Kovács kolléga 2014 nov. 11. - 19:56:45
(311/2291)
A Gravitáció esetében a téma és a két fõszereplõ sztár vitte be a nézõket a moziba (na meg az, hogy mindenki tudta, nem túl hosszú a film, ugyanakkor elképesztõen látványos és gyorsan fog pörögni a cselekmény).

A Csillagok között esetében a rendezõ neve volt a húzóerõ (miközben sejteni lehetett, hogy maga a történet nem túl izgalmas, a színészek pedig - bárki bármit mond - nem rendelkeznek olyan vonzerõvel).
Kovács kolléga 2014 nov. 11. - 19:52:40
(310/2291)
Semmi probléma Nolannel, mert egyike azoknak a hollywoodi rendezõknek, akik tudnak értéket teremteni. A baj azzal van, hogy az elmúlt években a filmes sznobok kedvence lett, akik állandóan azzal fitogtatják az ún. filmes mûveltségüket, hogy teli szájjal harsogják, mekkora remekmû jött már elõ megint a Mestertõl (és valljuk meg, ez sokakat irritál). Megjegyzem, A sötét lovaggal viszonylag hamar a csúcsra jutott. Ehhez képest az Eredet a maga terjengõs, szájba rágós jellegével már enyhe visszaesés, amely folyamat szerintem a Batman-trilógia harmadik filmjével inkább gyorsult.

Érzésem szerint már most mutatkoznak a jelei annak, hogy ezzel a Wagner-operákat meg Victor Hugo-nagyregényeket imitáló stílussal lassan telítõdik a közönség. Ha nem tud váltani, akkor a következõ rendezése hatalmas bukta lehet...
greeen 2014 nov. 11. - 18:36:24
(309/2291)
Továbbá pár adat...

A garavity vezetõ film volt a nyitó hétvégén és még azután is hetekig. A nyitó hétvégén 55 millió dollárt produkált. A Csillagok között ennél 10 millióval kevesebbet hozott most. És még az is meglepõ hogy elsõ sem tudott lenni ezzel, mert megelõzte a Hõs6os animációs mese 6 millió dollárral. Na ez elég ciki. A bevételi Adatokat nézve a Gravitáció konstans népszerû maradt és végig stabilan fenntartotta az érdeklõdést. 100 milliós költségvetés mellett mára már túllépte a 700 millió dollárt bõven. A Csillagok között is agyon volt reklámozva hidd el, sõt jóval többet költöttek ennél a filmnél marketingre , még ha neked a mi kis közép európai országunkban ez nem jött le úgy.Ettõl függetlenül jósolni nem szoktam ,de úgy gondolom a Csillagok között is búsásan megtérül majd, bár arányaiban nem biztos hogy hozza a Gravity-t de ki tudja. A lényeg a Gravitáció esetében semmilyen pofon és zuhanás nem történt...
pitbear 2014 nov. 11. - 18:30:49
(308/2291)
A fekete lyuk alaptulajdonsága, hogy egyirányba hatalmas tömegvonzással rendelkezik. Namármost, ha egy másik galaxisban egy összeroskadt szupercsillag felénk nyit egy féregjáratot, akkor ellenkezõ irányba az nem járható, mivel irányunkba hatalmas tömegvonzás van. Tehát a másik galaxis felé taszítjuk a teret, mint egy mágnes. Felénk vonz, a másik galaxisba taszít. És mivel anyag nem vész el, az ott bevonzott anyag itt kilövell BIG BANG formájában.
greeen 2014 nov. 11. - 18:18:11
(307/2291)
Mármint a következetesség alapkövetelmény a jó filmekben...
greeen 2014 nov. 11. - 18:16:23
(306/2291)
Nekem is sokkal jobban tetszik a Gavitáció. Mert egy rendkívül következetes és precíz a fizikai kidolgozása. Számomra sokkal lenyûgözõbb abban az ÛR feeling.. Ezt úgy tudom mondani, hogy mindkét filmet IMAX-ban néztem meg és messze elmarad ez a film attól ezen a téren...Most akkor mi lesz. Durva mi? A Sci-fi kategóriával tökéletesen tisztában van itt szinte mindenki, de nem ezzel van a probléma.A probléma a következetlenség, és az a sci-fi mûfajon belül is és minden filmben alapkövetelmény. (jó kivéve az asylum kategóriát, vagy a mûvészfilmeket,esetleg a komédiát...) Márpedig a kimondottan jó sci-fikben nem igazán van logikátlanság vagy következetlenség, ebben a filmben meg rengeteg van és nem a tér idõ elméleti hakesz miatt, hanem sok olyan dolog amit felsoroltak illetve egyet én is említettem. De még egyszer mondom ez nem megengedhetõ a sci-fiben sem..A gravitáció értékelése tökéletesen helyén van. IMDB-n közel fél millió szavazat mellett 8. Ez rendkívül jó. Mikor kezdték vetíteni akkor 9 felett volt közel 100 ezer szavazat mellett. Ez így szokott lenni. Ennek a filmnek mikor elkezdõdött az értékelése 10 ezer szavazatig 9.4 körül volt, aztán gyorsan csökkent (80 ezer körül már 9re esett), jelenleg 8.8 és csak 129 ezer szavazatnál. Ez is csökkenni fog még erõsen hidd el. (8.8 ha megnézed a top 250-nél az állását. Mikor ennyire sok szavazat érkezik a fõoldalon nincs úgy frissülve a szavazat állás mint ahogy a film szerepel a top 250-ben). Tehát ez az érved egy nagyon gyenge szalmabáb érv volt.A szavazatállás egy tény. figyelem õket mert érdekes visszajelzés és hidd el ez még bõven csökkenni fog fél millió felé...
10/10
Front3r 2014 nov. 11. - 18:00:33 10/10
(305/2291)
Mikor fog frissülni a CinemaCity IMAX vetítési listája, hogy a lehetõ leghamarabb lefoglalhassam hétvégére az ülõhelyeket?
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 11. - 17:10:47 1/10
(304/2291)
szerintem 50 év múlva nolanra sem fog senki emlékezni,nem hogy erre a filmre :)
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 11. - 17:09:59 10/10
(303/2291)
Mellesleg a gravitáció pont az a film ,amit agyon ajnározott néhány kritikus az elején ( és én úgy ültem be rá, hogy végre láthatom az év filmjét) ,aztán jött a pofon és szépen lassan az értékelése elkezdett zuhanni.
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 11. - 17:05:34 10/10
(302/2291)
Azért az elég komoly , hogy a végtelenül erõltetett és mesterkérlt, 0 sztoris látványfilmet, ahol szerintem Bullock megkaphatta volna a 6. Arany Málna jelölését, jobbnak véled ennél az alkotásnál. Szerintem ez egy filmtörténeti remekmû és 50 év múlva a legnagyobbak között emlegetik majd.

De egyébként nem nagyon lehet olyan filmet csinálni , ami mindenkinek tetszik, vagy maximum az egy közepes mozi lehet csak , amiben nem talál senki a saját ízlésétõl merõben eltérõ dolgokat. A Halálosabb iramban sorozattól hányni tudnék, de tudom, hogy másoknak meg az az isten film a Remény rabjai meg egyszer nézhetõ kategória.

Aki meg itt jön ilyen (sokszor hibás...) tudományos okoskodásokkal nézze meg a sci-fi szó jelentését.
jesusfreak 2014 nov. 11. - 14:38:05
(301/2291)
Itt már mindenki leírta elõttem a tutit errõl a filmrõl. Sokban azonos a véleményem, túl hosszú és sok esetben unalmas film lett. A legidegesítõbb a film zenéje volt. Olyan hangos volt néha, hogy nem lehetett a szöveget érteni! Ki kellene rúgni az állásából azt, aki eldöntötte, hogy ezt a filmet leszinkronizálják...óriási baki részérõl. De a legfontosabb persze a film története. Köztudott, hogy egyes filmek, lemezek, könyvek sikerét sokban meghatározza, hogy mikor íródott, illetve mikor mutatják be. Ez a történet (Csillagok között) hatalmas siker lenne kb. úgy 1985-ben, vagy '95-ben. Manapság ennél már több kell. Egész biztos vagyok benne, hogy fél év múlva a sajtó is beismeri majd, hogy nem jött be ez a film annyira... most még mindenki elájul tõle, mert ez a trendi. Ezt "kell" mondani. Tavaly a "Gravitáció" c. filmmel pont a fordítottja történt. Minden beharangozás nélkül, váratlanul berobbant az a film és méltán óriási siker lett. Összegezve, szerintem a Gravitáció sokkal jobb film lett, mint ez az új Nolan-féle Ûrodüsszeia. Nálam 5/10
Hú dejó a habos sütemény 2014 nov. 11. - 14:30:46
(300/2291)
háááát... tulajdonképpen nem volt rossz.

mondjuk az érzelmesnek szánt részek egyáltalán nem mûködtek, de amúgy 1x nézhetõ.

végülis nem untam.
10/10
TB Zsolt 2014 nov. 11. - 12:55:09 10/10
(299/2291)
Senki nem tett fekete lyukat a szaturnusz mellé, mert ott egy féregjárat volt, ahogyan az elõttem szóló mondta. A Matt Démonos részt szerintem kár volt beletenni, sejthetõ volt, hogy kamuzik, ilyen jellegû akció nem hiányzott ebbe a filmbe. Egyébként Nolan elméleti fizikusok segítségével készítette a filmet, akik valószínû tudtak neki segíteni abban,hogy valósághû legyen és megállnák az elméleteik a helyüket. Ha egyszerû és hiperlátvány filmet akarsz nézni zéró sztorival akkor ott vannak a transformers filmek. Nekem 10 bõl 9.
5/10
helsinkirokker 2014 nov. 11. - 11:32:23 5/10
(298/2291)
Tökéletesen egyetértek!
pitbear 2014 nov. 11. - 11:17:53
(297/2291)
Sajnos az a probléma ezzel a filmmel, hogy nagyon élethû akart lenni, utána meg teljesen az ellenkezõje keveredett ki. Inkább nézek Star Warsokat és Trekeket(amiknek a köze a valósághoz töredéke a csillagok közötthöz), mert az valahogy jobban szórakoztat, mint 3 óra nyálcsorgás õskori ûrhajókkal.
BudaJakab74 2014 nov. 11. - 10:51:44
(296/2291)
Nagyon vicces, hogy itt arról folyik a vita, mennyire volt tudományos vagy fantasztikus, illetve következetes vagy következetlen a filmben ábrázolt fizikai valóság, az univerzum törvényszerûségei. Én azt gondolom, hogy egy fikciós játékfilmben ez teljesen másodrendû kérdés. Sõt én kifejezetten szeretem a valóságtól elrugaszkodott képtelenségeket egy sci-fiben. Itt inkább pont az zavart, hogy nem volt elég merész fantázia a történetben. A lényeg viszont valójában az, hogy esztétikai szempontból mûködik-e a film és szórakoztat-e. Márpedig az Interstellar sajnos szerintem mind írói, mind rendezõi szempontból csapnivalóra sikeredett, mérhetetlenül szentimentális, tele hamis érzelemmel és ráadásul iszonyúan unalmas. Egy komoly ûreposz benyomását akarja kelteni, miközben csak szimpla szemfényvesztés. A nagy hollywoodi gigaprodukciók között is csak egy középszerû darab, amelyet a túlértékelt rendezõ számomra érthetetlen kultusza övez.
pitbear 2014 nov. 11. - 09:53:50
(295/2291)
Például szintén érthetetlen hogyan tudnak ide-oda mozogni egy féregjáratban, amikor annak tömegvonzása egyirányú. Tehát az egyik oldalon beszippant, a másik oldalon meg BIG BANG. Legalábbis a mai logikus gondolkodás szerint.
pitbear 2014 nov. 11. - 09:41:30
(294/2291)
Erre egyszerû a válasz. Brand is a fekete lyukban volt az alatt a 20 perc alatt, csak õ nem a szaturnusz mellé "csöppent a nagy semmibõl, hanem a haverja bolygójára. Ha még nem volt elég az értelmetlen jelenetekbõl, akkor ezt valahogy így lehet értelmezni.
pitbear 2014 nov. 11. - 09:28:21
(293/2291)
Pontosan. Tanulság, hogy egy olyan rendezõ, aki nem ért a csillagászathoz, mi a bûbánatnak rendez sci-fit. Vagy legalább ha élethû filmet szeretne, (mert ez az akart lenni a látvány miatt), akkor legalább kérdezzen meg szakembereket, hogy az lehetséges lehet-e egyáltalán. Maradjon meg Bat-mannél meg hasonlóknál.
pitbear 2014 nov. 11. - 09:18:52
(292/2291)
De természetesen ennek a törpecsillagnak a tömege a mi napunk többszöröse, tehát nem is olyan törpe. Pontosabban a Wiki szerint:
"Nagy tömegû csillagok egyik lehetséges végállapotaként, szupernóva-robbanás után a csillagmaradvány tömegétõl függõen fekete lyuk vagy neutroncsillag keletkezhet. A fekete lyuk keletkezéséhez elég nagy tömegû csillag szükséges, hogy még a belõle keletkezett neutroncsillag is összeroppanjon. " Tehát azt nem valakik odabiggyesztik a Szaturnusz mellé, hanem elõzménye van.