10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 13:03:09 10/10
(1193/2293)
Nem tudom, talán csak tágabban fogalmaznék: egy zuhanó repülõben hány "depis" lehet, egyszerre, egy idõben? De hogy elvétve találsz közöttük ateistát, az biztos.

Nem tudom, miként gondolkodnak a depisek, csak novellákat olvastam tõlük, róluk, az életükbõl, nem tudom, de nincs is az emlékezetemben olyan, amiben vallásról szó esett volna. Önsajnálat. Az volt a jellemzõbb.

Nálam akkor jön elõ a vallás, vagy Isten, ha épp õrülten boldog vagyok - alapjáraton az vagyok -, tudod, mondjuk meggyógyultam, mondjuk a család megúszta az autóbalesetet, ha valakit sikerrel operálnak meg a környezetemben, barátok közül, ha valaki levizsgázik, és jól, ha...valami jó történik.
Az a legnagyobb poén, hogy sosem kértem semmit, azt sem tudom, hogy kell csinálni, sõt, ismertem bigott vallási fanatikust, szóval minden tekintetben el kellett volna fordulnom, de ...nem sikerült.

Bennem együtt van a kettõ, noha elválnak útjaik, a tudománynak, és a vallásnak, mégis remekül el vannak bennem egymással. :D
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 12:55:20 10/10
(1192/2293)
Nálam tök jól megvannak. :D

Komolyan. Két féle látásmód, és kész. Semmi extra.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 12:46:42 10/10
(1191/2293)
Frászt!

Jelek! :D

Mondtam! :DDD
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 12:46:18 10/10
(1190/2293)
Hogy talán tényleg nem Isten véd, hanem az agyunk, magunkat. Hogy pont olyan védekezési mechanizmusa van az egyénre nézve, (akár akaratlanul is!) mint amilyen a külseje, önnön magára nézve, és annak automatikus védelme. A párhuzam vonás õsi, a kutatás pedig örök.
Mondom ezt úgy, hogy elfogadtam Istent is, és a tudományt is, bennem egymásba karöltve elvannak egymással. De ez valóban szub szerintem, egyéni, és mindannyiunkban sajátos.

Az agyunkkal sok mindent tudunk befolyásolni, szerintem, csak nem tudjuk ezt tudatosan használni. Leszámítva az agykontrollt, és a tibetiek fejtegetéseit, tudományát, jelenlegi állás szerint marad a hit, vagyis Isteni csodáknak tudjuk be azt, hogy "valaki, valami" véd minket.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 12:27:38 10/10
(1189/2293)
:D lemaradt a vége!

...nyakig benne vagyok.

És igen, abban is egyet értek, hogy az összes külsõ hatás stimuláció, simán bele lehet beszélni valakibe a betegséget. (Egymás után négy gyógyszer reklám?!)
Rák itt, rák ott, rák amott, csak lökik, reklám-stroboszkóppal. Mindenki fél (jen?). Légy ilyen, légy olyan, légy amolyan. És minél több ilyen befolyásolás van, kvázi hatás, külsõ hatás, annál drámaibb lehet ezek eredménye.

Csakhogy ez kétélû - ezt mi is használhatjuk, a magunk védelmébe is, akár.

De amíg erre nincs bizonyíték, csak tapogatózás, végtelen-labor vizsgálatok, tesztek, egyebek, addig csak tézis, egy elmélet, amit, ha nem tudunk magyarázni, külsõ segítségnek tudhatunk be. Mert nem marad más megoldás rá.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 12:18:51 10/10
(1188/2293)
Ez az!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Heuréka!!!

Pontosan - de visszafelé ezermillió dologra lehet(ne) szerintem használni!

A funkció ugyanaz, csak a cél más! El lehet hitetni magaddal azt is egészséges vagy, az agy...azt el is hiszi! És egy csomó mindent tudhat, a gondolatnak elektromos impulzusai vannak. (Rezgések; ami amúgy nem túl jó.)
De nagyon sok mindenre lehet(ne) szerintem használni, nem véletlen ekkora, és akkora kapcsolat-halmazzal bír, hogy megfejthetetlen. Csak...amit anatómiából ismerünk. Hihetlen önzõ kütyû. A legkeményebb csont védi. Még a formája is, kerek. Az is egy "védekezés". Mindig, örökké, mintha csak egy "program" része lenne, bármi' ér, behatás, baleset, vagy csak egy faág, reflexbõl véded a fejed, semmi mást, de a fejed igen. Még egy kocsiban is behúzod a nyakad, pedig a szélvédõn nem jut be jó esetben faág. De véded. Tudat nélkül. Motorosan, szinte. Ösztönösen...? De miért pont az agyat védjük ösztönösen?
És az agy mit véd tulajdonképpen? Ezért kapcsoltam össze a hittel, azzal, amit elhiszünk, amit esetleg mi magunk tudnánk megteremteni. Ha lenne beleszólásunk tudatosan a mûködésébe. Egyenlõre csak gondolati szinten van, illetve álmokban, de az agykontroll...? Pff! Áumlatba ejtõ dolgokat lehet elérni, ha valaki elsajátítja a technikáját.
Azt hiszem, Tibetiek használják ki ezeket a legjobban, csak baromi sok ideig tanulják.
A gondolatnak óriási ereje lehet. Szerintem.



Ez az, amiben nyakig
10/10
offtopic
eIemes 2015 márc. 31. - 12:05:37 10/10
(1187/2293)
Azt nem merem mondani, hogy értem, de próbálom :)
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 12:03:15 10/10
(1186/2293)
Nem, épp ellenkezõleg. Semmi. Nokedli. Ezért kerestem rá magyarázatot. Ezért kutatom racionalitással az emberi agyat.
Mert ha te tézised igaz, akkor van ennek a szerkezetnek, az agynak, egy olyan sajátos védekezési mechanizmusa, amit ki lehetne használni, csak nem tudjuk, miként. És nem Isten ment, hanem mi, saját magunkat. Csak ez a része nem tudatos.

Tudod, kisbabáknál megfigyelték, újszülötteknél, hogy amint egy orvos mili pontos diagnózist ad egy betegségrõl, a baba hallja, és reagál a szervezete; gyógyulni kezd. (Ezért tartom a diagnózisokat életbe-vágóan fontos elemnek, azon nagyon-de-nagyon sok múlik.)
Ez a felnõttekre is igaz lehet.

(A rákról ezt gondolom, magunkban hordozzuk az ellenszerét, pont úgy, ahogyan hajlamát is.)

Hogy Isteni, vagy sem?
Nem tudom; csak azt, hogy ezzel nem vagyok egyedül. :))) Ezekkel furcsa "mázlikkal."
10/10
eIemes 2015 márc. 31. - 11:55:12 10/10
(1185/2293)
1. ha végtelen (és hasonló ahhoz, ami a környezetünkben van), akkor az ég minden egyes pontján egy távoli csillag fényét kellene látnod. lehet, hogy nagyon távoli, de MINDEN egyes ponton csillagfény lenne. bõvebb magyarázatot Olbers paradoxon néven találsz.
...
...
A megfigyelés és tapasztalás hívei között fontos szerepe van Kurt Gödelnek, aki egzakt matematikai bizonyítást adott arra, hogy hit nélkül nem lehet gondolkodni. Minden racionálisan felépített, logikus rendszerben megjelennek olyan kijelentések, amelyekõl sejtjük, hogy igaz, de bebizonyítani nem lehet :)) Bõvebben: Gõdel (elsõ és második) nemteljességi tétele.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 11:49:03 10/10
(1184/2293)
Nietzsche? :D

Nem õ mondta, hogy "Isten halott"?
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 11:46:42 10/10
(1183/2293)
Ez már inkább bigott vallásosság, szerintem. A magában beszélõs.

A hit az...nem, nem bántasz meg, ne viccelj, Nõvérem csak és tudomány, és önnön maga, Édesapám szintén, õk, ha szó szerinti jelentést vesszük, ateistának számítanak, noha Apu a létezõ, létezhetõ dolgokat elfogadta.
Nálunk csak én lettem ilyen...másként gondolkodó. Vakmerõ. És nem dumáztam senkivel, csak...olyan lehetetlenségekben, olyan trében láttam meg...valami külsõ segítséget, amit a saját tudományos szemszögeim, szigorú tudományba vetett bizonyságaival képtelen vagyok megmagyarázni.
Ezek - tudom, hogy hangzik! - ezek kézzel fogható "jelek". Én ...én nem találtam más szó rá, pedig egész életemben kerestem. Miért? Mert semmit nem tettem! Totál mezei emberke vagyok. Se ima, se blabla, mégis, olyan szitukban bukkan fel Isten arca, vagy valamié, valakié, aki segít - és az "enyémeken" -, hogy ez már túltett a "szerencsén", mázlin, kinek hogy tetszik.
Eleinte szentül hittem, az elsõ ötvennél, hogy mázlista vagyok, de a többezrediknél...és odáig jutottam, hogy sutba dobhatom a tudásom, mert gõzöm nincs a világról, és arról, minek vagyok a része.
Nõvérem egész más, õ úgy beszél, mint te, Istenrõl. Õ mindent magának tud be, és állandóan azt mondja, szeretne úgy látni, ahogyan én, õ miért nem látja az arcot? Mondtam neki, sokszor, hogy "nézd! ez is az volt!", "meg az is!", de leolt valami tudományos blablával.

Szóval, miért ne?

De esküszöm az Istenre, hogy annyi mák, ami engem kísér, kizárt! Olyan mili pontossággal, ahogyan ez megnyilvánul, semmiképp sem az!
Túlnõtt ez bennem, rég, kimatekoztam. :))) És ha ezek a "jelek" skizónak" számítanak, hát vállalom. :))) De hogy valami tényleg õrködik felettem, az biztos. :)))
10/10
eIemes 2015 márc. 31. - 11:40:21 10/10
(1182/2293)
"Nincs Isten és nincs kezdet és vég."

De ha mégis van Isten, büszkén néz rád ezekért a mondatokért :)
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 11:32:13 10/10
(1181/2293)
A-S-B-nek a Csillagok között egy giga-gondolatébresztõ - katalizátor. .)))
Én is kedvelem a fejtegetéseit. :))

(Bár ahogy õ írta lentebb, egyszer, nem szereti, ha róla szól a fórum. :))) Hát...így járt. Mások csípik, ha hangosan gondolkodik.:)))
10/10
eIemes 2015 márc. 31. - 11:30:17 10/10
(1180/2293)
az égre feltekintve a végtelenséget látod...? ezen agyalt egy Olbers nevû pasi is, és bebizonyította, hogy ha végtelen lenne (és a végtelen távolban is hasonló lenne, mint a környezetünk), akkor az éjszakai égbolt nem úgy nézne ki, hogy fekete égen néhány pont, hanem az egész égbolt fehéren ragyogna.

***

Az istenhit... ez nem egy olyan dolog, hogy fej vagy írás, hivõ vagy nem hivõ. A személyiségfejlõdés része a SZEMÉLYES HIT fejlõdése is, akár látott valaki egyházat, akár nem. Az elmélyülten hivõ emberek gondolkodásmódja hasonló (egymáshoz), legyen akár buddhista, keresztény, zsidó, muszlim vagy ateista. Mondom ezeket a nagy okosságokat, pedig én is csak olvasgattam, hallogattam õket, és inkább szimpatikusak, mint érthetõek.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 11:29:02 10/10
(1179/2293)
Igen, errõl szól a tudomány; de csak addig, amíg egy másik tudós nem hoz fel újat, és ez így megy tovább, és tovább.

A keletkezés, a múlt kutatása szerintem az emberiség természetének része. Sokszor a múltban egyszerûbben meglelhetõk azokra a kérdésekre a válaszok, amik a jelenünkkel is összefüggnek.
Õs-sejt, õsi gyógyítások, õsi kultúrák, sima kíváncsiság, vagy jobbítás, életkörülmény, gyógyítás, és ilyesmi szempontok. Vagy klasszik érdeklõdési kör.
10/10
eIemes 2015 márc. 31. - 11:24:57 10/10
(1178/2293)
bizony - de ahhoz, hogy megengedd magadnak ezt a gondolatot, szellemi nyitottság és bátorság kell.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 31. - 11:10:55 10/10
(1177/2293)
Talán mert a tudomány jelenlegi állása sok mindent cáfol - az ismétlõdés, az általam ismert elméletben, meg amit összeszedtem életem során, arra világít rá, hogy az ismétlõdés emberi. Genetikai. Az idõ pedig...

Off a lájt offban.

Egyszer a fiam hazatért az oviból, és mialatt traccsoltunk, tudod, ügyes bajos dolgokról, azt kérdezte, "Anyu! Nem értek valamit." Mondom neki: "Na mesélj!" Anyu, nem értem, hogy a világnak hol van az eleje, és hol van a vége. Kell, hogy legyen neki vége. Olyan nincsen, hogy nincs neki vége."
Gyerekszáj. :))) Noha a kérdés örök, mindig felmerül, és fel is fog, "amíg világ a világ."

Azt feleltem, hogy a "Föld olyan kerek, mint a fejed. És mehetünk rajta, körbe-körbe, és megint körbe." "De, anyu! Honnan indulsz el?"

Jó kérdés. :)))

Az élet keletkezésének valóban hajmeresztõ elméletével találkoztam, és egyenlõre rám van bízva, hogy elhiszem, vagy sem az emberiség különleges eredetét. Noha a tudomány találna rajta gyenge pontot, és ezzel együtt fogást, eddig ezt tartom a lehetõ leg-elképzelhetõbbnek az összes közül, amit valaha hallottam.
Azt, hogy valóban volt egy kiindulási pontja. Lehetett. A kérdés a folytonosságban/folyamatosságában van - abban, hogy ezt (!) követõen nincs megállás, ez a "része" végtelen. Szerintem.

Mint a filmben a hiperkocka. Az, amiként megpróbálták ezt az elképzelést formába önteni. A folytonosságot. Nekem a "tükör-effekt" jut eszembe róla. Mörf szobájáról az ötödik dimenzóban. Olyan az egész abból a pontból nézve, ahol Cooper lebeg, lefelé nézve, mint amikor tükrökkel mutatjuk a végtelenítést.
És ahogyan mi is, egy fiktív történet magasan fejlett, civilizált emberisége is bajban volt azzal, hogy "honnan?" és "hová?".
8/10
Irgum76 2015 márc. 31. - 11:01:43 8/10
(1176/2293)
A-S-B-vel biztos barik lesztek valami ilyesmit mond õ is
8/10
Irgum76 2015 márc. 31. - 11:00:32 8/10
(1175/2293)
"amikor leszálltak egy jéggel borított bolygón, eszükbe sem jutott gyanakodni, hogy talán ott is lehetetlen élni, hanem baszták az idõt, holott tudták, hogy minden ott töltött óra kb. 7 év a Földön"

ott már kívül estek a fekete lyuk "hatósugarán" azon a bolygón már normálisan telt az idõ
10/10
eIemes 2015 márc. 31. - 10:59:47 10/10
(1174/2293)
"Miért kell valaminek keletkeznie és miért nem létezhet öröktõl fogva?"

mert úgy szoktuk meg, hogy a dolgok születnek és fejlõdnek.
nehéz elképzelni azt a világot, amiben nincsen "idõ" múlás...