2/10
trev 2009 szept. 20. - 07:50:27 2/10
(410/610)
"igazán nevetséges, hogy te beszélsz, aki egy ismeretterjesztõ újságban megjelent cikket, nem vagy képes értelmezni."

Inkább az a nevetséges, hogy egy kábé négyszer feltett kérdésre még mindig nem tudsz válaszolni. Érted a kérdést egyáltalán? Megismétlem:
Mi köze van az általad leírtaknak ahhoz, hogy a SG másolja a ST-t?

"minden írásodban összezagyválsz mindent."

Vicces ez a te szádból. :-)))

"legutóbb azt írtad, hogy az st teleportálás az nem sg, de az elején azt írtad koppintás. magad sem vagy tisztában a legalapvetõbb fogalmakkal sem."

Én tisztában vagyok vele, te nem. Mindenhol azt írtam, hogy a SG igen nagy részben egy koppintás, a transzportálás ötletét ennek megfelelõen a ST-bõl nyúlták. Erre neked az volt az "ellenérved", hogy de transzportálás nem is létezik, és ez bizonyíték arra, hogy a nyúlás nem történhetett meg. Nem csak a szövegértéseddel van baj, hanem a logikáddal is. Még nem döntöttem el, melyik a nagyobb gáz.

"Alkalmam volt arra, hogy a legmagasabb tudományos szinten kiváló kutatók társaságában tanulmányozzam, a témát."

Akkor miért nem érted? És miért csúsztatsz folyamatosan? És fõleg, kit érdekel ez, hogy te mit tanulmányoztál (?)? De fogalmazhatnék úgy is, hogy ki nem szarja le? :-)))

"Ismereteim nem csupán erre az univerzumra terjednek ki, hanem igen távoli, más összetételû univerzumok tulajdonságaira is."

:-DDD Haha! A te ismereteid még erre az univerzumra sem érnek semmit, nemhogy az ezen kívüliekre. Ha picit is konyítanál a tudományhoz, akkor tudnád, hogy az, amit leírtál, nem alkalmas olyan tartalmatlan következtetésekhez, hogy az univerzum gyenge (mit is jelent ez?), ez és ez nem létezik és biztosan nem is fog. Azt is tudhatnád, hogy a tudomány soha nem állít biztosan semmit, csak valószínûségekrõl beszél. Te vagy egy lufi, nem az univerzum. És továbbra se feledjük, hogy mindez csak mellébeszéd, nincs köze a témához.

"Ha érdekel az okfejtésem alapja ajánlom figyelmedbe a vákuumfluktuáció témakörét, és az egész kvantumelektrodinamikát."

Kurvára nem érdekel. Sajnálom. Amit érdemes tudni az okfejtéseddel kapcsolatban, azt már tudom az elsõ megnyilvánulásod óta. Humbug.

"megalapozottságom könyvek és publikációk tömkelegéböl ered."

Nem, cimbora. :-DDD Neked nincs semmilyen megalapozottságod. Nem létezik olyan könyv vagy publikáció, amely azt állítaná, hogy a SG azért nem másolhatja a ST-t, MERT a bennük bemutatott eszközök nem léteznek. De olyan publikáció sem létezik, amely olyasmit taglal fõ mondanivalójaként, hogy a tudomány mai ismereteire (megalapozottan, haha!) támaszkodva ez és ez biztosan nem is fog létezni. Egy önmagát valamennyire is komolyan vevõ orgánum ilyesmit nem jelentetne meg.
Tehát olvastál pár fizikával foglalkozó könyvet és egyebet, amiket nem értesz ugyan, de azért most azt hiszed, hogy te szartad a spanyolviaszt. A következtetéseid tökéletesen értéktelenek és értelmetlenek. Kímélj meg tõlük mindenkit.

"Ezek a fórum témáját adó sorozatban levõ eszközök felhasználhatóságának lehetõségeit boncolgatja."

Álmodban. Ez a fórum a sorozatról alkotott véleményeknek ad teret bármilyen vonatkozásban. A te fizika-blablád nem a sorozatról alkotott vélemény, tehát nagyon off.

"az elözõ hozzászólásomban bevezetett jelölésekkel folytatván."

Hagyd abba a szemetelést. Ja, és 436-os hsz-ed is ugyanolyan tömény sületlenség, mint a többi. :-)))
intellectuel 2009 szept. 20. - 00:37:49
(409/610)
"Neked aztán van bõr a képeden. Vajon miért mindig a legnagyobb suttyóknak van a legnagyobb pofájuk...?"

Na ez aztán a legnagyobb Freudi elszólás, mindíg másnak írod amit magad kéne megfogadnod:P

és te, ne is olvass el semmit sem a hozzászólásaimból,és kímélj meg az lüke kommentjeidböl, mert úgy sem értesz belõlük semmit sem, és nincsen szükségem az alantaskodásaidra
intellectuel 2009 szept. 19. - 23:58:15 Előzmény Lord Carl
(408/610)
az elözõ hozzászólásomban bevezetett jelölésekkel folytatván.

Ha létezne T. akkor teljesen értelmetlen lenne, szétszedni valakit, mert ha összetudjuk rakni, pusztán elemi részecskék tömkelegéböl, akkor minek teljesen szétszedni õt. Teszem azt, az ûrhajó fedélzetén van daniel Jackson vagy McGyver, és szükség van rá az alattuk levõ bolygón, teljesen felesleges szétszedni, ha összetudjuk rakni gyakorlatilag egy ömlesztett részecske halmazból.Gyakorlatilag csak lemásolják az informális testét, és egy testbe öntik, és akkor lesz egy Mcgyver a bolygón is és az ûrhajón is. Mindezek újabb lehetõségeket vetnek fel, ha végig gondoljuk ezt a lehetõséget, gyakorlatilag olcsón elõállítható alapanyagból, pl levegõ vagy víz szétszedésével, elõállítható egy klónhadsereg, pl Tilk vagy Mcgyver informális testét lemásolva. Hatalmas hadsereget lehetne építeni, gyakorlatilag a semmiböl.
Elöbb utóbb, pl ármány, árulás útján mindenki szert tenne ilyen készülékre, és már mindenki létre tudna hozni ilyen hadsereget. Gyakorlatilag kifogyhatatlan humán haderõ állna rendelkezésre ! Mindebböl véget nem érõ, háborúk következnének, állandó emberáldozattal, ugyanúgy mint thort, újra elõ lehetne állítani Tilk klónhadsereget, és ez az ellenségre is igaz.
Alkalmazva mindezen gondolatmenetet a scifi sorozatokra, az évadok elúzódását jelentené.

Konklúzióként levonhatjuk, az egyszerû technikai lehetõségek új utat nyitnak újabb még ígéretesebb irányokba ! és pl egy egyszerû teleportáló készülék sem sokáig maradna funkciójában.


Mindazonáltal persze a realitásokat tekintetbe véve, ezek a lehetõségek realityimposszibilitásokba torkollanak. Univerzumunk mérhetetlenül gyenge ilyen megoldások kivitelezésére !
Maga a gravitációs kölcsönhatás is roppant gyenge erõsségû. Pl fel lehet patkómágnessel vonzani egy vasdarabot, pedig azt a föld egész gravitációs tere vonzza. gyakorlatilag a gravitációnál maradva, nem lehet egy olyan egységes elmélet talaján maradni amely széleskörûen kiterjedt támpontot adna a lehetõségek kivitelezésére. nem ismerünk gravitációt megmagyarázó kvantitatívan helyes elméletet.
Az elektrodinamika ill kvantumelektrodinamika talaján mozogva is rendkívül nehezen megvalósíthatóak ezek a megoldások. maga az alaptér vagyis a lufi amiben élünk ilyen méretekben nagyon gyenge, nagyok az ingadozások ! Mint pl amikor gyenge gépen szaggat a látvány, nem azért mert a progi rossz, hanem a gép gyenge. Stabil atomok és részecskék felbomlásával járhatnak egyszerû próbálkozások.
Más univerzumok persze más stabilitásokkal rendelkeznek, van ahol gyengébb a gravitáció máshól sokkal erõsebb mint itt, és ez az elektromágnesességre is vonatkoznak. És a kvantummechanika is teljesen más, egy másik univerzumban. Van olyan világ ahol ha pl a konyhaasztalon a fal mellett hagyunk egy fazekat, akkor az a következõ pillanatban átmegy a falon ! Ez a jelenség csak azért nem megy végbe a mi világunkba, mert nem olyan elektro-gravi-kvantum tulajdonságúak. Sajnos s 4-nél nagyobb dimenziók rendkívûl picik, jóval 1 cm3 alatt vannak, viszonyítva. Használatbavehetõségük igen korlátozott. Mindehhez hozzáadva a rendkívül bomlékony univerzumunkat is gyakorlatilag kivitelezhetetlenné teszik ezen megoldásokat. Mindenesetre a scifikben rendkívül érdekesen hatnak.
intellectuel 2009 szept. 19. - 23:55:22
(407/610)
Ezek a fórum témáját adó sorozatban levõ eszközök felhasználhatóságának lehetõségeit boncolgatja. éppen , hogy ez való ide. ellenben amit trev leír, abból õ sem ért semmit, mégis teleírja vele a fórumot, úgyhogy jó helyre címezted.
intellectuel 2009 szept. 19. - 23:54:05
(406/610)
"Tán én ömlesztettem el a topikot lényegtelen fizikai blablával?"

Azt kvantumfizikának nevezik, csak számodra blabla. ellenben te süketelésekkel lepted el a fórumot.

igazán nevetséges, hogy te beszélsz, aki egy ismeretterjesztõ újságban megjelent cikket, nem vagy képes értelmezni. minden írásodban összezagyválsz mindent. legutóbb azt írtad, hogy az st teleportálás az nem sg, de az elején azt írtad koppintás. magad sem vagy tisztában a legalapvetõbb fogalmakkal sem.
Alkalmam volt arra, hogy a legmagasabb tudományos szinten kiváló kutatók társaságában tanulmányozzam, a témát. Ismereteim nem csupán erre az univerzumra terjednek ki, hanem igen távoli, más összetételû univerzumok tulajdonságaira is. Ha érdekel az okfejtésem alapja ajánlom figyelmedbe a vákuumfluktuáció témakörét, és az egész kvantumelektrodinamikát.
megalapozottságom könyvek és publikációk tömkelegéböl ered. ha érdemi vitát szeretnél lefolytatni, szívesen állok elébe. azzal hogy teleszemélyeskeded az egészet nem leszel nagyobb, csak közönségesebb :P

"Vigyázz, a fejed szét ne pukkadjon attól a mérhetetlen ostobaságtól, amit dédelgetsz benne. :-)"

a tied nem fog, mert nincs is benne semmi:D
kymara 2009 szept. 19. - 20:43:09
(405/610)
Bocs. Nem neked akartam címezni.
2/10
trev 2009 szept. 19. - 20:41:42 2/10
(404/610)
És ezt miért nekem címzed? Tán én ömlesztettem el a topikot lényegtelen fizikai blablával?
kymara 2009 szept. 19. - 20:25:40
(403/610)
A kvantumfizika, a magasröptû filozófia és a csillagászat igen érdekes témák, de szerintem NEM ehhez a fórumhoz valók.
Fõleg ha a társaság fele nem érti, a másik felét meg nem érdekli.
2/10
trev 2009 szept. 19. - 18:14:39 2/10 Előzmény intellectuel
(402/610)
"Ez a kérdés felveti a lélek problémáját, hogy az a testünkkel milyen kapcsolatban van. Azonban, ha elfogadjuk, hogy lélek benne van a testben és mondjuk, hogy képes elhagyni a testet, ahogyan sokan gondolják,akkor az A B átvitel során, felmerülhetnek problémák, ugyanis mivel a teleportáció egy pillanat alatt történik, a lélek nem tudja követni"

De nem fogadjuk el. Emberi transzportálás nincs, és a lélekrõl sem tudod bebizonyítani, hogy lenne. Üres és sehová sem vezetõ spekuláció, gondolati zsákutca.

"Ha viszont a lélek egy sajátos idegrendszeri lenyomat"

Így van, olyan, hogy lélek, nem létezik, az nem más, mint az idegrendszer lenyomata.

"Megalapozott véleményem,"

Ne röhögtess. Mitõl lenne a te véleményed megalapozott? Szart sem tudsz az univerzumról, nemhogy azt, hogy mit jelent egyáltalán a stabilitás az esetében. "Túl gyenge a világunk." Mi az, hogy gyenge? És mitõl lenne erõs? Mi a viszonyítási pont? Honnan tudod, milyen elõttünk még ismeretlen feltételek léteznek benne? Tán forró drótod van a jóistenhez, vagy honnan ez az önhittség?

"Általános relatívitáselmélet hasonlattal, a lufi túl vékony. Könnyen szétpukkad."

Vigyázz, a fejed szét ne pukkadjon attól a mérhetetlen ostobaságtól, amit dédelgetsz benne. :-)
kymara 2009 szept. 19. - 17:32:20
(401/610)
Akit érdekel, holnap de. 10.30-kor ismétlik a mûsort.
kymara 2009 szept. 19. - 17:29:03
(400/610)
Most megy a Story tv. a Színfalak mögött mûsor: Téma. Csillagkapu:Atlantisz.
Mutatták, hogy lesz olyan rész, ahol Teal'c küzd Ronon-al.
Kérdés: Volt már a tv-ben ez a rész?
10/10
christianbale 2009 szept. 19. - 08:17:41 10/10
(399/610)
Sziasztok!
Ha valaki itt közületek nemcsak vitatkozni szeret, hanem tényleg érdekli az Atlantisz (és elsõsorban JOE FLANIGAN, alias JOHN SHEPPARD) jöjjön a JOE FLANIGAN fórumra..

Képeket és epizódismertetõket talál. :)
2/10
trev 2009 szept. 19. - 07:59:58 2/10
(398/610)
"Részemrõl befejeztem, nem fogok a bolondságaidra energiát pazarólni."

Bele sem kellett volna kezdened, annyira nem vagy felnõve a feladathoz. Úgy látszik, a SG-nek csak butácska rajongói vannak. :-) Itt legalábbis.
6/10
NANU...! NANU...! 2009 szept. 19. - 02:06:44 6/10
(397/610)
Jó Film sorozat, de az alapja az 'IDÕGÉP' címû film.
Ami, nekem nagyon tetszet…

Sajnos ritkán, de szerencsére el szoktam csípni, egy-egy részt belõle.
-Bár,… én azt a kis okostojást ’David Hewlett-et nem csípem benne, aki mindent mindig megold benne.
Valamint, unalmass számomra az benne, hogy állandóan a Lidércekkel vannak, leragadva…
Olyan, mint az óra, csak körbe, körbe jár…
intellectuel 2009 szept. 19. - 01:37:24
(396/610)
megpróbálod másképpen megfoglamazni de nem tudod. Én azt írtam, hogy nem csinálták meg, és be is bizonyítottam. Azt gondolhatNÁNK, hogy megértetted volna a cikket, mert hétköznapi embereknek írták, de nem. Semmiféle anygaátvitelt meg perprodukciót nem csináltak nemhogy atomi szinten sem, de elemi részecske szinten sem ! Csupán kvantuminformáció átvitelröl, inkább másolásról van szó! Még mindig a gagyi bulvárt szajkózod, de csak a címet, mert beleolvasni nem tudsz, neked az csak blabla.

"ST inspirál ilyen kutatásokat (azt, hogy ST inspirációról van szó, fölösleges tagadni)."

RÖHELY !!
A st nem inspirál semmilyen kutatást sem, az inkább a tudámányból merít.
Szerinted a kutatók, amikor összeülnek az elõadó bejátsza a st x. epizódját, és megnézik mit lehetne lemásolni onnan:P. A kutató intézetekben, amikor az atomenergiáról tanulnak, a tanár levetíti nekik a koboldok és orgok háborúját atommeghajtású jármûvel. Szerinted az összes scifi alkotói is, állandóan a st-t nézik amikor a forgatókönyvet írják, mit lehetne ellopni. Egyre nagyobb hülyeségeket beszélsz! Ha nem szegényes a scifi repertoárod, akkor skizofrén vagy, mindenben a st-t látod ! A valóságérzeteddel is baj van. Részemrõl befejeztem, nem fogok a bolondságaidra energiát pazarólni.

A stargate nem koppintot sohasem a st-töl, önnálló és teljes értékû sorozat minden értelemben.
intellectuel 2009 szept. 19. - 00:53:57 Előzmény Lord Carl
(395/610)
"Felfedek elõttetek egy nagy titkot "teleportálás" címszó alatt xD, még, ha sikerül is értelmes léyt a jövõben bármikor is anyag átvitellel 2 pont közt elmozdítani, azt ugye tudjuk, hogy egy ilyen gépnek elemeire kell felbontania a lényt és a másik helyen összeraknia azt, ha valaki látta A 6. napon címû filmet, amelyben Schwarzit klónozzák és visszaadják az eredeti emlékeit, az máris párosíthatja ezt a teleportálással(ha van egy kis agya...)Mi is történik, ha valamit szétszedünk, majd újra összerakjuk?Hát az történik, hogy az nem ugyanaz lesz, mint az eredeti, csak épp föl se fog tünni, mert az eredeti a teleportálás pillanatában megszûnik létezni...Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én ezt nem szeretném kipróbálni...("tesztelni"), ugyanis, ha igazam van az sosem derülne ki...(vitába nem szeretnék bele menni, ezt azért írtam le, hogy, ha valakit ténylegesen érdekel a téma, az picit gondolkodjon rajta, mert érdemes, s ez csak puszta spekuláció, úgymond saját elmélet...)"

Magam is így vélem. Abban az esetben, ha teljesen szétesik az A anyag és összerakjuk újból, és B anyag lesz, ekkor mivel az A megszûnik létezni valójában az ember megsemmisül, azaz meghal. Semmit sem tudunk arról mondani, hogy ha összerakjuk B az ugyanaz az ember lesze-e. Hiszen ha most pl egy A emberrõl még életében teljes információ teleportálással legyártanánk egy B2 embert, ez azt jelenti, hogy az A teleportálása nélkül létrehozzuk annak tökéletes mását ( gyakorlatilag csak A szétszedését jelenti ), akkor a B2 egy ugyanolyan ember mint, A testileg, de lelkileg biztosan más. Mi a garancia hogy az A B átvitel során az A meg fog egyezni lelkiekben B vel?
Ez a kérdés felveti a lélek problémáját, hogy az a testünkkel milyen kapcsolatban van. Azonban, ha elfogadjuk, hogy lélek benne van a testben és mondjuk, hogy képes elhagyni a testet, ahogyan sokan gondolják,akkor az A B átvitel során, felmerülhetnek problémák, ugyanis mivel a teleportáció egy pillanat alatt történik, a lélek nem tudja követni, fõleg ha az új B test messze van. Ekkor azt észleli az ember, hogy elmegy alatta a test.
Ha viszont a lélek egy sajátos idegrendszeri lenyomat akkor továbbmegy A B átvitelnél B-be. Ellenben az B2 esetben a testtel a lélek is megkettözõdött.

Vannak további problémák, ha teleportálunk=T egy embert, akkor az idegrendszere szétesik egy pillanatra, a filmkockavágás történik, nem tartom valószínûnek, hogy egy teleportált ember, a T után egyböl fegyvert tudna ragadni és öldökölni, mint a filmekben.

Megalapozott véleményem, hogy az univerzum szerkezete szempontjából nem lehet ilyet csinálni. Túl gyenge a világunk. A T során az atomok és elemi részecskék szétesnek teljesen. Az atommagban protonok(p) és neutronok(n) vannak, együttesen nagyon pozitív töltésük van, ha szétszedjük iszonyat energia kellene összerakni. Továbbá ott van a vákuumfluktuáció (vf) és a magerõk(m) kérdése is. Középnehéz mezon részecskék tartják össze a magot, különben szétesnek a nagy elektromágneses taszító erõ miatt. Ugy kellene összerakni, hogy abban a pillanatban a vákumból keletkezõ részecske-antirészecske párok kellöen összetudják rakni. Valójában magában a T alatt is lehetnek problémák a vf miatt,ez egy göröngyös alaptérként észlelhetõ. Maga a vf az alap elektromágneses mezõ ingadozása , olyan mint a kásás tv kép, ha messze megyünk(nagyok vagyunk) összeolvad, de nagyon közel ( elemi részecskék világában) elég zavaró. A protonokat és neutronokat is szét kellene szedni, kvarkokra és a közöttük kötést létesítõ gluonokra. Maguk a kvarkok sokkal nehezebbek külön, ha már nem vannak a protonban vagy neutronban ( nukleonban), mint benne voltak. Kb 200 vagy 2000 szer lehet nehezebb. Míg benne vannak a p & n-ban nincsen akkora tömegük mert a kölcsönhatásra fordítódik. Ha még tovább boncoljuk a T-t még több kölcsönható részecske és probléma vetül fel.

Véleményem szerint a mi univerzumunk túl gyenge ahhoz, hogy egyáltalán meg lehetne ilyet csinálni. Általános relatívitáselmélet hasonlattal, a lufi túl vékony. Könnyen szétpukkad.
Az a 4 használható dimenzió ami leírja világunkat elég gyenge talajt ad egy ilyen eljárás véghezviteléhez. A többi 4-en felüli dimenzió fel van tekeredve, kicsik nagyon. Az elektromágneses mezõ tulajdonságai sem kedvezõek. A vf túl nagy, kis méretekben igen zavaró, nehéz összepréselni nagy sürüségû elektromágneses anyagot, ha azok taszítják egymást. Nagyon labilis az univerzumunk is.
Ez kivitelezhetetlen a mi világunkban.
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:59:18 5/10 Előzmény trev
(394/610)
"Van valami különösebb okod, hogy Star Trek-kel offolj szét egy Stargate topikot? :-)" na ezt a képmutatást szerintem te vagy az aki itt a Star Trekkel szét "offolod" a Csillagkapu topikját. Vagy tévednék?
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:57:37 5/10 Előzmény trev
(393/610)
"Oké. Legalább megkímélsz egy nagy adag sallangtól." Egy újabb bizonyíték arra hogyan forgatod ki az ember szavait és értelmezed félre.
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:55:00 5/10 Előzmény trev
(392/610)
"Én tudom, hogy mit írtam, te nem, tehát neked kéne visszaolvasnod. :-)" szerintem neked nem ártana visszaolvasnod mikor mit írsz.
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:53:45 5/10 Előzmény trev
(391/610)
"A SG elsõsorban a ST-bõl merít. A Kurt Russel-es moziban még volt fantázia, arra, ha nyomokban is, de igaz lehet ez az állításod. A sorozatok azonban már csak szánalmas utánérzések. Ha engem kérdezel, akkor a ST nélkül egy csillagkapu témájú sorozatba bele sem kezdtek volna, mert nem érte volna meg a második évadot." én nem tudom de kevés hasonlóságot vélek felfedezni a két sorozat között bár mindkettõben jelen van az idõutazás és az alternatív valóságok lehetõsége meg hogy vannak ûrhajók és sorolhatnák még néhány alapvetõ sci. fi kelléket de ezeket bármelyik sci- fiben megtalálod ezen kívül nem sok hasonlóságot vélek felfedezni. A másik a Star Trek egy futurisztikus a jövõben játszódó sorozat sokszor csak alapvetõ emberi kérdéseket boncolgat míg a Csillagkapu realisztikus alapvetõen a jelenben játszódik. A Star Trekben azért nem árt külön kell venni az eredeti és a késõbbi sorozatokat is. Ha már itt tartunk.