5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:42:17 5/10 Előzmény trev
(390/610)
"Nem akarlak meggyõzni semmirõl. A ST társadalmi-politikai világát és a különbözõ fajok egymáshoz való viszonyát (legalábbis ott, ahol ez fontos, az Új Nemzedék sorozatban) a '80-as évek társadalmi-politikai légköre inspirálta. Így a Föderáció megfeleltethetõ az USA-nak, a romulánok az oroszoknak, a klingonok az iszlám kultúrának és így tovább (hogy kiben milyen más megfeleltethetõség képzete él, az további vita tárgya lehetne, a lényegen nem változtat). Nyilván a ST nem másolja az emberi történelmet, de nehéz lenne nem észrevenni azt, hogy mibõl is merít. Persze neked sikerült, úgyhogy gratula. :-)" Ezt a fajta okfejtést tényleg hagyjuk az tény hogy az emberi történelembõl is merít a Star Trek mint minden tudományos- fantasztikus film de ennyi. Az ilyen fajta okfejtésekrõl már én is hallottam bár ott a klingonok az oroszok a romulánok Kína a kardassziaiak meg a németek a borg meg minden ami nem emberi. Ne vigyél ennyi mondanivalót a sztoriba mert ennyi nincs a Star Trek mint minden film alapvetõen egy célt szolgál a szórakoztatást ennyi.
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:38:21 5/10
(389/610)
"Ezt egy marslakónak talán elmagyaráznám. Te az vagy? (Mi az eget tanultál te történelem szakon?)" TÖRTÉNELMET HA ÉRDEKEL. Hogy mi az alkotás ezt mire alapozod fejtsd ki bõvebben hivatkozz ha lehet mert az hogy te ezt állítod még nem jelenti azt hogy így van.
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:35:55 5/10 Előzmény trev
(388/610)
"Ha megnézed a belinkelt oldalon a Triest batiszkáf alakját, és összehasonlítod az elsõ Enterprise-szal, akkor észreveheted a batiszkáf kilátógömbje és az Enterprise gépházszekciója és az elhelyezkedéseik közti hasonlóságot. De szerintem nálad az is véletlen egybeesés, hogy az Enterprise-D kapitányát is Picard-nak hívják. :-)" meg ha kitalálom Kiss Béla gondolatait amikor a Dallast nézte 1992-ben és ezt összevettem azzal a ténnyel hogy a lánya a Barátok közt minden részét látta akkor Bobby szeme színe megegyezik Berényi Miklóséval aki talán mondom talán távoli rokona Izaurának akkor azt mondhatom hogy a Dallasról koppintották az egész Eszmeraldát. Na ennek az okfejtésednek kb. ennyi értelme volt. DE LEGYEN NEKED IGAZAD.
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:32:10 5/10 Előzmény trev
(387/610)
"De igen, valamelyik intellectuelnek címzett hozzászólásomban." nekem konkrétan nem mondtál így értettem nem szoktam minden esetben elolvasni azt hogy mással mit levelezel de kösz az észrevételt ezután megteszem.
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 13:30:27 5/10 Előzmény trev
(386/610)
:-D A te apukád úgyis erõsebb? :-D (felsorolhatNÉK, ha már itt tartunk. Bár ezt még egyetem elõtt kellett volna elsajátítani ;-)) szerintem neked kellene visszamenned az általános iskolába és megtanulni az alapvetõ nyelvtani fogalmakat és szabályokat elsõsorban a ragozást. Gondolom nem sokat mond neked az hogy magas és mély mássalhangzók és azok ragozása ennek szerintem nézz utána. És ne a számítógéped helyesírási programját vedd alapul az nem minden esetben helyes.
5/10
toshiba321 2009 szept. 18. - 12:21:51 5/10 Előzmény trev
(385/610)
"Mint például? (:-) kuncogás)" nem mint például hit vallás teológia isten fogalma és még sorolhatnám
2/10
trev 2009 szept. 18. - 08:54:36 2/10
(384/610)
"Ma még nem létezik transzportálás, és nem is biztos, hogy fog."

Már úgy értve, hogy a ST-ben elképzelt módon. A gyengébbek kedvéért, csak mert jóindulatú vagyok. :-)
2/10
trev 2009 szept. 18. - 08:52:06 2/10 Előzmény intellectuel
(383/610)
"Kiragadsz egy mondatot és teljesen félreértelmezed. Nem veszed figyelembe a szövegkörnyezetet, amiben teljesen mást jelent."

Ez nem így van.

"Mindig ugyanazt szajkózod, pedig már mindenki elmagyarázta neked."

Ezt talán majd akkor, ha képes leszel válaszolni a kérdéseimre.

"Ember akkor miért írtad az elején, hogy koppintás?? Meg sem érted amiket írok. Önmagadat megcáfolod. :DD Most, hogy te is beláttad, hogy nem koppintás, menjünk tovább."

??
A SG koppintás, sehol sem írtam az ellenkezõjét, és magamat sem cáfoltam. Ha a te szövegértéseddel is baj van, az sem az én problémám. Kár erõlködnöd. Részedrõl mi a kommunikáció célja a témában?

"A cikk éppen arról szól, hogy"

Nem érdekes, mirõl szól. A téma szempontjából mindössze annyi a jelentõsége, hogy a ST inspirál ilyen kutatásokat (azt, hogy ST inspirációról van szó, fölösleges tagadni). Ma még nem létezik transzportálás, és nem is biztos, hogy fog. Az errõl szóló kutatások csak ígéretes próbálkozások, amiknek talán lesz majd használható gyakorlati vonatkozása, esetleg más téren, de a vita nem errõl szól. Fejezd be a csúsztatást és a mellébeszédet.

"NEM !! anyag átvitelrõl van szó, ahogy te írtad az elején, mint ahogy Kirk kapitánynál teleportáció néven, hanem információ átvitelrõl"

Hazudsz. Sehol sem írtam, hogy konkrétan anyagátvitelrõl volna szó, és azt sem, hogy létezik. Azt írtam, hogy atomi szinten megvalósítható, és a laikusoknak szóló összefoglaló/tudósító cikkek is errõl szólnak. A lényegen nem változtat, és a koppintás tényét sem fedi el, de még csak köze sincs hozzá.
A transzportálás jelenthet információátvitelt is. A ST-ben is úgy néz ki, hogy a test minden egyes sejtjét információvá alakítják, majd reprodukálják.

"Vedd észre, hogy hülyét csinálsz magadból."

Észrevettem, hogy neked sikerült úgy hülyét csinálnod magadból, hogy fel sem tûnt neked. :-) Baj van a szövegértéseddel.

"És íme az idézet a természet világa tudományos cikkbõl"

A fizika-blablát továbbra sem olvasom el, mert nem ide tartozik. Ettõl függetlenül sem érdekel a fizika, és nagyon mellényúltál, hogy olyan dolgokkal érvelsz, amikkel voltaképpen sohasem vitatkoztam. Hagyd abba az erõlködést. :-)

"Olyan gyermeki szinten vélsz hasonlóságot"

A hasonlóság létezik. Sajnálom. Az pedig, hoyg te mit tekintesz az igénytelen ingerfeldolgozó kompetenciáddal gyermekinek, legyen a te problémád.

"Ez Freudi elszólás volt. A tudatalattid mondta neked, csak nem tudod."

:-DDD Na hiszen, ha tudnád, haha! :-DDD
intellectuel 2009 szept. 17. - 19:09:32 Előzmény trev
(382/610)
Kiragadsz egy mondatot és teljesen félreértelmezed. Nem veszed figyelembe a szövegkörnyezetet, amiben teljesen mást jelent. Mindig ugyanazt szajkózod, pedig már mindenki elmagyarázta neked.

Azt írtad szept 16-án
„Ja, és az ST transzportálás, nem SG. :-D”

Ember akkor miért írtad az elején, hogy koppintás?? Meg sem érted amiket írok. Önmagadat megcáfolod. :DD Most, hogy te is beláttad, hogy nem koppintás, menjünk tovább.

”Igen, minden pillanatban várom, hogy betranszportál Kirk kapitány a szobába, hogy kezet rázhasson velem. :-D”

Hát azt várhatod ugyanis nem tud jönni, mert nincsen teleportáció ! A cikk éppen arról szól, hogy NEM !! anyag átvitelrõl van szó, ahogy te írtad az elején, mint ahogy Kirk kapitánynál teleportáció néven, hanem információ átvitelrõl, ami teljesen más !!! Vedd észre, hogy hülyét csinálsz magadból. Azok az idézetek amiket kifogásolsz, hogy „több milliárd atomból álló makroszkopikus tárgyat leíró információt teleportáltak fél méteres távolságba” és „fényt és anyagot is használtak az adatátvitelhez.”

Ezek valójában a te általad hivatkozott bulvárban van. Te még azt sem olvastad el !



Ezt írtam sept 13 –án

"Teleportációt és transzportálást nem lehet csinálni, és nem is csináltak csak névhasonlóság van, de a tartalom más, úgy látszik csak felületesen figyelsz egy egy hirre, nem nézed meg a valóságtartalmát” „Itt részecske tulajdonságokat sikerült átörökíteni speciálisan elrendezett kísérlet során részecskék között, mint pl a spín y irányú vetületének tulajdonsága. Csupán a szakavatatlan laikus véli azt, hogy ez teleportáció lenne.”


És íme az idézet a természet világa tudományos cikkbõl

„tudósok sajnos most sem fedezték fel a teleportáció megvalósításának lehetõségét legalább is abban az értelemben, ahogy mi laikusok értelmezzük a ‘távolba továbbítást’ – de ismét kísérleti bizonyítékokat találtak arra, hogy a kvantumelmélet helyes, mégha néha olyan eredményekre is vezet, amit józan paraszti ésszel nehezen tudunk felfogni. Az, hogy tetszõlegesen távoli események között szoros korreláció létezhet információ áramlás nélkül is, nehezen illeszthetõ bele a makroszkópikus világban tapasztaltakkal”




Azt is írták a bulvár lapok, hogy a Volga,a Tobor és az Isil folyó visszafelé folyik. Te ezt is elhiszed?
Teljesen máshol jársz!! Nagyon nem vagy képben :P




Olyan gyermeki szinten vélsz hasonlóságot, hogy van transzporter mindkettõben, vagy a hírnök azt mondja Legyen áldott az ORI, akkor, hóó, hát ezt már hallottam a STben is, bár ott nem ori volt, akkor ez biz koppintás. Ha megnézed az esti mesében a tv macit, az sem füles maci koppintás, mert sok olyan van és az a legegyszerûbb kivitelezési forma, csak te csupán azt ismered.


„szedd össze magad”
Ez Freudi elszólás volt. A tudatalattid mondta neked, csak nem tudod.
Dusko 2009 szept. 16. - 20:18:51 Előzmény Sanko
(381/610)
Szia!
Bocsi, de nemrég kapcsolódtam be, és fogalmam sincs mi az a Csillagkapu topic. Ha nem túl nagy fáradtság akkor légyszíves írd meg a címet ahol elérhetem azt a topicot.
Még egyszer bocsi
Elõre is köszi
2/10
trev 2009 szept. 16. - 19:24:20 2/10
(380/610)
lemaradt egy idézet:

"szóval nagy szereplõ, mégis pl az eredeti faja "ismeretlen", s kb semmit se tudunk róla, holott a Star Trek 66 óta megy.."

A Borg királynõ koncepciója csak a Kapcsolatfelvétel c. ST mozi történetében merült fel, elõtte nem volt más, csak kollektív tudat. Az Anubiszos utalást nem egészen értem, mi lenne itt az érv?
2/10
trev 2009 szept. 16. - 19:17:55 2/10
(379/610)
" Int megpróbálta elmagyarázni neked, hogy a két sorozat nem lett egymásról másolva, mivel azok a dolgok amiket másolat cimszó alatt felsorolsz(pl. féreglyuk, csillagkapu, teleportálás)"

Oké. Mondj egyet, amelyikben a transzportálás, az álcázás és a csillagkapu (nem pedig a féregjárat) egyszerre szerepel. De bassza kavics, jöhet külön-külön is. :-)

"s mivel 3 ember beszél ellened, nem hiszem, hogy neked lenne igazad."

Egyél szart. Tízmilliárd légy nem tévedhet. :-)

"A Babylon 5 "kapui" is másolatok ST-rõl?"

A B5 fõként a látványelemeit (maszkok) szedte onnan, de mivel ez új iskolának tekinthetõ a sci-fi vonalon, nem nevezném koppintásnak. Azt a sorozatot egyébként még annyira sem ismerem, mint a SG-t.

"Vagy a Csillagközi szökevények traszportja/féreglyuk-jai(amin ugye elindúl maga a sorozat) is másolatok?Amúgy te csak a Star Trek-et nézed?mert akkor elég gyér a scifi szereteted..."

Utolsó mondtodnak nincs értelme. A Csillagközi szökevények-hez nagy reményeket fûztem, de aztán ellaposodott az én ízlésemnek, valahogy nem tudtam "megkapaszkodni" benne.

"De a lényeg, te ezen a másolás/koppintás dolgon vagy fönnakadva, amin 1. alapból nem kéne, mert élvezni kéne magát a sorozatot,"

Nem én vagyok rajta fönnakadva, hanem azok, akik ezt nem tudják megemészteni. Engem ez nem zavar, én csak megállapítottam, oszt jónapot. :-)

"A Csillagkapu a történelembõl meríti a legtöbb témáját és bár nem egyezik a történelemmel(ERGO nem másolja azt, tehát nem is arra van, hogy abból tanuld meg...ez is egy baromság)"

Szerintem is az.

"a Goauld-ok egyértelmûen az Egyiptomi fáraók(a nép istenei) s ha már a kidolgozásról van szó, hát nem is tudom meik "fõgonosz" tûnik fel többet, a Borg királynõ, vagy Anubisz?"

A Borg királynõ koncepciója csak a Kapcsolatfelvétel c. ST mozi történetében merült fel, elõtte nem volt más, csak kollektív tudat. Az Anubiszos utalást nem egészen értem, mi lenne itt az érv?

"mind1iknek külön története van, míg ilyen téren a Star Trek eléggé gyér"

Nem a ST gyér, hanem a tudásod róla. :-)

"a Borg királynõ(kb az egyetlen "gonosz""

Nincs olyan, hogy gonosz. Különbözõ álláspontok konfliktusa van, amelyikbõl az egyikkel azonosulsz, és kinevezed jónak. A ST sem erre helyezi a hangsúlyt, de ezen a téren speciel a SG-vel sincs problémám.

A ferengik pl. az Új nemzedék sorozatban tûnt fel, és a széria végére eléggé átalakították. Itt sem látom, mire lenne érv az, hogy mennyit tudunk egy fajról a sorozatban. Talán inkább lexikont kellene olvasgatnod sci-fi helyett. :-)

"S pl azért néztem végig a Voyager X részét, hogy pont az utolsó 2-õt szúrják el egy ilyen idõhurok blablával?Kb el is rontotta az egészet"

Van valami különösebb okod, hogy Star Trek-kel offolj szét egy Stargate topikot? :-)

"Ha az illetõ nem Pesti, akkor ezt is pl tök fölöslegesen hoztad föl, mert nem egész magyarországon ejtik nék-nek"

Ettõl még helytelen. És de, helyesen egész Magyarországon -nék-nek ejtik. De nem is érdekes az egész, csak olyan nagyon büszke volt a töri diplomájára, hogy nem bírtam ellenállni. :-D

"Kifejtette...elég sokszor"

Nem tette meg. Az egész blabla, amit teljesen fölöslegesen részletezett, egy hatalmas csúsztatás, érdektelen mellébeszéd.

"az a lényeg, hogy az általad tudományos blabla s a mások által felsorolt kb 10 könyv ami JÓVAL a Star Trek születése elõtt keletkezett, eggyütt ÜTÕSEN bizonyítják azt, hogy semmiféle koppintásról még csak nem is lehet beszélni, mert nincs."

Ez nem így mûködik. Van értelme könyv-film összehasonlításnak, de film-film összehasonlításnak több a létjogosultsága. Más ingert jelent, ezért más kategóriába is esik.

"belinkel neked egy cikket, erre te tök máshonnan közelíted meg a dolgot"

Nem "erre", és csak így érdemes. Hoztam példákat is, hogy hol hasalhat el egy összehasonlítás, ha belerángatjuk a valóságot, de süket fülekre talált. Persze így is jó.

"vagy tessék akkor a te elméleted szerint már önmagában az egész Star Trek IS koppintás, erre tudok is saját magadtól idézni"

Az attól függ, hogyan definiáljuk a másolás fogalmát. Többször is elmondtam, hogy a valósággal való összehasonlítás rossz definíciót eredményez. Ennek én sehol sem mondtam ellent, akármit idézhetsz.

"Hát reméljük, hogy véletlen egybeesés, vagy megint koppintásról van szó"

Nem koppintás, hanem inspiráció. Lásd korábbiak. Ha nem baj, a kedvedért nem írnám le harmadszor is.

"S ezek után én még mindíg szeretem KB majd az ÖSSZES scifi-t s elkezdhetsz itt veszekedni"

Nem én veszekedek, hanem a vak SG rajongók, akik nem tudják megemészteni, hogy a SG nem a legszebb, nem a legjobb, nem a legeredetibb stb. az pedig, hogy te az összes sci-fi-t egyformán szereted, igénytelenségre vall. Ne vedd rossz néven. :-)
Lord Carl 2009 szept. 16. - 18:46:03
(378/610)
"Azt írtad a sg transzporterrel kapcsolatban, hogy már megvalósították a teleportációt és egy hamis bulvár cikket löktél be magyarázat nélkül :P"
"Igen, minden pillanatban várom, hogy betranszportál Kirk kapitány a szobába, hogy kezet rázhasson velem. :-D"

Ennek semmi értelme, Int megpróbálta elmagyarázni neked, hogy a két sorozat nem lett egymásról másolva, mivel azok a dolgok amiket másolat cimszó alatt felsorolsz(pl. féreglyuk, csillagkapu, teleportálás), majdnem minden sorozatban megtalálhatók, s mivel 3 ember beszél ellened, nem hiszem, hogy neked lenne igazad.A Babylon 5 "kapui" is másolatok ST-rõl?Vagy a Csillagközi szökevények traszportja/féreglyuk-jai(amin ugye elindúl maga a sorozat) is másolatok?Amúgy te csak a Star Trek-et nézed?mert akkor elég gyér a scifi szereteted...

Mellesleg én is megpróbáltam értelmesen elmagyarázni sok dolgot(aztán miután mondtad a Borg keletkezését rá is kerestem, a kialakulásuk ismeretlen idõpontban történt, de mivel én nem vagyok fanatikus, hát rosszúl emlékeztem, ez van :D)De a lényeg, te ezen a másolás/koppintás dolgon vagy fönnakadva, amin 1. alapból nem kéne, mert élvezni kéne magát a sorozatot, 2. A Csillagkapu a történelembõl meríti a legtöbb témáját és bár nem egyezik a történelemmel(ERGO nem másolja azt, tehát nem is arra van, hogy abból tanuld meg...ez is egy baromság), a Goauld-ok egyértelmûen az Egyiptomi fáraók(a nép istenei) s ha már a kidolgozásról van szó, hát nem is tudom meik "fõgonosz" tûnik fel többet, a Borg királynõ, vagy Anubisz?Apofisz és még sorolhatnám....s mind1iknek külön története van, míg ilyen téren a Star Trek eléggé gyér....(bármeik sorozatot is nézzük, nem valami nagy a gonoszok skálája)Itt pl ki is térhetnénk arra, hogy a Borg királynõ(kb az egyetlen "gonosz" aki feltûnik több sorozatban és filmben is) érdekes módon az egyik filmben és a Voyager-ben is meghal...(szóval nagy szereplõ, mégis pl az eredeti faja "ismeretlen", s kb semmit se tudunk róla, holott a Star Trek 66 óta megy...van aki már meg sem éri a következõ sorozat végét)

S pl azért néztem végig a Voyager X részét, hogy pont az utolsó 2-õt szúrják el egy ilyen idõhurok blablával?Kb el is rontotta az egészet, gondoltam, hú de jó lesz, visszatérnek a jövõbeni pajzsal a doki holo kivetítõjével stb...király lesz a következõ sorozat, erre mivan?Meghal a Borg királynõ s kezdõdik az egész elõlrõl, hát szuper...s erre alapoztak egy egész sorozatot. Ráadásúl a mostani sorozat mégcsak nem is ezek után játszódik, hanem a múltban, s ahogy hallom állandóan abbahaggyák a készítést évekre, mert le van állítva..

" elvégeztem egy egyetemet történelem szakon szóval ha vitatkozni akarsz szerintem semmi értelme mert pár elméletet felsorolhatnák és azt sem tudnád mirõl beszélek."
":-D A te apukád úgyis erõsebb? :-D (felsorolhatNÉK, ha már itt tartunk. Bár ezt még egyetem elõtt kellett volna elsajátítani ;-))"

Ha az illetõ nem Pesti, akkor ezt is pl tök fölöslegesen hoztad föl, mert nem egész magyarországon ejtik nék-nek(bár tegyük hozzá én pl nagyon nem szeretem, ha vki nák-ot ír)

"lsõ körben azt "kellene" kifejtened, hogy mi köze van a SG koppintásnak mindahhoz, amit ideömlesztettél. Ezt kábé most kérdezem harmadjára. És szerintem megfogalmazható legfeljebb két mondatban."

Kifejtette...elég sokszor, az a lényeg, hogy az általad tudományos blabla s a mások által felsorolt kb 10 könyv ami JÓVAL a Star Trek születése elõtt keletkezett, eggyütt ÜTÕSEN bizonyítják azt, hogy semmiféle koppintásról még csak nem is lehet beszélni, mert nincs...belinkel neked egy cikket, erre te tök máshonnan közelíted meg a dolgot, teljes mértékben rosszúl(vagy tessék akkor a te elméleted szerint már önmagában az egész Star Trek IS koppintás, erre tudok is saját magadtól idézni):

"Nem akarlak meggyõzni semmirõl. A ST társadalmi-politikai világát és a különbözõ fajok egymáshoz való viszonyát (legalábbis ott, ahol ez fontos, az Új Nemzedék sorozatban) a '80-as évek társadalmi-politikai légköre inspirálta. Így a Föderáció megfeleltethetõ az USA-nak, a romulánok az oroszoknak, a klingonok az iszlám kultúrának és így tovább (hogy kiben milyen más megfeleltethetõség képzete él, az további vita tárgya lehetne, a lényegen nem változtat). Nyilván a ST nem másolja az emberi történelmet, de nehéz lenne nem észrevenni azt, hogy mibõl is merít. Persze neked sikerült, úgyhogy gratula. :-)"

Hajjajj másoltak a való életbõl, óvoda...nem írhatsz koppintást, ha közben saját magad állítod, hogy honnan vett mit a Star Trek, mert akkor magadat vonod kétségbe és máris kiderül, hogy õk maguk is "koppintottak"(de hülye szó ez xD)

"Ha megnézed a belinkelt oldalon a Triest batiszkáf alakját, és összehasonlítod az elsõ Enterprise-szal, akkor észreveheted a batiszkáf kilátógömbje és az Enterprise gépházszekciója és az elhelyezkedéseik közti hasonlóságot. De szerintem nálad az is véletlen egybeesés, hogy az Enterprise-D kapitányát is Picard-nak hívják. :-)"

Hát reméljük, hogy véletlen egybeesés, vagy megint koppintásról van szó... XD

S ezek után én még mindíg szeretem KB majd az ÖSSZES scifi-t s elkezdhetsz itt veszekedni a Babylon 5-tõl a Csillagközi szökevényeken keresztül a Star Wars-ig mindenen... xD(biztos mind1ik a másikról koppintott s ez egy ördögi kör) XDDD Komolyan miközben a hozzászólást írom nevetek, mert én vagyok a hülye, hogy ehhez veszem a fáradtságot(nem vagyok valami nagy rajongó, csak szeretem nézni SG ST akármit, ha megy a TV-ben... :D)HÚHA mind2 Star-al kezdõdik, itt valami nincs rendben "KOPPINTÁS" XDD
2/10
trev 2009 szept. 16. - 09:11:14 2/10
(377/610)
Ja, és az ST transzportálás, nem SG. :-D Az errõl szóló minden írás számára evidencia ez. :-D :-p
2/10
trev 2009 szept. 16. - 09:09:32 2/10
(376/610)
"Azt írtad a sg transzporterrel kapcsolatban, hogy már megvalósították a teleportációt és egy hamis bulvár cikket löktél be magyarázat nélkül :P"

Igen, minden pillanatban várom, hogy betranszportál Kirk kapitány a szobába, hogy kezet rázhasson velem. :-D

"Olvasd már el amit a cikkböl idéztem, ha a cikk átfutására nem vagy képes."

Tudom, mi van a cikkben. És azt is, hogy nincs köze a másolás témájához, de én sem mondtam olyat, ami a cikknek ellentmond. A többi csak a te belemagyarázásod. Ha már csúsztatsz, okosabban is tehetnéd.

"ezt írtad
""Inkább nézz és gondolkozz utána, hogy mi mit jelent.
Olvasd mi van a cikkedben leírva cimbora""

Ezt sem én írtam. A saját hülyeségeidet légy szíves ne próbáld az én számba adni. Bár mindegy, mert ellenõrizhetõ. Szóval, olyasmit idézz be, ha már elkerülhetetlen, amit valóban én mondtam.

"Az te vagy , ha nem érted !"

lsõ körben azt "kellene" kifejtened, hogy mi köze van a SG koppintásnak mindahhoz, amit ideömlesztettél. Ezt kábé most kérdezem harmadjára. És szerintem megfogalmazható legfeljebb két mondatban.
2/10
trev 2009 szept. 16. - 08:53:35 2/10
(375/610)
"Mivel alapvetõ fogalmakkal nem vagy tisztában"

Mint például? (:-) kuncogás)

" elvégeztem egy egyetemet történelem szakon szóval ha vitatkozni akarsz szerintem semmi értelme mert pár elméletet felsorolhatnák és azt sem tudnád mirõl beszélek."

:-D A te apukád úgyis erõsebb? :-D (felsorolhatNÉK, ha már itt tartunk. Bár ezt még egyetem elõtt kellett volna elsajátítani ;-))

"Na ilyet konkrétan te nem mondtál"

De igen, valamelyik intellectuelnek címzett hozzászólásomban.

"Na ezt fejtsd ki nekem bõvebben ha lehet mert nagyon érdekelne."

Ha megnézed a belinkelt oldalon a Triest batiszkáf alakját, és összehasonlítod az elsõ Enterprise-szal, akkor észreveheted a batiszkáf kilátógömbje és az Enterprise gépházszekciója és az elhelyezkedéseik közti hasonlóságot. De szerintem nálad az is véletlen egybeesés, hogy az Enterprise-D kapitányát is Picard-nak hívják. :-)

""A valóság másolását úgy hívják, hogy alkotás." Na ezt mire alapozod?"

Ezt egy marslakónak talán elmagyaráznám. Te az vagy? (Mi az eget tanultál te történelem szakon?)

"A Star Trek és a valóság milyen kapcsolatban áll egymással? Mert szerintem semmilyen kapcsolatban nem áll de ha igen akkor gyõz meg errõl."

Nem akarlak meggyõzni semmirõl. A ST társadalmi-politikai világát és a különbözõ fajok egymáshoz való viszonyát (legalábbis ott, ahol ez fontos, az Új Nemzedék sorozatban) a '80-as évek társadalmi-politikai légköre inspirálta. Így a Föderáció megfeleltethetõ az USA-nak, a romulánok az oroszoknak, a klingonok az iszlám kultúrának és így tovább (hogy kiben milyen más megfeleltethetõség képzete él, az további vita tárgya lehetne, a lényegen nem változtat). Nyilván a ST nem másolja az emberi történelmet, de nehéz lenne nem észrevenni azt, hogy mibõl is merít. Persze neked sikerült, úgyhogy gratula. :-)

"Csillagkapu az emberi történelembõl és a különbözõ mitológiákból merített ha gondolod kifejthetem bõvebben."

A SG elsõsorban a ST-bõl merít. A Kurt Russel-es moziban még volt fantázia, arra, ha nyomokban is, de igaz lehet ez az állításod. A sorozatok azonban már csak szánalmas utánérzések. Ha engem kérdezel, akkor a ST nélkül egy csillagkapu témájú sorozatba bele sem kezdtek volna, mert nem érte volna meg a második évadot.

"Akkor olvasd vissza a korábbi bejegyzéseidet!"

Én tudom, hogy mit írtam, te nem, tehát neked kéne visszaolvasnod. :-)

"akkor követem a példádat"

Oké. Legalább megkímélsz egy nagy adag sallangtól.
5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:41:05 5/10
(374/610)
"Ez nem chat, hanem fórum. Itt nincsen idõkorlát, vsz a kommentelõk többsége csak este ér rá. Ebbõl nem érdemes messzemenõ következtetéseket levonni." ezzel a bejegyzéseddel teljesen egyet értek csak azért hogy nehogy azt hidd hogy csak kritizállak amiben igazad van abban igazat adok neked.
5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:39:54 5/10
(373/610)
"Arra reagálok, amire érdemes. A te reakcióid pedig a te dolgod. Az enyém meg az enyém." akkor követem a példádat
5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:38:57 5/10
(372/610)
"Én csak a koppintásokat emlegettem, a mûfaji hasonlóságokra nem tértem ki (pl. ûrhajók használatát nem tekintem koppintásnak)." Akkor olvasd vissza a korábbi bejegyzéseidet!!!!!!!!! :DDD
5/10
toshiba321 2009 szept. 16. - 05:37:38 5/10
(371/610)
"Hogy te mirõl beszélsz, azt lassan már csak a jóisten tudja, hogy stílszerû legyek. :-D
Vallás témában nincs új hozzáfûznivalóm. A saját szájad íze szerint alkalmazod önkényesen a vallás és a hit fogalmakat, felcserélve õket egymással olykor."
Ahogy már az elõbb említettem VALLÁSTÖRTÉNET ennyi a reakcióm erre.