Valezius 2009 okt. 01. - 01:05:45
(430/610)
Pedig van ;-)
448-449 hsz, de mivel nálunk nincs sci-fi, így nem nagyon érdekel a téma :)
offtopic
Hilo 2009 szept. 30. - 23:10:44
(429/610)
Szeretem ezeket a tudományos/áltudományos okfejtéseket.
Amiket itt olvastam, nagy részük igaz, bár nem minden, továbbá a legtöbb csak féligazság.
Az ember majd mindent elhisz ha jól tálalják, csak így tovább... :D
Eerika 2009 szept. 30. - 20:45:05
(428/610)
Szóval most akkor mi van az SG Atlantisz 5. évadával? Csak úgy kérdezem, mert oldalakon keresztül nem látok ezzel kapcsolatos írást. Eddig szombat és vasárnap délelõtt adtak 3-3 részt, de most leálltak, megy az SG1. Jó lenne szinkronosan is látni az 5. évadot, mert nekem az csak feliratosan van meg (a többi szinkronos). Tudtok valamit errõl?
intellectuel 2009 szept. 30. - 19:53:07 Előzmény Lex Icon
(427/610)
A scifikben az atlantiszban is. és a fantasztikus filmek mûfajában, sok olyan jelenség van ami nincsen a valóságban vagy csak lehetséges, azaz eddig nem került kivitelezésre. Mindezeknek utánanézve most összefoglalóan körüljárom és bemutatom ezeket a jelenségeket, elméleteket.

ABOUT SCIENCE-FICTION verzus. REAL WORLD
-Teleportációt nem lehet csinálni, az anyagátvitel nem létezik ! Teleportációt és transzportálást nem lehet csinálni, és nem is csináltak csak névhasonlóság van, de a tartalom más.Nincsen anyag átvitel és anyag továbbítás, ahogyan az a laikusok számára értendõ, mint teleportáció ! Ez pusztán egy szerencsétlen névhasonlóság. Én ezt a cikket annak idején frissen olvastam, és olvastam az eredeti forrást is, sõt minden forrást eredeti nyelven eredeti publikációkban nem pedig eltorzúlt bulvár lapokban.
Itt a kvantummechanika különlegességeiben megbúvó dolgokat kihasználva vittek véghez információ átvitelhez, ami pusztán információ átvitelt jenet !!! és nem anyagot, mégkevésbé atomot vagy részecskét.

Magának az Einstein-Podolsky-Rosen paradoxonnak, azaz a lokális okság paradoxonjának egy különleges alkalmazása. A lényeg : a kvantum világban míg egy részecske vagy fény ( ami sem nem részecske, sem nem hullám ) míg meg nem figyeljük ill kölcsönhatásba nem lép valamivel, ill mérést nem végzünk rajta, addig a számára lehetséges állapotok koherens szuperpozíciójában van, : azaz mindenhol. Mikor megfigyeljük mérés által, akkor redukálódik azaz a hullámfüggvény összeugrik, és egyetlen állapotba kerül. Ha egy atombol egyetlen részecskekibocsájtásból, azaz olyankor amikor olyan dolgok keletkeznek amik egyek voltak, szétrepülnek, akkor bizonyos egymással szinkron kvantum tulajdonságaik nem vesznek fel egzakt értéket. Mindazonáltal, hogyha az egyik ilyen részecskén megfigyeljük az egyik kvantumtulajdonságot az felvesz egy értéket, és ezzel ugyanabban a pillanatban az a másik is akármekkora távolságból. Ez az azonnali információs távolbahatás ! Ha pl kétféle értéket vehet fel egy egy részecske, és az egyiken az egyik ilyen értéket felveszi és megtudjuk határozni, hogy melyiket, akkor azzal összefüggésben azon a nagyon távol levõ másikon megjelenik egyidõben a másik érték, mindenféle fizikai kapcsolat nélkül is! Ezt nevezik azonnali távolhatásnak. Fontos megjegyeznem, hogy itt csupán kvantum tulajdonságokról van szó, nem pedig anyag átvitelröl, mivel az nem lehetséges.
Elöljáróban ennyit, ha maga a jelenség és amit megcsináltak valakit érdekel, akkor javaslom hiteles forrásból olvassa el.
ajánlom figyelmetekbe az idevonatkozó cikket
http://www.hrasko.com/xaknak.php?docid=10002
„A tudósok sajnos most sem fedezték fel a teleportáció megvalósításának lehetõségét – legalább is abban az értelemben, ahogy mi laikusok értelmezzük a ‘távolba továbbítást, de ismét kísérleti bizonyítékokat találtak arra, hogy a kvantumelmélet helyes, mégha néha olyan eredményekre is vezet, amit józan paraszti ésszel nehezen tudunk felfogni.”
-Hibernáció nem lehetséges, ezt az elöbb megtárgyaltuk. Tudományos oldalon kijelentették „Újraélesztésre mindeddig még egyetlen esetben sem került sor”. A frigóba én is betudok tenni élõlényt, az nem hibernáció.
-Párhuzamos Univerzumok lehetõsége. Van-e alteregónk valahol? Nincsen ! Nem létezik az elmélet.

A párhuzamos univerzumok is a hullámfüggvény redukcióval kapcsolatosak, Minden esetben ahányszor válsztásra kényszerül egy kvantumrendszer, ami elötte sok állapot mindegyikében volt, a megfigyelés által egyetlen állapotba kerül.Ezáltal sok lehetséges állapot elveszik, ez az ellentmondás. Hugh Everett III javasolta azt az elméletet, hogy ezek mindegyike megvalósúl, a valóságban, pusztán mindegyik másik világban. Ezért lenne „sok világ”, és ezért lenne nekünk alteregónk : egy ugyanolyan ember valahol, mivel az azelötti világ ugyanaz lenne a keletkezõ másikban is ! csak az egyik világban a macsi meghal, ha kinyitjuk a ládát míg a másikban meg vígan él. Persze ezek pusztán minden bizonyítást nélkülözõ elmélet. Sajnálatos módon az elméletböl számos dolog még következik. Másodpercenként több milliárdszor kell lemásolódnia az univerzumunknak, és ez ugye az energiamegmaradással ellentétes. Viszont nem is lehet kapcsolatba kerülni sohasem egy másik Párhuzamos világgal. Ebböl ered a viisza a jövõbe c. filmben az õsz doki mondata, hogy nem találkozhatsz Mati a multbeli éneddel, mert az a világ megsemmisülését jelentené, persze ott nem pont ezzel a témával kapcsolatban használták, de ez a kijelentés eredetileg ezzel a PU elmélettel született meg. No, koppintott a scifi a tudományból és nem fordítva, ejha.
-Féregjárat. Einstein-Rosen híd. Lehet-e utazni velük a jövõben? Nem ! SOHASEM.
A csillagkapuban azaz az Eistein-Rosen féle hídon, ahogy ismerik a fantasy irodalomban : féregjáraton keresztül utazgatni nem lehet élõ állapotban. Minden anyagot, ( valolyában magát a téridö szerkezetet nyeli el, csupán az anyag benne van..) elemi részeire bontva nyel el. Még a fény sem távozik belõle ; semmi sem ! A fehér lyukon keresztül kidobva csupán részecskék sokasága távozik. Az, hogy valami ezt összerakná biológiai imposszibilitás.
Felesleges lenne részecskehalmazra bontani egy élõ anyagot, ha letapogatva össze lehetne állítani belõle, mert nyersanyagban akármilyen részecskehalmaz megfelelõ lenne.
-Energia megmaradás. Az E mindig megmarad zárt rendszerben! Semmiféle jelenség és tárgy nincsen ami megcáfolná.
Pár évvel ezelött 90 évek végén, volt egy magyar azt hiszem kertész mérnök outsider, aki írt egy olyan könyvet aminek a címe, az E megmaradás sérülése hullámtérben. Beleolvasván a könyvbe teljesen nyakatekert rossz számítások voltak. Téves alkalmazások. Azóta a szerzõ visszavonta a könyvét, õ is belátta, hogy félreszámólt.
-Impulzusmegmaradás. Ez is mindig megmarad, zárt rendszerek esetében.
-Leptontöltés, Barion töltés mindig megmarad
A paritás nem marad meg.
-termodinamika 1 & 2 tétele, értelmében nincsen perpetuum mobile, sem elsõ sem másod fajú. Mindenféle örökmozgó tartozik ide. Az mind tévedés! soha nem lehet ilyet csinálni.
-Newton törvényei, hatás – ellenhatás, ez mindig igaz. Nincsen ami megcáfolná.
-Aura, van-e auralátás? Nincsen !
Semmiféle olyan energiamezõ nincsen a test körül amit lehetne érzékelni szemmel vagy testileg. A kirlián fényképezést szokták felhozni bizonyítékként tévesen. Az csupán a testet burkoló elektromágneses mezõt teszi láthatóvá, ami a nem élettelen tárgyaknak is van.ú
Eredete sámánok korára nyúlik vissza. A sámánok különbözõ halucinogán gombákat megedve drogos eufórikus állapotba kerültek és hangokat meg nem létezõ fényeket kezdtek halucinálni. Ez mind nem létezik.
-Csakrák, csi van-e? Nincsen !
Ezek csupán a testet körülhálozó reflexológiai zónák, amik pusztán fizikai jellegûek! Nem kering semmilyen detektálható energia bennük.
-Földsugárzás amiböl ki lehet feküdni van-e? Nincsen!
A Földnek van mágneses mezeje mejet Van Allen övezetnek neveznek, de ez mindenhol van a föld körül, nem csak egy irányban, nem lehet kifeküdni belölük, és nem is kell, mert megvéd minket a kozmikus sugárzástól, nélküle meghalnánk . Semmiféle betegséget vagy károsodást nem idéz elõ. Egyszerû mágneses mezõ.
-Idõutazás. Nincsen, soha nem is lesz ! Az okság Kauzalitás mindig megmarad ! Nem lehet multba utazni mert már nincsen, nem lehet jövõbe utazni mert még nincsen.
-Fénynél gyorsabb ûrutazás nincsen. Téridõjellegû nem lesz soha. Semmilyen anyag nem haladhat a fénynél sebesebben, és információt sem lehet vele továbbítani.
Németországban csináltak többszörös fénysebességet, de ott csak a hullámok csoportsebességét gyorsították fel a fénynél gyorsabbra. Ez nem anyagi és ezzel információt nem lehet továbbítani.
intellectuel 2009 szept. 30. - 19:10:23 Előzmény Lex Icon
(426/610)
A vitát lezártuk, trev semmilyen épkézláb felvetéssel nem tudta alátámasztani a Startrek koppintást. Õ az aki teleoffolja a topikot, azzal amit senkit sem érdekel.
Felmerültek olyan kérdések amelyeket tudományos okfejtés nélkül nem lehet tisztázni. Ne higgyje senki hogy van teleportáció és azt a ST böl koppintották. A fizika a sorozat témájának az alapja, mindennap benne van a sorozatban, nem is szenteltem neki túl nagy figyelmet eddig.

Az hogy a tudomány nem jelent ki olyat, hogy lehetetlen vagy megvalósíthatatlan, ez nem igaz !! Csupán a felületesen szemlélödõ laikus számára, aki a bulvár lapokból meríti az információt, ott éppen ez a cél, a szenzáció hajhászás.
nézzünk utána :P
fizikusoknak az egyetemen tanított Budó Kisérleti Fizika 1 kötet, (386 & 401 oldal) vagy Holics Laszló középiskolai fizika összefoglaló könyve 700. oldal. mind a thermodinamika 1 mind a 2 fõtételével kapcsolatban kijelenti hogy Az eldõfajú perpétum mobile ill máspdfajú gép készítése nem lehetséges ! Az emberiség ilyen irányú fáradozása teljesen felesleges volt. Itt nem részletezem mit jelent egy másodfajú perpetum mobile, azonban sok ilyen kijelentés van. Sok más példát tudnék mondani.

LEHETSÉGES kontra SOHA

Elég rosszúl látod a dolgokat. A tudomány éppen azért az, mert tudást szerzünk természeti jelenségekröl, és ez által eddigi lehetõségek kizáratnak. Kis gyermeknek ismerõs az a mese, hogy a 7mérföldes csizmával lehet ugrani akkorát, hogy pl a szomszéd városban vagyunk 1 lépéssel. egy gyermek ismeretei alapján ez hihetõ, éppen azért mert nincsen tudása! semmilyen rálátása nincsen a természetre. amikor a tudományt megszerzi, fejlõdik a gyerek, megismeri, a kinemtikát és a dinamikát, érteni fogja az erõtant, akkor ez a felvetés elvetél. Belátja hogy soha nem fog ugrani egy lépéssel a 7mérföldet. A lehetséges azt jelenti, hogy jelenlegi tudásunk alapján nem ismerünk ilyet. A lehetetlen pedig azt. hogy a jelenlegi tudomány rálát a területre annyira hogy kizárjon dolgokat. A perpetuum mobile teljes képtelenség ! SOHA nem lesz megcsinálva, ellenkezik a fizika törvényeivel.

Nézzük a hibernációt http://hu.wikipedia.org/wiki/Hibern%C3%A1ci%C3%B3 összefoglaló oldalra hagyatkozva ezt írja : „Újraélesztésre mindeddig még egyetlen esetben sem került sor”
A tudományos oldalakon azért nem olvashatod hogy lehetetlen, mert annyira sem lehetséges, hogy felvetüljön a probléma. Az sincs leírva hogy nincsen a mikulás, mert fel sem vetül.
A jég kiszurja a sejteket igen. Sajnos elég kemény és sok esetben az érfalat is irreverzibilesen károsítja, tönkreteszi, nem csak a hajszálereket. Sajnos a szívverés is sok esetben szétnyomja, olvass utána mennyi a strokos eset napjainkban, elég sok. Az idõs lefagyasztott ember elég ramaty állapotban van, hamar károsodik a teste minden porcikája. Ha orvosbiológiailag utánanézel ilyen forrásoknak szakértõk szájából, és te is utánagondolsz akkor rájöhetsz, hogy ez bizony nem lehetséges.
intellectuel 2009 szept. 30. - 19:09:15 Előzmény Lex Icon
(425/610)
„Már sokan tévedtek és tévednek most is és a jövõben se lesz ez másként”
A tudomány tökéletes.
intellectuel 2009 szept. 30. - 19:08:45 Előzmény trev
(424/610)
Az univerzum túl gyengesége kérdés.

Éppen a legutóbbi részben amikor mccay a hugával akartak egy PU-ba ágyazni egy féregjáratot, akkor történt, hogy nem sikerült stabilizálni a járatot. Felbomlott és felszakította az univerzumukat, és ez a szakadás tovaterjedt, és elérte volna a kiindulási univerzumot.
Éppen erröl van szó ! Túl gyenge az Univerzumunk a valóságban is, kevés gerjesztés hatására instabillá válik az anyag. Ott a téridõt szétszakadó ruhaként példázták, de lehet szétpukkadó lufiként is. Ugyanaz történik itt is, ott is.
stanmart 2009 szept. 30. - 18:42:24 Előzmény trev
(423/610)
"Nyilván a többiek azért nem szólnak hozzá, MERT pl. az én hozzászólásaim miatt nem tudnak írni a topikba. Egyszerre csak egy beszélhet, még a fórumon is. És olyan, hogy több szálon fusson a beszélgetés az érdektelen részeket ignorálva, bizonyára nem is létezik. Így gondoltad?
(Errefelé mindenki hülye? :-o)"

Ha valaki erre téved csak az oldalak óta tartó vitatkozásotokat látja, nem csoda, hogy nincs kedve írni. Ha visszalapozol egyet láthatod, hogy hárman írtak rajtatok kívül. Még csak választ se kaptak (kivéve azt, aki véletlen neked címezte). De biztos nem azért, mert csak kettõtöket lehet olvasni oldalak óta, és már nem is figyeli senki ezt a fórumot... Nem értem, miért olyan nagy kérés, hogy máshol folytassátok ezt a vitát. Az utolsó megjegyzésedre pedig csak azt tudom mondani, hogy lehet te mész rossz irányba, nem mindenki más...

"Miért? Baj van a szövegértéseddel, és nem tudod megkülönböztetni az on-t az off-tól?
:-p"

Igen, bizonyára baj van vele. Én vagyok a hülye, és bizonyára minden amit írtatok, témába vág. Az csak puszta véletlen, hogy az utolsó 30+ üzenetben nem is szerepel az Atlantis szó, vagy hogy fizika-szakdolgozatokat és különbözõ Sci-fik összehasonlítgatását lehet olvasni.

Annyit kértem, hogy folytassátok ezt az eszmecserét máshol, mert bár lehet az Atlantisról szólt elõször, már jóval több/tágabb dologról vitatkoztok. Amúgy még csak azt se mondtam, hogy nem értek veled egyet. Erre letámadtál, lehülyéztél. Gratulálok. Részemrõl ennyi volt, én megpróbáltam, nem szólok többet bele. Hiába tenném. Még csak meg se próbáltál megérteni. Azért remélem, hogy elõbb-utóbb ti is rájöttök, hogy nem ez a megfelelõ hely. A többi fórumozó érdekében...
2/10
trev 2009 szept. 30. - 10:54:29 2/10
(422/610)
"az utolsó min. 20 hsz a tiétek. Szóval hagyjuk a többieket is szóhoz jutni."

Nyilván a többiek azért nem szólnak hozzá, MERT pl. az én hozzászólásaim miatt nem tudnak írni a topikba. Egyszerre csak egy beszélhet, még a fórumon is. És olyan, hogy több szálon fusson a beszélgetés az érdektelen részeket ignorálva, bizonyára nem is létezik. Így gondoltad?
(Errefelé mindenki hülye? :-o)

"ha az üzenet nem kapcsolódik a topic témájához, OFF-ként küldjétek el, ne simán"

Miért? Baj van a szövegértéseddel, és nem tudod megkülönböztetni az on-t az off-tól?
:-p
Lex Icon 2009 szept. 29. - 23:25:21
(421/610)
Pontosítok: ha jó a Port mûsora, akkor az AXN-SciFi-n Okt. 6-án 22.00-kor lesz az 5. évad elsõ része.
Lex Icon 2009 szept. 29. - 23:22:47
(420/610)
Ha jól emlékszem, már többször elhangzott: októberben jön az 5. évad.
Remélem valamelyik link mûködik:
http://www.csillagkapu.hu/hir.php?ID=1523
[url]http://www.csillagkapu.hu/hir.php?ID=1523[/url]
stanmart 2009 szept. 29. - 21:24:48 Előzmény trev
(419/610)
Szerintem Lex Icon nem szeretne döntõbírót játszani, és ha meg is tenné, a "vesztes" fél úgy sem fogadná el a döntést. Szóval szerintem is hagyjátok abba ezt a vitát - ha még annak lehet nevezni, ugyanis a végén már nem is egymás üzeneteire válaszoltatok. Érdekes téma, folytathatjátok e-mailben , PÜ-ben vagy akárhol, de ezt a fórumot légyszi ne offoljátok szét (még jobban). Nekem is megvan errõl a véleményem, másnak is, de ez nem a megfelelõ hely. És ha jól megnézitek, Lex Iconon kívül az utolsó min. 20 hsz a tiétek. Szóval hagyjuk a többieket is szóhoz jutni. (Még egy jó tanács: ha az üzenet nem kapcsolódik a topic témájához, OFF-ként küldjétek el, ne simán.)

És hogy ON legyek:

Van valakinek valami infója arról, hogy a sima AXN-re mikor várható az 5. évad? Már nagyon kíváncsi vagyok rá, és lassan a BSG-m is elfogy. :)
2/10
trev 2009 szept. 28. - 17:27:24 2/10 Előzmény Lex Icon
(418/610)
"Fizikai vonatkozásban egy másik topikot kellene felkeresnetek, ahol ez a téma."

Ezt ugye nem nekem szántad? :-)

"Mindenkinek van igazság abban amit ír, de tévedés is."

Mondj egyet az enyéim közül is, ne csak intellectuel cimbora tévedéseivel foglalkozz. Léccilécci. :-D ;-)
Lex Icon 2009 szept. 28. - 00:43:44
(417/610)
A lényeget lehagytam: a sci-fi ugyebár tudomány és fikció keveréke. Tehát nem szabad tisztán tudományos oldalról nézni és elítélni, mert tudománytalan. Mert az a része a fikció. :)
Újabb idézet: "Több dolgok vannak földön és égen,... mintsem bölcselmetek álmodni képes."
Lex Icon 2009 szept. 28. - 00:37:02
(416/610)
Jó ez a topik. Oldalakon keresztül nem olvashatok az SGA-ról. :)
Fizikai vonatkozásban egy másik topikot kellene felkeresnetek, ahol ez a téma. Mert a többség itt az SGA-ról szeretne olvasni.
Töprengtem, hogy hozzászóljak-e a tudományos? vitátokhoz, mert lehet, hogy csak tovább szítom.
Már annyira belelovaltátok magatokat, hogy sok kijelentéseteken nem is gondolkodtok, ill. nem néztek utána.
A fizika peremterületein kijelenteni, hogy "soha" vagy "lehetetlen" nem túl okos dolog. Már sokan tévedtek és tévednek most is és a jövõben se lesz ez másként. A tudományos kutatás nem okos elméleti kijelentésektõl halad elõre, hanem tévedések sorozataitól övezett felfedezésektõl. A mai fizikusok sem állítják, hogy ez vagy az lehetetlen. Legfeljebb azt, hogy mostani tudásunkkal nem tartjuk megvalósíthatónak. A kulcsszó a mostani.
Hiba azt gondolni, hogy már nagyon okosak vagyunk ezekben a témákban (ûrkutatás, tér-idõ, hibernálás). A világûr "meghódítása" ott tart, hogy nagy áldozatok árán néha a Föld köré tudunk juttatni egy-egy eszközt. Már a Holdra való eljutás is nem mindennapi dolog, pedig az hol van még a nagy világûrhöz képest?
A hibernáláshoz: A sarkon élnek olyan rágcsálók, amik a nagy hideget úgy élik túl, hogy egy, a szervezetükben kiválasztott anyaggal elérik, hogy a testük jócskán 0 fok alá csökken és nem károsodik a szervezetük. Az embereknél a hibernálásnak nem az a problémája, hogy a jég kitágulásakor szétreped pl. az artéria. Jól is néznénk ki, ha ennyitõl szétrepedne. Akkor a szívverés is szétnyomná. Az emberi test elég rugalmas ehhez. A baj azzal van, hogy a sejten belüli és közötti víz kristályosodva fagy meg és a kristályok "kiszúrják" a sejteket roncsolva ezzel. Ezért más ízû a fagyasztott kaják egy része. De ez, mint a sarki rágcsáló esetén megfelelõ anyag szervezetbe juttatásával kiküszöbölhetõ. Hibernált emberek már vannak, fõleg gazdagok, akik halálos betegségben szenvednek, akik a halál helyett választották ezt a megoldást, hogy hátha sikerül a visszafordítás a hibernálásra és a betegségre is.
Szóval csak nyugodtan, mert az emberiség azért nem halad elõre, mert gyarló módon sokan a saját egojukat elõre helyezve próbálnak érvényesülni. Így magasabb szinten elbukunk.
Mindenkinek van igazság abban amit ír, de tévedés is.
Make love, not war!
2/10
trev 2009 szept. 21. - 08:03:02 2/10
(415/610)
Már mondtam, hogy a kis fizika vizsgáid egyrészt nem tartoznak ide, másrészt a kutyát sem érdeklik. A kérdés egyszerû:
Mi köze van az általad leírtaknak ahhoz, hogy a SG másolja a ST-t?
Egy ilyen könnyen megválaszolható kérdéssel nem tudsz mit kezdeni. És még a csúsztatás sem megy valami jól. :-)
(akkor menne jól, ha nem venném észre)
:-)))
intellectuel 2009 szept. 20. - 17:46:08
(414/610)
Én rég nem olvasom a kommentjeidet,remélem viszonzod !, nem is az együgyüségeidre írtam, hanem Lord Carl egyik felvetett témájára, még ezt sem tudod:P

Én tudományegyetemet végeztem belõle, rengeteg jeles elméleti fizika vizsga áll mögöttem. te viszont funkcionális analfabéta vagy, még elemi szinten sem vagy képes szövegértelmezésre SEM.
2/10
trev 2009 szept. 20. - 17:09:01 2/10
(413/610)
Mi köze van az általad leírtaknak ahhoz, hogy a SG másolja a ST-t?
:-)))))))))))
2/10
trev 2009 szept. 20. - 17:08:25 2/10
(412/610)
"Te vagy az aki abszolút egy betût sem ért a fizikához"

Sosem tagadtam, az viszont biztos, hogy a fizika (és általában a tudomány) hatókörével jobban tisztában vagyok, mint te. Mondjuk az még nem teljesítmény. :-)

"azért alkotok véleményt mert, igen mélyen ismerem a témát."

Azért alkotsz véleményt olyan dolgokról, amikrõl fingod sincs, mert egy tudatlan és öntelt hólyag vagy. Bebuktad.

"eddig mindenki megcáfolt téged."

Senki sem cáfolt meg. Érvek nélküli ellenvéleményeket hallottam, cáfolatot nem. De nyilván nem tudod, mi az. Ez van, ha egy sci-fi koppintás a tiniknek készül.

"Ha neked itt mindenki unalmas meg gyengeelméjû"

Nem mindenki, az okosabbja bölcsen hallgat. :-)

"Engem kímélj meg a kommentjeidtöl"

Én nem nyomtam pisztolyt a fejedhez, hogy elolvasd a kommentjeimet. Gyakorolj egy kis önuralmat, és ignorálj, ha nem tetszik valami. Te is jobban jársz, ha nem erõlteted meg az agyadat olyan dolgokkal, amit nem értesz. Hanyagolhatod a fizikát is. :-)
intellectuel 2009 szept. 20. - 14:17:34 Előzmény trev
(411/610)
Te vagy az aki abszolút egy betût sem ért a fizikához, legelemibb szinten sem, és hozzászólásaidban csupán leugatsz mindenkit. én tudományos helyen foglalkoztam ezen témákkal, híres tudódok társaságában, azért alkotok véleményt mert, igen mélyen ismerem a témát. és a sorozatban levõ eljárásokra berendezésekre vonatkoznak. Te ne beszélj magadról többes számban, mert eddig mindenki megcáfolt téged.
Ha neked itt mindenki unalmas meg gyengeelméjû, nyugodtan menj a st oldalra, meséld ott a meséidet, mondd meg nekik hogy minden scifi és a tudomány is, hiszen szerinted az merít a scifiböl, mind még a st elötti idõkre is visszamenõleg St koppintások. Ha felmerül, hogy a tudmányos ötlet volt elöbb, mond meg nekik, hogy az csak blabla meg csúsztatás, te azt úgy sem érted, szoval neked valóban a st volt elöbb
Engem kímélj meg a kommentjeidtöl, és ne olvass tõlem hozzászólást, nem kell az alattomoskodásod.