8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 10:49:32 8/10
(1031/2291)
"Te azt mondod, hogy ahhoz, hogy létezzenek emberek a jövõben, ahhoz az kell, hogy eleve az õ múltjukban benne legyen a megmenekülésük"

nem én azt mondtam, hogy léteznie kell egy eredeti idõsíknak ahol nem kapnak üzenetet a jövõbõl mégis megmenekülnek valahogy a saját erejükbõl és intergalaktikus civilizációvá válnak elõbb-utóbb
ebbõl az idõsíkból nyúlnak vissza küldik el az üzenetet, hogy megváltoztassák a múltat
ezért is mondtam, hogy értelmetlen az egész hiszen üzenet nélkül is túlélnek, fejlõdnek
offtopic
spekimen 2015 márc. 25. - 10:47:32
(1030/2291)
Szerintem te érted a filmet -ezt igazolja az 1355-ös hsz.-od is-, csak mivel Roah és A-S-B túlságosan eltértek a tárgytól, ezért neked bele kellett avatkozni, hogy visszatereljed a témát konkrétan a filmre. Csak kezdetben ez elég gagyira és trollra sikerült, igaz most se változott sokat :D Szóval, ha ez volt a célod, nos akkor sikerült, az összes eddig „alvó” nagy rajongót újra aktivizálnod és visszakanyarodni a filmre. Nincs ezzel, gond, csak az, hogy én még szívesen olvastam volna A-S-B és Roah eszmefuttatásait egymás között. Kár, hogy most nincs xy-faktor, mert látom nagy rajongója vagy, és akkor azzal foglalkoznál. :D
Paul Deak 2015 márc. 25. - 10:28:46
(1029/2291)
Na de ez a sztori nem jó :)
A 4000bõl visszamenõk minek mennek vissza? Hisz nekik ott vannak a piramisok :) És ha visszamennek, azokkal találkoznának, akik valójában felépítették azokat :)
Az a magyarázat, hogy 'a történelemben ne legyen ellentmondás'. De hát nincs is, a piramisok nem tûntek el számukra, hogy újra kelljen õket építeni, azok állnak 4001-ben is :)

Ennek se füle se farka :)
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 10:25:20 8/10
(1028/2291)
egyébként erre a kérdésre lehet megvan a válasz az írók fejében
csak épp úgy járunk vele mint a Donnie Darko-val ami ha százszor nézed meg akkor sem lesz egyértelmû (még ha azt is hiszed, hogy mindent értettél)
hiszen a válasz az író által kitalált (filmben épp,hogy csak megemlített) az "Az idõutazás filozófiája" címû netre kitett könyv magyarázza el pontról-pontra
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 09:58:18 8/10
(1027/2291)
"Ezzel kapcsolatban ugye felmerülhetne az a kérdés is, amit még nem tett fel senki, hogy egyáltalán õk maguk a jövõben, miért is akarnak egyáltalán kommunikálni?"

tudom megint kötekszem de én ezt a kérdést már feszegettem
erre is valami olyasmi választ adtál, hogy nincs idõ, õsrobbanás,stb csak a mindenség
és hogyha ebbõl a szemszögbõl nézzük akkor érthetõ
Paul Deak 2015 márc. 25. - 08:53:36
(1026/2291)
Na, látod? Erre nem is gondoltam, hogy tényleg az ûrhajó szétesik, az ûrhajós meg nem. Szerintem ez már olyan eleme a filmnek, amit fenntartások nélkül el kell fogadjunk. Suspension of disbelief a hivatalos neve. Onnantól, hogy megcélozza a fekete lyukat, bármi megtörténhet. Jobb híján ez van :)
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 08:36:38 8/10 Előzmény Paul Deak
(1025/2291)
oké akkor nem szerkezet
de akkor azt nem értem, hogy az ûrhajó mért esik szét õ pedig egy szál szkafanderben belibeg az általunk ismert legzordabb természeti jelenség közepébe
oké a közepén már át került valahova ahol biztonságban van de oda el is kell jutni
ez azért nem zavart eddig mert azt hittem szerkezet és mindent szétzúz kivéve az embereket "engedi be"
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 08:09:34 8/10
(1024/2291)
biztos jön valaki okosabb is aki konkrétan tudja a választ

1 A kérdés. Létezik egy csillagrendszeren belül egy fekete lyuk és egy napszerû csillag egyszerre (egymás mellett)?

annyit tudok, hogy egy fekete lyuk mérete nagyon változó lehet pár mikrontól (ami pl a cern-ben is létrejöhet de el is párologna) az elvileg minden galaxis közepén találhatóig
szóval szerintem a fekete lyuk méretétõl függ, hogy lehet-e ilyen rendszer

2 ez szerintem csak baki

3 Kérdés: Miért volt szükség a fekete lyuk adataira ahhoz h megépítsenek egy giga ûrbázist, amikor azt anélkül is meg tudták volna építeni???

a képlet a hajtómûhöz kellet (gondolom valami anti-gravitációs akármi) mivel az emberiséget elszállító ûrhajó-ûrbázis a Földön volt és valahogy kikellet juttatni az ûrbe de méretei miatt nem tudták a képlet nélkül
Paul Deak 2015 márc. 25. - 08:08:57
(1023/2291)
1. létezik, Cooper mondja is, hogy egy neutron csillag is van ott a közelben.

2. a beérkezéstõl számítva a vizes bolygó nem tudom milyen távol volt tõlük, de a 'Matt Damon' bolygóra mintha 2-4hónapot mondtak volna, a 'Csaj Szerelme' meg kb. 2x olyan távol volt, mint a 'Matt Damon' bolygó.

3. Az ûrbázis már az induláskor kész volt, pontosabban az elsõ ûrbázis. Az öreg dokinak volt szükséges az új elméletéhez a hiányzó láncszem, amit csak egy fekete lyuk belsejébõl nyerhettek ki és ami segítségével az ûrbázis fel tudott volna emelkedni és mozogni. Na és csak ezt a hiányzó láncszemet kellett kimorzézni. A csaj (Cooper lánya) már nyakig benne volt a témában, már csak ez hiányzott.
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 25. - 07:55:40 8/10 Előzmény Roah
(1022/2291)
oh baszki te még mindig itt tartasz?

"Engem nem zavar semmi.

Na még egyszer: engem nem zavar semmi."

nem úgy tûnik


"Nos, egy jó tanács:

Nem kell mindent leírni, amit gondolsz!"

ezt megfogadhatnád

pacsi nincs
csá
zegorias 2015 márc. 25. - 07:39:52
(1021/2291)
Ez a film nagyon érdekes számomra témájában és minden szempontból nagyon jól össze van rakva...már odáig merészkedek, hogy a mûfaj egyik alapfilmje...DE!!!...felmerült bennem 3 kérdés, amit most feltennék és talán vki tud itt a kommentelõk között rá válaszolni....SPOILER van benne!!!...

1: A 3 potenciális bolygó, amire leszálltak (egy vizes, egy jeges, egy sivatagos) mind egy csillagrendszerben voltak és mindhárom bolygó fényviszonyait nézve vmilyen napszerû csillag világított az égen, miközben egy fekete lyuk is volt a csillagrendszerben, amihez pl giga árapályos vizes bolygó nagyon közel keringett az idõ is lassabban telt rajta. A kérdés. Létezik egy csillagrendszeren belül egy fekete lyuk és egy napszerû csillag egyszerre (egymás mellett)?

2: A Naprendszerben több mint 2 évig tartott az utazás a Föld és a Szaturnusz között (még hibernálták is magukat addig), akkor az idegen galaxisban lévõ csillagrendszerben hogyan tudtak hirtelen ugrálni a bolygók között, ahol elvileg még nagyobb távolságoknak kell lennie?

3: A fõhõs a fekete lyukban lévõ hiperkockából átnyúlt az idõn és adatokat közölt a fekete lyukról a lányának. Ezt követõen a lánya épített egy hatalmas ûrbázist és kimenekített a Földrõl sok embert. Kérdés: Miért volt szükség a fekete lyuk adataira ahhoz h megépítsenek egy giga ûrbázist, amikor azt anélkül is meg tudták volna építeni???
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 25. - 07:21:31 10/10
(1020/2291)
Engem nem zavar semmi.

Na még egyszer: engem nem zavar semmi.

Felõlem ötezernyolcszázig is játszhatnánk, annyit szidsz, amennyit csak bírsz, annyit személyeskedsz, amennyire tõled telik. Szívós vagyok, és mivel ez a net, nem veszem komolyan. A szidalmakat, trágárkodást semmiképp sem. (Már csak azért sem, mert ez az elsõ jele annak, hogy valaki érv nélkül kommunikál, nincs több mondanivalója, úgy érzi, sarokba van szorítva.)

Rosszul érzed.

Annyi történt, hogy megindokoltam, miért érthették félre a filmmel kapcsolatos szándékaidat. Szembesítettelek vele.
Linkeltem, idéztem, lokalizáltam, szemléltettem, kértelek, fejezd be, hagyjuk, de nem-nem, jött a hazugozás, debilezés, tiszta középsõs netes viselkedés, majd flúdolás, témától eltérés, személyeskedés, hatványozott ingerültség, kepszlokos kiabálás.

Saját bevallásod szerint "nem láttál kivetnivalót abban, hogy "ami itt megy ajnározás, azt nem bírom megállni szó nélkül", kvázi a hangulat, a film dicsérése zavart. Ezt írtad le.
Ezzel keltve klasszikus fórum-rombolási szándéknak látszatát.

Ez, a párbeszéd kibontakozása közben annyiban változott, hogy legalább négy felhasználótól kaptál választ, amivel nem értettél egyet. Na és? Úgy néz ki, a három testõr klasszikusával élve, mûködésbe lépett az "Egy mindenkiért, mindenki egyért" gondolata, tehát aki csak benézett ide, segíteni szeretett volna neked. Majd' mindenki.

Nos, egy jó tanács:

Nem kell mindent leírni, amit gondolsz!

Ha "nem bírod megállni szó nélkül" (és ne hazugozz, mert ezen röhögök a legjobban, akkor is, ha húsz centis betûkkel, és kilencven felkiáltó jellel írod!) trollnak hisznek! És ez jövõben is így marad! Ha így indítasz, nem veszik komolyan a kérdéseid. Pedig lehet, hogy magvas, lehet, hogy másokat is érdekelhet - ez a film fõleg ilyen! -, lehet, hogy értelmes párbeszéd - ami itt meg is volt, mielõtt nem TRAPPOLTÁL BELE!-, lehet, hogy sok Poul Deak, elemes, A-S-B, spikeman, M.D., és sokan mások is, bekapcsolódhatnak a párbeszédbe, és sok elmés dolog talál gazdára.


Szidhatsz, utálhatsz, azt hiszel rólam, ami csak neked tetszik, olyan stílben írsz, ahogyan csak akarsz.


De folytathatjuk nulláról is, kissé megfontoltabban, mert ez a fórum engem - és a jelek szerint sokakat - rendkívül érdekel. A téma briliáns. Ez a film ilyen.


Szóval marad a szmájlííííííí, :))))))))))))))))))), a jókedvem, meg a higgadtságom, továbbra is, és küldök innen egy pacsit, esetleg kézfogást.

Merthogy emberek volnánk, vagy mi. :))) És a net bármit elbír, simán el is felejti az ember a csörtéket pikk-pakk.
Hm? ;)

Mindenkitõl elnézést kérek a hosszú offolásért. (Offtopicba küldöm, mint mindig, de ez még az offtopicba is off.)


És most jól elolvasom Poul Deak-et (jól írtam? ;) . :))) Ki nem hagyom! :)))
Paul Deak 2015 márc. 25. - 07:20:33
(1019/2291)
Neeem, a fekete lyuk nem lehet szerkezet, azért annak sokkal nagyobb, a környezetére ható erõi vannak, az egy központi meghatározó ÉGITEST (lécci, nehogy belekössön vki, értsétek jól :) ). És a jövõbõl a fekete lyukat nem tudták volna odatenni, mivel csak gravitációval tudnak a jövõ szuper emberei is machinálni. A féregjárat viszont gravitációs anomália.

A fekete lyuk az egy sima fekete lyuk és Nolan-ék kihasználva azt, hogy semmit nem tudunk a fekete lyukak másik oldaláról, beillesztették a képletbe azt, hogy a fekete lyuk akkora energiát összpontosít, ami az oda bejutott dolgok számára úgy befolyásolja, torzítja, alakítja át a téridõt, ami nyomán már egy másik dimenzióba, kerül. A fekete lyuk a filmben továbbra is egy óriási erõvel bíró valós fizikai képzõdmény. Egyébként tudományos elméletek vannak arra nézve is, hogy az elég nagy méretû lassan forgó fekete lyukakon át lehet haladni, ezt Romily is mondja Cooper-nek, ezzel az aspektussal semmi baj nincs.

Számomra egy kicsit nyögvenyelõs az 5D / 3D dolog, ahogy TARS is mondja, de ez a része a filmnek már annyira fiction, hogy ide szerintem már bármi beleférne. Ezt már tényleg nyitottan kell szemlélni.
8/10
Irgum76 2015 márc. 25. - 07:05:59 8/10
(1018/2291)
Szia Paul Deak

örülök, hogy indulatoktól mentesen átgondoltad az általam írtakat

viszont én úgy értelmezem, hogy maga a fekete lyuk is egy a jövõ emberei által készített szerkezet volt
ha igazi fekete lyuk lett volna Coopernek atomjaira kellet volna szakadni mint ahogy az ûrhajó szét is esett
és amikor bejutnak a hiperkockába a robot valami ilyesmit mond, hogy "ez egy 5 dimenziós tér 3 dimenziósra kivetítve"
ha simán 5 dimenziós lett volna nem észlel Cooper belõle csak 3-at de így, hogy kivetítették így már érthetõvé válik neki tehát ez is arra utal, hogy szerkezet volt
a féreglyuk azért nem lehetett a véletlen mûve mert akkor nem tudják megmagyarázni, hogy hogy vezette õket a szerkezethez, hogy át tudja adni a képletet
Paul Deak 2015 márc. 25. - 02:37:35
(1017/2291)
Hú gyerekek :) Sziasztok és üdvözlök minden új érdemben hozzászólót. Ja és kösz a bizalmat, hogy az én hozzászólásaimat is felhoztátok mint hivatkozási alap :)

Vettem a fáradtságot és végigolvastam a kihagyott idõszakot, de a végére már bezsongtam :) Túl sok kérdés, túl sok megközelítés, és túl sok túlzásba vitt eszmefuttatás (amit üdvözlök és pozitív, csak a filmmel kapcsolatban érzem túlzásnak, mivel az alkotók magával a film kereteivel azt is meghatározták, hogy milyen síkon tárgyalják az általuk felvetett problémákat) és hirtelen nem is tudok mit mondani :) Jó ilyen sok egyéni gondolatot és megközelítést látni egyébként!

Az elmúlt idõben többször is megnéztem és sokat agyaltam a filmen. A véleményem nem változott, zseniális film, minden tekintetben.

Viszont Irgum76 állandóan visszatérõ kérdése újfent gondolkodóba ejtett. És errõl már hamarabb is gondolkoztam, de nem szántam elég idõt rá, vagy nem gondoltam jobban bele. És ez a paradoxon kérdése, ami mellett teljes mellszélességgel kiálltam, hogy végre egy film amiben nincs paradoxon.

Na de nézzük csak meg ezt a témát még 1x :)

Abban a vonatkozásban, hogy Cooper üzeni meg a koordinátákat és az egyenlet hiányzó részét Murph-nek, NINCS paradoxon, az 5D dimenzióban egyszerre jelen lévõ idõpillanatok és az ezekkel való machinálás, az idõn kívüliség a mai napig 100%-osan jól kitalált eleme a történetnek.

VISZONT!

Ha azt vesszük alapul , és azt kell alapul vegyük, hogy a téridõ folyamatos szövete állandó, tehát a múlt, jelen, jövõ egyszerre van jelen, amibõl mi a 3D világunkkal az "idõ" múlásával érzékelünk "szeleteket" (ez jelenleg tudományosan elfogadott elmélet, hozzá kell tenni) , de egy másik dimenzió szerint egyszerre van jelen minden, kizárva a paradoxont, egy dolgot NEM hagyhatunk figyelmen kívül. És ez pedig a KAUZALITÁS, az ok-okozati összefüggések.

És Nolan-ék itt HIBÁZTAK. Pontosabban fogalmazva az eredeti elképzelésük hibátlan, de valamiért úgy érezték, sokat kell magyarázniuk és ezzel elcseszték.

Kifejtem :)

Ha azt vesszük alapul, hogy a múlt, jelen, jövõ történései valahol a világban egyszerre vannak jelen, és a gravitációval lehet közöttük kapcsolatot teremteni, akkor ha úgy építjük fel a sztorit, hogy aszondi:

1. gravitációs anomáliát észlelünk valahol messze (féregjárat)
2. ezen átnyargalva megleljük a megfelelõ élhetõ bolygót
3. slusszpoénként egy fekete lyukból infót is szerzünk az egyenlethez ami megmenti az emberiséget
4. a fekete lyuk óriási fizikai erõi segítségével megtapasztaljuk az 5D világot és ennek segítségével hazaüzenünk, hogy ez a körforgás a téridõ kontinuumban FENNMARADJON (rgo ne keletkezzen paradoxon)

akkor minden ZSÍR, hibátlan. Mert az emberiség lel élhetõ bolygót, mûködik az üzenet Murph-nek paradoxon nélkül, minden királyság, patent, hibátlan, NEM lehet belekötni.

És Nolan-ék ott cseszték el, hogy mindenképp meg akarták magyarázni, hogy a féregjáratot ki tette oda és hogy ki intézte el, hogy az 5D-s világot Cooper a maga 3D valójában tapasztalja meg.

Erre SEMMI, de SEMMI szükség nem volt se dramaturgiailag, se tudományosan, se sehogy. Sokkal misztikusabb és sokkal izgalmasabb lett volna minden ok nélkül találniuk egy féregjáratot kérdések nélkül. Bazz, ott van egy, használjuk. És így utólag, többedjére megnézve az a rész, mikor a világ vezetõ tudósai ülnek a teremeben és hangzatosan és izgalmasan mondják, hogy zavart észleltek a téridõben, fú, ez tök izgalmas, még még és akkor jön a beszólás, hogy 'valaki odatette'. Ez GYENGE, könyörgöm. A féregjáratot nem szokták csak úgy tenni venni, basszus, ahhoz BRUTÁLISAN EPIC méretû enerdzsi kéne, ha lehetne is :) Sokkal jobb lett volna ezt kiírni a dialógból és a fantáziára bízni.

Azzal, hogy a jövõ szuper embereire fogták a dolgot, ezzel egy ok-okozati paradoxon-t hoztak létre. Mert hiába fogadjuk el a téridõ kontinuum tulajdonságát, hogy egyszerre van minden jelen (mi csak szeletenként észleljük), ez egy olyan probléma, ami tényleg paradoxon. Amíg Cooper és Brand NEM talál BIZTOSAN élhetõ bolygót, addig a téridõ kontinuumban NINCS szuper emberiség, aki majd odarakja a féregjáratot. Egyszerûen nem megy. A könyvespolcos buli azért nem paradoxon, mert Cooper elvarr minden szálat, minden adott a körforgáshoz, mivel mindenképp, biztosan hazaüzeni magának a koordinátákat és ebben a körforgásban nincs benne az ezt a körforgást létrehozó ESZKÖZ, a féregjárat odatétele. Viszont a ki tette oda a féregjáratot kérdésben ez már nem ilyen egyszerû. Annak ott egyszer fel kellett bukkannia, azt tényleg a szuper embereknek kellett odatennie, de önmagát nem mentheti meg az, akinek a létezése meg sincs alapozva.

És csak annyi kellett volna tennie Nolan-éknak, hogy BEFOGJÁK a szájukat :) Nem kell senkinek odatennie a féregjáratot, egyszerûen ott van valahol és meglelik. Nem sokkal izgibb? Fú, tényleg létezik, eddig csak elméletileg volt lehetséges, de az Univerzum bebizonyította, hogy tényleg van. És az 5D-s világban sem kellett volna szájba rágni, hogy tudjátok kedves hülye közönség ez azért van mert. NEM. Cooper és TARS rájött volna az 5D lényegére, nem csak Murph szobája, hanem a teljes világ történelmének a teljessége lett volna Cooper elõtt kockákba zárva és abban kikereste volna Cooper azt az egyetlen idõpontot és úgy üzent volna Murph-nek. Sokkal epikusabb is lett volna, bejött volna a nagy orgonás téma, ami a dokkolásnál is, és mutatták volna, ahogy a világtörténelem másodpercei között küszködve kikeresi Cooper azt az egyetlen megfelelõ idõpontot, sokkal sokkal nagyobb lett volna a hatása is, hogy eleve rá kell jönnie, mi lehet a kapocs, melyik pillanat.

És nem lett volna paradoxon sem, mindenféle szuper emberiséggel. És az egésznek lett volna egy olyan lecsengése, hogy végül is maga az univerzum segített az emberiségnek, mert megleltük az addig csak elméletinek hitt csudálatos képzõdményeit és használtuk is azokat.

Ez az egyetlen hibája a filmnek, de ezzel együtt sincs semmi baj vele. Ha ezen az egyetlen bakin átsiklunk (és már miért ne tehetnénk) akkor lazán 2014 év filmje és lazán évtized sci-fije, beleértve az elõzõ évtizedet is :)
10/10
robinho1983 2015 márc. 24. - 23:58:44 10/10
(1016/2291)
olvasom itt a sok hozzászólást, vannak benne normálisak és egészen debilek. ennek a filmnek nem egy Oscar-díjat kellett volna nyernie. Láttam az összes jelölt filmet, de egyik sincs a közelében ennek. semmilyen szempontból. erre kap egy látvány díjat. ez a film minimum egy 10-es. de az tényleg csak minimum. aki olyanokkal foglalkozik, hogy lehet e ilyen v hogy megvalósítható e meg ilyen marhaságok, az szerintem nézzen életrajzi filmeket. vagy meccseket. EZ EGY FILM!!!!!!!!!!!! mind1, hogy lehet e ilyen, v nem, jó film, jók a szereplõk, jó a sztori, látványos és benne van az embereknek az összes ganajsága (csak h finom legyek). jó dolgaik is, de az nem tesz olyan nagy hatást a nézõre. szóval aki fikázza, az inkább ne nézzen ilyen filmeket, vagy filmeket se nézzen. mert a film az FILM!!!!!!!!!! ha tényre kíváncsi valaki az nézzen híradót!
12/10
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 22:38:06 8/10
(1015/2291)
SPOILER

szóval azért a szoba a kapocs amit Matt Damon mond, hogy mikor haldoklik a gyerekeire fog gondolni és ez így is történik és 5d-s világban ahol "Cooper és Murph egyszerûen túljut az észlelés kategóriáin és formáin, keretén (téridõ). Jóval túlmutat képességük az emberi fogalmakra alapozott megismerési jellemzõkön. Nincs matematika, vagy fizika pl. filozófia sincs, semmi ilyen" így ebben a formában manifesztálódik a gondolata a kvantumfizika segítségével?

parasztosan az én szintemen megfogalmazva
10/10
offtopic
Attaca 2015 márc. 24. - 22:08:29 10/10
(1014/2291)
Köszi, amúgy sok érdekes gondolatot olvastam én is a film kapcsán, itt is. Initmannak azzal a gondolatával alapvetõen nagyon egyetértek, hogy nem zárhatunk ki területeket önényesen a megismerés útján. Mégis a mai tudósok ezt teszik. Régebben, amikor nem volt még ekkora a tárgyi tudás minden tudós polihisztor volt, ma már olyan óriási az ismeretanyag, hogy egy- egy tudomány területnek is csak a részét ismeri egy-egy tudós, de nem csak ez az oka. Sokszor úgy érzem, hogy elveszünk a részletekben, de ez a szép film pont rámutat a maga módján a leglényegesebbre: a szeretetre, teszi mindezt gyönyörûen, és igényesen, legalábbis az én ízlésem szempontjából.
proklima 2015 márc. 24. - 22:01:23
(1013/2291)
"Ez nagyon egyszerû: a gyõztes sosem adja fel, a vesztesek pedig nem nyernek."
8/10
offtopic
Irgum76 2015 márc. 24. - 21:56:20 8/10
(1012/2291)
Roah-t azért nem értettem mert nem képes kommunikálni csak isteníti a filmet támadásnak vesz bármiféle kritikus véleményt és errõl picsog
vagy ha már azt sem beböfent néhány értelmezhetetlen szót sok-sok szmájlival
így nehéz érvelni, vitatkozni így csak veszekedni szájkaratézni lehet