offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 23. - 12:09:54 Előzmény olahmiki1959
(1183/1523)
Ha leszel szives! Köszönöm!:)

A tréfát félretéve: nem írtam semmit arról, hogy Te mit tegyél vagy mit nem, csak arról, hogy én nem szeretem nézni õket.
offtopic
tompika74 2012 máj. 22. - 19:49:03
(1182/1523)
Az, hogy a valószínûséget 0 és 1 között adjuk meg, vagy százalékban, az csak formaság.

A macskás példa rossz. Írtad a klasszikus példákat, mint az érme és a dobókocka. Azokkal egyet is értek :)
Az érménél tényleg csak két eset létezik - fej vagy írás -, itt tényleg igaz, hogy ugyanolyan eséllyel lesz fej, mint nem fej. 0,5-0,5
De nem lehet minden állításra ráhúzni, hogy "vagy megtörténik, vagy nem 0,5-0,5 a valószínûsége".
Igenis figyelembe kell venni a környezetet, a különféle változókat.
Pl. Annak az esélye, hogy holnap elütsz az autóddal egy gyalogost, szerinted 0,5 az esélye. Vagy elütöd, vagy nem. És ez igaz minden körülmény ellenére. Akkor is, ha ûrhajós vagy, és a következõ hetet az ûrben töltöd. Vagy kórházban fekszel nyakig begipszelve. Vagy nincs is autód.
Ilyenkor a logika keményen bedobja a maga 0 esélyét (mint a hatlábú macskás pédádnál is). Most akkor melyiket dobjuk ki? A logikát, a valószínûségszámítást? Segítek, dobjuk ki a példát.
A kártyapakli, a dobókocka, az érme csak a véletlenrõl szól. A való élet pedig egy nagyon sok változós egyenlet. Nem lehet összekeverni õket. És a körülmények beszámolásával sokkal izgalmasabb a számolás. Hogy mekkora az esélye, hogy másnap elütsz valakit autóval? Ki lehet számolni az országos átlagból, a reflexidõdbõl, abból, hogyan vezetsz, mennyire frekventált útszakaszokon jársz.

"...Összefoglalva, a pénzre, kockára, stb. azért van válasz, mert vannak elõzetes megfigyelések. A hatlábú macskára semmilyen elõzetes megfigyelés nincs, ezért nem lehet rá alkalmazni a valószínûségszámítást."

Pont fordítva. A pénzre, kockára nincs megfigyelés. Csak a véletlenen múlik. A macska viszont párezer éves megfigyelés óta négylábú.

Egyébként nehogy azt hidd, hogy Te vagy a hibás a dologban. Így tanítják. Nagyon sok rossz példát hallottam már. Pl. a kutya a következõ pillanatban fog ugatni ( 0,5 lenne az esély, ha a kutya a nap felében ugatna, a másik felében nem), kinyújtom a kezem, belemarkolok a levegõbe, és egy gyémánt lesz benne (ha figyelembe vesszük, hogy elég ritka kristály a gyémánt, fõleg a levegõben, akkor nem 50 százalék az esély, ugye :) )
Ezek sajnos olyan példák, amiket a matematikusok elõkapnak, mint bûvész a nyulat a kalapból, és nem gondolnak bele, hogy nem stimmel. És tanítják tovább, és tovább :)

És miután ilyen szépen levezettem, fenntartom a tévedés jogát :) De szerintem sikerült ellentmondással bizonyítanom az igazamat a logika vs. valószínûség résznél :)
olahmiki1959 2012 máj. 22. - 19:13:23
(1181/1523)
Kedves Lili! Kitaláltam egy nagyon egyszerû megoldást. Majd mindig elõre elküldöm neked azoknak a tv mûsoroknak a listáját, amelyeket aznap meg szeretnék nézni, és amelyekre rábólintasz, amelyekre áldásodat adod, amelyeket kegyeskedsz engedélyezni nekem, azokat megtekintem.
Így két legyet ütünk egy csapásra. Nekem is nyugodt lesz a lelkiismeretem, hiszen rábízhatom magam egy tévedhetetlen ember zsinórmértékként szolgáló iránymutatására, te pedig azzal a jó érzéssel hajthatod álomra a fejedet, (azt a gyönyörût), hogy aznap ismét sikerült megmentened egyik embertársadat attól, hogy meggondolatlanul letérjen a helyes útról.
Ennek jegyében maradok õszinte híved.
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 22. - 18:25:07
(1180/1523)
Jajistenem!:DD
Ezüstliliom 2012 máj. 22. - 18:22:53
(1179/1523)
Nyilván nem írtam teljesen komolyan, hisz ott a kacsintás.:) Azért ismerlek már egy kicsit, hogy tudjam, mások lehetnek az indítékaid, de azért megleptél. Értelek, hogy miért nézed, de én még ilyen indokokkal sem tenném. Elég kiábrándítóak a körülöttem lévõ emberek is, minek nézzem még a TV-ben is a hasonlókat?:/ Nem igazán lepett meg az sem, amit az összefonódásokról írtál. Simán el tudom képzelni. De nem keseredtem el, mert sosem küzdenék, hogy bekerüljek egy ilyenbe, még akkor sem, ha meglennének a külsõ adottságaim hozzá.:D
Mint már írtam, tisztában vagyok vele, hogy a (z énekes) tehetségkutatók sem tisztán mûködnek, de azért amikor ennyire kilóg a lóláb, mint mostanában, az már nagyon dühít. Ennek ellenére csak hallottam az elmúlt években olyan elõadók nagyszerû pillanatait, mint Ruzsa Magdi, Tabáni István, Oláh Ibolya, Gál Csaba Boogie, Szabó Eszter, Bartók Eszter, Póka Angéla, Szíj Melinda, Szakos Andi, Radics Gigi, Farkas-Jenser Balázs, Szabó Mariann, Wolf Kati, Szabó Ádám (a harmónikás), Szirota Jennifer, stb. Nekem ez számít igazán. Persze lehet vitatkozni róla, melyik nem lenne másnak a felsorolásában, melyik mennyire tehetséges, de voltak számaik, ha némelyiknek csak egy-kettõ is, amelyek miatt érdemes volt odaülni a TV elé.
offtopic
tompika74 2012 máj. 22. - 18:21:55 Előzmény Ezüstliliom
(1178/1523)
:)
Az semmi. Most majd kiprovokálok tõle egy 10 oldalas választ:)
olahmiki1959 2012 máj. 22. - 17:27:30 Előzmény Ezüstliliom
(1177/1523)
Lili, ne hozd rám a frászt! Ez most nagyon szíven ütött, hogy azt írtad, hogy csalódtál bennem! Remélem nem komolyan írtad.
Most mentegetõzhetnék, meg letagadhatnám, hogy "á, én nem szoktam nézni ezeket, csak véletlenül odakapcsoltam", de az nem én lennék. Bizony, szinte minden ilyen jellegû mûsort megnézek, ugyanis ezek a mûsorok nagyon tanulságosak, ha a felszín alatti dolgokat, a mögöttesüket nézed. Lényegüket tekintve ugyanolyanok, mint a Való Világ-féle valóságshow-k, egy nagyon átfogó, borzasztóan lehangoló képet nyújtanak a mostani "sztár" világról, az értékek nélkül való elõrejutásról, a gyakorlatilag semmiféle intellektuális követelményt nem támasztó celeb létrõl.
Arról, hogy milyen hazug, álságos, manipulatív ez az egész, hogy elõre le vannak osztva a szerepek, hogy ismert emberek pénzért, és még nagyobb ismertségért hajlandóak bogarakat, élõ gilisztákat lenyelni, a kamerák elõtt elállatiasodni, berúgni, szõnyeget összehányni, káromkodni, a bennmaradás érdekében szexelni, a legvisszataszítóbb módon egymás háta mögött taktikázni, és bármit megtenni, csak azért, hogy róluk írjanak az újságok, meg a különbözõ magazinmûsorokban szerepelhessenek.
Az például feltûnt neked, hogy az összes párkeresõ mûsorba, valóságshow-ba, zenei tehetségkutató mûsorba csak olyanok kerülnek be, akiket a tv-sek már régóta ismernek? Meghirdetik, hogy jelentkezni lehet fiataloknak, az utca végéig áll a sor, és utána érdekes módon, a több tízezer jelentkezõ közül mindig olyanok kerülnek be, akik egyszer már jelentkeztek, akik már szerepeltek valamelyik zsûritag videoklipjében, akik ismert emberek gyermekei, akik jártak az egyik tévéssel néhány évvel ezelõtt, stb.
Nem vicc, én már régóta gondolkodom azon, hogy írok errõl egy hosszabb cikket, és megpróbálom leadni valamelyik újságnak, csak nagy valószínûséggel nem hoznák le, mert balhé lenne belõle.
Elejtett félmondatokból, utalásokból kiderült, hogy a Renato nevû srác El Kerát Andrea szerkesztõnõ unokaöccse, VV Laci kommandósnak képzett ki az RTL klub emberei közül többeket, BB Zsanett Bochkor Gáborral nyaralt Görögországban, VV Éva Havas Henriknél dolgozott, Zsuzsi Gyõzike táncosnõje volt, Béci és Gigi valamelyik ismert zenész klipjében szerepelt, és hosszan tudnám neked sorolni a többieket is.
Mindenki valakinek az ismerõse, a körön kívülrõl nem kerülhetsz be ebbe a világba, ha megfeszülsz, akkor sem.
Ne legyenek illúzióid, ha te a szememre veted, hogy ilyen mûsorokat nézek, akkor azt kell mondanom, hogy tudtodon kívül sajnos te is, mert a Megasztár és a Csillag születik tökéletesen beleillik a sorba, ugyanis itt is az számít, hogy ismernek-e már valahonnan, ha közepes tehetségû vagy, nem baj, ha potenciális szavazókat hozhatsz a tv számára, akkor tárt karokkal várnak, nyomnak elõre, a tehetségeseket pedig lelkiismeret furdalás nélkül ejtik ki a versenybõl. És ezerrel folyik a közönség háta mögött a manipuláció, a szavazásokkal, a fiatalok sakkfiguraként való ide-oda való tologatásával.
Ezért vannak tele ezek a mûsorok szinte minõsíthetetlen teljesítményû nímandokkal.
Ha ezeket a mûsorokat nézed, természetesen tudva, hogy hogyan, milyen szemszögbõl, milyen belsõ szûrõkön keresztül kell átengedned magadon, akkor egy félelmetesen pontos, sokszor ijesztõ, nagyon sokszor kiábrándító képet kaphatsz a jelenlegi média állapotokról.
Egy nagyon fontos kis szócskát kihagytál, amikor azt írtad, hogy "Miki, te ilyeneket nézel?"
Igen, én ilyeneket IS nézek! Nagyon fontos különbség, szerintem...
Üdvözöllek.
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 22. - 00:02:53 Előzmény tompika74
(1176/1523)
Tompika, Te most kiszabadítottad a szellemet a palackból. Jól meggondoltad Te ezt? Ez olyan volt, mint mikor a Heti hetesben véletlenül valaki rákérdez valamire Farkasházynál.:D
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 21. - 23:47:08 Előzmény olahmiki1959
(1175/1523)
Jesszus, Miki! Te komolyan ilyeneket nézel?:O Most csalódtam Benned.;)
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 21. - 23:24:17 Előzmény olahmiki1959
(1174/1523)
Most õszintén! Ki a francot érdekel és mi közünk mindenféle IQ nyomorék életéhez egy elzárt lakásban, vagy hogy a celebek hogy fõzõcskéznek? Ez is csak egy újabb variáns.:/
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 21. - 23:22:33
(1173/1523)
Ja, bocs! Olvasom tovább...
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 21. - 23:21:55 Előzmény Béciman 3
(1172/1523)
Na igen. Egy újabb gusztustalan húzás.:/ Miféle csatorna lesz az, tudja valaki?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 máj. 21. - 23:09:18
(1171/1523)
Biztos lehetsz benne.
Persze valamennyire érthetõ...
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 21. - 23:08:51 Előzmény Béciman 3
(1170/1523)
Na igen. Egy újabb gusztustalan húzás.:/ Miféle csatorna lesz az, tudja valaki?
Darth Plagueis 2012 máj. 21. - 22:48:22
(1169/1523)
Megelõztél ! :D
Ezek szerint csak duma, hogy az ítészek mindig megmondják a frankót (fõleg Puzsér).
Van az a pénz amiért õ is csak hallgat.
Vajon a X-faktor díszpintyeinek is megszabják, hogy mit kritizálhatnak ? :D
-csengõzoli-- 2012 máj. 21. - 21:04:44 Előzmény olahmiki1959
(1168/1523)
Kis háttérinfó,érdekesség :)
"A bulvárlap lefotózott a stúdióban egy papírdarabot, amin ez az utasítás állt Mészáros János Elek elég harmatosra sikeredett O, Sole Miója alatt: „Mi választottuk ezt a dalt. A hátteret nem lehet kritizálni. A ruhát nem lehet kritizálni. A dalválasztást, a dalt és az eredeti elõadót nem lehet kritizálni”."

http://comment.blog.hu/2012/05/21/meg_puzser_sem_alazhatja_csak_ugy_a_kiscsillagokat
olahmiki1959 2012 máj. 21. - 18:34:50
(1167/1523)
Az is kedves dolog, ami eszembe jutott Gjoniról, hogy lehunyt szemmel, átszellemült arccal, mint gyakorló buddhista, különbözõ jógagyakorlatokat végzett a kamerák elõtt, füstölõk voltak a szobában, ahogy kell, meg gyönyörûen berendezett kis buddhista szentély, mintegy a nyugalom szigete, Gjoni pedig, mint valami napkeleti bölcs, szinte megtanította nekünk, egyszerû földi halandóknak, hogy õ milyen végtelen nyugalommal, indulatok nélkül tudja szemlélni a világot.
Aztán Argentínában, a Celeb vagyok, ments ki innen! c. mûsorban öt perc alatt olyan alpári módon balhézott össze valakivel, hogy kikötõi rakodómunkások is elismerõen csettintettek volna ennek hallatán. Egy pillanat alatt elfelejtette az egész buddhista nyugalomról és bölcsességrõl szóló, végtelenül hazug, magára erõltetett pózt, és a legszánalmasabb módon lebukott.
Hegyek lánya, Nika se perimeno, és az Ez az utolsó tánc, ezek jutnak eszembe Delhusa Gjon több mint három évtizedes pályafutásáról. Erre én nem vágnék fel annyira.
olahmiki1959 2012 máj. 21. - 18:12:46
(1166/1523)
Igazad van, ráadásul, ha visszagondolsz az eddigi, hasonló mûsorokra, a Nagy Õ, Alekosz feleséget keres, Benkõ Dániel feleséget keres, Majka feleséget keres, mindegyikrõl kiderült, hogy egy nagy kamu az egész, olyan emberek mentek be a mûsorba, akiknek kint stabil párjuk volt, és csak az ismertségért, a pénzért, meg a médiaszereplésért vállalták ezt az egészet. Egyik párról sem hallasz azóta sem, amint véget ért a mûsor, öt perc múlva már szét is mentek.
Talán Kikinek a lánya, Csenge és a férje kivétel, ott mintha valóban kialakult volna igazi érzelem, de õk a kivételt erõsítõ szabály. Az összes többi egy médiaátverés volt, a nézõk által küldött minél több sms szavazat volt a lényeg, és Delhusánál is az lesz. Ha lesz...
2/10
greghouse 2012 máj. 21. - 17:14:39 2/10
(1165/1523)
Igen..még ha kisérleti labor lesz is a kettes, Vágó még oké. De Delhusa Gjon....rémlik két nóta, az egyik valami Hegyek lánya, a másik valami Buzuki hangja szól. Ezen kívül az ég egy adta világon semmi. Õ még bulvár mércével sem sztár.
..De rendben van, õk tudják, csináljanak vele mûsort.
Csak picit kíváncsi lennék, ki a bánat finanszírozza ezt? Mert kertévénél producer kell, aki elõteremti a pénzt, persze nem a saját zsebébõl, hanem szponzoroktól. Ki az öreganyám bánatos csizmahúzója finanszírozza Delhusa Gjont?
..A Vágót is átteszik pedig õ picit többet tett le az asztalra szerintem. A Heti Hetes politikai vitákat váltott ki, de nem tagadom, nagy volt a nézettsége, mégis átteszik.
...De Delhusa Gjon???? Feleséget keres?
Menjen hozzá a Kiszel Tünde oszt le van rendezve a dolog.
offtopic
Kattrin 2012 máj. 21. - 16:38:28
(1164/1523)
A legnagyobb könnyûzenész biztos nem mondja magáról, hogy õ a legnagyobb könnyûzenész.
A feleségkereséssel az a baj, hogy unalmas, és ráadásul a mûsorok legalja, ezért érdekes/értelmes ember nem is vállalja el, és itt visszajutottunk oda, hogy legalja...