyobb tapsviharát kapta a nézõktõl. Pestiesen szólva, szétverték a házat.
A zsûri sem nagyon tudott mit mondani, Pokorny Lia láthatóan elszorult torokkal, könnyeivel küszködve beszélt, Hernádi Judit szintén mélyen elérzékenyülve próbált megszólalni, és a másik két zsûritag is egyértelmûen dicsérte a produkciót.
Ezért sem nagyon értettem, hogy miért nem adtak nyolc pontnál magasabbat, de mindegy, nem akarok mindig minden mögött valami olyat feltételezni, ami nem lenne méltó egy ilyen pillanathoz.
Azt kell mondjam, nem lenne ellenemre, ha a végén Mészáros János Elek nyerné meg a versenyt. Végre egy olyan valaki lenne a gyõztes, akinek a teljesítménye elvitathatatlan.
-csengõzoli-- 2012 ápr. 22. - 20:27:01
(497/1523)
Hogy valaki abszolute tehetségtelenül is sokra viheti arra szerintem kiváló példa a következõ video.
(ne aggódj,nincs fent végig :)
http://www.youtube.com/watch?v=IBSBq03Q5F0&feature=share
olahmiki1959 2012 ápr. 22. - 20:11:30
(496/1523)
A vendégként fellépõ, szegény László Attila harmatgyenge elõadását látva, és fõleg, hallgatva, az jutott eszembe, hogy ezzel a szerencsétlen, egyéniség nélküli, gyenge hangú kissráccal annak idején hogyan sikerült megnyeretni a Csillag születiket? Megsajnálták szegény határon túli gyereket, és úgy gondolták, nyerje meg a versenyt? Más magyarázatot ugyanis nem nagyon tudok elképzelni.
Azzal egyébként, hogyha valaki határon túli, az égvilágon semmi baj sincsen, ott van például a csodálatos Rúzsa Magdi, aki úgy énekel, ahogy a világon is kevesen.
A szociális alapon nyerés, a - sajnáljuk meg szegényt, olyan rendes! - effektus számomra mindig egyfajta rossz szájízzel jár, hiszen gondoljunk bele, hogy például egy tánccsoport milyen elképesztõ munkát, erõfeszítést fektet bele abba, hogy hétrõl-hétre mindig jobb teljesítményt nyújtson. Ezalatt elõfordulhat, hogy azok, akik gyengébb teljesítményt nyújtanak, az emberek, a szavazók sajnálatára építenek, vagy ha õk nem is, az õket futtató producerek, menedzserek mindenképpen. És a zsûrinek is hatalmas szerepe lehet abban, hogy kit preferál, és nyíltan, vagy burkoltan kinek a továbbjutását segíti.
Annak idején a kis Utasi Árpi mesemondó is annak köszönhette a végsõ gyõzelmét, hogy mindenki megsajnálta szegény kis gyereket, aki egyébként az elsõ néhány adásban, amíg a saját meséit mondta, zseniális volt, aztán amikor idegen szöveget kellett betanulnia, rögtön kiderült, hogy abban bizony már nem olyan tehetséges.
El is tûnt szegény, a színházak, amelyek egy ideig foglalkoztatták, idõvel rájöttek, hogy gyakorlatilag használhatatlan a gyerek színházi munkában, el is engedték.
Szegény sorból kikerülõ közepes képességû versenyzõkön másképpen kellene - szerintem - anyagilag segíteni, semmiképpen nem a verejtékes munkát végzõ, valódi tehetségek rovására.
László Attila fél playback technikával elénekelte a saját, gyengécske kis szerzeményét, szerintem sokan már a nevét is elfelejtették, csak akkor jöttek rá, kirõl is van szó, amikor megjelent a lépcsõ tetején.
Mentségére legyen mondva, nem õ tehet arról, hogy egy tv érdemein felül segítette, és megnyerette vele a tehetségkutató versenyét, õ csak sodródik az árral.
Ne legyen igazam, de néhány év múlva valószínûleg nem sokan fogják tudni, hogy kicsoda õ egyáltalán.
8/10
idõjós1010 2012 ápr. 22. - 19:48:21 8/10
(495/1523)
Nem kizárólag a pontozásnak köszönhetõ kiesésük, sõt ! Túl kevés szavazat érkezett rájuk, a stand-upos gyereken pedig nem lehetett nevetni, így van. A táncosokat nem láttam, de valószínûleg nem volt népszerû a produkciójuk, de ettõl még lehettek tehetségesek. Szóval lehet itt szidni a zsûrit, de nem õk a felelõsök ezért. A beválogatásért viszont igen. Szóval én személy szerint a rengeteg énekes produkció miatt neheztelek rájuk. Ez nem a Megasztár, szóval jobb lett volna ha valóban széles skálán mozognának a produkciók.
2/10
Semprini 2012 ápr. 22. - 19:33:39 2/10
(494/1523)
"sem táncos/tánchoz értõ ember, sem stand-upos/humorista nincs a zsûriben."

Végre valakinek feltûnt amit én már kezdettõl fogva nem gyõzök hangoztatni: nincs szakértõ zsûri! Ott van - teljesen feleslegesen - 2 prózai színésznõ, akik egy vers- és prózamondó-, esetleg sanzonénekesi versenyen remekül hozzá tudnának szólni, na de itt? Hernádi és Pokorny mûvésznõknek az össze s adást egybevéve SE volt még egyetlen jogos és értelmes szakmai megjegyzése, csak állandóan azt hallom, hogy milyen helyesek a (fõleg férfi) versenyzõk. hát ez nekem minden csak nem zsûrizés. hajós néha hozzászól érdemben, Puzsér miatt meg önmagában megéri nézni, na de az hogy senki nem ért a tánchoz, vagy a klasszikus zenéhez, ráadásul igazán képzett énekes sincs a zsûriben (Hajóst azért nem nevezném annak)...
Kattrin 2012 ápr. 22. - 19:13:17
(493/1523)
Kiesett a revütáncos produkció és a stand-up gyerek. Lehet azon vitatkozni, hogy jogos-e vagy nem a kiesésük, de nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy sem táncos/tánchoz értõ ember, sem stand-upos/humorista nincs a zsûriben. Talán a stand-upost könnyebb megítélni, mert én pl. nem nevettem az elõadásán, ez egy jó mérce lehet, hogy mennyit nevet rajta az ember. De a táncosokat mi alapján ítélik meg? Annyit lehet látni rajta, hogy mennyire mozognak egyszerre, de hogy mennyire nehéz a koreográfia, és hogy hol helyezkedik el a produkciójuk egy versenytáncos produkcióhoz képest, azt nem tudja a kedves zsûri.

Pokorni Lia meg kb. olyan ott, mint egy barbie baba. Ül, vigyorog, pontoz, vigyorog, elmond két szót, vigyorog.
Kattrin 2012 ápr. 22. - 19:06:35 Előzmény cometzjeah
(492/1523)
Nem tudjuk és nem is akarjuk tudni!
2/10
Semprini 2012 ápr. 22. - 13:46:51 2/10
(491/1523)
"a zsûritagok egyébként szerintem jók"
Nem rosszabb ez a zsûri sem, mint az elõzõ volt, Puzsérral nagyot nyertek, sokkal jobb mint Fáy volt, viszont Szirtes tanár úr nagyon hiányzik. Hernádi Judit sajnos maradt, akit inkább lecseréltem volna, Oroszlán Szonja helyett Pokorny Lia pedig eben guba... És még mindig jobb ez a zsûri mint az X-faktor egymást alázó elfogult mentorai vagy a Megasztár hozzá nem értõ bagázsa...
werti20100 2012 ápr. 22. - 10:06:05 Előzmény Béciman 2
(490/1523)
Sajnos mindig ez megy, hogy ami most van az sz@r, ami régebben voLt az jÓ:) Csak nevetni tudok, az elõzõ széria sokkal gyengébb volt, lászlóattilástul, mindenestül:))
pozsizsuzsi 2012 ápr. 22. - 09:59:42 Előzmény Castia
(489/1523)
hát én ma utólag megnéztem.
Minõsíthetetlen. Nem is értem, hogyan vergõdött el idáig.
8/10
idõjós1010 2012 ápr. 22. - 08:51:37 8/10
(488/1523)
Ez komoly.
8/10
idõjós1010 2012 ápr. 22. - 08:49:55 8/10 Előzmény Semprini
(487/1523)
Én sem értem mért alakult így, mért lett ebbõl a Csillag Születikbõl végül egy Megasztár, de a zsûritagok egyébként szerintem jók. Fülük nekik is van, én meg amúgy kedvelem õket. Ami a kritikust illeti, én is sajnálom hogy szinte mindig egyedül marad a véleményével, mert így gáz lesz ez a mûsor, illetve már nagyrészt az is lett. Azért van benne pár tehetség.
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 23:43:11
(486/1523)
Köszi, de nem hiszem, hogy szeretnék ennél többet szánni az idõmbõl Lilura.
2/10
Semprini 2012 ápr. 21. - 23:11:29 2/10
(485/1523)
Mondani sokmindent lehet. Egyébként Lilu és Hajós szerepelt már korábban egy mûsorban, csak fura módon fordított helyzetben: akkor Lilu volt a zsûriben Hajós meg mûsorvezetõi szerepben. Ez volt a "Benne leszek a tévében", ami egy pár adást ért meg, és nagyjából a tehetségkutató válogatóival egy szinten mozgott. Zsûritag volt még Komár Laci is, meg vmi Bandika, a vezetéknevére nem emlékszem.
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 23:09:44
(484/1523)
Eddig sem voltam róla nagy véleménnyel, de ez is elmond róla valamit...