2/10
trev 2009 szept. 12. - 23:41:07 2/10 Előzmény toshiba321
(330/610)
""(vö. DS9 Dominium és Jem'Hadar "szilárdakhoz" való viszonya)," ebben én semmi hasonlóságot nem vélek felfedezni"

Akkor minek nézel sorozatokat? Nem figyelsz rájuk? Vagy csak a gondolkodástól szoktál el? :-)))
Segítek: áldott legyen az oráj.
Az alapítók rendet hoznak a humanoidok kaotikus világába. A Jem'Hadar istenei az alapítók.
Na, dereng már valami? :-)
2/10
trev 2009 szept. 12. - 23:37:36 2/10 Előzmény toshiba321
(329/610)
"minden sci- fi film és sorozat között lehet felfedni hasonlóságokat."

Nem mondod...? :-DDD Pl. mindegyikben emberek játszanak? Agyaljál még rajta.

"De még valamit mondok általában a filmszakmában megszokott dolog az hogy az emberek ötleteket merítenek mások alkotásaiból ettõl még egy alkotás értéke nem lesz kisebb vagy nagyobb."

A SG nem attól szar, mert másolja a ST-et. Azért szar, mert ettõl eltekintve is ötlettelen, és gyenge karakterekre, valamint történetre épít.
2/10
trev 2009 szept. 12. - 23:30:36 2/10 Előzmény intellectuel
(328/610)
Nem kívánlak gyõzködni. Az a benyomásom, hogy nagyon nem érted, amit mondok. Nem fontos, hogy léteznek-e (már) a sci-fi megálmodott technikai megoldásai. A téma szempontjából elég, hogy kutatják ezeket a lehetõségeket, némelyek megvalósulnak, mások meg nem. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a SG koppintja a ST-t.

"Amit az elején írtál abban nem értünk egyet, az hogy egy kisgyerek lerajzol egy ûrhajót, mindenféle tervrajzot, fizikai számítást nélkülözve. Majd ezt követõen a NASA épít egy ûrhajót az nem jelent koppintást. :-:-D ezt remélem te is átlátod"

Átlátom, hogy nem érted, és erõsen csúsztatsz fizikai blablával, aminek nem sok köze van a témához. :-) Az ûrhajóépítést nevezhetjük egy elõtte megálmodott sci-fi ötletébõl merített inspirációnak, ami nem koppintás. Ha ugyanezt egy másik sci-fi sorozat teszi, akkor az koppintás. Felteszem, a SG-t te nem tekinted valóságnak. Ha nem tekinted, akkor teljesen fölöslegesen rángatod bele a valóságot.

"Azt írtad Németországban, de konkrétan hol, egy startrek sci-fi kiállításon az ufókutatók?:)"

Mellékes. Valódi kutatókról beszéltem, nem ufókutatókról. Stephen Hawking például a warp hajtómû lehetõségeit kutatta egy idõben, azt persze nem tudom, mire ment vele (aligha sokra), de nem is igazán érdekel. De persze gondolhatod, hogy õ is csak egy sci-fi kiállítás ufókutatója. :-)))

"Semmi nem haladhatja meg a fénysebességet ami anyagi."

Oké, de kit érdekel ez? Mi köze ennek ahhoz, hogy a SG koppintja a ST-t? :-D

"A te példát rossz hasonlat"

Az én példám jó hasonlat, legfeljebb nem érted.

"Barátom, elárulom hogy hibernációt, soha, de soha nem lehet csinálni :-D"

Úgy látom, neked viszont az idõutazást, de legalábbis a jövõbelátást már sikerült elérned. :-DDD
2/10
trev 2009 szept. 12. - 23:18:12 2/10 Előzmény toshiba321
(327/610)
Felõlem. A dolog gyakorlati kivitelezése engem egyik esetben sem érdekel különösebben.
spearsex 2009 szept. 12. - 18:10:28
(326/610)
Olvasd vissza a hozzászólásaimat ezen témával kapcsolatban. elõször trev jött be, és leszolta a sorozatunkat ! tudod kedves stanmart ez egy stargate rajongói oldal menjetek rajongani a stagtrek oldalra :P. azért ismert elterjedtebben a st mert olyan régi hogy bizonyára többen látták, annak idején nem is volt más fantasy a tvben, nem volt konkurencia, nem is nézhettek mást
stanmart 2009 szept. 12. - 16:49:16
(325/610)
"Ez igaz, mert te a star treket nézed, és az ténleg jóval gyengébb mint az atlantisz, viszont te egyáltalán nem tudsz róla. :xP :xD)"

_Szerinted_ gyengébb mint az Atlantis. Ez a te véleményed, nem egy tény, szóval ne is úgy mondd, mint ha az lenne. Amúgy meg érdekes, hogy a Star Treknek sokkal több rajongója van, mint a Stargatenek. Biztos azért, mert sz@R...
spearsex 2009 szept. 12. - 15:25:19 Előzmény trev
(324/610)
"Én is szoktam gyenge dolgokat nézni, csak én többnyire tudok róla. :-) ;-)"

Ez igaz, mert te a star treket nézed, és az ténleg jóval gyengébb mint az atlantisz, viszont te egyáltalán nem tudsz róla.
:xP :xD)
5/10
toshiba321 2009 szept. 12. - 12:19:44 5/10 Előzmény trev
(323/610)
"(vö. DS9 Dominium és Jem'Hadar "szilárdakhoz" való viszonya)," ebben én semmi hasonlóságot nem vélek felfedezni
5/10
toshiba321 2009 szept. 12. - 12:10:56 5/10
(322/610)
"Ebben is tévedsz, ugyanis atomi szinten a transzportálást már sikerült elérni, ha jól tudom, Németországban (Európa legnagyobb ST rajongótábora) Hibernálni is lehet élõ anyagot, a gond egyelõre az újraélesztéssel van. Meg fogják oldani."

Nem az atomok szintjén hanem az elemi részecskék szintjén a kettõ két különbözõ dolog.
5/10
toshiba321 2009 szept. 12. - 12:07:20 5/10 Előzmény trev
(321/610)
Elõször értelmezd amit írok és ne ragadj ki belõle részeket. De látom ez neked nehéz. Teljesen tisztában vagyok azzal hogy a Star Wars milyen alkotásokból lett összeollózva ezzel sem mondtál újat. Pusztán arra akartam célozni ha figyelmesen végig olvastad volna és értelmezed amit írtam hogy minden sci- fi film és sorozat között lehet felfedni hasonlóságokat. De még valamit mondok általában a filmszakmában megszokott dolog az hogy az emberek ötleteket merítenek mások alkotásaiból ettõl még egy alkotás értéke nem lesz kisebb vagy nagyobb. Remélem most figyelmesen végigolvasod és értelmezed amit írtam.
intellectuel 2009 szept. 11. - 23:06:23
(320/610)
Elhiheted minden igaz a szó legszorosabb értelmében annak amit leírtam ! Sem teleportálás, sem transzportálás, sem csillagkapuban utazás teljes lehetetlenség, nem csupán technikai, hanem fõleg elméleti értelemben ! Soha egyetlenegyszer sem sikerült ilyet végrehajtani ! Amit te hallottál azt csupán tudománytalan szélhámosok terjesztik.

Kvantum teleportációról hallhattál, azonban itt nem csupán a fantasy berkekböl ismert anyagteleportációt sikerült megcsinálni, mert az teljes képtelenség. Itt részecske tulajdonságokat sikerült átörökíteni speciálisan elrendezett kísérlet során részecskék között, mint pl a spín y irányú vetületének tulajdonsága. Csupán a szakavatatlan laikus véli azt, hogy ez teleportáció lenne.
Azt írtad Németországban, de konkrétan hol, egy startrek sci-fi kiállításon az ufókutatók?:)
Sok mindent felületesen hallani, de ezek nem igazak valójában. Mint ahogyan azt is hallhattad, hogy a fénysebességnél gyorsabb részecskéket állítottak elõ németországban. Ez utóbbi sem igaz ! Semmi nem haladhatja meg a fénysebességet ami anyagi.
Barátom, elárulom hogy hibernációt, soha, de soha nem lehet csinálni :-D ez mindig nagy derültséggel látja el a biológusokat és engem is. A hibernálás, csak rombolást okoz, károkat. A megfagyott jég kiterjed , térfogatánál fogva és szétroncsolja az anyagot. Akit lefagyasztanak az meghal és a halál után nem lehet visszahozni, csak fagyott embereket tudtak csinálni.

A fehér lyukakkal kapcsolatban, nem igaz amit leírtál,. A te példát rossz hasonlat , mert akkortályt amikor a repülni képtelenség keletkezett, ezen a területen járatlan volt a tudomány , ezáltal nem is lehetett konzekvens véleményt felállítani. Manapság fejlett annyira a modern quantumfizika, hogy erre a területre rálásson, és meg kell mondjam teljes képtelenség már elméleti szinten is ! A technikai kivitelezésröl nem is beszélve.

A párhuzamos univerzumok (PU), ez tudod , már annyira elcsépelt dolog tudományos körökben ! Mindenki ezen a területen inkább viccesnek tartja ezen elméletet mint lehetségesnek. Akármikor megkérdezel erröl egy akár nem is ezen területtel foglalkozó fizikust, az is kineveti. Ez egy fantáziadús fizikus fantazmagóriája volt. Önnmagában kellemes ezzel foglalkozni, érdekes is, de roppant, roppant messze áll a valóságtól !! Nincsen senkinek sehol alteregója, vagy párunk valahol, ez csak a fantasy dilmekben van.

Amit az elején írtál abban nem értünk egyet, az hogy egy kisgyerek lerajzol egy ûrhajót, mindenféle tervrajzot, fizikai számítást nélkülözve. Majd ezt követõen a NASA épít egy ûrhajót az nem jelent koppintást. :-:-D ezt remélem te is átlátod.
2/10
trev 2009 szept. 11. - 22:19:56 2/10
(319/610)
"a fantasy illetve sci-fi irodalomban meglevõ eszközök csupán elméletben léteznek, körülbelül egy kis gyerek szintjén vannak technikailag kivitelezve, azaz sehogy."

Nem így látom. Tény, hogy sok kutató merít inspirációt a sci-fi-bõl, ezen nincs mit szépíteni. Az, hogy egy író mennyire képzett tudományosan és mennyire érez rá az ötleteinek majdani megvalósíthatóságára, jól illeszkedik az éppen aktuális paradigmák dominanciájához. Az 50-es években (a fantasztikus irodalom fénykorában) pl. a sci-fi futurisztikus elképzeléseit az atomerõ dominálta, és nem véletlenül. Az irány nem mindig egyértelmû, talán érdemes lenne úgy fogalmazni, hogy a fantázia a megvalósíthatóság körül ingadozik, de fordítva sem lehetetlen (így volt ez Verne esetében is, aki régi emberi vágyakat fogalmazott meg a könyveiben, amelyeknél nem is az volt kérdés, hogy megvalósulnak-e a "találmányai", hanem az, hogy mikor. A te szemszögedbõl persze õ is csak egy gyermeteg elme volt, ha jól értelek).

"Mondani valóm lényege az, hogy a kopintás az technológiai hasonlóságot jelent, azonban te ilyet nem vetettél fel."

No, hát ebben tévedsz, mivel sem csillagkapu, sem transzporter egyelõre nem létezik, csak a fantázia szintjén, és a Star Trek-ben merültek fel ezek az ötletek, legalábbis a sci-fi világában. És ha nem tévedek, akkor a SG is sci-fi, semmi több, ami másolja a Star Trek-et. Technológiai hasonlóságról egyelõre szó sincs, csak koppintásról.

"Teleportáció egyszerûen nem létezik ! Élõ anyagot ugyanúgy nem lehet hibernálni, mint teleportálni."

Ebben is tévedsz, ugyanis atomi szinten a transzportálást már sikerült elérni, ha jól tudom, Németországban (Európa legnagyobb ST rajongótábora) Hibernálni is lehet élõ anyagot, a gond egyelõre az újraélesztéssel van. Meg fogják oldani.

"A fehér lyukon keresztül kidobva csupán részecskék sokasága távozik. Az, hogy valami ezt összerakná biológiai imposszibilitás."

Meglehet, bár korábban már kvázi eskü alatt is állították a szakértõ körök, hogy a levegõnél nehezebb tárgyak repülése tökéletes képtelenség. :-) Úgyhogy csak lassan a testtel. ;-)

"A fantasy irodalomban Párhuzamos univerzum néven hírhedté vált elmélet, amit számos alkotásban megjelenítenek mint pl az egyetlen ( The One ) Jackie Chennel, is csupán olyan fikció, ami a jelenlegi tudományos körökben elismerten képtelenség."

Ez nem igaz. (és a The One nem Jackie Chan, hanem Jet Li film :-)) Nincs ilyen "elismerés".
intellectuel 2009 szept. 11. - 21:28:22 Előzmény trev
(318/610)
Az hogy a fantasy irodalom egy alkotásában elõkerül valamilyen a jelenlegi tudomány számára magasfokú mérnöki és természettudományos ismereteket igénylõ eszköz, és a késöbbiek során ez valólyában is megvalósításra kerül, semmi esetben nem jelent sem koppintást, sem pedig a fantasy irodalomban ötletprimeritást ! Éspedig azért nem, mert a fantasy illetve sci-fi irodalomban meglevõ eszközök csupán elméletben léteznek, körülbelül egy kis gyerek szintjén vannak technikailag kivitelezve, azaz sehogy. Az ha megvalósítanák pl a transzportert, a teleportálást akár nagyon hasonlatos módon a stargatehez vagy másikhoz, vagy pl a csillagkaput, és az ugyanolyan tárcsázóval mûködne továbbá, kivülröl teljesen hasonló perimer kinézetû eszköztárral lenne megvalósítva, akkor az semmi esetre nem tekinthetõ sem koppintásnak sem ötletprimeritásnak, mert az a technika szintjén van. Mondani valóm lényege az, hogy a kopintás az technológiai hasonlóságot jelent, azonban te ilyet nem vetettél fel. Azon eszközök pl; transzporter, csillagkapu, stb. amik ezekben a fantasy filmekben vannak nincsenek technikailag a megvalósítás legcsekélyebb szintjén sem.

Valójában sem a transzporter, sem a csillagkapu, de még ezen mûfajban használt párhuzamos univerzumok ötlete, sem megvalósítható és nem létezõ dolgok a valóságban !


Teleportáció egyszerûen nem létezik ! Élõ anyagot ugyanúgy nem lehet hibernálni, mint teleportálni. Az egész féregjáraton alapuló csillagkapu sem valósítható meg semmilyen technikai szinten sem, mert alapvetõ fizikai törvények és szabályok korlátozzák.

A csillagkapuban azaz az Eistein-Rosen féle hídon, ahogy ismerik a fantasy irodalomban : féregjáraton keresztül utazgatni nem lehet élõ állapotban. Minden anyagot, ( valolyában magát a téridö szerkezetet nyeli el, csupán az anyag benne van..) elemi részeire bontva nyel el. Még a fény sem távozik belõle ; semmi sem ! A fehér lyukon keresztül kidobva csupán részecskék sokasága távozik. Az, hogy valami ezt összerakná biológiai imposszibilitás.
Felesleges lenne részecskehalmazra bontani egy élõ anyagot, ha letapogatva össze lehetne állítani belõle, mert nyersanyagban akármilyen részecskehalmaz megfelelõ lenne.

A fantasy irodalomban Párhuzamos univerzum néven hírhedté vált elmélet, amit számos alkotásban megjelenítenek mint pl az egyetlen ( The One ) Jackie Chennel, is csupán olyan fikció, ami a jelenlegi tudományos körökben elismerten képtelenség. Számos fizikai törvénybe ütközik pl ; energia megmaradás sérülése, és egyéb térelméleti okora visszavezetve ez egészen biztosan nem létezik. Ha lenne, akkor sem kerülhetnénk kapcsolatba soha sem velük.

Mindazonáltal színesebbé teszik a filmeket.
2/10
trev 2009 szept. 11. - 08:38:57 2/10 Előzmény intellectuel
(317/610)
"ez azért nem így van. Könnyû papíron kitalálni dolgokat, ha a valóságban nem mûködnek. Az hogy egy kész mûszaki és természetalaptudományos értelemben, az nem ekvivalens egy scifi koppintással. Ott a dolgok csak papírmasék, össze sem hasonlíthatóak egymással."

Megkérdezhetnénk errõl Vernét, ha élne, az õ papírmeséi is elég érdekesek voltak. :-) De én sem koppintásról beszéltem ebben az esetben, hanem az ötletek megvalósítási lehetõségeirõl. Ezekbõl pl. a mobiltelefon mûködik, de a warp hajtómû nem (ST), a transzportálás csak részben, pedig ezeket is kutatják. Továbbá a SG technikai ötleteivel a ST-ben már találkozhattunk, tehát azok semmiképpen nem tekinthetõk eredetinek. Nyilván az uralkodó tudományos paradigmák és a szórakoztatóipar ettõl eltekintve sem függetlenek egymástól (nevezhetjük ezt sci-fi korszellemnek, ha úgy tetszik), de ami koppintás, az koppintás.

"Neked elég egysíkú a látásmódod ha csak a startrekhez hasonlítasz mindent."

:-D Egyáltalán nem hasonlítok mindent a ST-hez, csak megjegyeztem a másolás tényét a SG esetében.

"Engem nem zavar a véleményed, de ez egy stargates oldal."

A helyzet az, cimbora, hogy kettõn áll a vásár, te pedig felvetted a kesztyût. Én nem kényszerítettelek rá, az biztos. :-) És a Star Trek-et sem reklámozom, az mindig a SG-el kapcsolatban került elõ. :-)
2/10
trev 2009 szept. 11. - 08:24:51 2/10
(316/610)
Az Atlantis-ban nem tudom, de a Star Trek-ben még külön epizód is van errõl. :-)
intellectuel 2009 szept. 10. - 23:14:29 Előzmény Vinogradov
(315/610)
„"Ez azt jelenti hogy roppant tárgyilagos voltam, te pedig amint a szövegkörnyezetböl kitûnik, éppen ellenkezõjét szeretted volna kifejezni. a bakikat nem szégyen elismerni."

Nem bizony... XD”


Pedig igen ! mert a negáció, negációja az önnmaga a kifejezés :-D egy kis matematikai logokai agytórna rádférne.




„„Nade az SG seriesben volt ám elég sok bizsergetõ intellektuális élmény !"

A SG-ben és az Atlantisban is megtalálja az intellektuális élményt, az, akit érdekel a sci-fi mûfaj.

Téged úgy tûnik, nem igazán.

Nem baj, de legalább ne huhogd le azokat , akik igenis megtalálják benne az - adott esetben akár intellektuális - élvezetforrást.”

Én nem huhogtam senkit sem, te huhogsz ! elmondtam az összehasonlító véleményemet.
Amit, ezúttal más is, pl trev startrek rajongó barátom is alátámasztott :

Trev sept 9.

„Igazából tényleg nem tudok sokat róla, a SG sikerének egyik titka szerintem a könnyen áttekinthetõ cselekményszál. Nem kell rajta sokat agyalni, egy fárasztó nap után pont megfelelõ kikapcsolódás lehet (szinte szó szerint), kár, hogy a karakterek olyan elnagyoltak és jellegtelenek. Tisztelet a kivételnek, de olyan meg nem sok van.”

Trev ma.

„Egyébként a MacGyver féle sorozat vsz. jobb egy fokkal, bár pont MacGyver a legnagyobb katasztrófa benne. Teljesen életszerûtlen a karakter szerintem.”

És ehhez még hozzájön az én érvelésem is :)






„"a lidércek pedig úgy néznek ki mint a woodstockból elszakadt narkósok hidrogénezett szõkére vámpír stylusban, retro new age kutyulék stílusban, mint a suhancok akik most akarnak almát bugázni a kertbõl."

Nem, ez tényleg nem degradáló megjegyzések tárháza...

Fúúú...

NO COMMENT...

Csak az a baj, hogy ezeknek a kilencven százaléka ugyanúgy degradáló megjegyzésekkel teli - szemmel láthatólag nem tudsz tárgyilagosan megmunkált, igényes érvrendszert felépíteni.”



Éppenhogy én vagyok tárgyilagos ! mindent a megfelelõ helyröl vettem, ha ötvözöd a dolgokat te is összerakhatod ! degradáló te voltál a teljes tárgyilag megalapozatlag szubjektivitásoddal ! és személyeskedéseddel!







„Akkor tudnád, hogy már az elsõ évad vége felé két nagyon izgalmas, mondhatni, diplomáciai magasiskola élményét nyújtó rész található, amelyben lidércek egy csapata szövetséget ajánl az embereknek.

Még tovább fejlõdnek a dolgok a következõ évadokban: elég, ha csak Shephard különleges kapcsolatát említem a lidércekkel.”

Ne viccelj ! ) azért ennél lényegesen több, diplomáciai cselszövés található a stargate akármelyik évadában, ahol sokkal több fajjal kellett megtalálni az egyetértést, mint az atlantiszban :-D




„Az ori nélkül lenne TÖKÉLETES a sorozat - meg Vala nélkül, meg O'neill elküldése nélkül - vagyis az utolsó három évad nélkül.”

Ez csak a te véleményed, javaslom olvasd el toshiba321-et akivel mélyen egyetértek.




„Elcsépelt 20ad rangú amerikai scifikböl kiragadott karakterjellemzõkkel."

pontosan ! :xD)"

EZT TE ÍRTAD, EMBER!!! XDXDXD”


ezt én írtam, azonban a lidércekröl. És ezzel egyet is értek ! és így is van. Ténleg kellene egy kis mateatikai logiai lecke.





„"mert én összetetten látom a világot ! mindegyikben más más dolog volt ami intellektuális szinten kellemes volt. és mivel igen széles éerzékelési és életfilozófiai spektrumon mozgok, így sokféle színböl választok. szeretek idõnként kikapcsolódni , szórakozni. ha a kevésbé impulzív dolgokat sem tudjuk a megfelelõ átéléssel nézni, akkor a magasztosat sem tudjuk kellõ intenzívitással átélni."

Itt nem errõl van szó...”


örülök, hogy te jobban tudod, milyen filmet nézek és hogy mijen indídtatásbol azt :D



„Egyébként meg ezen filmek egyike sem szórakoztató, kikapcsoló darab, hanem fárasztó, idegesítõ, intellektust megölõ...

Mert ezekben aztán tényleg vibrál az intellektuális feszültség”

javaslom olvasd el, azt is hogy miért nézem, akkor érthetõ lesz, hamar elsiklík a figyelmed





"a cinkosok egy kedvenc sorozat, a másik kettõ lindsey lohan film :D.... igen ! minden lindey filmet megnézek,... miatta."

Ez a magánügyed, de akkor ne hívd magad entellektüelnek, mert Lindsey-nél - és még rengetegen ezt mondanák neked erre - kevesebb színészi tudással rendelkezõ "színésznõt" Hollywood-ból nem nagyon ismerek.”

Ezt ne te mond meg, én sem kritizálom te minek nevezed magadat.
Lindsey Lohan, nem csupán színészi szempontból de énekesnõi aspektusból is sokak elismerését kivívta. Irígységböl szokták kritizálni, te ne tedd. Mindig kasszasikereket gyárt, azért ez jelent valamit )



„"leesik az újja a lindseynek,.... és hogy viszateszi :D)

Varázslatos lány ez a lindsey."

Ezt azért idéztem, mert ilyen bizarr gondolatritmuson alapuló bizarr hsz-t, nyolc év alattiak szoktak megereszteni egy-egy film kapcsán.”

Rossz az, aki rosszra gondol. Ez egy kedves barátságos hozzászólásom volt ! ténleg leesett az újja a Lindseynek, és, hogy visszarakta !  a varázslatos egy kis szójáték, sok kritikusa varázslatosnak titulálja Lidseyt a bájai és színészi képességei miatt. És itt a filmben ténleg varázslatos volt, mert vissza is tudta tenni .-) Remélem most mát érted ! A nyolcévesek érteni szokták.

„Te figyelj, nézz egy kicsit utána, hogy én milyen filmekhez írtam csak az elmúlt héten.”

Nem vagyok mazochista.
intellectuel 2009 szept. 10. - 23:13:09
(314/610)
„Az ötlet mint inspiráció bevallottan onnan származik, igen (és még véletlenül sem a SG-bõl). :-) Sõt, a mobiltelefonok elõdeit is Star Trekben láthattad elõször. De más példák is vannak. Ezek nem koppintások, hanem egy ötlet gyakorlati megvalósításának lehetõségei, ami más síkra helyezi a dolgot”

ez azért nem így van. Könnyû papíron kitalálni dolgokat, ha a valóságban nem mûködnek. Az hogy egy kész mûszaki és természetalaptudományos értelemben, az nem ekvivalens egy scifi koppintással. Ott a dolgok csak papírmasék, össze sem hasonlíthatóak egymással.

Neked elég egysíkú a látásmódod ha csak a startrekhez hasonlítasz mindent. Engem nem zavar a véleményed, de ez egy stargates oldal.
HansHaag 2009 szept. 10. - 21:13:44
(313/610)
OK. Köszi az infót - azért néztem... :)
stanmart 2009 szept. 10. - 19:54:03
(312/610)
"Úgy látom, nem mindent nekem címeztél, mert olyan idézetekre is "nálam" reagálsz, amiket nem is én írtam. Nem gond, amúgy - elfér! ;-D"

Igen, nem neked szólt az egész, csak nem akartam még egy hsz-be belekezdeni. Sry.

Amúgy Atlantiszban szerintem sincs semmiféle utalás fordítóeszközökre. Csak írott wraith vagy õs szövegeket fordítgatnak néha.
HansHaag 2009 szept. 10. - 18:26:44
(311/610)
Ebben, az Atlantisz-ban? Akkor errõl lemaradtam! :D