8/10
Irgum76 2015 márc. 26. - 07:25:56 8/10
(1071/2291)
"Ez afféle, mint a 12 majom. Az történik, ami történik, mindig is az történt, ami történt. Nem tudom másképpen fogalmazni"

rég láttam a 12 majmot de
nem azért történik minden úgy ahogy történnie kell valami sorszerûség ként
hanem mert az ahonnan õk visszaküldik az idõutazóikat az a jelen már az idõutazók által megváltoztatott jelen
azért nem tudnak az idõutazók úgy változtatni a jövõn ahogy azt elvárják mert már megpróbálták de nem jártak sikerrel és ez indokolja, hogy vissza küldjék õket a múltba
szóval végül is változtattak a múlton csak eredménytelenül

ennél a filmnél is ez van ha Cooper akkor mielõtt elindul hallgat a szellemre nem indul el és akkor nincs ki küldje azt hogy maradj paradoxon
ha Cooper a kockában nem pánikol és ösztönbõl minden erejét bevetve maradásra bírni magát és el kezd filozofálni, hogy minek küldjem azt, hogy maradj ha már egyszer nem vált be nem küldi el és nem történik meg illetve más történik szintén paradoxon
de mivel nem filozofál minden úgy történik ahogy akkor történt
és nem azért mert úgy kellet történnie hanem ez történt ok-okozat

"Mi történne, ha visszamennék a múltba, és megölném a saját biológiai nagyapámat, mielõtt õ találkozott volna a nagymamámmal? Mivel így se édesapám, se én nem jöhettem volna világra, valójában vissza se utazhatnék a múltba, hogy megöljem - ez az idõparadoxonnak vagy nagypapa-paradoxonnak nevezett, kissé morbid csavar több mint 70 éve foglalkoztatja a sci-fi rajongókat és a fizikusokat egyaránt."

a megoldás az hogy egyszerûen lehetetlen megölni nagypapit (besül a pisztoly, nem találod el, valaki mást nyírsz ki véletlenül) és így nem tudsz változtatni a jövõn mert az már meg lett változtatva de végcélját tekintve sikertelenül
gmanarts 2015 márc. 26. - 06:21:40
(1070/2291)
SPOILER

A 3. kérdés izgalmas. Szerintem az világít rá a film egy központi üzenetére. Még egyetlen fórumon sem találkoztam ennek a kitárgyalásával. Vagyis az, hogy a feketelyukból kinyert adat nem kellett az egyenlet megoldásához. Murph anélkül oldotta meg a problémát.
proklima 2015 márc. 26. - 03:34:38
(1069/2291)
Szerintem ez a következõképpen zajlott:
-Kezdõdött a "titokzatos " üzenetekkel a könyvtárban (lehulló könyvek), melyeket Murphy feljgyzett
-Dr. Brand szerint az emberiség pusztulása a Földön elkerülhetetlen.
-Viszont felfedeztek egy féreglyukat, amelyen átjutva átkerülhetnek egy másik galaxisba, ahol esetleg találhatnak egy életre alkalmas bolygót
-Ennek felderítése a Lázár-misszió feladata
-Az Endurance "projekt" feladata pedig az, hogy kiderítse, a 3 talált égitest közül melyik a legalkalmasabb
-Cooper vezeti az expedíciót, videóüzenetekkel tudnak kommunikálni, mindaddig, amíg át nem jutnak a féreglyukon
-Sajnos az egyenletbõl, mely az emberiség megmenekülését biztosíthatná, hiányzik egy adat, mégpedig a fekete lyukon túl lévõ szingularitásról
-Miközben a kukoricásban tûz tombol, Murphy visszatér a házba, s késztetést érez arra, hogy a gyerekkori feljegy zései segítségével megfejtse az üzeneteket.
-TARS, a robot, a Gargantua eseményhorizontjának közelében adatokat gyûjt a szingularitásról
-Miután Cooper kilövi magát a fekete lyukba, bekerül a szingularitásba, hajója elpusztul, õ pedig az ötödik dimenzióban találja magát
-Itt rájön, hogy valójában akik a féreglyukat létrehozták-az emberiség megmentésére-, jövõbeni emberek
-Az ötödik dimenzióból csk egy módon tud kommunikálni Murphyvel, úgy, hogy gravitációs hullámokat küld a könyvtárba.
-A könyvek leesési sorrendjébõl a Morse ábécé segítségével dekódólható az üzenet.
-Az üzenet, mivel a Brand egyenlet hiányzó adata TARS segítségével a helyére került:
HOGYAN LEHET EVAKUÁLNI AZ EMBERISÉGET
Peppo 2015 márc. 25. - 23:12:32
(1068/2291)
Én még csak egyszer láttam, de tippem van.

1. Ez nekem is eszembe jutott a film alatt. Elméletileg létezhet. Egy csillagrendszerben nem feltétlenül csak az ott létrejött csillagok és bolygók lehetnek. A csillagok is mozognak, idõnként egész közel is kerülhetnek egymáshoz. Simán megtörténhet, hogy egy fekete lyuk befog egy csillagot annak bolygóival együtt. (Vagy fordítva). Évmilliárdok alatt sokminden megtörténhet.
Az is lehet, hogy kettõs csillagrendszer volt, melynek egyik tagjából fekete lyuk lett. Igaz, a csillagból fekete lyuk folyamat általában egy szupernova robbanással jár együtt, ami nemigen hagyna semmit épségben a rendszerben. Talán még a másik csillag sem élné túl. Szóval ezt nem tartom valószínûnek, ellenben az elsõ verzió szerintem lehetséges. Érdemes lenne egy csillagászt is megkérdezni.

2. Miért kellene nagyobb távolságoknak lenniük? A Szaturnusz a külsõ bolygók egyike, elég messze van a Naptól. A Föld és a Szaturnusz pályája messze van egymástól, így oda sokáig tart az út. Itt viszont élhetõ bolygókról volt szó, amelybõl kettõn a hõmérséklet a földihez közeli kell legyen, hiszen az egyiken folyékony halmazállapotban volt víz, a másikon meg láthattuk, hogy Brand sisak nélkül is jól elvolt. Ez azt jelenti, hogy aránylag közel keringenek a központi csillaghoz (mondjuk hasonló távolságban, mint a Föld a Naptól), tehát a pályáik is közel vannak. Ettõl persze még tarthat sokáig az út, de szerencsés esetben akár egész közel is lehetnek egymáshoz. És miért ne lehetne a filmben pont egy ilyen szerencsés eset? :)

3. A bázis már megvolt, de egy ekkora monstrumot a jelenlegi (ill. filmbeli) technikával nem lehet feljuttatni az ûrbe. A rakéták ehhez már kevesek. Olyan új technológia kellene, amely valamilyen módon a gravitációt manipulálja (meggörbíti a teret vagy mi), ehhez pedig adatok kellenek a fekete lyukból. Hogy miért kellettek pont onnan adatok, azt nem tudjuk, az írók így döntöttek, hogy az adatok csak onnan szerezhetõk be.
Hogy a bázist esetleg az ûrben építették volna fel, az erõsen kétséges. Túl sok kilövés kellett volna hozzá, hogy az egyes darabokat felküldjék, erre nem volt kapacitásuk. A Földön összerakni sokkal egyszerûbb, csak kijuttatni az ûrbe nem az.
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 21:05:31
(1067/2291)
szegényke, komolyan vetted a legutóbbi üzit is.
Hányszor is játszottuk már ezt el? Most talán én kezdtem volna a sértegetést???????????????

Irgum76 ki vagyok én, hogy a hitedbe beleszóljak, tehát elfogadom, ha nem hát nem leszünk
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 20:56:16 8/10
(1066/2291)
A végén még tényleg barátok leszünk

nem hinném
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 20:47:30
(1065/2291)
"lényeg a nyugalom és, hogy áradjon a csí :)"
Ez jóóóó, ezt elmentem. A végén még tényleg barátok leszünk, mint arra Mulholland Drive + is utalt valamelyik hsz.-ban
never and májerrel meg ne is foglalkozz, régóta tart már ez a csörte köztünk,(még az elõzõ neve óta) ahányszor beszól nekem, annyiszor kapja meg legalább így azt, ami úgy látszik nagyon hiányzik neki folyamatosan.

Ami pedig az itteni szájkaratét illeti, arról csak annyit, hogy az emberek semmit nem élveznek jobban, mint mások után kukkolni, lásd májerkát -véletlenül ide tévedtél mi "aranyom"?
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 19:51:04 8/10
(1064/2291)
Hahaha
köszönöm az elismerõ szavakat :)
tényleg jól belenyúltam a darázsfészekbe ezzel a topikkal (mások állításával ellentétben véletlenül)
de mint veterán fekete öves szájkaratés bírom a tempót
lényeg a nyugalom és, hogy áradjon a csí :)

meg kell tudni szûrni az információt sok érdekes dolgot lehet azért itt olvasni
aki meg csak csesztet ignorálni
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 19:28:38
(1063/2291)
Az elõbbi az neked szól Never End Májer :D
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 19:26:49
(1062/2291)
Na mi van nyanya, rég raktak már helyre úgy igazán mi? Ne is törõdj vele, a következõ 20 évben már nem is fognak.
1/10
offtopic
cellasto 2015 márc. 25. - 19:15:53 1/10
(1061/2291)
kb ezt írtam én is neki,csak egy mondatban
itt felesleges vitába szállni :)
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 17:05:17 8/10
(1060/2291)
hidd el próbálok higgadtan röviden tömören fogalmazni
ha valaki pár kérdés miatt provokátornak,trollnak,baromnak nevez az ne kezdjen el utána velem jópofizni
én nem változtam sem stílusban, sem érdeklõdés tekintetében
vállalom amit akkor írtam nem volt sértõ, obszcén, degradáló
nem azt írtam hogy "ez egy fos" mint azt sokan teszik
egyszerûen úgy gondolták ez a fórum az õ játszóterük én meg belesz***tam a homokozóba
holott ez egy nyílt fórum ahol bárki elmondhatja a véleményét kulturált stílusban
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 16:23:44 8/10
(1059/2291)
kösz a választ
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 16:22:18 8/10
(1058/2291)
hidd el azt sem kedvességbõl írtam...
a lesz****omról meg gondolj amit akarsz lesz****om
spekimen 2015 márc. 25. - 16:19:54
(1057/2291)
tehát elõbb az ûrben lebegve az ûrállomástól nem messze, tért vissza a kockából ott még felébredt, aztán újra elvesztette az eszméletét és utána már az ûrállomáson ébredt, viszont hogy jutott vissza ide, na ezt is csak találgatni lehet, de aki megjárt már egy hiperkockát annak ez gyerekjáték :D
spekimen 2015 márc. 25. - 16:12:05
(1056/2291)
és akkor miért nem tudtál így válaszolni az elõbb is? mi az, hogy le***om? a le***rommal matott adtál magadnak ezzel meg nem

amikor felébredt az a szaturnusz mellett volt nem messze az ûrállomástól, ott meg fogták a jeleit azt hiszem és így találtak rá
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 16:06:38 8/10
(1055/2291)
most így olvasgattam az imdb-s FAQ-ot hátha találok valami okosat
de nem, viszont a van egy kérdés, hogy hol ébredt fel Cooper miután kilépet a hiperkockából
nem emlékszem pontosan de mintha az egyik pillanatban még a kockában lett volna aztán kinyitja a szemét és az ûrállomáson
van valakinek elmélete, hogy hogy került oda?
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 16:01:16 8/10
(1054/2291)
egyébként ajánlom neked chat.hu-t ott nincsenek fej zsongató teóriák, lehet csajozni, picsogni, szájkaratézni amit csak akarsz
egy álom hely neked
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 15:45:41 8/10
(1053/2291)
ha ez boldoggá tett nagyon örülök...
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 15:27:21
(1052/2291)
Még valami, én eddig is leszartalak, mivel nem voltam hajlandó válaszolni a kérdéseidre - tehát ebbõl az következik, hogy én szartalak le ELÕBB. (de ez már csak egy mellékes-gyerekes hozzászólás tõlem, de akkor is jól esett :D )