2/10
trev 2009 szept. 10. - 18:09:29 2/10
(310/610)
"Ha idõnként elhangzana egy-egy utalás, a fordító cuccokra, máris átlendítené a nézõt ezen a zavaron."

Elhangzik. Többször is.
HansHaag 2009 szept. 10. - 18:00:30
(309/610)
Szia Mauszka! :)
(Köszi, már írtam is Neked...)
Emlékszem ilyen tájékoztatókra a bonbonosban, valami szürkés elszínezõdés keletkezésének lehetségessége elé akarnak vágni, és arra írják, amit idéztél. :DDD
Dr.Mouse 2009 szept. 10. - 17:22:04
(308/610)
Wááá! :oD Hanziii! Itthon? Örülök és jobbulást!
Egyetértek, ezt anno meg is vitattuk. (Nekünk jobban fájnak a mitológiai bukták, mert tanultuk.) Errõl a bonbonos dobozokon található infó jut eszembe, hogy "..nem befolyásolja a termék élvezeti értékét.." Vagy valami ilyesmi. ;o)
És tényleg az EFC 5. rettenet! Csalódás vót, persze jól végig szenvedtem, mintha pisztolyt fogtak volna rám XD - és ezzel majd' mindenki így volt. ;o)))
HansHaag 2009 szept. 10. - 17:08:14
(307/610)
Amúgy valóban az E.F.C 5. évada gyalázat, és érthetetlen, valamint szerintem is a 3-tól süllyedt a színvonal. De nagyon jók az idegen karakterek és jó a filozófia, a nyelv - csak az emberekkel van benn gond.
Úgy látom, nem mindent nekem címeztél, mert olyan idézetekre is "nálam" reagálsz, amiket nem is én írtam. Nem gond, amúgy - elfér! ;-D
HansHaag 2009 szept. 10. - 17:00:10
(306/610)
:-) No, látod, not everyone speaks English :D
Ha idõnként elhangzana egy-egy utalás, a fordító cuccokra, máris átlendítené a nézõt ezen a zavaron.
- Nem sorozatokból kell tanulni a mitológiát - valóban, de onnan indirekt beépült egy csomó zagyvaság, ami amúgy - ha már energiát (is) fektetnek bele, simán lehetett volna mitológiailag hûen vezetni a sztorikat. (Pl. Hórusz az egyik legpozitívabb istenség az egyiptomi hitvilágban, erre ezek agresszor gonoszt csináltak belõle, ugyanígy Íziszbõl, Ré-bõl, Hathorból... Ez egy lehetõség lett volna a skacoknak - is - hogy úgy szerezzenek be némi kultúr-infót, hogy észre sem veszik. Amúgy úgysem olvasnának ilyesmirõl, csak páran, akiket a téma a sorozattól függetlenül érdekel.
Mindegy. Én ezt idõnként azért nézem, de a régebbiek jobban bejöttek.
stanmart 2009 szept. 10. - 16:23:20
(305/610)
"Ebben - és ált. az összesben - az a gond, hogy vajh, hogy értik egymást az intergalaktikus kultúrák lakói? Everybody speak English?"

Univerzális fordító ST-ben, fordító mikrobák FS-ben, stb... Van rá pár magyarázat, de az igazság az, hogy ez az élvezhetõség miatt van így. Gondolom te se szeretnél egy olyan sorozatot nézni, ahol a szinte minden párbeszéd feliratos, és a színészeknek se lenne túl jó, ha végig értelmetlen szöveget kellene mondaniuk. Az se lenne az igazi, ha a 42 percbõl 30 azzal menne el, hogy Daniel megfejti a helyiek nyelvét. Ezt a problémát egész egyszerûen nem lehet jól és hitelesen megoldani. És az elsõdleges szempont az, hogy élvezhetõ legyen a sorozat. Ezért beszél mindenki angolul. Amúgy everybody speaks. :P

"Na, a ST pont egy idegesítõ, nevetségesen maszkírozott sorozat..."

Ugyanaz a helyzet mint a nyelvekkel, nincs pénz arra, hogy minden alien-of-the-week teljesen egyedi, izgalmas külsõt kapjon, vagy nem-humanoid legyen. Amúgy az ST-ben nem olyan vészesek a maszkok. (jó, persze, a TOS-ban azok :)).

"Amúgy a CSK (SG) elsõ évadjai jobbak voltak, leszámítva a mitológiai óriásbakikat - mert azokra vigyázhattak volna, hisz sokan ezekbõl tanultak - rosszul - meg dogokat, de érdekes volt a sok utazás, sokféle idegen..."

Nem sorozatokból kellene mitológiát tanulni, az iskola arra sokkal jobb hely. :) De tényleg nagyon jók voltak sz SG elsõ évadai.

"DE, még mindig sokkal jobb, mint ST valaha volt - nem is értem azt a rajongást... Ha Roddenberry, akkor már inkább az "Earth, Final Conflict"."

Szerinted... Ezt tedd hozzá. Szerintem több ember nem ért veled egyet ebben, mint amennyi igen. ;) Az Ent például egy modern sorozat volt, simán felvette a verszenyt akármelyik SG-vel. A rajongás oka az, hogy Roddenberry kitalált egy világot, egy optimista - már-már naiv - jövõképet. Ez az a világ, amiért annyian rajonganak.
Az E:FC-rõl pedig annyit, hogy az elsõ két évada tényleg nagyon jó volt, imádtam, de a harmadiktól zuhanni kezdett a színvonal. Az ötödik egyenesen gyalázat volt. Pedig annyi lehetõség lett volna benne...

"Szerintem aki a Star Trek-et szereti az vica verza az összes ilyen sorozatért rajong, lehet, hogy az egyik kidolgozottabb, mint a másik, de attól még jó"

Ez így van. Én legalábbis - ST-nek köszönhetõen - sci-fi rajongó vagyok, és minden jöhet, ami ebbe a mûfajba tartozik.

"Amúgy, hogy a színvonalat még védjem picit, a sorozatban nem egyszer feltûnik többek közt Robert Picardo(aki a Star Trek Voyager doktora...és õ is egy nagyon jó színész)"

És ne felejtsük ki Connor Trinneert se (Ent: Trip), aki Michaelt alakítja az Atlantisban. Azért abban a részben, amiben bemutatták, szvsz nem kicsit jobban játszott, mint az Atlantisos színészek. (hangsúlyozom, szvsz :))

Mindenesetre ha valaki egy modern, izgalmas, pörgõs, összeszedett sci-fi-sorozatot keres, folyamatosan épített fõ történetszállal és igen erõs karakterekkel, annak az új Battlestar Galacticát tudom ajánlani. (nem a 78-80-asat :)) Imádom...
HansHaag 2009 szept. 10. - 15:35:28 Előzmény trev
(304/610)
Na, a ST pont egy idegesítõ, nevetségesen maszkírozott sorozat.. Ebben - és ált. az összesben - az a gond, hogy vajh, hogy értik egymást az intergalaktikus kultúrák lakói? Everybody speak English? Wehhehh! ;DDD Mer világnyelv, mi? Talán "Bábel-haluk" van? ;D ("Galaxis útikalauz"-ból...)
Amúgy a CSK (SG) elsõ évadjai jobbak voltak, leszámítva a mitológiai óriásbakikat - mert azokra vigyázhattak volna, hisz sokan ezekbõl tanultak - rosszul - meg dogokat, de érdekes volt a sok utazás, sokféle idegen.. Ezek a lidércek röhejesek, fõleg az állatias hörgésük..
DE, még mindig sokkal jobb, mint ST valaha volt - nem is értem azt a rajongást... Ha Roddenberry, akkor már inkább az "Earth, Final Conflict".
sida_lee 2009 szept. 10. - 15:07:35 Előzmény nuussi
(303/610)
Nem, hála az égnek! :D Tényleg a Kanaan nevû athosi fickó az apa. Bár szerintem igazából Ronon, mert ahogy ezek egymásra szoktak nézni...lol.
2/10
trev 2009 szept. 10. - 09:17:23 2/10
(302/610)
"Szerintem nem szabad egyik sorozatot sem támadni, hiszen azok az írok akik ilyen jó alkotásokat képesek teremteni, megérdemlik az elismerést, ezek az ötletek nem csettintésre keletkeznek"

Na az tuti. Ezek az ötletek annyira nem csettintésre keletkeznek, hogy érdemes koppintani is õket, haha! :-D

"Amúgy, hogy a színvonalat még védjem picit, a sorozatban nem egyszer feltûnik többek közt Robert Picardo(aki a Star Trek Voyager doktora...és õ is egy nagyon jó színész)"

A ST sorozatok között a Voyager a leggyengébb, legjobb részei a TNG félretett epizódötleteibõl származnak.
Itt jegyezném meg, hogy nem vagyok ST rajongó sem (bár azt sokkal jobban ismerem és szeretem, ez igaz), talán ezért is feltûnõ a két sorozat (ST és SG) közötti lényeges minõségi különbség. És fõleg hasonlóság. :-D ;-)
2/10
offtopic
trev 2009 szept. 10. - 09:10:39 2/10 Előzmény spearsex
(301/610)
:-D
Csak nyugalom. A kedvenced és az ízlésed közti viszonyt nem firtattam. Én is szoktam gyenge dolgokat nézni, csak én többnyire tudok róla. :-) ;-)
2/10
trev 2009 szept. 10. - 09:03:24 2/10 Előzmény intellectuel
(300/610)
"Igen,ez az atlantisi. Ezt mondtam már korábban, hogy az atl sorozatban, a cselekmények nem olyan érdekesen összetettek, mint a régi Mcgyver féle stargateban, én ezt picit hiányolom, bár ennek elllenére érdekesek a részek, hogy még egy star trekest is érdekli."

Azt nem mondanám, hogy különösebben érdekel, sokmindennek kell együttlennie, ahhoz, hogy megnézzem. Egyébként a MacGyver féle sorozat vsz. jobb egy fokkal, bár pont MacGyver a legnagyobb katasztrófa benne. Teljesen életszerûtlen a karakter szerintem.

"Én nem próbálom kétségbeesetten elfedni a hasonlóságokat, hiszen mint említettem vannak, csakúgy mint mindenhol."

Nézd, ezzel az erõvel, gondolom, nyaralni sem szoktál menni, mert a Föld minden pontján ugyanaz a nap süt. :-) Én sem azokat a hasonlóságokat hoztam fel, hogy jé, mindkét sorozatban emberek játszanak, és - micsoda véletlen - mindkettõ amerikai.

"Mindazonáltal ezek nem koppintások, nálad, ha a NASA egy holdbázisba be fog építeni egy transzportert az is startrek koppintás lenne :-P"

Az ötlet mint inspiráció bevallottan onnan származik, igen (és még véletlenül sem a SG-bõl). :-) Sõt, a mobiltelefonok elõdeit is Star Trekben láthattad elõször. De más példák is vannak. Ezek nem koppintások, hanem egy ötlet gyakorlati megvalósításának lehetõségei, ami más síkra helyezi a dolgot. A ST és a SG között azonban nincs ilyen különbség, és a megítélés is más lesz emiatt.

"Azért véled felfedezni ezeket, mert csak azt ismered."

:-D Dehogy. Azért fedezem fel ezeket a hasonlóságokat, mert feltûnõek, szembeötlõek. Azt mindig tudtam, hogy valamely sorozat rajongóiban szelektív látást idéz elõ az ilyesmi, de azt nem hittem volna, hogy ekkorát. :-)

"mi maradunk a stargatenel"

Egészségedre. Nekem mindegy, hogy te mit nézel, csak elmondtam a véleményemet, mert miért ne? ;-)
Lord Carl 2009 szept. 10. - 03:47:09
(299/610)
Szerintem aki a Star Trek-et szereti az vica verza az összes ilyen sorozatért rajong, lehet, hogy az egyik kidolgozottabb, mint a másik, de attól még jó, részemrõl pl. az utobbi 2 rész nagyon tetszett, pedig történet szempontjából igazi kis "fillerek" voltak....Ez a Ronon féle Rambo, vmi hihetetlen jót nevettem.
Részemrõl inkább azt sajnálom, hogy ennyire késõn adják AXN Scifi-m pedig sajnos nincs :( Tudom tudom... le is lehetne tölteni, de szeretek TV-t nézni, másfelõl pedig, ha egy sorozatban a színészek ilyen jó(magyar) hangokat kapnak, azt kár kihagyni...
Persze bele is tudnék kötni a sorozatba, ha nagyon akarnék pl. ez a Rachel Luttrell(Téjla), hát valami hihetetlen fos szereplõ....egy mezei amazon, hogy a fenébe jön ahhoz, hogy bármibe is bele szóljon, kb 1 kukkot nem kéne értenie úgy az egész történetbõl és mégis annyira tudálékos, hogy az már fáj...(teljesen irracionális karakter)
DE vele szemben ott van David Hewlett aki csodálatosan alakít, megnyerõ és vicces figura(persze ilyen a szerepe, de más filmekben is hihetetlen jól szerepel, mint a kockában pl..)Szerintem õ nagyon sokat emel a sorozat színvonalán.(hozzá tenném, Rodney és Sheppard miatt nézem a sorozat legtöbb részét szívesen és nem igaz, hogy nincs kidolgozva a karakterük, sõt...sok rész pontosan 1-1 szereplõrõl szól)
Amúgy, hogy a színvonalat még védjem picit, a sorozatban nem egyszer feltûnik többek közt Robert Picardo(aki a Star Trek Voyager doktora...és õ is egy nagyon jó színész)

Szerintem nem szabad egyik sorozatot sem támadni, hiszen azok az írok akik ilyen jó alkotásokat képesek teremteni, megérdemlik az elismerést, ezek az ötletek nem csettintésre keletkeznek és sok résznek van VALÓSÁG alapja(történelmi, fizikai, kémiai és még sok területen) és TANULSÁGA...
10/10
pite40 2009 szept. 09. - 20:19:21 10/10 Előzmény spearsex
(298/610)
NAGYON EGYET ÉRTEK VELED A SZÍVEMBÕL SZÓLTÁL!!!!
spearsex 2009 szept. 09. - 19:13:00
(297/610)
"Persze le tudja kötni az embert, ha éppen nincs jobb dolga, de nem minõség."

Minden filmes alkotás értéket képvisel, ebben a sorozatban is sok értéket találni, sajnálom hogy te nem látod ezeket. Ha te a star treket nézed, akkor eltévesztetted a ház számot, mi itt stargate atlantis rajongók vagyunk, nem szeretjük ha degradálják a kedvenc sorozatunkat, javaslom menj a star trek oldalra, oszd meg velük építõ jellegû hozzászólásaidat :xD)
intellectuel 2009 szept. 09. - 18:17:42
(296/610)
„SG sikerének egyik titka szerintem a könnyen áttekinthetõ cselekményszál.”

Igen,ez az atlantisi. Ezt mondtam már korábban, hogy az atl sorozatban, a cselekmények nem olyan érdekesen összetettek, mint a régi Mcgyver féle stargateban, én ezt picit hiányolom, bár ennek elllenére érdekesek a részek, hogy még egy star trekest is érdekli.

Én nem próbálom kétségbeesetten elfedni a hasonlóságokat, hiszen mint említettem vannak, csakúgy mint mindenhol. Éppen azt írtam, hogy az egész életet átszövik a hasonlóságok, és hoztam példát egészen eltérõ területröl is. Mindazonáltal ezek nem koppintások, nálad, ha a NASA egy holdbázisba be fog építeni egy transzportert az is startrek koppintás lenne :-P

Azért véled felfedezni ezeket, mert csak azt ismered. Szerintem nézz más scifiket és sorozatokat, biztosan fogsz találni sok új hasonlóságot, és meséld el majd a startrekeseknek, mi maradunk a stargatenel.
offtopic
vendor 2009 szept. 09. - 16:21:02
(295/610)
privát ment.
2/10
trev 2009 szept. 09. - 14:16:22 2/10 Előzmény pite40
(294/610)
Igazából tényleg nem tudok sokat róla, a SG sikerének egyik titka szerintem a könnyen áttekinthetõ cselekményszál. Nem kell rajta sokat agyalni, egy fárasztó nap után pont megfelelõ kikapcsolódás lehet (szinte szó szerint), kár, hogy a karakterek olyan elnagyoltak és jellegtelenek. Tisztelet a kivételnek, de olyan meg nem sok van.
2/10
trev 2009 szept. 09. - 14:08:13 2/10 Előzmény intellectuel
(293/610)
"Azért mert te hasonlóságokat vélsz felfedezni a star trek között"

Nem "vélek" felfedezni, hanem durva hasonlóságok vannak, amik bizony még felületes szemlélet után is koppintást jelentenek. Az, hogy te kétségbeesetten próbálod ezeket magyarázni, nem változtat a dolgon.

"Azt mondhatnám, hogy akár innen is koppinthatták a lidérceket."

Speciel a lidércek szerintem nem jó példa, ugyanolyan erõvel ihlethették õket a nauszikaiak a ST-bõl, mint bármely harmadosztályú '80-as évekbeli horror zombijai. Ha másolatok, akkor az eredetük számomra homályos, ezzel az erõvel felõlem eredetiek is lehetnek.

"Mindezek ellenére, nem hiszem, hogy bármi, eme sorozatban koppintás lenne, akár a star trekböl is"

Ez csak azt bizonyítja, hogy vagy nem ismered a Star Treket (ami nem baj), vagy ismered, de vak vagy. :-)
2/10
trev 2009 szept. 09. - 13:59:40 2/10 Előzmény toshiba321
(292/610)
"ezzel az erõvel minden sci- fi film Star Trek koppintás nem gondolod"

Nem, nem gondolom.

"sõt a Star Trek meg Asimovtól koppintott nem?"

A ST nem, de a Star Wars igen. :-D
Eerika 2009 szept. 09. - 09:32:44
(291/610)
Tudna valaki segíteni abban, hogy a tegnapi (8.-i) részben mi volt az a szám a gyászszertartásnál, amit Thela énekelt? Ezt ehhez a sorozathoz írták, vagy csak filmzenét csináltak belõle? Még sosem hallottam, de nagyon tetszik, szeretném megszerezni.
Elõre is köszi: Eerika