Téma: Csinibaba

olahmiki1959 2021 ápr. 03. - 11:23:44 Előzmény Blindmouse
(170/190)
Mai változatot leforgatni, mostani karakterekkel, mostani háttérrel, viszonyokkal, és mindenfélével, amiket felsoroltál?
Pontosan!
Nem azt mondom, hogy könnyű feladat lenne, mert nem lenne az. De ha a rendező komolyan venné a feladatát, akkor sikerülhetne.
Tudod, én 1959-ben születtem, Budapest kellős közepén, a Belvárosban, a Veres Pálné utcában töltöttem a gyerekkoromat.
Mindenre emlékszem, minden utcáját ismerem annak a környéknek, az áruházakat, a cukrászdákat, a könyvesboltokat, a közérteket, az egész város nyüzsgő hangulata előttem van, az emberek öltözködése, a buszok, a villamosok, az utcán hömpölygő tömeg.
Pontosan ezért mertem kritizálni a filmet.
De tudod, nekem nem a film poénjaival, helyzetkomikumaival, időnkénti ripacskodásaival van a legnagyobb bajom. (Gálvölgyi János pályájának valószínűleg alulmúlhatatlan mélypontja ez az alakítás - sajnos, mert egyébként kedvelem őt...:)
A nézők szórakozzanak, röhögjenek, érezzék jól magukat.
Hanem az - és ez már viszont nagyon nagy bűne a filmnek -, hogy nagyon mai sok fiatal azt hiszi, hogy az akkori viszonyok olyanok voltak, hogy az akkori emberek úgy beszéltek, úgy viselkedtek, mint a filmben!
Amiből pedig egy szó nem igaz!
Ez a legnagyobb probléma ezzel a filmmel!
Be is fejezem, és mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!
Blindmouse 2021 ápr. 03. - 10:48:27 Előzmény olahmiki1959
(169/190)
Nincs baj ezzel a filmmel, kicsit karikatúraszerű, kicsit kifigurázott, kicsit szatírikus, és nem komolykodja el.
Apám aki abban a korszakban volt tizenéves egész jókat kacarászott rajta, azzal hogy hát, tényleg hasonló volt..

Leforgatni mai viszonyok közt egy hasonlót? mostani viszonyokra mostani karakterekkel? annak mi értelme lenne? Miről szólna? Céltalanokról? Letolt nadrággal mobillal pózolgató vihogó hülyegyerekekről, és aranyásókról akik támogatásért, meg balaton sound hetijegyért dugnak pénzesebb pasasokkal? mert vagy ez lenne belőle, vagy olyan borzalom, mint a kizárólag szekunder szégyenérzetet produkálni képes álompontnet. :D
napraforgó 2021 ápr. 03. - 05:22:10
(168/190)
Akármilyen jó film, szerintem nem nagypéntekre való.
Én jobb szerettem volna, ha a vezető csatornák valami, Jézus életéről szóló evangéliumról szóló filmet vetitenek.
Nem sok vallási ünnepünk van, de a karácsonyt, húsvétot és a pünkösdöt azért a TV csatornák is megtisztelhetnék azzal, hogy nem vicces filmeket, meg kabaréket adnak le ilyenkor, mert ezek a napok nem a nevetés napjai.
olahmiki1959 2021 ápr. 03. - 01:52:00 Előzmény nikita1111
(167/190)
Jó mulatást!
10/10
nikita1111 2021 ápr. 02. - 15:42:59 10/10
(166/190)
Legjobb!!És most megnézem századszorra is! :)
olahmiki1959 2021 ápr. 02. - 14:35:16 Előzmény ligetiz51
(165/190)
Na jó.
A 45 előtti zseniális zenés vígjátékokat nem sorolom fel, mert arra nem lenne elég az egész port terjedelme.
De 45 után is születtek zenés vígjátékok - nem túl sok -, viszont azok nagyon szórakoztatóak, remek korrajzok, és ami a lényeg, hogy NAGYSÁGRENDEKKEL jobbak, mint a Csinibaba! (A nagybetűkkel nem kiabáltam, csak nyomatékosítottam....)
2X2 néha 5, Főre lépni szabad, Nem ér a nevem, Napfény a jégen (Te jó ég! Amikor a három zseniális színésznő - Mezei Mária, Psota Irén és Kiss Manyi - bennragad a liftben, és unalmukban elkezdenek énekelni, táncolni és szteppelni, az maga filmtörténeti pillanat!!!)
Úgyhogy ezekkel még egy napon említeni is nevetséges a Csinibabát.
Tímár Péter egy módon hozhatná helyre ezt a hatalmas melléfogást, ha újból leforgatná a napjainkban játszódó Csinibabát, a mai viszonyokra átírva, mostani karakterekkel, helyzetekkel, jól megírt párbeszédekkel.
Üdv!
10/10
ligetiz51 2020 aug. 23. - 21:30:33 10/10
(164/190)
Na akkor most frissen a Duna TV adása után: A Csinibaba minden idők legjobb magyar zenés vígjáték-paródiája. (És a legjobb kor karikatúrája.)
1/10
Hegyirabló 2020 máj. 01. - 23:43:14 1/10
(163/190)
Ha ezer évig élek, akkor sem fogom megérteni, hogy a sok hülye mit szeret ezen a borzalmon. Pedig engem Tímár tanított az egyetemen, és ennél vannak sokkal de sokkal jobb filmjei.
Sz. Péter 2020 márc. 10. - 21:56:45 Előzmény Sweet-But-Psycho
(162/190)
Az analógiának nem kell senkit minősítenie.
Csak rámutat arra, hogy ebben a kitalált történetben (ami ráadásul egy szarkasztikus vígjáték) nincs helye a hitelesség számonkérésének.
Sweet-But-Psycho 2020 márc. 10. - 18:28:45 Előzmény Sz. Péter
(161/190)
Semmibe nem kötöttem bele. Sőt, még a hitelességet sem kértem számon. Egyszerűen tényeket közöltem. Az általad vázolt analógia pedig nem engem (és nem is Oláh urat) minősíti.
olahmiki1959 2020 márc. 09. - 21:33:51 Előzmény Sz. Péter
(160/190)
Bocsi, de nem filmzenéről, és nem kötözködésről van szó!
Hanem arról, hogy a filmben bejátszottak egy 60-as évekbeli, konkrét slágert - Kicsit szomorkás a hangulatom máma -, ami csak hosszú évek múlva született meg, a film idején egyszerűen nem létezett!
Mi csak a hitelességet kérjük számon, semmi mást.
Sz. Péter 2020 febr. 28. - 16:53:04 Előzmény Sweet-But-Psycho
(159/190)
Most komolyan ilyenekbe bele tudtok kötni?! :)

Szerintem meg Ennio Morricone meg még nem is élt a vadnyugat korában!

vagy

A "JoJo Rabbit" filmzenéje is mekkora hülyeség, hisz David Bowie még meg sem született a II. világháború idején!
Sweet-But-Psycho 2020 febr. 27. - 18:09:59 Előzmény olahmiki1959
(158/190)
Igaz. A magánrádió Magyarországon a '60-as évek elején valóban meredek lett volna. Nádas Gábor és Szenes Iván Kicsit szomorkás a hangulatom című szerzeményét pedig elsőként az "Imádok férjhez menni" című színházi darabban hallhatta a közönség, Darvas Iván énekelte 1964-ben. Lemezre 1965-ben rögzítették, Németh József adta elő. A lényeg, hogy 1962-ben még biztosan nem létezett a dal.
olahmiki1959 2020 febr. 27. - 17:17:30
(157/190)
Akkor elmondom...

A filmnek már az alapszituációja is egy elképesztő baromság!
Ugyanis 1962-ben elképzelhetetlen lett volna, hogy Budapesten - vagy bárhol az országban - egy tömbházban magánrádió működjön, amit Simon bá' vezet és működtet!
Lemértem stopperrel, 3 perc 17 másodperc múlva kint lett volna a rendőrség, a berendezést azonnal elkobozták volna, Simon bá'-t pedig bevitték volna a rendőrségre, ahol órákon keresztül faggatták volna az esetleges nyugati kapcsolatairól - közben az egész lakását felforgatták volna, házkutatás címén, bűnjeleket keresve -, és tiltott eszközök tartása és használata miatt biztosan kapott volna jónéhány évet!

Ezért írtam azt egy jóval régebbi hozzászólásomban, hogy a rendezőnek fogalma sincs az akkori dolgokról, vagy, ha igen, akkor még sokkal nagyobb baj van!
Odáig oké, hogy egy vígjátékban sok minden megtörténhet, de a valóságtól teljesen elrugaszkodni azért mégsem kellene!

Szomorú, hogy a rendszerváltás után készült, az ötvenes-hatvanas évekről szóló filmek szinte mindegyike nagyon, de nagyon rossz!
És az még rosszabb, hogy a mostani, fiatal nemzedék, amikor megnézi ezeket a filmeket, azt hiszi, hogy ilyen volt az élet az ötvenes, meg a hatvanas évek Magyarországán!
Ezekben a filmekben sem a szóhasználatnak, sem a viselkedésnek semmi köze nincs azokhoz az időkhöz!

Ja, a végére hagytam a slusszpoént!
A film 1962-ben játszódik!
A "Kicsit szomorkás a hangulatom máma" című emblematikus dal pedig 1969-ben jelent meg kislemezen!
HÉT ÉVVEL KÉSŐBB!!!

Ennyi...:)
10/10
ligetiz51 2020 jan. 31. - 23:48:16 10/10
(156/190)
A legjobb magyar zenés vígjáték. Mindenki szuper volt ebben az örömjátékban, de a fő érdem mégis Tímár Péteré, mert Ő a rendező, forgatókönyvíró és vágó.
Lyanos1 2018 okt. 10. - 16:14:48 Előzmény sáfrányka
(155/190)
"Ha a vége nem lenne olyan összecsapott, ..."
Részemről nem összecsapottnak, hanem sűrített feleszmélésnek mondanám.
Az utolsó percekben derül ki, hogy a film világában minden hazugság volt: Simon bá' erény- és erkölcscsősznek adja ki magát, de bűnös viszonya volt Ernesztinával; Tamás levelei nem Katitól jöttek, hanem helyből. Ami a legfőbb: a Ki mit tud? esélyegyenlőséges szabadversenye sem az: jóval a döntő előtt kijelölték a Helsinkibe utazókat, olyannyira, hogy már kész is a méretre gyártott formaruhájuk. Hogy ez a feleszmélés üssön, muszáj volt pár percbe belesűríteni, hogy mind a szereplők, mind a nézők lássák: ez bizony hazugság!
10/10
Maklari Gabor 2018 jún. 17. - 23:40:07 10/10
(154/190)
Fenomenalis! Minden jelenet egy remekmu.
offtopic
perry 2017 jan. 07. - 20:33:08
(153/190)
Tisztelt Trágyaügyi Szakértõ!

"Nem ennek csinálta a zenéjét a Kispál?" Az, hogy valaki feldolgozta és elõadta az elõbbiekben említett alkotók alkotásait az nem azt jelenti , hogy "csinálta".
De egyebek iránt legyen meg a maga öröme az átdolgozás is "csinálás".
offtopic
Andraste 2017 jan. 07. - 20:06:51
(152/190)
Tisztelt Rajongó!


Alkotók

.
.
.
.
.
.
.

zene:
Kispál és a Borz Bágya András Fényes Szabolcs Majláth Júlia Nádas György Tamás Deák

Akkor mégis én emlékszem jobban erre a trágyára. Javaslom az újra nézést, hogy felfrissítse az élményeit. ;)
perry 2017 jan. 07. - 19:56:54
(151/190)
Tisztelt Mûelemzõ!

Itt látható a film zenei anyagának bibliográfiája.
CsinibabaSzámok
1
Csinibaba
Bágya - G. Dénes
2:30
2
Élj vele boldogan
Majlát J. - Fülöp K.
3:23
3
Kicsit szomorkás a hangulatom
Nádas - Kalmár
3:39
4
Egyedül a tóparton
Deák T. - Hajnal I.
3:38
5
Su-su bolondság
Bágya - G. Dénes
2:42
6
Különös éjszaka
Nádas - ifj. Kalmár
3:52
7
Valaki kell
Majláth - ifj. Kalmár
4:59
8
Bikiniben láttam meg
Rákosi J. - Sas J.
2:18
9
Te szeress legalább
Fényes - Bacsó
2:42
10
Csak félig lenne meg
Fényes - Szenes I.
2:25
11
Gézengúz
Ullman - S. Nagy
3:40
12
Fogj egy sétapálcát
Fényes - Szász
1:45
13
Pest megér egy estet
Hajdú J. - Brand I.
2:15
14
Angela
Bágya - Szenes
2:39
15
Táskarádió
Fényes Szabolcs
2:11
16
Imádok élni
Majlát J.
4:14

Vagyis Borzéknak köze nincs a filmhez.