10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 15. - 17:30:25 10/10
(1611/2291)
Sebaj, Poul, akkor jújdenagyon õszintétlenül bírom a hozzászólásaidat, jó? :DDD

Szerintem akadnak nézõk, akiknek semmilyen érvvel nem lehet megmagyarázni, hogy milyen Cooper karaktere, mert ha lát akár egy szikrányi egyezést a saját tapasztalatából, negatívból, csak azt látja, és semmi mást. (És errõl még csak nem is tehet.)

Véleményem továbbra sem változott, Cooper is csak egy ember volt, és már tényleg többen is leírtuk, szinte ugyanazt, nincs értelme a folytatásnak.
Én bírtam Coopert, szerintem bazi nagy felelõsséget toltak a vállára, nekem olyan, mintha nem is nagyon maradt volna választása: mennie kellett. Hogy aztán a film cselekménye szempontjából neki lett igaza...? :)))
offtopic
proklima 2015 ápr. 15. - 17:20:48
(1610/2291)
Te lenni Moderátor?
Mert, ha igen, nem érdekel.
Ha nem, akkor pláne.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 15. - 17:19:04 10/10
(1609/2291)
Miért van az, hogy az ember nem tudja átlépni az árnyékát, és magából indul ki?

Miért van az, hogy képtelenség elképzelni, ha valaki kedveli - ráadásul akarva-akaratlan! -, egy-egy hozzászóló kommentjeit?

Miért van az, hogy csak magadat tartod õszintének, más nem lehet az? Mi alapján tételezel fel te ilyeneket másokról?

Miért nem lehet azt bepufferolni, hogy valaki úgy születik, hogy kedveli az embereket? Ilyen a természete?
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 15. - 17:10:11 10/10
(1608/2291)
Ebben van igazság, sajnos. És ha valaki nem tud elvonatkoztatni, mondjuk egy torz-normától, mert neki az a családi norma - bármilyen okból!-, akkor nem képes másként látni, egyszerûen képtelen rá.

Talán csak azzal egészíteném ki, kissé sarkítva, de talán jól szemléltetve, hogy adva van egy család, ahol apu veri anyut, egy vadállat, a gyereknek - legyen az fiú, vagy lány -, ez lesz a norma. Olyat életet fog élni, mint a szülei. Olyan férfit keres, aki az apjára hasonlít, és szörnyû, de az esetek túlnyomó többségében nem szándékos, sõt! Tudatalatti tevékenység.

Egyébként az otthonról hozott minta, a modell, vastagon beleszól az életünkbe, párválasztásunkba. (is.) Ehhez hozzáadódik/hat az életek során kismillió dolog is. (Más példa: ha egy fiú anyukája fodrászhoz járt, nagy a valószínûsége annak, hogy a párjának ezt sosem fogja felróni, de azt már nagyobb eséllyel, ha nem jár. Ha édesanya nem sminkelt, akkor a párja is naturálisabb hölgy lehet, és így tovább, és így tovább. Lányoknál az apa-lánya, fiúknál az anya-fiú kapcsolatnak döntõ szerepe van az egyén jövõjében.)

És akadhatnak nézõk, akiket mondjuk gyerekkorukban elhagyott az apjuk, akármilyen okból, fõleg, ha árvát-árvákat - nincs az a küldetés, amivel felmentik ennek a mozinak az egyik fõszereplõjét.
Képtelen elvonatkoztatni.

(Nekem Apukám volt árva; a Papám, a Mamám halála után simán - szó szerint simán! - "beadta õket a zaciba", a csecsemõ testvérüket örökbe, szóval érdekes egy pasas volt. Apu kereket oldott az összes intézetbõl, kölyökként, Nagymamája lett végül a gyámja - borzalmas szegénységükre -, még gyerek fejjel kereste meg az összes tesóját.
Szuper Apa lett belõle. :))) Ha százszor születnék, akkor is olyan Apát kívánnék, amilyen Õ volt. És akármi is történt velük, látogatta a Nagyapámat, sõt, tette ellenére mégis nagyon szerette. :)))
10/10
offtopic
eIemes 2015 ápr. 15. - 17:09:18 10/10
(1607/2291)
nem lehetne ezeket a csörtéket és mószerolásokat a függön mögött letudni?
offtopic
csabaga 2015 ápr. 15. - 17:07:52
(1606/2291)
Hát így nem dõl meg itt a hozzászólás rekord.A 262304 még messze van:)))
offtopic
proklima 2015 ápr. 15. - 17:06:09
(1605/2291)
"Figyelj, szerintem azt kéne lassan csinálnod, hogy úgymond, vedd már észre magad."

Ez volt a reagálásod az "egy Kisgombóc Artúria királynõ udvarában" hozzászólására.
Ez a név a "Te is fiam Brutus?", "Te is lányom Brutália?" szólásról ötlött fel (ie. 44, március idusa).

Ha megnézed a hózzászólásokat, nyilvánvaló a "mögöttes szándék".
Ez egy Agent Provocateur.
Arra játszik, hogy ki "ugrik" a hozzászólásaira, azokat megpróbálja tovább hergelni, majd jókat röhög a markába.
"sekély e kéj" (Holger Antal Úr).
Találkoztunk már ilyenekkel a Fórumon.
Paul Hauck írja a "Fõ a nyugalom!" c. könyvében.
"Minek idegesíteni magunkat mások hülyesége miatt?"
Hofi már régen megmondta: "Hazánkban az egy fõre jutó....".
10/10
offtopic
eIemes 2015 ápr. 15. - 16:58:24 10/10
(1604/2291)
na, indulok a lustamacskába, utána a szimplába, csóközön.
10/10
eIemes 2015 ápr. 15. - 16:57:27 10/10
(1603/2291)
G.A. nevében nem nyilatkozhatom, de mindig elõttünk a választás.

Önmagamat adom, vagy eljátszok egy szerepet.
Szerintem sokkal könnyebb szerepet játszani.

Csak nem elég hosszú az életünk, hogy 60-70 évig szerepet játsszunk, és csak akkor kezdjünk bátrak és õszinték lenni, amikor már nincs tétje, és ráébredjünk, hogy azt a 60-70 évet elbasztuk.
10/10
eIemes 2015 ápr. 15. - 16:53:01 10/10
(1602/2291)
Nyugi. Nem "olyannak AKARJA látni", hanem olyannak LÁTJA.

Egy pap mondta egyszer, az eredetileg pozitív anyakomplexus kapcsán: "hát igen, vannak paptársaim, akik óraszám tudják mondani az üdvözlégyet és rózsafüzér köröket szerveznek... ehhez valami olyan lélek kell, amiben egy erõs pozitív anya-kapcsolat van... hát nekem ilyen nincsen, szóval tõlem ne várjatok többet, mint a kötelezõ minimum."

Én nem tudhatom, hogy benned milyen kép él a szüleidrõl, nagyszüleidrõl -- de mindenkiben más kép él, és minden apa-gyerek, anya-gyerek kapcsolatot a saját életén keresztül láthat. Ha van valaki, aki közel áll hozzád, és elmondja, hogy élte át a filmnek ezt a jelenetét, semmi értelme, hogy elmondd neki "te rosszul élted át, mert akkor mást kellett volna érezned." Az érzéseket nem lehet megtiltani vagy minõsíteni. Sokkal értékesebb, ha úgy tekintesz rá, hogy ezen keresztül bepillantást kaptál a szüleihez fûzõdõ viszonyába.
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 15. - 16:51:23 10/10
(1601/2291)
Ismersz más milyet is az õszintén kívül? :)))
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 15. - 16:49:54 10/10
(1600/2291)
Ezzel sokan vannak ám így. :))) Ezzel az érzéssel; tapasztalataim szerint többségében nõk. Talán mert a nõk intuitívabbak, sokan megálmodnak, megéreznek ezt, vagy azt, vagy hányszor mondjuk, "ne menj, mert rossz érzésem van", vagy "menjünk, mert jó elõérzetem van" az, hogy a világgal valami nem kerek, azt rengetegen érzik, mára szinte ösztönösen. (Gyerekeknél már egy kifejezést is találtam: indigó-gyerekeknek hívják õket. Sokat kérdeznek. :))) Nagyon sokat.)
Engem kilenc évesen mentõ vitt el, tesi óráról, mert lezsibbadt a szám, és néhány ujjam, látászavar gyötört, azt hitték, agyvérzésem lesz, vagy az van. Sírtam, annyira megijedtem. Akkoriban még nem volt em-er, meg ilyenek, EEG-re raktak, egy rakás dolgot kellett utasításokra csinálnom. Neurológiait. Gyakorlatilag mindenem negatív lett, egyet kivéve: az agyi elektromos tevékenységet. Az brutális volt. Amíg bent voltam, még egy rohamom volt, EEG-be be, de a vizsgálat ugyanazt mutatta csak ki: elektromos tevékenységet, de valami orbitálisat. (Ami egyébként baromira nem jó. Mert ugye ezek rezgések.) A zárójelentésemben is az volt, tele van írva elektromos szakzsargonnal. Azóta is ezzel élek, máig vannak ilyen rohamok, csak egyre ritkábbak, szerencsére.
Nem tudom, hogy ez neked jó vagy rossz hír-e, hogy valóban sok embert ismerek - még gyerekkorból megmaradt barátokat is -, akik hasonló érzésekkel küzdenek. Másként látják/látjuk a világot - ha engem kérdezel, szerintem ebben semmi támadni való nincs. Azt hiszem, meg kell tanulni élni vele; van, hogy könnyen megy, van, hogy a plafonra futnék, de nem, nem lehet, mert a hirtelen harag - amit egyébként fõleg tehetetlenség, meg.nem.értés. táplál -, rossz tanácsadó. És a világon semmi értelme nincs.
Neked nem volt ilyened? Valami fizikai jelenség? Vagy bármi, ami szokatlan?

Egyébként, azt hiszem, Nolanék egyik célja az alkotással maga az üzenet volt, a világ számára: hogy még többeknek szóljanak arról, baj van.
proklima 2015 ápr. 15. - 16:42:58
(1599/2291)
"ez az ami paradoxon (legalábbis szerintem)"

Szerintem pedig nincs paradoxon..

"A speciális relativitáselmélet sokszor okozhat látszólag paradox helyzeteket.
Tulajdonképpen az alapja mindegyiknek abban rejlik, hogy a paradoxon kiötlõje elfeledkezik az egyidejûség relativitásáról."

"A paradoxon állítások olyan állítások halmaza, amelyek ellentmondásra vezetnek, vagy a józan észnek ellentmondó következtetés vonható le belõlük. A híres paradoxonok mögött megbújó kétértelmûségek következtetési hibák és ki nem mondott, hibás feltételezések tudatosodása".
Paul Deak 2015 ápr. 15. - 16:39:49
(1598/2291)
Figyelj, szerintem azt kéne lassan csinálnod, hogy úgymond, vedd már észre magad.
Kezd már felettébb kínos és gyerekes és kurvára elég lenni, ez a 'majd-én-mindenképpen-megmutatom-hogy-szar-az-apa-a-filmben-mert-az-enyém-is-az' hozzáállás.

Milyen felelõtlenség, meg szerencse?

Nem kell belemagyarázni azt a dolgokba, amik nincsenek bennük.
Cooper karakterét NEM olyannak írták meg amilyennek te mindenképp látni akarod és kész. Lehet itt magyarázni, meg belelátni akármit, meg ütni az asztalt, de nincs értelme.

A rendezõ, meg az író megír egy összefüggõ történetet, amibõl le lehet forgatni egy filmet és kész. Ennyi az egész, a szereplõ véget ér a filmmel együtt. Nincs a valóságban, nem kell továbbgondolni, nem kell külön kielemezni olyan tulajdonságok alapján, ami nincs megmutatva nekünk. A történet és a dráma és a karakterek véget érnek egy bizonyos pontnál: és ez a LAP SZÉLE, meg a film vége. Szóval ami nincs odaírva, az nem létezik. Azt nem kell elítélni sem, meg továbbszõni sem. Fõleg azért nem, hogy saját nyomorúságunk miatt bele tudjunk rúgni. Szájba lett rágva, Cooper a vizes bolygón az elsõ hullám után mondja el Brand-nek hogy miért jött el és mit érez ezzel az egésszel kapcsolatban. Minden benne van a filmben.

Cooper nem egy kielemzésre váró, meg megfejtésre váró valaki, akibe beleképzelhetünk bármit, nem a szerencse és a szülõi felelõtlenség vezérelte a kockában sem.

Csak azt kéne nézni egy filmben, ami a vászonra lett téve.

Menj el Csernus dokihoz inkább, 3 kérdés után igggen nagyokat néznél nála.

VAGY APÁDHOZ ÉS NEKI DURROGJ, menj neki, öld meg, sajnáld magad, de ne itt, légyszi.
8/10
Irgum76 2015 ápr. 15. - 16:22:44 8/10
(1597/2291)
SPOILER

erre szokták egyes helyeken azt mondani, hogy esetleg nézd meg bezmag!

elõször kapkod, pánikba esik és próbálja magát visszatartani annak ellenére, hogy tudnia kellene, hogy ez nem fog mûködni
aztán elkezd tiszta fejjel gondolkodni és teszi amit tennie kell
proklima 2015 ápr. 15. - 15:50:27
(1596/2291)
Semmi gond...
Van akinek van agya, van akinek kevésbé.
Örülök, hogy találtál egyet.
Ez hasonló, mintha valaki embert keres.
Szinópéi Diogenész nappal lámpást gyújtva mászkált az utcán, és ezt ordítozta: "Embert keresek!
Hasonló, mint a mosdókagyló és az árvagyerek esete (Nem Noszty és nem Tóth Mari).
Az egyiknek vancsapja, a másiknak nincsapja.
8/10
Irgum76 2015 ápr. 15. - 15:35:21 8/10
(1595/2291)
SPOILER

ez az ami paradoxon (legalábbis szerintem)
a kockában már biztosan tudja, hogy neki menni kell Mörfnek maradni
így lesz meg a képlet
8/10
Irgum76 2015 ápr. 15. - 15:18:35 8/10
(1594/2291)
SPOILER

na már most amikor a hiperkockában van elõször próbálja magát maradásra bírni ugye lemorzézi azt, hogy maradj
késõbb mikor átgondolja a szituációt rádöbben, hogy nem õ a kiválasztott hanem Mörf ezt mondja is a filmben (hogy mér pont õ azt ne kérdezd)
ezért elküldi a NASA koordinátáit, hogy õ menjen el a küldetésre mert tudja ha más megy senki más nem tud Mörfel úgy kommunikálni mint õ és a képlet nem jut el a NASA-hoz
tehát nem önzõségbõl tette amit tett ezt kellett tennie ahhoz, hogy megmeneküljenek a földiek
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 15. - 15:08:56 1/10
(1593/2291)
nem is mondasz hülyeséget, mert úgyis annyira ragaszkodtak ahhoz, hogy õ menjen, hogy bármilyen feltételeket szabhatott volna
proklima 2015 ápr. 15. - 14:28:50
(1592/2291)
"Csillagok között paradoxonjához egy kísérlet:..."
Már megint egy paradoxon...

Szóval, mi is a Csillagok között paradoxonja?

"A paradoxon állítások egy olyan halmaza, amelyek ellentmondásra vezetnek, vagy a józan észnek ellentmondó következtetés vonható le belõlük. A híres paradoxonok mögött megbújó kétértelmûségek következtetési hibák és ki nem mondott, hibás feltételezések tudatosodása".